SAMSUNG UE40F6500 vs Philips 42PFL7007K vs Panasonic TX-P42ST60E vs ???

Dragnon

New member
1. Odległość od ekranu? 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno na telewizor (4 m od tv)
3. Jak duży jest pokój? 2,5 m x 4 m
4. Preferowana technologia: LED, LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? BRAK (Ale miałem jakiś CRT 21 cali)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, informacje, sport, muzyka
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lampka nocna
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie ma znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-42
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? kiepskiego obrazu,
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Vevtra, router wifi, Komputer, ps3, USB
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% telewizja, reszta komputer
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost (max 20 stopni)
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? raczej tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi - komputer
26. Jaki masz sygnał: Vectra
27. Ile programów HD? Kilka
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: brak smużenia, brak cloudingu, dobrej jakości obraz, multimedialność
31. Ile osób ogląda: 2-4
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-6godz
33. Jaka klasa cenowa ? 2,5-3,2 tys. zł

Moje typy na dzien dzisiejszy (codziennie zmieniam przez to Forum !!! :) )

SAMSUNG UE40F6500 lub 6800 (ale w sumie nie wiem czym się różnią.... jeżeli tylko kilkoma bajerami w sofcie to wole 6500)
Philips 42PFL7007K (obawiam się problemów z oprogramowaniem)
Panasonic TX-P42ST60E (jakoś mało multimedialnosci... ale obraz w sklepie mi sie podobał)

Wszystkie inne chętnie rozpatrze

Im prędzej tym lepiej bo już mam dość oglądnia tv za szybką lub na necie
 

Dragnon

New member
Witam,moim zdaniem Samsung UE40F6500,do Twoich potrzeb;tu masz test kolegi z forum,co prawda 46"ale to bez różnicy

Oczywiście test przeczytany..... ale nie wiem czemu im wiecej czytam tymbardziej mnie od tego tv odpycha... Aktywne 3d i sama marka samsunga mnie jakos zniecheca (pomimo że mam od nich tel note 2 i na niego nie narzekam.
 

Dragnon

New member
Wszystkie tv co podałeś mają aktywne 3d. Więc czego oczekujesz?

Jak widać już tak sie pogubiłem, że sam nie wiem co pisze.... tyle modeli przeglądnąłem że głupieje.
Przepraszam za błąd. (aktywne 3d po wgłębieniu się w temat również moge łyknąć)
A może przy okazji jakas propozycja ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz źle wpisany model. Philips w wielkości 42" ma modele 7008 lub 7108 ( są w extra cenie). I nie mają żadnych problemów z oprogramowaniem.
Ma okulary pasywne 3D w komplecie (4 szt)


003_P1550387.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...line-podczas-nocy-muzeow-grunwald-2013-a.html
Na tym modelu robiliśmy specjalną prezentację filmów 3D - Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki
I wszyscy byli zachwyceni jakością.

Modele 7007 to model ubiegłoroczny i występuje w serii 40" z okularami aktywnymi 3D
 

Dragnon

New member
Masz źle wpisany model. Philips w wielkości 42" ma modele 7008 lub 7108 ( są w extra cenie). I nie mają żadnych problemów z oprogramowaniem.
Ma okulary pasywne 3D w komplecie (4 szt)



Na tym modelu robiliśmy specjalną prezentację filmów 3D - Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki
I wszyscy byli zachwyceni jakością.

Modele 7007 to model ubiegłoroczny i występuje w serii 40" z okularami aktywnymi 3D

Widzę ze ostro promujesz ta serie i juz prawie się przekonalem że to właśnie to czego szukam. Ale ostatnio natknaldm się (euro com pl) ze nie jaki acord kupił ten TV (nawet wspomniał o Tobie w komentarzu na tej stronie) i bardzo negatywnie go ocenił.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

Dragnon

New member
A najgorsze jest to ze nie mogę namacalnie tego TV nigdzie zobaczyć ;/

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

MisiekMD

New member
Byłem dzisiaj w RTV EURO z zamiarem kupna philipsa 7007 już nawet za niego zapłaciłem kiedy przyszedł czas na jego sprawdzenie.Duże było moje zdziwienie po wszystkich opiniach kiedy telewizor wyjęty z pudełka nie chciał się włączyć. Ale nie poddałem się odebrałem pieniądze i pojechałem 50km do drugiego rtv euro gdzie był jeszcze jeden. Tutaj pan zanim jeszcze wyjął tv z pudełka powiedział żebym go nie brał bo same zwroty są phillipsów nawet tych z 2013. po wyjęciu tv nówki z opakowania--> 2 martwe piksele i porysowana ramka. Na razie zrezygnowałem z philla. Powiedzcie czy naprawdę to jakiś bubel czy tylko mam farta do konkretnych sztuk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie złe opowieści....
Może sprzedawca nie wiedział że trzeba raz nacisnąć przycisk a nie trzymać go długo jak to w swych zwyczajach mają .
Sprzedaliśmy ich naprawdę duże ilości i żaden, naprawdę żaden nie miał martwych pixeli - wiem bo sprawdzamy.

A bzdury o zwrotach to też niezły kit.
Nawet strach napisać, że nie mieliśmy żadnego.
 

Dragnon

New member
Ja swojego już zamówiłem u kikiego. Jak tylko przyjdzie to nie omieszkam go tu opisać

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

martinus123

New member
Byłem dzisiaj w RTV EURO z zamiarem kupna philipsa 7007 już nawet za niego zapłaciłem kiedy przyszedł czas na jego sprawdzenie.Duże było moje zdziwienie po wszystkich opiniach kiedy telewizor wyjęty z pudełka nie chciał się włączyć. Ale nie poddałem się odebrałem pieniądze i pojechałem 50km do drugiego rtv euro gdzie był jeszcze jeden. Tutaj pan zanim jeszcze wyjął tv z pudełka powiedział żebym go nie brał bo same zwroty są phillipsów nawet tych z 2013. po wyjęciu tv nówki z opakowania--> 2 martwe piksele i porysowana ramka. Na razie zrezygnowałem z philla. Powiedzcie czy naprawdę to jakiś bubel czy tylko mam farta do konkretnych sztuk


Philips 7007 to zeszłoroczny model, jak sam piszesz w sklepach zostały ostanie sztuki, z jakiegoś powodu (nie zawsze przypadku) zostały właśnie one, więc szansa na to, że coś z takim egzemplarzem jest nie tak znacząco rośnie.

"Tutaj pan zanim jeszcze wyjął tv z pudełka powiedział żebym go nie brał bo same zwroty są phillipsów nawet tych z 2013" co można powiedzieć o takiej wypowiedzi sprzedawcy (wszystko jedno jakiej firmy dotyczy), najgorsze jest to, że wiele ludzi ufa takim panom "same zwroty" i kupując tv w sklepie daje się nabijać w butelkę. Kupują model o którym wcześniej nawet nie myśleli (zwykle droższy niż sobie założyli, a jeśli brak pieniędzy to na raty, na czym sklep jeszcze więcej zarobi) najlepiej jeszcze z dodatkową gwarancją i badziewnymi dodatkami po mega zawyżonych cenach.

A co do samego tematu to Samsung F6500 nie jest najlepszym tv z tej trójki, ale zdecydowanie najtańszym (40 cali kosztuje 2600) i porównywać go można w klasie cenowej z Philipsem 5008 Sony W655 czy LG LA620 i w takim porównaniu wypada lepiej niż dobrze. Oferuje naprawdę dużo jak na tą cenę.
 
Do góry