Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

mafia35

New member
Bez reklam
wybrałem Samsung UE60J6200 na zagranicznych forach czesto pisza ze odswiezanie w Hz nie ma wielkiego wpływu na jakość obrazu. Nawet wyczytałem że stanowi swoiste wyróznienie nazwy i tyle

Odswieżanie w Samsung UE60J6200 to 120 Hz


http://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-refresh-rate
Ilość hz ma znaczący wplyw na jakosc obrazu. Tu chodzi o plynnosc ruchu i jego ostrosc. 60hz to jest taka podstawa - brak uplynniacza. 120hz matryca jest duzo lepsza, a 240hz bajeczna. Gdybys postawil je kolo siebie zauwazylbys roznice od razu. Moim zdaniem h6400 a tym bardziej h7000 bylby lepszym wyborem...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Roberto2015

New member
Panowie gdzie można poczytać o tym że UE60J6200 ma matrycę 60 hz?

Ten telewizor kupiłem tylko do sypialni zamiast projektora:)
Będę na nim ogladał tylko filmy póznymi wieczorami.
mam nadzieje ze nie wtopiłem pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

Roberto2015

New member
I tu np.: Samsung 2015 TV Lineup - HDTVs and More

Jeśli wejdziesz w ustawienia obrazu i będziesz miał zakładkę Motion plus to ustaw go na "użytkownika" i zobacz czy pojawią ci się suwaki do regulacji. Jeśli będzie jeden to masz matrycę 60hz, jeśli 2 to 120hz.


Dziękuje za praktyczna informację:)
Gdy wchodzę w Auto Motion Plus to mam następujące opcje:
1. Redukcja rozmycia
2. Redukcja drgań
3. Wyraźny ruch LED

Z tego co wyczytałem na zagraniczych forach to mam matryce 120 Hz ale jeden z forumowiczów napisał tutaj ze 60 Hz.
 

kruper

New member
Witam. Chciałbym się kogoś doradzić. Planuje zakup telewizora. Interesuje mnie Samsung. Upatrzyłem sobie kilka modeli. Rozważam między H6400 (prawdopodobnie ten wybiore), J6300 a H6800. Myślałem, też nad jakimś z 4K ale obecnie raczej z tego co czytałem i się dowiadywałem to na obecne czasy spokojnie Full HD wystarczy. Może macie coś innego do polecenia (głównie Samsung). Budżet około 3000, 3500zł. Cale 48, max 50.
Pozdrawiam
 

emsim

New member
Mam pytanie odnośnie kilku telewizorów. Planuję zakup nowego TV i do tej pory mam kilka typów:
- UE48H6400
- UE48J5600
- UE48J6300

Który wg Was byłby najlepszym wyborem?
 

bukajrm

New member
Witam.
Niedawno zakupiłem Samsunga 40H6400 i na niektórych programach (np. Wydarzeniach na Polsacie, programach rozrywkowych na TVN HD, czy serialach na TVP HD) dialogi sa mało wyraźne. Włączyłem opcje TruDialog, ale wiele to nie zmieniło. Na filmach dźwięk jest idealny, może poza jednym animowanym w 3D, na którym wielu dialogów nie dało sie zrozumieć. Teraz nie wiem czy to kwestia sygnału z kablówki czy telewizora. Wczesniej mialem inny, mniejszy model Samsunga na którym dźwięk był o niebo lepszy. Oprócz tego na programach typu Wiadomości można zaobserwować dziwne ruchy twarzy, ale może jest to do wyeliminowania poprzez Motion Plus (obecnie mam wyłączone). Bardziej irytuje mnie jakość dźwięku. Można jakoś temu zaradzić?
 

kamolot

Member
Czy obsluga H.265 (hevc) to kwestia sprzętowa czy programowa? Czy jakiś update softwaru dodałby obsługę tego kodeka?

Dziś planuje zakup 48h6400 - zastanawiałem się nad 50h6400 ale nie wiem jak z matrycą - na pewno nie samsunga gdzieś wyczytałem zę też jest to matryca 100Hz ale nie jestem przekonany.
 

kris615

Member
Mam 50-tkę i jestem bardzo zadowolony. Wiedziałem, że jest to inna matryca ale taka wielkość mi pasowała i jest w porządku.
H.265 telewizor odtwarza.
 
Do góry