Samsung UE40ES6100

waldi_007

New member
Po ostatniej aktualizacji znikła mi ikona samsung apps. zostało puste czarne pole po tej ikonie. wie ktoś o co kaman? da radę cofnąć firmware do wczesniejszej wersji bo poprzedni bylo ok.
 

dunayeR

New member
dobra z obrazem sobie poradzilem juz;) teraz mam pytanie odnosnie cyfrowej redukcji szumow? Jaka wartosc najlepiej ustawic? Mam kablowke INEA dekoder HD
 

zetjot

New member
Witam
Parę dni temu kupiłem "nasz" telewizor w wersji 46 cali i teraz walczę z ustawieniami bo wyświetlany obraz jest marny. Co dziwne mam w domu starszego samsunga i jakąś chińszczyznę z tesco - oba lcd i biją one na głowę jakością obrazu mój nowy zakup. Jest to dosyć frustrujące... Wracając do ustawień, czy jest jakiś patent na wykorzystanie trybu rgb?
Ustawiać na oko czy nałożyć to na jakąś planszę testową ? Proszę o radę bardziej doświadczonych forumowiczów.
 

uniwersalny

New member
witam, nie chce zakładać nowego tematu ale mam następujące pytanie czym się różni wyżej wymieniony model od UE40D6100 ?? Prócz tego że D6100 nie ma okularów w komplecie ?
Z góry dziękuje za szybką odpowiedź
 

disk19

New member
Mam pytanie odnośnie tego telewizora a mianowicie czy działają z nim inne klawiatury niż logitech i samsung? Oraz czy żeby skorzystać z aplikacji skype muszę posiadać kamerkę samsung czy może być innej firmy?
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Tak dzialaja inne klawiatury i mysze, kablowe i nie.
Innej kamery jak narazie nikomu nie udalo sie znalezc, przyjamniej tak twierdza na SamyGo.
 

jackuc

New member
Witam
Mam dylemat bo wybrałem dwóch faworytów do zakupu.
Samsung UE40ES6100 z wątku vs Toshiba 40TL939 .
Głównie zależy mi na jakości obrazu, wszelkie funkcje internetowe to sprawa drugorzędna. Fajnie jakby czytał jak najwięcej formatów z USB.

Na który się zdecydować ? Oglądam z ok. 3 metrów w nie nasłonecznionym pokoju. Źródło sygnału to N lub telewizja cyfrować (żona…).
Czy są to porównywalne modele czy któryś jest znacznie lepszy ? 3D to gadżet więc sprawa mniej istotna…
Dzięki za pomoc
 

ukukus

New member
Parę dni temu kupiłem "nasz" telewizor w wersji 46 cali i teraz walczę z ustawieniami bo wyświetlany obraz jest marny. Co dziwne mam w domu starszego samsunga i jakąś chińszczyznę z tesco - oba lcd i biją one na głowę jakością obrazu mój nowy zakup. Jest to dosyć frustrujące...

Ja kupiłem w wersji 40cali, mam podobne obserwacje. Ustawiłem wg dokładnej kalibracji z sieci,
ale dalej "łba nie urywa"..

Wcześniej miałem tv 32a451 na tym samym analogowym sygnale, mam inny Samsung 37cali z serii B i po prostu oba w porównaniu do ES6100 to żylety. Mam zamiar dokupić kartę CI+ w UPC i pewnie będzie lepiej, ale i tak póki co mam mieszane uczucia co do tego tv :?

ps. zauważyłem, że bardzo nagrzewają się boczne krawędzie ekranu (po całej wysokości), im bardziej do środka tym mniej. Środek ekranu ma temp. otoczenia, ale boki gorące, gdzieniegdzie trudno palce trzymać, bo za gorące. To normalne?
 
Ostatnia edycja:

disk19

New member
Czytając tyle opinii o słabym obrazie w tym modelu zastanawiam się czy nie wybrać TV z serii es5500 czy przed zakupem porównywaliście jakość obrazu z tym modelem gdyż w moim mieście nigdzie nie mają obu tych modeli i nie mam jak porównać?
Myślałem że w serii es6100 mające 200Hz obraz będzie idealny :(
 

Jigsawson

New member
Czytając tyle opinii o słabym obrazie w tym modelu zastanawiam się czy nie wybrać TV z serii es5500 czy przed zakupem porównywaliście jakość obrazu z tym modelem gdyż w moim mieście nigdzie nie mają obu tych modeli i nie mam jak porównać?
Myślałem że w serii es6100 mające 200Hz obraz będzie idealny :(

Bo jest, większość opinii negatywnych pochodzi od ludzi, którzy widzieli ten telewizor jedynie co na półce w sklepie. Wszystko opiera się o idealne skalibrowanie obrazu, w zależności od własnych potrzeb :)
 

mrs

New member
Ja mam es8000 i obraz rewelacja. Ustawienia znalazłem tu na forum, podrasowałem i jest super.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

memento78

New member
Witam. Czy ktoś bawił się skype na smart? Podłączam mikrofon z tyłu tv ale nic nie reaguje. Wie ktoś jaki sprzęt trzeba mieć (mikrofon, kamera) żeby odpalić skype?
Oczywiście oprócz sprzętu samsunga, który jest kosmicznie drogi.
 
Ostatnia edycja:
No i tutaj może ktoś wpadnie na pomysł podobny jak w przypadku zamiennika adaptera WIFI na USB. Tam w niektórych modelach sticka trzeba było zmienić VID i PID i działa. Może założyć nowy temat i ktoś kto posiada oryginalną kamerę Samsunga poda jakieś bliższe dane a wtedy może dopasowałoby się jakąś inną.
 
Do góry