Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

bhn92

New member
Bez reklam
ogladalem na standardzie jak i dynamicznym oraz trybie pilka nozna, wystepuje ten sam efekt.
Nie pisz ze to wina transmisji tvp bo to bzdura. Efektu tego nie było na LG 47LB650V. Niestety głupi byłem, że wymieniłem na tego samsunga, teraz trzeba się głowić by w jakiś sposób naprawić ten błąd
Dodam jeszcze, że kolory bez grzebania w ustawienia, w LG były zdecydowanie lepsze.
Może to kwestia ustawień, mam taką małą nadzieje choć trochę powątpiewam


Jest to wina transmisji bo przeciez mam nagrane inne fragmenty meczow na dekoderze jeszcze z sezonu ligowego jak i wczoraj ogladalem 2 mecze powtorki na nsporcie (liga mistrzow) i oglada sie pieknie a teraz mecz na tvp czy tvp sport no poprostu slaba jest ta transmisja i inaczej nie bedzie , w kazdej chwili moge wlaczyc sobie nagrane i widze jak mecz ladnie leci a nie to co jest na ms... a dodatkowo wydaje mi sie ze z plynnoscia jeszcze bardziej pogorszylo sie okolo3 dni temu na mś ,wczesniej bylo troche lepiej ale daleko od tego co wiem jak powinno byc.

btw czemu oddales sripsa?
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
słuchajcie :) pytanko... chodzi o bezprzewodowe wyświetlanie ekranu innego urządzenia na TV. Mamy screen mirroring ale rozumiem, że muszę mieć smarta samsunga a przynajmniej na androidzie (niestety mam iP). Dalej jest Widi ale trzeba mieć i adapter wifi spełniający wymóg i procesor i kartę graficzną.. mój laptop się nie łapie :( no i jest jeszcze Miracast. Tu jakie są wymagania? Generalnie, czy mając laptopa takiego jaki mam (na w7) moge jakoś bezprzewodowo puścić obraz na TV? czy zostaje wymiana smartfona i laptopa jedynie :(
 

Maxas

New member
Proszę o pomoc, kupiłem H6400 i jestem rozczarowany...coś jest nie tak - obraz jakby drga (można coś podobnego zauważyć gdy w monitorze komputera zmienimy odświeżanie na niższe), po godzinie oglądania bolą mnie oczy...być może ten model tak ma bądź mam złe ustawienia, ewentualnie może zbyt dużo wymagam.
Czy Wy też coś takiego zauważyliście?
 

przeeemek

New member
Maxas nie powinno tak byc.

Tv wyszukuje juz sam aktualizację 1112. Swoją drogą ciekawe dlaczego na stronach w usa samsung podaje jakie zmiany wprowadzono a u nas to jest tajemnica. Oni mają juz wersję 1113. Z tego co zauwazylem to sa jeden numerek do przodu zawsze.
 

stan144

New member
Oglądając wczoraj mecz Niemców na ort hd nie doszukałem się lepszego obrazu względem tvp sport hd. Nie wiem czy transmisja niemiecka była lepszej jakości, ale ani ja nie byłem w stanie tego zauważyć ani mój kolega
 

bhn92

New member
Bez reklam
na tvpsport jest pici lepiej wzgledem tvp1 2 ale to nie jest to. a na jakim hd na hotbirdzie mozna ogladnac MŚ poza tvp?
 
Ostatnia edycja:

liet

New member
No i wczoraj dotarł do mnie 48H6400. Bawiłem się tym telewizorem bardzo krótko, więc jestem w stanie napisać tylko kilka rzeczy, które rzuciły mi się w oczy:

- czerń w nocy jest kiepska (tryb film, podświetlenie 10, kontrast 70, jansość 30). W dzień może i wydaje się smolista, ale dla kogoś kto ogląda telewizję głównie wieczorami, nie będzie to najlepszy wybór
- podświetlenie matrycy jest względnie ok, ale w moim egzemplarzu widać wyraźny light bleed z lewej strony. Na planszach testowych jaśniejszy jest jeszcze prawy róg i górna krawędź. Nie widać tego za bardzo, jeżeli siedzi się na wprost. Pod lekkim kontem zaczyna to przeszkadzać. Zakładam że to wina kiepsko spasowanych elementów.
- płynność jest świetna (pozioma, pionowa i skośna), choć na razie nie miałem za dużo czasu na testy
- 3D wygląda fantastycznie (sprawdziłem na "Grawitacji"). Nie jestem jakimś wielkim fanem tej technologii, ale na tym TV prezentuje się to wspaniale.
- Nie działa, i raczej nie będzie działać Miracast / Widi. Kontaktowałem się w tej sprawie z supportem Samsunga poprzez chat: "Modele na Polskę nie wspierają Miracast / Widi". Dla mnie to duży minus, bo będę musiał ciągnąć kabel z komputera do telewizora.

Ogólnie rzecz biorąc jestem lekko rozczarowany, choć wymagań nie miałem jakichś bardzo wydumanych. Telewizor wydaje się być ok (zwłaszcza za kasę jaką za niego zapłaciłem) i raczej go nie oddam, ale opinie o nim mogą wprowadzać w błąd. Jak znajdę trochę czasu (pewnie za jakieś 2 tygodnie), postaram się napisać szerszą recenzję ze zdjęciami, itp.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
dlatego najlepiej wieczorem zafundowac sobie ten efekt amilight co mam ,czern jest smoliscie czarna tak samo jak w dzien wtedy a i nie wali w oczy z przejsciami pomiedzy jasmymi i ciemnymi scenami, a podaj jeszcze jakie masz oznaczenie matrycy? ;p

jasnosc 30? wtf jasnosci nie zmieniaj lepiej zostaw na 45 ,nie rozumiem o co chodzi ze zmiejszaniem kontrastu ,kontrast ma byc miedzy 95 a 100
wyslalem dzis ustawienia swoje uzytkownikowi na pw wiec je skopiuje

Ja ogladam tak zeby mi ekran nie walil w oczy jakby co.

Film (Dzien)

Podswietlenie max 12 ,przewaznie 8 ale to juz jak kto lubi ja napisalem ze nie lubie jak mi wali w oczy.
kontrast 95
jasnosc 45
ostrosc 30
kolor 50
Dopasowanie do ekranu
kontrast.dyn. wylaczony
tonacja czerni wylaczony
odcien skory 0
przestrzen kolorow auto
gamma 0
Opcja obrazu
Tonacja kolorow Cieply 1 (badz cieply 2)
czysty obraz cyfrowy wylaczony
red.zaklocen mpeg wylaczony
poziom czerni hdmi niski
tryb film auto 2
motion plus wylaczonony (tu tez wedlug uznania ,ja wole juz troche bardziej mniej plnny obraz niz nadplynny z uzyciem motion plus)

Film (NOC w ciemnosci) przy tym ogladam z ledami ale i w pelnej ciemnosci wczesniej

Podswietlenie 5/6 ale to juz jak kto lubi ja napisalem ze nie lubie jak mi wali w oczy.
kontrast 95
jasnosc 45
ostrosc 30
kolor 50
Dopasowanie do ekranu
kontrast.dyn. wylaczony
tonacja czerni wylaczony
odcien skory 0
przestrzen kolorow auto
gamma -2
Opcja obrazu
Tonacja kolorow Cieply 1 (badz cieply 2)
czysty obraz cyfrowy wylaczony
red.zaklocen mpeg wylaczony
poziom czerni hdmi niski
tryb film auto 2
motion plus wylaczonony (tu tez wedlug uznania ,ja wole juz troche bardziej mniej plnny obraz niz nadplynny z uzyciem motion plus)
 
Ostatnia edycja:

ktosik

New member
Proszę o pomoc, kupiłem H6400 i jestem rozczarowany...coś jest nie tak - obraz jakby drga (można coś podobnego zauważyć gdy w monitorze komputera zmienimy odświeżanie na niższe), po godzinie oglądania bolą mnie oczy...być może ten model tak ma bądź mam złe ustawienia, ewentualnie może zbyt dużo wymagam.
Czy Wy też coś takiego zauważyliście?

wydaje mi się, że efekt opisany u Ciebie występuje również u mnie. Tak jakby odświeżanie obrazu nie wyrabiało? Dobrze to widać na meczu przy szybkiej zmianie kamer jak akcja się przesuwa.

Wymieniłem bo miałem tam trochę nierównomiernie podświetloną matrycę, mimo tej wady obraz był zdecydowanie lepszy, kolory w samsungu są jakby wyprane i za mgłą, po użytkowaniu z LG na samsungu rzuca mi się w oczy szybka zmiana położenia kamer, nie jest to płynne. Wy może tego nie doświadczacie bo nie macie porównania jak po użytkowaniu LGka.

Z chęcią wymieniłbym jeszcze raz na LGka ale za pewne mi nie wymienią w media markcie drugi raz. Cholernie mnie to boli
 

Koqs77

New member
Jak masz wyprane kolory i za mgłą i w dodatku gorsze niż w LG to masz wadliwy egzemplarz albo coś nie tak w ustawieniach. Wymień tv bo nie powinno tak być . szwagier ma LG i do samsunga jeżeli chodzi o kolory i kontrast to mu bardzo daleko
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ja wlaznie mam porownanie z la660s w obu ogladalem na kinie /filmie oczywiscie i normalnie ogladajac cos na caly ekran ,doskonale pamietam na odcinkach elementary w 1080p na lgku wieczorem kolor plaszcza sherlock mial szary a na samie jest czarny , jesli chodzi o pasy w filmach to ledy bez wygaszania nie zrobia zeby byly czarne .ale ips bez wygaszania to tragedia, dodam ze lgik a siec bebechami najwyzszy model 6 serii dawal gorszy najbardziek oczywiscie kontrastowo obraz niz samsung z 5 serii 2013 bez wbudowanego wifi...
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
Aj bo to taka robota jest jak ktoś bierze czyjeś ustawienia, każdy ma inne upodobania i każdy czego innego potrzebuje. Jeśli ktoś twierdzi, że kolory są wyblakłe i kontrast jest słaby to wpychanie mu na siłę trybu film na pewno nie pomoże. Miałem porównanie z eldżikiem la660 no i... heh.. ja nie wiem co tu w ogóle porównywać :) ewidentnie kolega albo przyzwyczajony do IPSu zbyt mocno albo nie ustawił jeszcze tv pod siebie albo ma wadliwy egzemplarz.. nie ma innej opcji :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Ja wlaznie mam porownanie z la660s w obu ogladalem na kinie /filmie oczywiscie i normalnie ogladajac cos na caly ekran ,doskonale pamietam na odcinkach elementary w 1080p na lgku wieczorem kolor plaszcza sherlock mial szary a na samie jest czarny , jesli chodzi o pasy w filmach to ledy bez wygaszania nie zrobia zeby byly czarne .ale ips bez wygaszania to tragedia, dodam ze lgik a siec bebechami najwyzszy model 6 serii dawal gorszy najbardziek oczywiscie kontrastowo obraz niz samsung z 5 serii 2013 bez wbudowanego wifi...

Tylko, że on pisze o serii LB, a ta ma pełne podświetlanie i chyba wygaszanie.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Racja Pat do do ustawien alejesli ktos chce ogladac dajmy na to na dynamiczym i pisze ze zle sie oglada to wiesz...

Ja stracilem kuuupe kasy na la660s zeby go sprzedac bo tak nienawidze ipsa...
tam obraz jest plaski kompletnie ,mam teraz monitor ipsa bo kupilem w czasi kupna tv i jest bardzo podobnie jak w lgku a wiec plaszcz sherlocka ;p jest taki sobie ale co najwazniejsze to nie widac fald na plaszczu a wiec szczygolow gdzie w samie wszystko widac..

Firekake on mial wczesniej 47lb650 a wiec o wygaszanie nie ma mowy tak wiec ips bez wygaszania = totalna kaszana. Z wygaszaniem tez nie jest nie kto wie co bo gina szczegoly w cieniach i koles jakis moze powiedziec ja to mam smołe taka ze szok a naprawde tak gdzies powinno byc widac rozne rzeczy.
A to raczej nie jest pelne podswietlenie dajmy na to w 670 tylko na kabelkach segmentami jest wygaszanie .
Dodatkowo ktos w temacie lg pisal ze oddal tego webosa i kupil la660s i pisze ze ten tv jest lepszy systemem operacyjnym a taki sam obrazem a nowe lb sa jakby gorzej wykonane... cos takiego pisal.
 
Ostatnia edycja:

ktosik

New member
Faktycznie nie jestem zwolennikiem trybu film, zresztą to nie dla mnie TV a dla mamuśki a ona woli żywsze kolory, zawsze się oglądało na fabrycznych ustawieniach i było OK, dlatego mnie teraz kurwica bierze jak widzę to co widzę, oczywiście na świeżo po zmianie LGka na samsunga.
Spróbuję ustawienia Pastusiaka jak podeśle.

Gdzie znajdę opcję która jest odpowiedzialna za automatyczną zmianę podświetlenia w przypadku gdy obraz jest ciemniejszy? Dobrze jest to widoczne w trakcie meczu
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
w zaawansowanych jest podświetlenie dynamiczne musisz zrobić wyłączone, zobacz też w ustawieniach system> rozwiązania eco czy tam nie masz nic włączonego. generalnie i tak i tak jest sterowanie intensywnością podświetlenia ale działa bardzo dobrze(bo po co mi wysokie podświetlenie kiedy na czarnym tle mam malutkie logo?) jak nie chcesz żeby TV to robił w ogóle, musisz ustawić na tryb film (wtedy ten jak i inne dodatkowe procesy są wyłączone)
 
Do góry