SAMSUNG UE43KU6000W, czy LG 43UH603V

Decydent

New member
Tak jak w tytule, proszę o pomoc w określeniu który z telewizorów będzie lepszym zakupem?
Założenia podstawowe są następujące:
  • 42-43 cale
  • UHD przy 60 fps
  • Matryca IPS lub VA
  • SMART
  • DLNA
  • Wi-Fi + Ethernet
  • Cena max ~2000 zł


Jeżeli chodzi o liczbę złączy, to LG wypada lepiej, ale to nie ma dla mnie znaczenia. Który z tych TV będzie miał najlepszą jakość obrazu? Główne zastosowanie to oglądanie filmów VOD, telewizji kablowej oraz materiałów puszczanych w FHD, UHD z wykorzystaniem DLNA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa modele z matrycą 50 Hz.
Model 43" 4K, 100Hz, HDR i VP9 w tej klasie jest Philips 43PUS6501 za 2499 zł z kalibracją gratis.
Jeśli zostajesz przy modelach 50 HZ - to z Twoich powinieneś brać Samsunga.
 

Decydent

New member
Dziękuję za odpowiedź. Wybrałem Samsunga. Nie potrzebuję 100 Hz, bo telewizor nie będzie służył do grania lub oglądania sportu, no a przede wszystkim mój budżet na prezent ograniczał się do 2100 PLN (za tyle dostałem Samsunga).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie osobiście 100Hz ma duże znacznie:

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
 
Do góry