Samsung UE46ES6100 Problem z internetem

Puniek

New member
Ja dobór kanału w zestawie router w pomieszczeniu 1, repeater w pomieszczeniu 2 i Tv w pomieszczeniu 3 dokonałem empirycznie. To co widziałem na analizatorach widma nie zawsze pokrywało się z realnym wpływem na szybkość i czas pingów ponieważ sama obecność innych nadajników wifi na tym samym i sąsiednich kanałach to nie wszystko - ważne są też zakłócenia wynikające z interferencji pomiędzy różnymi sygnałami oraz zakłóceń modulacji skrośnej w odbiorniku wifi. Otóż zrobiłem tak, że w opisywanym wyżej zestawie ustawiłem się z laptopem tam gdzie jest TV i sprawdzałem szybkość łącza i czasy pingów internetowego na speedtest.pl lub speedtest.net. Dzięki temu wybrałem kanał na którym uzyskuję max szybkośc przy najmniejszym czasie pingów.
Przy okazji sam mam pytanie: czy wifi w tych tv chodzą w paśmie 5GHz?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SATAn_

New member
Bez reklam
A wiec tak.
Kupilem sieciowke do laptopa (draft N) a wiec polowicznie bo 144Mb/s ale jest N. Teraz 2 laptopy i TV sa w Tym samym. Na Spocie zmienilem kanal na 13, jako, ze ten byl nie uwywany w okolicy. Aktualnie dziala, smiga i nie ma problemu ze zrywanie. Wszystko okaze sie w ciagu kilku dni czy bedzie wszystko cacy.

dzieki za pomoc i podpowiedz
 

Puniek

New member
A wiec tak.
Kupilem sieciowke do laptopa (draft N) a wiec polowicznie bo 144Mb/s ale jest N. Teraz 2 laptopy i TV sa w Tym samym. Na Spocie zmienilem kanal na 13, jako, ze ten byl nie uwywany w okolicy. Aktualnie dziala, smiga i nie ma problemu ze zrywanie. Wszystko okaze sie w ciagu kilku dni czy bedzie wszystko cacy.

dzieki za pomoc i podpowiedz
Znaczy się co kupiłeś?
 

Jaszczura

New member
Witam
Panowie mam 50es6100 i co mnie boli to to że tvn player, ipla i tvp seriale strasznie mi tnie. Obraz sie dogrywa, co chwilę wyskakuje ikona ładowania. Internet mam 12 mb/s. Czy mozna coś z tym zrobic ? Jak temu zaradzić żeby można było normalnie ogladać TV. Może sa jakies ustawienia.

Oprogramowanie 1031. Pomocy !!

Siła sygnału 3 kreski. Nie mam możliwości podłączenia kablem od routera gdyż leży w innym pokoju.

Czy jest możliwość podłączenia jakiegoś drugiego routera aby położyć go za TV i podłączyć kablem do TV.

Chodzi mi o coś takiego, jak to zrobić ?
routerschemat.jpg
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Najpierw sprawdź po przewodzie jaka sytuacja będzie. Jak nie będzie się dogrywać, to wtedy można rozważyć kupno np. WRT-300 żeby działał jako AP Client.

PS. Problem z buforowaniem masz także wtedy gdy sam TV jest podłączony do routera? router masz z opcją QoS, Bandwidth Limiter?
 

Jaszczura

New member
Router mam TP-LINK TL-WR340GD.
Link do specyfikacji

Nigdy nie podłączałem routera z TV za pomocą RJ45, gdyż ich odległość = okolo 20m. Ale wezme kabel z pracy i podłącze i sprawdzę.

Mam 3 kreski zasięgu Wifi w TV a tnie się jakbym oglądał Youtuba w 1998 roku na modemie. Co może być tego powodem. TV mam 6 dni i mam ochotę go oddać za darmo. TV 50ES6100.
 

Jaszczura

New member
Na laptopie po wifi youtube chodzi jak ta lala. Miałem ustawiony kanał 12, zmieniłem na 1. Posiadam WPA2 PSK AES.
Przed momentem wziąłem tego grzmota/złoma i zaniosłem z żoną do sypialni pod routera. Połączyłem RJ-45 i działa jak złoto. Więc zostaje chyba opcja Access Pointa i RJ45. Ma ktoś inne pomysły ?
 

Jaszczura

New member
Jest 1032, nadal tnie i dogrywa niczym w 1997 na modemie od TPSA.

Sugerując się tym co mi radziłeś zmieniłem kanał na 1 i Automatic --> AES. Rezultatem jest zasięg sieci w TV 4 kreski. Efekt, niby lepiej choć nadal tnie. Głupi serial 25 minutowy przycina co około 1 min. Na kablu igła. Widocznie te cale Wifi jest u mnie nie do końca sprawne lub mam pecha.
 

Morfi_pl

New member
Panowie, kupujecie router za 30 zł i się dziwicie że wam łącze bezprzewodowe rwie co chwila sygnał na odległości 20 metrów przez kilka ścian.

Moja odpowiedź będzie może i troszkę szorstka ale i prawdziwa, stać was na telewizory za ponad 3 tys zł a nie stać was na porządny router, który spaja wszystkie urządzenia multimedialne w domu.

Ja osobiście używam ASUS RT-N56U od kilku lat i jestem bardzo zadowolony.

U mnie wygląda to tak, że mam internet z vecrty od której dostałem modem z wifi, i ten to modem połączyłem PRZEWODEM z routerem asusa do którego łączę się przez wifi.
 

Jaszczura

New member
@ Morfi_pl

Ale nie wprowadzaj na forum złej atmosfery, ja nigdzie nie powiedzialem że mnie nie stać czy że szukam oszczędnosci w routerze. Kupię router nawet za 2000 zł ale żebym mial pewność że to jest źródłem moich problemów. Jeśli dalej nie bedzie dzialać Tobie wyśle rachunek za router.

Ja szukam przyczyny problemu więc sprawdzę również Twoją opcję.
 

Puniek

New member
Jest 1032, nadal tnie i dogrywa niczym w 1997 na modemie od TPSA.

Sugerując się tym co mi radziłeś zmieniłem kanał na 1 i Automatic --> AES. Rezultatem jest zasięg sieci w TV 4 kreski. Efekt, niby lepiej choć nadal tnie. Głupi serial 25 minutowy przycina co około 1 min. Na kablu igła. Widocznie te cale Wifi jest u mnie nie do końca sprawne lub mam pecha.
Ustaw się z la[topem koło TV i sprawdź szybkość na speedtest.pl Zwróć uwagę też na wahania... czy idzie w miarę równo czy lata niemiłosiernie.
 

Jaszczura

New member
Na speedtest.pl (laptop leżący pod TV) osiągam 11,34Mb/s wzrost stabilny, bez żadnych skoków więc już nie wiem co jest. Widocznie te wbudowane Wifi w TV jest z gówna zrobione chyba. Kto ma inne pomysły ?
 

goryczka

New member
ja miałem tak ze jak na trasie odbiornik <> router był ekran tv to strasznie rwało transmisje (duża ilość zgubionych pakietów)
spróbuj zrobić któryś z testów:
1. odwróć tv :)
2. przenieś router (pewnie nie da rady skoro tak daleko)
3. postaw laptopa/komórkę za ekranem tv i sprawdź speedtesta i pinga

ja kiedyś podłączyłem samsunga z serii C (bez wifi) za pomocą AP którego postawiłem za tv (żeby go schować). Jak testowałem z komputera połączenie wszystko śmigało - ale jak włączyłem tv żeby sprawdzić czy na nim działa to już kaplica :) a wystarczyło przesunąć go przed telewizor
 

Jaszczura

New member
Pisałem już wcześniej, wziąłem laptopa i położyłem przed TV i --> na speedtest.pl osiągam 11,34Mb/s wzrost stabilny, bez żadnych skoków, ping 34. Zasięg w TV --> | | | |
Generalnie gdy uruchamiam SMART to muszę odczekać jakieś 5-6 sekund by móc sterować na boki strzałkami. Wszystko jakby ospałe (jak internet w 1997). Gdy skacze po TVN Player to obrazki seriali i tych innych pierdół jakby się dogrywały. Wszystko się ładuje i to wolno ładuje.

Dziś postaram się nagrać filmik jak to wygląda i wrzucę na YouTuba. Bo póki co przeraża mnie ten TV i jego Wifi.
 
Do góry