Samsung UE40H6400 - odtwarzanie filmów z pendrive

AjTee

New member
Cześć,

Od dwóch dni jestem posiadaczem Samsunga UE40H6400 i mam pytanie odnośnie odtwarzania filmów z pendrive, otóż filmy Full HD w ogóle nie chcą się wczytać, a jak wczytają się to co chwila się doczytują, natomiast jak wczytałem zwykły film to również co chwila się doczytywał. Co polecacie?

Tam w ogóle zauważyłem 3 gniazdka, które wybrać? Pendrive mam w standardzie 3.0. Dlaczego te filmy tak chodzą?

Wina kodeków?

Proszę o porady? Czy może lepiej kupić dysk i go używać, albo przez sieć ?

Pozdrawiam.
 

gidyja

New member
Sprawdź z innym pendrive, nie ma prawa nic ciąć na żadnym filmie. Tu akurat Samsung bije inne firmy odtwarzając praktycznie wszystkie formaty.

Wytapane z LG-G2
 
Ostatnia edycja:

AjTee

New member
Jak sformatować Pendrive? Fat32? NTFS? ext4?

Ja mam sformatowany jako NTFS.

Czego to może być wina jak nie pena?
 

gidyja

New member
Na pewno to nie ma wpływu, tym bardziej że ntfs jest jak najbardziej prawidłowy bo wspiera pliki powyżej 4 GB. Sprawdź na innym pendrive lub jakimś dysku.

Wytapane z LG-G2
 

gidyja

New member
Teoretycznie ten pendrive powinien bardzo dobrze działać ale może trafił ci się felerny egzemplarz, dlatego sprawdź inny żeby wyeliminować problem z tv.

Wytapane z LG-G2
 

AjTee

New member
Może to wina fimów jakie używam? Bo było to głównie 1080p i 720p.
Wyglądało to tak, ekran był czarny, potem w prawym górnym rogu napis:
ŁADOWANIE - > FILM się wczytał, potem przyciął i znowu ładowanie.
To wina TV może być? Na każdym porcie tak samo.
Czy jak podepne mój smartfon po USB - XPeria Z Ultra, to mogę tak przetestować?
Nie mam innego pena.
 
Ostatnia edycja:

gidyja

New member
Kolego napewno ten tv powinien odtworzyć każdy film czy 720 czy 1080, chyba że pliki z filmem są uszkodzone. Sprawdź jakiś inny film ale jeżeli też nie odtwarza to sprawdź inny pendrive. Powtarzam akurat ten model wyśmienicie odtwarza każdy format plików.

Wytapane z LG-G2
 

AjTee

New member
Sprawdzałem kilka flmów i kiepsko, jednych nie chciało odpalić, inne odpalił ale przycinał. Możliwe że wina pena, ale nie mam drugiego, może spawdzić za pomocą podłączenia kabla usb z do telefonu ?
 

AjTee

New member
Hmm nie zniżę się do poziomu postu powyżej :)

Tak to wina pendrive, zastosowałem inny i wszystko śmiga, aż trudno uwierzyć, że ADATA nie daje rady. Nie czyta mi tylko napisów .txt, wiadomo jak je włączyć?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sprawdź pendrive'a programem testującym, zobacz wartości odczytu i zapisu. Niestety może być tak, że kupiłeś podróbkę, której parametry nijak się mają do tego, co napisano na opakowaniu.
Pendrive'a USB 3.0 nie testowałem, ale wszystkie dobrej klasy 2.0, na których zapisane miałem filmy Full HD telewizor odtwarzał bez problemu. HDD USB 3.0 (Samsung 500 GB, Adata 1 TB, WD 500 GB) spisują się znakomicie.
 

AjTee

New member
Możesz mi jakiś dobry pendrive do 70 PLN polecić? Na FAT32 Adata śmiga super :)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie śledzę tego rodzaju sprzętu, ale od lat preferuję tego rodzaju produkty Kingstona i nigdy się nie zawiodłem. Oczywiście z ceną 70 zł trudno się będzie zmieścić, ale zapoznaj się z tym: Dyski flash HyperX USB 3.0
 

gidyja

New member
Jeżeli Adata na fat 32 działa to na ntfs też powinna, system nie ma tu nic do rzeczy, akurat posiadam kartę sd i pamięci firmy Adata i uważam że to jedna z lepszych firm z najmniejszym stosunkiem uszkodzeń ale zawsze może się trafić felerna sztuka lub podróba. Nie mniej dziwne że na fat 32 jest ok a na ntfs tnie.

Wytapane z LG-G2
 

Rafal7

Banned
Według mnie to szkoda kupować pendriva, nie dość że mało pamięci to i wolno się na nie kopiuje.Lepiej dołozyć 30 zł i kupic dysk przenosny chociażby 320 gb.
 

AjTee

New member
Jeżeli Adata na fat 32 działa to na ntfs też powinna, system nie ma tu nic do rzeczy, akurat posiadam kartę sd i pamięci firmy Adata i uważam że to jedna z lepszych firm z najmniejszym stosunkiem uszkodzeń ale zawsze może się trafić felerna sztuka lub podróba. Nie mniej dziwne że na fat 32 jest ok a na ntfs tnie.

Wytapane z LG-G2

No ale niestety na NTFS ścina :)

Tutaj ustawienia na jakich formatuje:
0edaf27207.png
 

gidyja

New member
Formatujesz o.k., nie mam pojęcia dlaczego tnie ale tak jak kolega wyżej polecam jakiś dysk 2.5 cala i będzie spokój z brakiem miejsca a i transfer bez porównania .

Wytapane z LG-G2
 

AjTee

New member
Kupiłem na razie tego GoodRam Clicka Usb 3.0 myślicie że styknie? Czyli Telewizor ok.
 
Ostatnia edycja:
Do góry