Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
Od dziś rozpoczynam testy 46F6500 w domu sprawdzę w warunkach domowych jak ten TV świeci. Jak chcecie jakieś konkretne odpowiedzi to piszcie, postaram się sprawdzić w miarę możliwości wszystko...
 

elwis85

New member
Po długiej walce z sklepem w sprawie oddanie tv jako towar niezgodny z umową udało mi się wreszcie odzyskać pieniądze za philipsa 47 6007. Najważniejsze dla mnie to jak telewizor daje sobie rade z motion plus czy powstają artefakty, podwójne kontury, szarpanie obrazu itd. bo w poprzednim tv to było tragiczne i nie pozwalało na normalne oglądanie oraz jak mógłbyś to sprawdź jak wygląda sprawa z bandingiem oraz ciemnymi narożnikami :)
 

Camillio

New member
To w takim razie poproszę o sprawdzenie czy da się oglądać kanały SD z 2-2,3m, przy dobrej sile sygnału. Oglądałem ten tv w MM i była tragedia, poza TVN HD, który odbierał bardzo dobrze. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

andrzeej

Member
witam. mam ten tv w domu od środy i jakie było moje zdziwienie kiedy go podłączyłem i stwierdziłem ze obraz jest gorszy niż na moim poprzednim tv tj samsung 40b650. Po długich próbach ustawień jest w miarę ok jeszcze muszę się pobawić trochę,,, choć w starym tv nic prawie nie zmieniałem a był ten efekt waał. Ciemne rogi są widoczne na jasnym tle. Motion plus jeśli dasz na dużą wartość to tez będą artefakty.

Teraz ja mam pytanie aby uzyskać dźwięk przestrzenny podczas oglądania filmu z pena(film posiada scieszke ac3 6ch.) za każdym razem muszę wchodzić w ustawienia i wybierać głośniki zewnętrze?

Jak możesz to podaj swoje ustawienia.....
 
Ostatnia edycja:

elwis85

New member
Ciemne rogi są widoczne na jasnym tle. Motion plus jeśli dasz na dużą wartość to tez będą artefakty.

Jeśli chodzi o te ciemne rogi to zauważyłem je także w sklepie w serii f 6400, wydaje mi się że jest to spowodowane podświetleniem które jest od tyłu a nie z boku jak w edge led. Czy mógłbyś napisać na których ustawieniach upłynniacza ruchu widać najmniej artefakty oraz czy jak zmniejszysz na wyraźny widać delikatne szarpanie ekranu ??
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam, na wszystkie wasze pytania odpowiem w pn wraz zdjeciami. Jak na razie pierwsze wrazenie w domu jest bardzo dobre. Obraz od razu z pudelka podoba mi sie bardziej niz przed kalibracja D7000 :) Szybkosc przelaczania kanalow sterwowanie dekoderem vectry i jakosc z Ps3 tez na plus. Swietnie sprawdza sie tez 2 pilot tylko jego uzywam :)
W PN opubikuje test ze zdjeciami i konfiguracja :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 

smigacz83

New member
Witam,

Jestem bliski zdecydowania się na zakup tego telewizora.
1. Chciałem się dowiedzieć czy odtworzy po sieci pliki mkv 1080p z napisami zewnętrznymi w SRT?
2. Czy model F6400 też umożliwia odtwarzanie filmów mkv po sieci z napisami zewnętrznymi?
3. Czy w przeglądarce da się odpalić weebtv?
 

elwis85

New member
Napisz proszę jak wypadł test motion plus pod względem artefaktów oraz podwójnych kontur. Sprawdzałeś może banding, teoretycznie nie powinnien być skoro diody są umieszczone z tyłu. Strasznie żałuję że samsung nie daje już w niższych modelach clear panelu bo głębia oraz kolory są widocznie lepsze.
Pozdrawiam:)
 

tdx

New member
Bez reklam
Napisz proszę jak wypadł test motion plus pod względem artefaktów oraz podwójnych kontur. Sprawdzałeś może banding, teoretycznie nie powinnien być skoro diody są umieszczone z tyłu. Strasznie żałuję że samsung nie daje już w niższych modelach clear panelu bo głębia oraz kolory są widocznie lepsze.
Pozdrawiam:)

Motion plus OK, sprawdzałem na demie samsunga, branding jest ale lekki normalnie nie dostrzegalny, widziałem tylko bardzo jasnym tle...
Naprawdę bardzo dobrze wypada ten TV w stosunku do ceny, wieczorem dam fotki nocne :)

PS ja nie wiem skad te informacje o podświetleniu? tylko seria EH miała direct led.
 

elwis85

New member
Mógłbyś jeszcze sprawdzić na tym demie philipsa jak za howuje się obraz w ruchu https://www.youtube.com/watch?v=8CUqeG8O5a0 było jeszcze jedno demo ale nie umiem teraz znaleźć nazywa się urban acrobat i tam praktycznie każdy tv miał jakieś problemy z przetwarzaniem. Zastanawiam się jeszcze nad 47 la 690 lub 740 jak myślisz co wybrać, do tego lg przekonuje mnie bardziej obudowa oraz clear panel ale może wystąpić banding.
 

tdx

New member
Bez reklam
Mógłbyś jeszcze sprawdzić na tym demie philipsa jak za howuje się obraz w ruchu https://www.youtube.com/watch?v=8CUqeG8O5a0 było jeszcze jedno demo ale nie umiem teraz znaleźć nazywa się urban acrobat i tam praktycznie każdy tv miał jakieś problemy z przetwarzaniem. Zastanawiam się jeszcze nad 47 la 690 lub 740 jak myślisz co wybrać, do tego lg przekonuje mnie bardziej obudowa oraz clear panel ale może wystąpić banding.

ale to co podałeś to max 480p, masz to gdzieś w hd?
 
Do góry