Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

slimak

New member
Bez reklam
Imho w sklepie nie powinieneś w ogóle widzieć różnicy, jaką***wprowadza micro dimming bo ten będzie "zbierał punkty" wieczorami, w słabo oświetlonym pomieszczeniu przy ciemnych scenach, ale nie w warunkach sklepowych, gdy jarzeniówki oświetlić potragiłby boisko piłkarskie...



Dokładnie.

Optymalizacja czerni (micro dimming?) działa na zasadzie ściemniania podświetlenia i w dzień nie powinna dawać zauważalnych różnic.
Natomiast nocą różnice są już zauważalne.

Optymalizacja czerni działa również na trybie Film.

Optymalizacja czerni ma działanie nadrzędne na czujnikiem światła, czyli potrafi ściemnić podświetlenie poniżej ustawionej wartości minimalnej.

[optymalizacja czerni - niska] - zmiesza podświetlenie o 1-2 kroki (np. z 8 do 6) na ciemnych scenach i o 3-4 kroki na czarnej planszy.
[optymalizacja czerni - wysoka] - zmiesza podświetlenie o 2-4 kroki na ciemnych scenach lub ustawia 1/0 na czarnej planszy.

Zmiana podświetlenia w tym trybie następuje przy wyraźnej zmianie jasności sceny i jest dzięki temu "niewidoczna" dla oka. Jej działanie można zauważyć, obserwując miernik zużycia energii ECO lub obserwując jednocześnie identyczny TV z wyłączoną [optymalizacja czerni].

Od razu uprzedzam, że na USB/DNLA nie działa opcja [optymalizacja czerni], co skutkuje szarą czernią przy nocnych seansach.
Dlatego USB/DNLA puszczam na TV z Blu-ray przez HDMI.

H6640 ma dodatkowo DVB-S i tunery są podwójne:

k - kodowane kanały.

PiP
DVB-C - DVB-C
DVB-Ck - DVB-C
DVB-C - analog
DVB-Ck - analog

Nagrywanie DVB-C, można oglądać DVB-C+DVB-Ck, (analog niedostępny)
Nagrywanie DVB-Ck, można oglądać tylko DVB-C + (kanał nagrywany), (analog niedostępny)

Z DVB-S nie korzystam.
 

Kala44

New member
Jutro w poniedziałek prawdopodobnie będę jechał do Saturna po UE48H6400 jest po 2549zł, tak samo w Media Markt, czytałem powyższy post i sprawdzę różnice między H6400 a H6640 czy faktycznie jest różnica, różnica na pewno jest w cenie bo aż 550zł i wg mnie chyba nie ma sensu dopłacać do tej wersji..

Byłem w innym sklepie - Media Markt i 6400 wyglądał tak samo a nawet ciut wydawał sie lepszy niż 6640 - to jakaś masakra :) Już mam dosyć porównywania. Byłem w rtv eur agd i Media Mark - zmieniałem ustawienia, wyłączałem tryb sklepowy itd. W MM h6640 48 calowy stał koło 50 calowego 6400 a dwa TV dalej był też 48 calowy 6400. Tak jak mówię różnicy generalnie brak.
Postanowiłem nie przepłacać i za 2549 PLN kupiłem ue48h6400.
Jeśli jednak zdecydujesz się na wyższy model z tą funkcją micro diminng to lepiej kup w rtv euro agd 6700 - tam jest po 2999PLN - 6640, 6650 i 6700 to ten sam model tylko one są oferowane w różnych sieciach. Ja mam 450 PLN w kieszeni i kupię sobie jakąś stałke do lustrzanki za tą różnice :)
 

pablov7

Member
Byłem w innym sklepie - Media Markt i 6400 wyglądał tak samo a nawet ciut wydawał sie lepszy niż 6640 - to jakaś masakra :) Już mam dosyć porównywania. Byłem w rtv eur agd i Media Mark - zmieniałem ustawienia, wyłączałem tryb sklepowy itd. W MM h6640 48 calowy stał koło 50 calowego 6400 a dwa TV dalej był też 48 calowy 6400. Tak jak mówię różnicy generalnie brak.
Postanowiłem nie przepłacać i za 2549 PLN kupiłem ue48h6400.
Jeśli jednak zdecydujesz się na wyższy model z tą funkcją micro diminng to lepiej kup w rtv euro agd 6700 - tam jest po 2999PLN - 6640, 6650 i 6700 to ten sam model tylko one są oferowane w różnych sieciach. Ja mam 450 PLN w kieszeni i kupię sobie jakąś stałke do lustrzanki za tą różnice :)

Dzięki za info :)

Ja w tej chwili mam już 2 modele do wyboru albo 48H6400 albo seria W8 czyli 50W805/815 i sprawdzam wszystkie za i przeciw czy jest sens dopłacać.
Sony ma bardzo dobre opinie obrazu w ciemnych warunkach np grając nocą na PS4 czy oglądając film.
 

bahamut24

New member
Czy ktos testowal h6400 grajac na PS4 w GTA V lub War Thunder? Mam problem gdy obracam kamera w grze to wokol postaci lub samolotu robi sie taki rozmazany obrys i nie wiem czemu tak jest za mala czestotliwosc odswiezania ten tv ma?
 

bahamut24

New member
W ustawieniach, chyba ogólne, włącz tryb GRA.

Panowie spokojnie to rozwiazalo moj problem :krol: Dziekuje bardzo za pomoc zapomnialem ze jest ten tryb GRA. Teraz obracam kamera wokol postaci i nie tworzy sie ten rozmazany kontur. A po sieci w gta jeszcze nie gralem . Od czasow san andreas duzo sie zmienilo i praktycznie trzeba na nowo uczyc sie grac.:grin:
 

pablov7

Member
roznica spora przy grach 48h6400 ma input lag 40-50ms a sony 50W805B 22ms, ja szczerze mowiac to trochę się zawiodłem na swoim samsungu, porownujac go do starego poczciwego D6500 wypada słabiej w grach, a katy widzenia sa według mnie patologiczne, siedząc na wprost tv obraz jest ciemny, siedząc na wprost końca szerokosci tv obraz ma wyblakle kolory i jest dużo jaśniejszy, dalej jest jeszcze gorzej, jakiekolwiek patrzenie na niego z boku lezac np. nie ma sensu, podstawa nieruchoma, trzeba lapac tv i go przesuwać po stoliku, co się wiaze z rysowaniem powierzchni.
Do tego wszystkiego musze dodac ze wydaje mi się iż plamka w 48h6400 jest po prostu duza i widoczna

Jak to czytam to mam wrażenie że masz/miałeś zupełnie inny telewizor, zaraz opiszę moje wrażenia po jednym dniu i wieczoru graniu na PS4, podstawa jest przecież ruchoma i można tv obracać więc nie wiem po co telewizor przesuwasz po stoliku..
 

pablov7

Member
..."Menu-ustawienia-sterowanie głosowe-wyłacz"....
Tylko, że ja nie mam takiej opcji.
Co najwyżej moge wejsc w menu-system-ustawienia-sterowanie glosowe, ale tam nie ma opcji wyłącz.
Wogóle to wydaje mi się że mam jakies ubogie to menu ustawień. Może da się jakoś włączyć żeby wyświetlał pełne ustawienia?

Jeszcze jedno pytanko, jak włączyć menu serwisowe? ...szukam, szukam i nie moge znaleśc


Panowie mam taki sam problem jak kolega wyżej, wchodze w menu, system, sterowanie głosowe, wyłącz dźwięk telewizora i dałem na wyłączone a kobieta/mężczyzna dalej mówią jak przełączam kanały, wchodzę w menu itd. jest to strasznie wkurzające!

Wie ktoś jak to wyłączyć??

EDIT: Przywróciłem telewizor do ustawień fabrycznych bo nic się nie dało z tym zrobić. Myślę że jest to wada telewizora że nie można wyłączyć tego pieprzonego gadania.
Jeśli ktoś zna sposób jak to wyłączyć całkowicie to proszę by dał znać.
Więcej nie sprawdzam tej funkcji.
 
Ostatnia edycja:

FABNPG

New member
Jak wlaczyc cos na youtube w 1080p ? jeśli ta jakość powinna być dostepna
Jeśli dobrze pamiętam, to dużo wcześniej w tym temacie ktoś wspominał, że jedyny sposób oglądania filmów w 1080 to nie oglądać ich w aplikacji YouTube, tylko przez YouTube w przeglądarce. Oczywiście jest możliwość, że w międzyczasie się to zmieniło i aktualizacje softu nawet to rozwiązanie zdezaktualizowały.
 

radier

Member
Bez reklam
Przeglądarka działa w 720p to i filmy w YT też.
Z jakości filmów w wbudowanej aplikacji jestem więcej niż zadowolony.

Nie wiem o co taki hałas.
 

kris615

Member
Witam,
Do oglądania telewizji korzystam z kablówki. Otóż dosyć często kablówka dodaje jakiś program lub kilka programów. Miałem do niedawna Samsunga z serii "B" i jak doszedł jakiś program to telewizor go widział bez żadnych ingerencji. W telewizorach serii "F" i "H" chyba tego nie ma? Żeby dodać taki program trzeba od nowa skanować TV lub przynajmniej jedną częstotliwość jeśli wiadomo na jakiej są nadawane nowe programy. Jest to uciązliwe bo mam poprzestawiane nr. programów i po skanowaniu wszystko jest pomieszane. Od razu nadmieniam, że nagranie listy programów na USB nic nie daje i po ponownym wgraniu listy, dodanych programów nie będzie bo po prostu wsześniej ich nie było.
Wie ktoś jak z tym naprawdę jest? Czy mozna odnaleźć taki program bez skanowania?
Pozdrawiam.
 

maxoff

New member
Witam, Panowie 2 dni temu kupiłem ten TV i nie wiem czy to wina pilota czy TV, otóż w aplikacji Samsung Hub gdy włączę jakąś grę sterowanie w tej grze cały czas skręca w prawo i w zasadzie nie idzie przez to poprawnie sterować i grać. Czy to wina pilota czy TV ?
 

vaha

New member
Przesiadłem się z plazmy Panasonica na Samsunga i trochę mam niedosyt w nasyceniu kolorów. Skorzystałem z ustawień obrazu zalecanych na forum, ale to nadal nie to. Kolory są wyblakłe. Czy ten typ tak ma?
Drugie pytanie, czy to normalne, że patrząc na ekran pod kątem 45-90st. kolory są bardziej szare?
 

tdx

New member
Bez reklam
To po prostu różnica w natywnym kontraście. Stąd niedosyt.
Tak kąty boczne są też słabsze w stosunku do plazmy...

Alternatywą dla plazm staje się OLED, który łączy najlepsze cechy plazm i lcd
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam,
Do oglądania telewizji korzystam z kablówki. Otóż dosyć często kablówka dodaje jakiś program lub kilka programów. Miałem do niedawna Samsunga z serii "B" i jak doszedł jakiś program to telewizor go widział bez żadnych ingerencji. W telewizorach serii "F" i "H" chyba tego nie ma? Żeby dodać taki program trzeba od nowa skanować TV lub przynajmniej jedną częstotliwość jeśli wiadomo na jakiej są nadawane nowe programy. Jest to uciązliwe bo mam poprzestawiane nr. programów i po skanowaniu wszystko jest pomieszane. Od razu nadmieniam, że nagranie listy programów na USB nic nie daje i po ponownym wgraniu listy, dodanych programów nie będzie bo po prostu wsześniej ich nie było.
Wie ktoś jak z tym naprawdę jest? Czy mozna odnaleźć taki program bez skanowania?
Pozdrawiam.

Program na PC „ChanSort”
ChanSort | SourceForge.net

1) Kopiujemy na USB nasze stare kanały z TV i przenosimy na PC, zmieniamy nazwę na np. 99k.
2) Robimy pełny skan kanałów w TV, kopiujemy na USB nasze nowe kanały z TV i przenosimy na PC, zmieniamy nazwę na np. 999k.
3) Uruchamiamy „ChanSort”, najpierw otwieramy wszystkie kanały 999k -> nowa lista, następnie otwieramy 99K.
4) Dodajemy do 99K kanały z 999K, zmieniamy nazwy kolejność itp.
5) Zapisujemy pod nową nazwą np. 105k.
6) 105k kopiujemy na USB i wgrywamy do TV.
 

pablov7

Member
dziwna sprawa a ja nie mogę wlaczyc tego powtarzania hehe, ale moje opcje związane z dzwiekiem sa takie (niekoniecznie wszystkie moga odnosić się do komend głosowych)

menu-system-dostępność-opis audio-wyłączone
menu-system-sterowanie głosowe-włącz dźwięk telewizora wyłączone
menu-system-ogólne-reagowanie dźwiękiem-wyłączone

wersja oprogramowania 2130


niestety fabnpg w przeglądarce te filmy co powinny mieć 1080p maja max 720p sprawdzałem kilka razy, wlasciciele h6400 milcza, każdy cos chce nie dając nic w zamian, nikomu się nie chce wejść na youtube i sprawdzić czy ma dostepne 1080p? i czy używa wifi czy kabla lan.


Dzięki wielkie za te 3 opisy, włączyłem jeszcze raz gadanie kobiety bo nie dawało mi to spokoju, później w tym trzecim opisie czyli: menu-system-ogólne-reagowanie dźwiękiem-wyłączone, miałem na końcu na niskie, dałem na wyłączone i już nic nie pieprzy jak cokolwiek robię :smile:
Wersję oprogramowania mam tą samą 2130
Co do Youtube sprawdzałem jakość przez przeglądarkę, mam na kablu podłączone i jakość do wyboru to tylko 360p i 720p więcej nie ma. Przez wifi nie sprawdzałem przeglądarkę ale na pewno nie będzie 1080p jeśli przez kabel nie ma.
 
Do góry