Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

darus75

Member
Panowie jak w trybie FILM ustawić biel? Ustawiłem ten tryb ponieważ na standardzie przy ciemnych scenach obraz jeszcze bardziej mi się ściemniał ale teraz straciłem biel. Biel stała się kremowa...
 

radek162006

New member
Witam, proszę o pomoc.Wczoraj odebrałem Samsunga 48h6400, po kilku godzinach zauważyłem jeden pixel świecący na zielono. Doczytalem że po prostu się zablokował a nie wypalił. Po obejrzeniu filmu w 3d bez zmian, wciąż caly czas zielony. Co zrobic? Odsyłać?
Przy okazji, w moim egzemplarzu ofoliowana była podstawka i ramki, bez zadnych naklejek typu smart tv 2014, czy u was było tak samo? Po prostu zastanawiam sie czy nie dostałem tv ktorego ktoś zwrócił, bo rozumiem że w żaden sposób nie da sie sprawdzić ile czasu ekran był włączony od nowości.
Pozdrawiam
 

radek162006

New member
Informacja od konsultanta Samsung w sprawie jednego zielonego pixela na ekranie:

"Rozumiem, proszę Pana, jasnych pikseli widocznych na ciemnym ekranie nie może być wcale.
W zaistniałej sytuacji konieczna będzie ingerencja techników z autoryzowanego serwisu ponieważ z pozycji użytkownika w warunkach domowych nie mam możliwości zasugerowania innych czynności.

Jako producent TV, w momencie wystąpienia problemu z odbiornikiem możliwe jest skorzystanie z usługi serwisowej w ramach gwarancji."


Więc chyba jednak lepiej odesłać do serwisu gdzie sprawdzą porządnie tv niż odsyłać do sklepu i znowu ryzykować czy się nie dostanie gorszego egzemplarza.
 

PiotreQ!

New member
Witam!
Aktualizowałem telewizor i po 3 aktualizacji cos chyba poszlo nie tak bo pole aktualizacje mam szare i po kliknieciu pisze ze funkcja nie dostępna.
Mozna jakos zresetować TV ?
 

vismanio

New member
Witam

Wątek na temat mojego tv więc napisze tutaj.

Mianowicie zakupiłem dzisiaj tv, podłączyłem prąd i kabel od osiedlowej kablówki (ASTRAL). Pierwsze ustawienia bez problemu znalazło ok 200 kanałów. Po skończeniu ustawień odpalam tv i tu zaczyna się problem ponieważ wszystkie kanały kablowe mam zakodowane i wyskakuje info że nie znaleziono modułu CI+ lub karta inteligentna, działa tylko tele5 i jak przełączę na naziemne to działa 39 programów. I mam prośbę jak ustawić wyszukiwanie lub inną opcję żebym mógł oglądać normalnie tv. Zaznaczę, że na drugim tv samsunga troszkę starszy model wszystko działa bez zarzutów nawet łapie tvp 1 hd a na tym nic nie można zobaczyć.

I jeszcze jedno jak przełączam po kanałach to pokazuje jaki program aktualnie jest puszczony ale obrazu nie ma.

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

emc

New member
Common interface służy do podłączenia np modułu CI+ do którego podłącza się kartę dostępu.

Wysłane z mojego HTC One X
 

emc

New member
No ale co daje ten dostęp :D
No jeśli masz telewizję kablową, to najczęściej programy nadawane cyfrowo są zakodowane. Żeby je oglądać potrzebujesz albo dekoder od dostawcy kablówki i kartę dostępu, albo moduł ci+ i kartę dostępu. Taki moduł mówiąc potocznie zastępuje ci dekoder.

Wysłane z mojego HTC One X
 

mariuszaerox

New member
s

No jeśli masz telewizję kablową, to najczęściej programy nadawane cyfrowo są zakodowane. Żeby je oglądać potrzebujesz albo dekoder od dostawcy kablówki i kartę dostępu, albo moduł ci+ i kartę dostępu. Taki moduł mówiąc potocznie zastępuje ci dekoder.

Wysłane z mojego HTC One X

No i takie wytłumaczenie to rozumiem, a nie jak radier od razu obraża.
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
@mariuszaerox wybacz ale CI itp. to są podstawy :) chyba każdy laik wie o co chodzi

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

przeeemek

New member
Rozwiązałem problem z niedziałającym tvn playerem. Kiedyś zalogowałem się na konto, zeby sprawdzić jak działa możliwość kontynuowania oglądania filmu na innym sprzęcie. I zapomniałem o tym. Po aktualizacji aplikacji pojawił się problem. Nie mogłem uruchomić żadnego materiału. Do momentu aż przez przypadek kliknąłem WYLOGUJ. Teraz wszystko działa jak ma działać. Taka mała pierdułka a ile problemów. :)
 
Do góry