Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

bhn92

New member
Bez reklam
Tryb standard przez hdmi lubi przyciemniac obraz w ciemnych scenach w trybie film tego nie masz.
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
Kupiłem u nich tv 55h7000 w sklepie internetowym, dostarczyli 5.09 i 10.09 wysłałem poleconym odstąpienie umowy z potwierdzeniem odbioru i jeszcze nie dostałem sms dostarczenia, a ode mnie do nich jest 157km he widzę że będzie walka z nimi wrrrr I teraz się zastanawiam czy zamawiać kuriera na poniedziałek i tez wrzucić te odstąpienie umowy do środka kartonu.


eh z tym euro, czy to typowo Polska firma? Bo traktowanie klienta który zakupil towar wygląda jak za komuny, ale dobrze ze sa fora i ludzie się dziela spostrzeżeniami bo w czasach konkurencji powinnismy zwracac uwagę na niekompetentne firmy
 

darus75

Member
Faktycznie coś jest z tym trybem FILM. Ustawiłem tak samo poszczególne parametry jak w trybie standardowym, by wyeliminować to irytujące ściemnianie obrazu przy ciemniejszych scenach ale obraz w tym trybie jest jakiś matowy, ciemniejszy lekko niż przy tych samych ustawieniach w trybie standard. No i zauważyłem że zdecydowanie lepiej ogląda mi się go wieczorem niż w dzień. TV stoi tyłem do okna ale słońce wpada do pokoju i obrazu w TV nie widzę tylko ten mat - masakra jakaś. Jak radzicie sobie ze słońcem w pokoju z TV?
 

bhn92

New member
Bez reklam
nie ma co ustawiac trybu film jak standard tylko ustawic tryb film ,a potem tryb standard ustaw jak film i porownaj;p dla mnie jest tylko jeden tryb na ktorym mozna ogladac na samsungach i jest to tryb film (i nie mowie tu o ustawieniach fabrycznych ale tez do wszelkiej zabawy w ustawianie jak komu pasuje) ,standard przygasza w ciemnych scenach matryce i ogolnie naswietla sztucznie obraz ze to tak nazwe widze to przelaczajac czasami miedzy filmem a standardem ;p a na meczach standard jak dla mnie jest kompletnie do bani ,naswietla murawe i mam wrazenie ze trawa jest nie skoszona;p gdy przelacze na film odrazu widac brak naswietlenia obrazu wieksza szczegolowosc i naturalniejszy obraz ogolnie.
Co do slonca to ja mam ekran vs okno lecz ekran pod katem i z tad gdzie ogladam nie widac bezposredniego odbicia okna tylko moja miejscowke i oglada mi sie dobrze ,na ciemnych scenach widze zaslone w tv i siebie ale tez nie widze sie jak w lustrze jak na lgku tylko musze sie poruszyc zeby widziec gdzie dokladnie mam glowe bo ustawialem tv tak zeby miec glowe gdy leze centralnie na znaczku samsunga heh;p
 

firekage

New member
Bez reklam
standard przygasza w ciemnych scenach matryce i ogolnie naswietla sztucznie

Nie można tego "odgórnie" wyłaczyć? W menu Toshiby bez względu na tryb wyświetlania (standard, film, holywood pro itp) można wejść w opcje i wyłączyć kontrole podświetlania odpowiedzialną za przygaszanie matrycy na ciemnych scenach.
 

bhn92

New member
Bez reklam
z tego co wiem to nie ,a ja ogladam duzo seriali amerykanskich 1080p bluray albo nowe odcinki 1080p web-dl i w pieknej jakosci widac ze w standardzie traci sie ciut szczegolowosci obrazu przez to naswietlenie ale z kolei kolega darus pisze ze nie pasuje mu ze film jest odrobinie ciemniejszy ehh a to wlasnie dobrze bo jest wszystko tak jak ma byc;p zawsze mozna podbic podwietlenie ;p
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Nie można tego "odgórnie" wyłaczyć? W menu Toshiby bez względu na tryb wyświetlania (standard, film, holywood pro itp) można wejść w opcje i wyłączyć kontrole podświetlania odpowiedzialną za przygaszanie matrycy na ciemnych scenach.

W ustawieniach TV kontrast dynamiczny wyłącz, lub ustaw na niski.
 

Pastusiak

New member
mam poważny problem z dźwiękiem. Od początku miałem podpięte głośniki zewnętrzne pod gniazdo słuchawkowe i dzisiaj postanowiłem je odłączyć żeby puścić z laptopa muzyke a dźwięk z tv żeby leciał swoją drogą. Niestety po wyjęciu kabla jack w telewizorze nic nie słychac a przy zmianie glosnosci nadal jest ikonka sluchawek. Wylaczenie i wlaczenie nie pomoglo. Zerowanie ustawien dzwieku nie pomoglo. Nie wiem co jest grane. Rozwazalem przez moment ze moze jakims cudem koncowka od kabla jack zostala w srodku i jest problem ale muzyke z glosnikow slychac juz jak sie delikatnie wsunie kabel. Co sie dzieje? moze ktos sprawdzic u siebie podlaczyc i odlaczyc? nie wiem co mam robic, obawiam sie o reklamacje.
 

firekage

New member
Bez reklam
to nie chodzi o kontrast dynamiczny slawko;p
Czy to czasem nie odpowiada za rozjaśnianie i ściemnianie matrycy? Szczerze mówiąc, jeśli nie da się tego wyłączyć to miałbym w tym momencie funkcję "stroboskop" włączoną stale, a to mnie po prostu dobija. Oglądałem kilka filmów na swoim z tym, wyłaczyłem bo mnie to po prostu irytuje. Spełnia swoją rolę dobrze, ale nie lubię nagle gwałtownych rozbłysków światła. Na pewno nie jest to wspomniany kontrast dynamiczny? Jeśli nie ma możliwości wyłaczenia tej funkcji to trochę dziwię się bo imho Samsung ma najlepsze menu wśród obecnie produkowanych telewizorów.
 

bhn92

New member
Bez reklam
kontrast dynamiczny to co innego wlacz sobie kontrast dynamiczny na filmie czy na standardzie i bedzie to samo a wiec na silmie nic nie bedzie przyciemnialo a na standardzi bedzie;p tak samo z wylaczony kontrastem dynamicznym:)
 

Pastusiak

New member
No nic mi nie pomoglo te dlubanie zapalka i wykalaczka.. Boje sie tam zbyt mocno mieszac zeby mechanicznie nie uszkodzic.. Serwis? Ale jaja..

reset do ustawień fabrycznych nie pomógł, troche poszperalem delikatnie wykalaczka ale nic to nie daje, wystarczy odrobinke wepchnac kabel od glosnikow i jest z nich dzwiek ale jak sie wyjmie to tv nadal ma ikonke sluchawek i nic nie slychac. Serwis..
 
Ostatnia edycja:

martingg

Member
cześć,

ktoś może miał problem z odtwarzaniem filmów z pendriva? Wczoraj próbowałem odpalić z ciekawości w 3d i niestety po chwili "urzadzenie zostalo odlaczone" ... sformatowalem jeszcze raz pendriva, wrzucilem inny film .MP4 z napisami SRT i komunikat "format jest obecnie nieobslugiwany" ... :/

dodatkowo pytanie laika ... jak włączyć okulary? :p włączyłem film w 3d przez AllShare z lapka, trzymam przycisk włączenia na okularach na górze na TV wyswietla sie komunikat "okulary podłączone" po czym je zakładam i obraz ciągle jest "podzielony" jak w 3d .... dioda na okularach sie nie swieci w żaden sposób po komunikacie "okulary podłączone"

pozdro
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
cześć,

ktoś może miał problem z odtwarzaniem filmów z pendriva? Wczoraj próbowałem odpalić z ciekawości w 3d i niestety po chwili "urzadzenie zostalo odlaczone" ... sformatowalem jeszcze raz pendriva, wrzucilem inny film .MP4 z napisami SRT i komunikat "format jest obecnie nieobslugiwany" ... :/

dodatkowo pytanie laika ... jak włączyć okulary? :p włączyłem film w 3d przez AllShare z lapka, trzymam przycisk włączenia na okularach na górze na TV wyswietla sie komunikat "okulary podłączone" po czym je zakładam i obraz ciągle jest "podzielony" jak w 3d .... dioda na okularach sie nie swieci w żaden sposób po komunikacie "okulary podłączone"

pozdro
Włącz tryb 3D w opcjach obrazu. Przy okazji dodam od siebie, że jak dla mnie najlepszy jest skalibrowany tryb film. Jednakże do ps3 używam trybu gra, gdyż w innym trybie obraz sprawia wrażenie jakości SD a w trybie gry jest ostry i wyraźny.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry