Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pastusiak

New member
Tylko dlatego, że czerwony sie wylewał zbyt mocno i nie mogłem tego stłumić inaczej :p cechuje nas na szczęście coś o czym kobiety nie mają pojęcia.. Kompromis..
 

marafc

New member
No tak, kupiłem dziś 48H6400, podłączyłem i byłem zachwycony... do momentu odpalenia meczu. Do dziś nie wiedziałem co to banding, teraz wiem już doskonale. Ciemne pasy z góry do dołu, praktycznie na całej szerokości ekranu. Popatrzę sobie na niego jeszcze 2-3 dni i chyba oddam... Tylko no właśnie - wymieniać na inny egzemplarz tego samego modelu, czy raczej będzie to samo? Odpaliłem sobie test - youtube.com/watch?v=on_jB7XjGzg i jest po prostu masakra :(
 

bahamut24

New member
Chcesz moge sprawdzic ten test co ty i ci powiem czy na moim 48 ktory dzisiaj kupilem tez jest. Na szczescie meczow nie ogladam i mi to lotto. A ten tryb pilkarski patrzyles?
 

marafc

New member
Tryb piłkarski sprawdzałem, ale kolory są tak masakrycznie przejaskrawione, że wyłączyłem po 10 sekundach. Ogólnie używam ustawień z tego tematu - hdtv.com.pl/forum/samsung/110056-h6400-ustawienia-prosze-testowac.html.
Kolory są bardzo ładne, skalowanie też jak dla mnie git, ale ten banding (czy DSE? W sumie to nie rozróżniam pojęć) jest dla mnie po prostu straszny.

Będę wdzięczny za sprawdzenie tego testu - daj znać jak to u Ciebie wygląda. Chciałem nagrac test na moim tv, ale niestety na filmiku niewiele widać.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Marafc na jakim meczu widziales banding? U mnie nie ma bandingu a wiec czesto rownych pasow pionowych tylkoo lekkie dse a wiec nierownomierne slady takie i po ogladneciu 1 kolejki ligi angielskiej widac bylo troszke na meczu chelsea na innych meeczach nie widac w tym liga polska czy chocby wczoraj real atletico... jesli to widacz faktycznie aboprocz tego jestes z tv zadowolony to moze symien na inny i zobacz czy bedzie bo tez wazne jest szczescie ze trafilo sie dobra sztuke bo niektore moga miec minimalne dse i clouding a niektre bardzo widoczne te 2 rzeczy.
 

marafc

New member
I na dzisiejszych el.LM na tvp, i na własnym pliku z Match Of the Day. Odpalałem też losowo wybrane mecze z youtube - wszędzie ten paskudny banding. Nie wiem teraz tylko, czy to ja jestem na to tak wyczulony (żona twierdzi, że widzi ale jej to nie przeszkadza), czy rzeczywiście trafił mi się felerny egzemplarz

//edit: jeszcze jedno pytanie - w smart hubie, tam gdzie pokazuje się aktualnie oglądany program + programy do obejrzenia nie aktualizują mi się programy - dziś rano krótko to testowałem i pokazywały się programy z 4-5 rano (było przed ósmą ). Można wymusić jakąś aktualizację? Do tego mam problem, bo część miniaturek pokazuje się z kłódką i po kliknięciu muszę wpisać pin, dopiero wtedy pokazują się normalnie. Jak to wyłączyć?

Podobnie sprawa wygląda z media guide - sygnał mam z NTC i kiedy odpalam przewodnik, to widzę program tylko dla części kanałów, a przy reszcie jest "brak informacji"; dopiero przełączenie na dany kanał pozwala uzyskać program. Czy to normalne?
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Niestety tak. Jak i cala reszta dolegliwosci wymienionych tu dla tego modelu jest normalna. Wystepuje jedynie w mniej lub bardziej irytującej wersji o czym wiem bo sam miałem dwa takie do porównania i wyboru. Nie daj sobie wjechać na głowe, że tak nie powinno być bo ten model tak po prostu ma a bhn, z całym szacunkiem, ma albo nieskazitelny egzemplarz albo jego oczy pewnych wad nie widzą lub nie chcą widzieć.. ;-)
 

bhn92

New member
Bez reklam
PAtusiak w la660s mialem ogromny banding razem z dse i cloudingiem wiec dobrze wiem co to jest , i w tym samie mam to zminimalizowane do minimum gdzie 1/10 w porownaniu z lgkiem ktorego sprzedalem po 2 miesiacach prawie 1000 zl taniej niz go kupilem zeby sie go tylko pozbyc tak wiec wiem co to jest a ze kupilem go w euro to szmaciarze gdy na drugi dzien wbilem do euro oczywiscie ze nie mozna oddac wiec sie meczylem z nim a gdy juz sprzedalem kupilem sama w oleole zeby miec mozliwosc zwrotu gdybym mial jakies wonty do niego, jesli chodzi o te programy i informacje o nich to tu faktycznie mnie to rypka bo uzywam mediaboxa i planuje uzywac go przez lata.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
no i tu trafiłeś w sedno, liczy się przede wszystkim to, do czego mamy porównanie ;) Ty do eldżika, z którym miałeś koszmar. Ja mam troche inne porównanie bo do Toshiby sprzed 7 lat (hd ready..), Panasonica sprzed 5 (nie plazma), poczciwego B650 moich rodziców. Te telewizory były tańsze w zakupie i byłem z nich bardziej zadowolony. Nie miały takich wad jak ten "nowoczesny" szajs. Mam prawo nie być przychylnie nastawiony do być może zjadliwych ale jednak problemów. Ja to widzę tak. Co roku kupuję gorszy telewizor za większe pieniądze, tyle że większy. Paranoja istna ;) i nie będę oddawał tego do sklepu bo zrobiłem wystarczające rozeznanie i wiem, że w tych pieniądzach każdy cierpi na swoją bolączkę i reprezentuje podobny szajs :) no a nie dam się wydymać cwaniakom, którzy robią tv pozbawiony wad dopiero od segmentu 8k w górę. Nie w czasach, w których wmawia się ludziom, że ceny TV drastycznie spadły ;) jak mają tak spadać razem z jakością to ja z przyjemnością za rok wrócę do panoramicznego CRT :p
 

bhn92

New member
Bez reklam
tu masz racje lcd nie na ledach graly bez kompletnie bandingu czy dse przynajmniej moj wczesniejszy jeszcze lg 32 cale. plazma to plazma wiadome ze nie bedzie miala przypadlosci ledow ale bedzie miala inne ,prawda jest taka ze co rok robia ciensze tv i dlatego nie moga zrobic wszystkiego tak dobrze jak bylo w starych lcd.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Oczywiście że mogą ale po co? po co zrobić porządnie telewizor za 5k skoro można go zrobić za 10k i napychać sobie kieszeń. Wwiercili nam w łeb marketingowy bełkot. Mamy zakodowane, że cienkie ledy są "kul" a że clouding a że banding a że dse? tak ma być! Nie chcesz mi chyba wmówić, że różnica w zastosowanej "technologii" między "budżetowym" (zabawne) tv za 5k a tym pozbawionym niedociągnięć za 10k jest tyle warta. Jawna bzdura o czym świadczy choćby w kwestii cloudingu podświetlenie toshiby 7453 (patrz na jej cenę). Wiem, że cierpi na inne dolegliwości ale ta jedną już usunęli a cena tv nie wzrosła. Można? można.. ale po co nie? prezes będzie szczęśliwy dopiero jak wykupi sobie całą koreę..
 

bhn92

New member
Bez reklam
PAt mogles kupic st60 sobie a nie leda ja sam myslalem o 50 st60 ale ciezko bylo kupic w prawdziwym sklepie bo na allegro byly ale mi tez potrzebny jest odtwarzacz usb z dobrymi napisami o co w panasie ciezko;p
 
Ostatnia edycja:

marafc

New member
Wychodzi na to, że w cenie ok. 2,5-3k nie da się kupić dobrego telewizora 46-48 cali :O

Sam rozważałem jeszcze Panasa 47AS650, ale odrzucił mnie brak możliwości regulacji wielkości czcionki, naczytałem się też o ciemnych rogach, po fotkach widziałem że jest dramat. Dlatego wybór padł na 48H6400 - część ludzi twierdziła, że nie widzi bandingu więc myślałem, że ze mną będzie tak samo; teraz żałuję, że nie przetestowałem wcześniej tv w sklepie.

Biję się z myślami czy zostawić ten tv, wymieniać na inny egzemplarz tego samego modelu, czy oddać i wziąć coś innego. Problem tylko taki, że nie wiem co miałbym wziąć w zamian, bo modelu idealnego (czyt.: bez POWAŻNIEJSZYCH wad) nie trafię...

Eh, jeszcze te problemy z informacjami o programach :(

PS: Czy ktoś się orientuje, czy korzystając z dysku sieciowego można odpalić PVR?
 

Pastusiak

New member
nie chciałem plazmy i też mi zależało na odtwarzaczu USB, przez moment nosiłem się z zamiarem kupna używanego b650, c750 ale nie mogłem znaleźć w interesującej mnie przekątnej (i wcale się nie dziwie, dobrego się nie zmienia ale mądry polak po szkodzie;) ) prawda jest jednak taka, że dobry odtwarzacz to kwestia bluraya za nieduże pieniądze i z kazdego tv zrobi dobry sprzęt.. i smart i z usb i wszystko.. trudno, będziemy pokutować przez najbliższy rok ;)
 

bhn92

New member
Bez reklam
PAt niestety ale wszystkie bluraye jakie widzialem maja zjechane napisy takie stare a ja ogladam naprawde duzo z napisami .

marafc wymien na inny egzemplarz i jak znowu bedziesz to strasnie widzial to oddaj i pomysl o innym modelu wtedy.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
no kolego jeśli Ci powiem, że w tej cenie to i tak złoty wybór (h6400) to pewnie ręce Ci opadną :) niestety ale albo oddaj i nie miej wcale albo miej ten i postaraj się cieszyć... takie (chore) czasy
 

bhn92

New member
Bez reklam
PAt ale moze miec mniejszy banding czy tez dse bo ja naprawde wiem co to jest a mam wrazliwe oczy na tym punkcie i Ty tez napisales ze ten pierwszy twoj miaal wieksze dse i clouding.

z ciekawosci marafc sprawdzales jaka masz matryce >?
 
Ostatnia edycja:

marafc

New member
Sprawdzę po powrocie z pracy. Od razu zapytam, bo ciężko jest się przekopać przez ponad 100 stron tematu - gdzie to można sprawdzić?
 

mars666

New member
A ja w moim (matryca AUO) nie mam wcale cloudingu (z czego niezmiernie się cieszę) i minimalne dse, tak że nie podniecajcie się tak tymi matrycami od Samsunga. Pastusiak - nie mów, że teraz za większe pieniądze otrzymujemy gorszy sprzęt, bo jeszcze rok temu za 4 tysie byś 55 cali (tak świecącego) nie kupił.
 
Do góry