Samsung UE46F6500 czy Philips 47PFL6007K ? ew. Panasonic

Durf

New member
Witam,
Po miesiącach przeglądania opinii, szukania informacji na tym i innych forach przyszedł czas na wybór telewizora. Wprowadzamy się do nowego mieszkania, potrzeba nam dobrego, ładnego telewizora który będzie spełniał moje oczekiwania. Ma służyć głównie do oglądania sportu i filmów.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? dosyć duże nasłonecznienie, promienie mogą padać wprost na telewizor
7. Jaki masz obecnie telewizor? --
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakość obrazu, żadnego przycinania przy meczach czy innych szybkich akcjach, ciekawy smart ( TVN Player obowiązkowo ), dobry do grania na konsoli PS3
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder UPC, PS3 przez hdmi
10. Jakie urządzenia? dekoder UPC, konsola PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasami, tvn player i youtube dosyć często
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok. 2h
16. Preferencje co do marki? Philips, Samsung, Panasonic, LG, Sharp, Sony
17. Preferencje co do wielkości? 46-47 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długie załączanie tv / przełączanie kanałów, wyłączanie, przycinanie na szybkich akcjach, smużenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3600.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak, najlepiej pasywne

Na początku byłem przekonany do Panasonica TX-L47ET60E , jednak ostatnio bardziej skłaniałbym się albo do Philipsa 47PFL6007K albo do Samsunga UE46F6500.

Plusy każdego wg mnie:
Samsung - najlepszy smart, dwa piloty, sterowanie głosem, ładny wygląd
Philips - ambilight, pasywne 3D, mocno rekomendowany na tym forum, ale czy na pewno lepszy od samsunga ? Też ma odświeżanie 400Hz, zaś na smart ludzie narzekają bo podobno jest wolny, czy na pewno ?
Panasonic - jakość obrazu, ale chyba ciężko mi będzie się do niego przekonać

Ew. czy warto dokładać do Philipsa 47PFL6067K ?

Do wydania jest max 3600zł i chciałbym wydać je dobrze także będę wdzięczny za pomoc :)
 

Durf

New member
Dzięki, po Twoim teście coraz bardziej się do niego przekonuję. A może jacyś użytkownicy Philipsa mogliby powiedzieć coś o nim ?
 

WojtR

Member
Bez reklam
dodam , że w tym budżecie spokojnie kupisz 42PFL6008 (3190PLN) a jak się szarpniesz do budżetu 99 PLN to masz dzisiaj w euro 42PFL7008 za 3699PLN :)

... więc nie bardzo rozumiem po co zaprzatasz sobie głowę zeszłorocznym modelem
 

Durf

New member
dodam , że w tym budżecie spokojnie kupisz 42PFL6008 (3190PLN) a jak się szarpniesz do budżetu 99 PLN to masz dzisiaj w euro 42PFL7008 za 3699PLN :)

... więc nie bardzo rozumiem po co zaprzatasz sobie głowę zeszłorocznym modelem

Rzeczywiście fajne oferty, tyle że mi potrzeba przynajmniej 46 - 47".
Jeśli naprawdę warto to byłbym w stanie dołożyć do Philipsa 47PFL6008K który kosztuje obecnie 3900 tylko czy rzeczywiście warto ?
Samsunga UE46F6500 mógłbym mieć teraz za ok. 3500zł który ma:
- tak samo dwurdzeniowy procesor
- tak samo sterowanie za pomocą smartfona
Ponadto:
- sterowanie głosem
- drugi dotykowy pilot
- wydaje się, że ciekawszy smart

Za Philipsem zdecydowanie stoi zaś:
+ ambilight
+ pasywne 3D i 4 pary okularów

kiki, napisałeś o dwóch najbardziej istotnych rzeczach:
"- extra czerń i super podświetlenie matrycy.
- bardzo dobrą płynność "

Więc teraz moje pytanie jest następujące: czy różnica między Philipsem a Samsungiem jest warta 400zł ? Jeśli rzeczywiście jakość obrazu jest lepsza to jako że ma być to inwestycja na kilka lat jestem w stanie to przeboleć, jednak chciałbym mieć pewność. Z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie Philips zrobi nie tylko na Tobie ale i na każdym w rodzinie wielkie wrażenie. Czerń to podstawa nie tylko przestrzeni barwowej ale głębi obrazu. A ambilight jest dopełnieniem radości.

Ja oczywiście bym dopłacił.
 

Durf

New member
A gdyby dorzucić do tego porównania LG 47LA660S ? Ma 8 par okularów w zestawie, w tym dwie do dual play, fajny smart, sterowanie głosem, gestami - czyli coś czym można zaimponować gdy znajomi wpadną na mecz. W Philipsie nad którym się najbardziej zastanawiam takimi rzeczami są tylko (czy może aż ?) - jakość obrazu i ambilight.

A jak to jest z jakością obrazu w LG i Samsungu ? Szczególnie zależy mi na płynności przy szybkich scenach, meczach, filmach akcji.

Prośba o waszą pomoc:

Telewizory LED, LCD, plazmowe - porównanie: LG 47LA660S + 8 x okulary 3D, Philips 47PFL6008K, Samsung UE46F6500

Co z tej trójki byście wybrali ?
 
Ostatnia edycja:

lioo

New member
Podłączam się do pytania :) Jestem nowy na tym forum, ale czytam opinie już od dłuższego szasu i osobiście mój wybór dokonywał się bedzie między tymi właśnie trzema modelami. Także baardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam!
 
Do góry