Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

ncplus

Member
co do świecących pikseli - już jeden kwalifikuje do wymiany. Czarnych musi być kilka >5, chyba, że wszystkie uwalone będą obok siebie.
 

Pastusiak

New member
coś mi się smart view po aktualizacji zepsuł na iphonie :( łączy z tv, wyświetla podgląd ale jak chce puścić jakieś zdjęcie na TV to ładuje ładuje ładuje i.. i sie wyłącza na tv przeglądanie multimediów (wraca do poprzedniego źródła) i na komórce program dalej działa ale nic sie nie wyświetla, już potem nawet nie chce na tv ładować chociaż na komórce niby widać że wysyła zdjęcia. Dziwna sprawa kolejna aktualizacja poprawiająca inaczej czyżby?
 

bahamut24

New member
Witam,
Pzeczytalem caly ten watek i juz sam nie wiem. Brac ten telewizor czy nie? Ten clouding jest widoczny dla zwyklego uzytkownika czy trzeba byc specem zeby to dostrzec? Efekt ten moze wystapic w kazdym tv czy tylko w tym lub innym samsunga? Chce kupic 48 cali wart jest tych pieniedzy pomimo kilku wad?
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
A nie zmieniałeś czasem domyślnego miejsca dla wykonanych zdjęć? Z karty pamięci w telefonie nie da się wysłać zdjęć do tv. Musisz je mieć zapisane w pamięci telefonu.
 

Pastusiak

New member
Panowie..jak sie ma u was rozpoznawanie polecen glosowych? Przyznam szczerze ze walcze z tym strasznie :) komendy jak POMOC, SAMOUCZEK, ZMNIEJSZ ZWIEKSZ GLOSNOSC, POPRZEDNI NASTEPNY KANAL wchodza od razu. Schody sa kiedy chce zmienic kanal na konkretny. Niby w samouczku kaza powiedziec Przelacz na kanal 11 i wchodzi od razu ale w rzeczywistosci baba klepie ze nie rozumie. Natomiast Tvn lub Polsat wchodzi bez zajalniecia. Jak mam zmienic kanal na numerek 1 lub 5 zeby mnie to ustrojstwo zrozumialo :) jezyk se juz lame a ten dziad rozumie tylko tvn :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
no mi nie byla potrzebna nawet przed zakupem bo z doswiadczenia z ta funkcja w lgku tez nie byly dobre ;p ale lepiejj i tak wcisnac przycisk niz gadac;p
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa to różnie. Mi np. nigdy się nie udało powiedzieć "tak" aby potwierdzić wyłączenie tv. Za każdym razem tv interpretuje to jako "ok". Dlatego też nie używam tej funkcji w tv
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
coś mi się smart view po aktualizacji zepsuł na iphonie :( łączy z tv, wyświetla podgląd ale jak chce puścić jakieś zdjęcie na TV to ładuje ładuje ładuje i.. i sie wyłącza na tv przeglądanie multimediów (wraca do poprzedniego źródła) i na komórce program dalej działa ale nic sie nie wyświetla, już potem nawet nie chce na tv ładować chociaż na komórce niby widać że wysyła zdjęcia. Dziwna sprawa kolejna aktualizacja poprawiająca inaczej czyżby?
Pastusiak czy smart już Ci działa?
 

Pastusiak

New member
Smart nadal nie działa. Słowa podsumowania po 2 miesiącach użytkowania:

- obraz po skalibrowaniu bardzo przyjemny i nie męczący wzroku, kolory świetne i naturalne
- skalowanie z 720p w końcu na wysokim poziomie, gry z ps3 i materiał filmowy wyglądają w końcu jak HD a nie jak tani upscaling
- 3d poprawione, daje lepszy efekt, mniej bolą oczy, crosstalk i inne dolegliwości minimalne, nie dokuczają
- cztery rdzenie w końcu opanowały telewizor i po menu chodzi się bardzo przyjemnie
- płynność zdecydowanie poprawiona
- smart już nie raczkuje, to w pełni rozwinięty produkt
- USB działa po mistrzowsku, szybko i odtwarza wszystko co mu daję z możliwością wyboru ścieżek, obsługą i konfiguracją napisów
- świetny choć nie wnoszący rewolucji pilost smart

Teraz trochę istotnych minusów;

- aby skalibrować zadowalająco ten TV trzeba mieć nieziemską cierpliwość
- brak logiki we wdrażaniu pewnych funkcji np micro dimming nie działa w trybie film, który jako jedyny daje możliwość do uzyskania kolorów wręcz referencyjnych a skoro jest to funkcja warta kilkaset złotych to nie rozumiem tego dziwacznego zabiegu (to juz raczej wada bezposrednio samsunga niz tego modelu ale h6700 to niemal blizniaczy model wiec warto o tym wspomniec)
- DSE, małe, niemałe jednak występuje i drażni
- zaciemnione rogi, znacznie większe niż w poprzednich seriach przynajmniej przy przekątnej 55 cali
- smartview działa kiedy chce i jak chce
- obsługa głosem działa chyba jedynie w samouczku
- cztery rdzenie zwiększają szybkość TV choć nadal nie jest to błyskawica (w panasie z 2004 było to jak piorun w porównaniu do tego)
- funkcjonalność smart ogranicza się dla mnie jedynie do przeglądarki ze wsparciem flasha (zalukaj, kinoman, cda), brak możliwości edycji trybu obrazu w przeglądarce i w aplikacjach smart znacznie odbiera ochotę na korzystanie z niego, obraz nie jest wystarczająco ostry, kontrast jest zbyt duży, całość nie wygląda najpiękniej przy zablokowanych ustawieniach i męczy oczy
- brak dedykowanego przycisku 3d na pilocie, ktory zawsze byl, zamiast tego mamy obecnie bezuzyteczny football bo mistrzostwa juz dawno minely
- pilot niepodswietlony przy tak malych i plaskich przyciskach nie jest rozsądnym rozwiązaniem, nawet na czuja jest ciężko
- mega bajer w postaci gry bezposrednio z TV daje potencjal dla 4 rdzeni, jednak jest bezuzyteczny przez opoznienie sterowania (pilot, nie wiem jak jest z padem)

I tak zbierając to wszystko do kupy otrzymujemy średni półprodukt. Obiektywna ocena to średni. Bądźmy obiektywni ten jeden raz w życiu. To że wady nam nie przeszkadzają nie zmienia faktu, że występują i zauważcie, że nie czepiam się już głównie to kwestii kosmetycznej lecz czysto użytkowej. TV wypchany stertą rzeczy, których po części nie idzie używać i których część po prostu nie działa. Zapakowany w przyzwoitą cieńszą o te pare milimetrów obudowę bo jest taka kretyńska moda. Problemy z zeszłych lat nie zostały naprawione a co najwyżej poprawione. Funkcje podnoszące cenę tv zrobiły to głównie na papierze. Mimo wszystko w tej przekątnej to chyba najbardziej opłacalny zakup. Ja swój kupiłem w normalnym stacjonarnym sklepie za 4200 w czerwcu, wiem że musiałem dać tyle samo za sony w8 w 50 calach, który też ma swoje ale. Miałem opcję dać więcej za h7000, mogłem poczekać na philipsa. Bardzo dobrze, że tego nie zrobiłem bo za większe pieniądze miałbym szereg innych nieprzyjemności. Podsumowując tv w dzisiejszych czasach to kpina. Zamiast upychac mase bzdetow mogliby zrobic dobrej jakosci 'Goły" produkt, który zadowala niewymagających. Niestety wolą nas karmić papką marketingową a my durni konsumenci to zjadamy z nadzieją na poprawę sytuacji. Telewizor oceniam 3/5 i dopóki nie pojawią się w rozsądnej cenie OLEDY lub nie powrócą na dobre Backlitowe odbiorniki zostanę przy nim i postaram się przywyknąć do jego połowicznej funkcjonalności i wykonania. Cenę już przebolałem. Teraz czas na resztę.
 

Irokez99

New member
Ma ktoś może instrukcję jak rozebrać bez uszczerbków pilota? Pewnie można by było przepiąć przycisk footbal tak aby pełnił rolę 3D jak w serii F.
 

bhn92

New member
Bez reklam
te minusy to drobnostki, najwazniejsze rzeczy dla wszystkich kupujacych napisales w plusach;p ,wczoraj ogladalem 3 mecze ligi angielskiej a wiec tam jest dobra jakosc i tam gdzie ladna transmisja nawet troszke nie widac dse a w tamtym sezonie meczylem sie z dse i bandingiem w lgku az nie chcialo sie ogladac tej pieknej pili :( z rogami to nie wiem czemu sie czepiasz tak bardzo albo jednak u Ciebie jest to bardziej widoczne bo ja moge cos zauwazyc jedynie na calym bialym tle albo bialej reklamie typu vagiintima czy jakos tak ale mi to nie przeszkadza bo czemu niby? hehe

btw o co chodzi Ci dokladnie ze smart nie dziala bo mi od kupienia hula ladnie?
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
ja bym raczej prosił o instrukcję rozebrania tv bez uszczerbku ;) może po swojemu uda się to tak zmontować że nie będzie ciemnych rogów dse i innych cudów ;) oglądałem na YT jak ludzie rozbierali iMac 27 bo cierpiał na kilka wad fabrycznych między innymi dse i problem z podświetleniem i sprawe rozwiązały wprawione ręce w 20 minut. Głupie to, że trzeba poprawiać fabryke ale może jest sposób?

chodzi o smartview, z iphonem 5 współpraca od ostatniej aktualizacji kulawa na maxa
tak jak mówiłem te drobnostki potrafią irytować tak jak ja w życiu nie kupie diesla bo chodzi jak traktor tak Tobie to pewnie przeszkadzać nie będzie bo to drobnostka różni ludzie różne zdania ;P
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja osobiscie posiadam poczciwa vectre b 2.0 136km moj ojciec volvo s60 2.4 D 163km w tdi i ten dieselek to cos pieknego cicho pracuje turbinke slychac jakby samolot jechac a przyspieszenie bardzo dobre tak wiec tu tez Cie nie rozumiem;p
 

Pastusiak

New member
dla niektórych cicho to szum dla innych ciche ale jednak trajkotanie, ja jeżdże lexusem w benzynie i tam słychać jedynie ocieranie opon o nawierzchnie. To jest dla mnie cicha jazda. Widzę, że jestem po prostu bardziej wymagającym użytkownikiem od Ciebie i nie ma co tu dłuzej debatować na ten temat ;) i ja nie mówie o tym co słychać od środka bo kabina może być wyciszona idealnie ale na zewnątrz sprawiasz wrażenie zdezelowanego ursusa. Nie mówie ze tak jest w przypadku Twojego auta ale słysze diesle znajomych i to nowe diesle mega nowoczesne.. i nadal one trajkoczą i są głośne zwłaszcza kiedy robi się zimniej bo to charakterystyka tego typu silnika więc po co się oszukiwać że nic nie słychać? powtórzę, chyba że z kabiny i tu się zgodzić mogę. Po tym co przeczytałem wcale się nie dziwię że jesteś mega zadowolony z h6400 :) zdecydowanie gdzie indziej stawiamy poprzeczkę...
 

przeeemek

New member
ja bym raczej prosił o instrukcję rozebrania tv bez uszczerbku ;) może po swojemu uda się to tak zmontować że nie będzie ciemnych rogów dse i innych cudów ;)
Moze cos w tym jest. Ja dopiero po zawieszeniu tv na scianie zaczalem zauwazac diody swiecace na brzegach obudowy. Moze dokrecenie srub od wieszaka docisnely obudowe. Jak stal na stopce to tego niezauwazylem :)
 
Do góry