Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

tomacher

New member
No może nie młotkiem, ale lutownicą, tu forum.samygo.tv viewtopic.php?t=10211 ... ktoś pisze, że trzeba przelutować tuner od wersji obsługującej Dvb-t2. Zadziałało dla starszego modelu, może i tu zadziała. Sam mam ten model i się zastanawiam co zrobić.
 

Irokez99

New member
No może nie młotkiem, ale lutownicą, tu forum.samygo.tv viewtopic.php?t=10211 ... ktoś pisze, że trzeba przelutować tuner od wersji obsługującej Dvb-t2. Zadziałało dla starszego modelu, może i tu zadziała. Sam mam ten model i się zastanawiam co zrobić.




My mamy TV w wersji AW - mój to UE48H6400AWXXH
AW oznacza tuner DVB-T/C a potrzebujemy DVB-T2/C czyli 'AK' (ostatnie XH to region Wschodni, a środkowy X to standardowa podstawa czy jakoś tak). Poza tym można powiedzieć cała seria H jest na tej samej płycie głównej tylko w różnych konfiguracjach.



I teraz szukając po modelach AK znalazłem fotkę od modelu H4510AKXXU czy H6400AKXXU (XU = Anglia). Siedzi tam głowica BN40-00288A (DNTQ403IH286A) lub BN40-00288B (GT2CX-33X264S/FW-FWS). I było by git, gdyby nie to że ma więcej pinów.
I teraz jest taka mała zagwostka jak widzę - w pobliżu głowicy są dodatkowe mostki rezystorowe których nie ma na naszych płytach (rozebrałem i sprawdziłem) :) więc chyba :confused: trzeba by dodatkowo uzupełnić je na płycie głównej.


Problem mam, bo nie idzie znaleźć schematu do chassis U8DC (płyty BN41-02156). Gdyby się znalazł, mocno by to ułatwiło sprawę. Dokumentacji do głowic też nie znalazłem.
 

bartosz4

New member
Czyli Szzajsung wyciął numer. Z całkiem nowym TV już za dwa lata będzie problem. A już dziś nie można przetestować Polsat Film. Nigdy więcej Samsunga. Chyba, że mi nowy sprzedacie za 50% to się zastanowię.
 

zdzichu16

New member
Mam telewizor UE48H6400AKXXH, który teoretycznie posiada tuner DVB-T2, ale niestety nie wyszukuje na MUXie Polsat Film. Drugi program, czyli Polsat News bez problemu znajduje. Mam oczywiście najnowszy firmware, czyli 2900. Można zmusić telewizor do odtwarzania kanału Polsat Film? W menu serwisowym tuner jest ustawiony domyślnie na S_T2C.
 

Irokez99

New member
Mam telewizor UE48H6400AKXXH, który teoretycznie posiada tuner DVB-T2, ale niestety nie wyszukuje na MUXie Polsat Film. Drugi program, czyli Polsat News bez problemu znajduje. Mam oczywiście najnowszy firmware, czyli 2900. Można zmusić telewizor do odtwarzania kanału Polsat Film? W menu serwisowym tuner jest ustawiony domyślnie na S_T2C.




No to coś nie tak z nadawaniem tego kanału, bo mimo wszystko powinien znaleźć. Stary DVB-T znajdzie ale odtworzy tylko dźwięk. DVB-T2 powinien znaleźć i odtworzyć normalnie obraz i dżwięk. Jak go nie ma, to znaczy że nie ma. Może coś mu się stało?
 

zdzichu16

New member
Jest różnica między znaleźć, a dopisać do listy. Każdy telewizor znajduje, bo ściąga listę programów z danego MUXa, ale jedne dopisują do listy i wtedy działa tylko dźwięk, drugie odtwarzają wszystko, a inne nie obsługują tego formatu i nie dodają do listy programów. Zajmuję się instalacjami antenowymi, więc mam styczność z wieloma modelami telewizorów i różnie jest z dopisywaniem do listy. Starsze TV najczęściej nie dopisują do listy i znajdują tylko Polsat News. Doczytałem na innym forum, że problemem są starsze kodeki tego standardu, które wykorzystywane są w niemieckiej telewizji DVB-T2. U nas oczywiście używają nowszych.
 

Irokez99

New member
Doczytałem na innym forum, że problemem są starsze kodeki tego standardu, które wykorzystywane są w niemieckiej telewizji DVB-T2. U nas oczywiście używają nowszych.


No to ciekawostka, bo Samsung podaje H6500 czy H66xx jako kompatybilne z DVB-T2 a płyty elektroniki niby te same co w H6400.
 

zdzichu16

New member
Płyta główna jest inna, bo ma inne tunery. Nie wiem teraz czy szukać jakieś używki z H6500 i przekładać, czy jednak odpuścić, bo i tak nie będzie działać DVB-T2 w Polsce.


Pytałeś się supportu Samsunga, to nie powiedzieli jaki dokładnie model H6500 będzie działać w Polsce pod DVB-T2. Mam pojechać do serwisu, to sprawdzą :p.
 

zdzichu16

New member
Kupiłem przystawkę/dekoder Samsung GX-MB540TL/ZG z rynku niemieckiego, który ma DVB-T2 i wszystko działa. Jedynie musiałem ręcznie wyszukać kanały 5 MUXów po częstotliwościach, ale to nie problem. Drugi problem, to brak sortowania kanałów, ponieważ można zmienić tylko język na polski, ale region pozostaje niemiecki.
 

Ryszard48

Member
Posiada ktoś jeszcze ten model czy wszyscy już sprzedali? jak sprawuje się z perspektywy czasu? - kurz, niebieskie przebarwienia na matrycy to wada tego modelu?

- clouding i vertical banding jest obecny?

- aplikacje smart działają jeszcze mimo upływu lat?

- DVB-T2 raczej nie obsłuży?
- Podświetlenie jest krawędzwiowe czy direct?

- Czytałem też że nie bardzo się nadaje do dynamicznych scen np. sport czy szybkie akcje w filmach bo traci ostrość isą przyciecia oraz że tylko w trybie film nie ma efektu samoczynnego ściemniania tv



rozważam zakup używki do max. 700/800zł

pzdr.
Ja posiadam i jestem z niego mega zadowolony Jeszcze średniak, a prawie premium, po mimo upływu czasu wciąż cieszy się nieustającą popularnością. Warto zwrócić na niego uwagę To model szczególny, który cieszy oczy i zdecydowanie nie obciąża kieszeni
W przypadku H6400 podświetlanie jest wręcz idealne aż do modelu 55-calowego Wystarczy wybrać tryb filmowy, aby móc cieszyć się obrazem z najwyższej półki(cytat)Aplikacje hulają Player.pl, Ipla, , Vod.pl, HBO Go, Spotify, Deezer Netfliks
 

wwe6785

New member
Ja posiadam akuratnie H6410 i clouding jest obecny od początku używania (ale wiem jak go zniwelować na jakiś czas :)

Teraz od 4 m-cy siada podświetlenie matrycy ( różówe plamy )
Netflix działa ok HBO trzeba swoje odczekać
Smart bez wsparcia.

Co do sportu to wszystko działa nie widzę tego co opisujesz.
 

wwe6785

New member
czy szybkie akcje w filmach bo traci ostrość isą przyciecia oraz że tylko w trybie film nie ma efektu samoczynnego ściemniania tv


tego co napisałeś nie zauważam
 

sunnysunday

New member
Witam, czy ten mode będzie odbierał nową wersję dvb-t2 ?
Czy nie macie też może problemu z hbb tv na tvp ?
U nie pojawia się ikonka ale po włączeniu nic się nie dzieje, po zmianie kanału to już w ogóle on nie pojawia się . Robiłem reset fabryczny i nic.
 

DonAndress

New member
Dla świętego spokoju oraz profilaktyki zdrowego ducha uważam, że tv powinno się traktować jako monitor. Wszystko inne załatwiać komputerem albo pudełeczkiem z androidem.
 
Do góry