Samsung UE40ES6100

Zbyn

New member
Helo fani 6100 :cool:
Czy taki TV współpracuje z głośnikami bezprzewodowymi Bluetooth? Np Creative D80 czy D100? Głośniki te używają technologii A2DP. W instrukcji do TV takiego skrótu nie znalazłem.:niewiem:
Z góry dzięki.
 

nielot

Member
Mam problema.
Szajsung ES6100. Dysk Seagate Expansion. Podpiete oczywiscie po USB. Czesto mam tak że film sie zatrzymuje i telewizor powraca do folderu w ktorym znajduje sie ogladany film. Trzeba film odpalac jeszcze raz przy czym po kolejnych kilkunastu minutach moze sie stac dokladnie to samo. Wlasnie teraz ogladamy film i w ciagu 25 minut wywalil sie 2 razy. Oprogramowanie Szajsunga najnowsze. Sprawdzone kazde z 3ech wejsc USB.

Ktos tak mial albo wie jak sie tego pozbyc ?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Sprawdź ten sam film, tylko włączając z innego nośnika. Następnie zobacz przez mediainfo jaki ma kodek, bitrate itp. i niech ktoś na forum przetestuje ten sam rodzaj pliku video, czy ma taki sam objaw u siebie.
 

asman

New member
Hej, coś z tym zrobiłeś? Ja mam ten sam problem. Te chmurki to jakieś nieporozumienie. Jak można sprzedawać wadliwy towar. Ja nie umiem śpiewać to nie męczę tym nikogo:) Chyba, że obliczyli że 95% ludzi oleję tą wadę i nie wróci do serwisu albo uwierzy jak im się powie że TAK MA BYĆ?? TV przede wszystkim ma nieć dobry obraz a tej funkcji mój egzemplarz nie spełnia.. (załączyłem zdjęcia zip-owane bo zwykłych nie załącza forum..)

Ja mam 46ES6100W a kolega na 40" i nic takiego nie ma.
Na infolinii powiedzieli ze tak może być i żeby uaktualnić soft- mam najnowszy.
Jak napisałem do nich, że jestem elektronikiem i żeby darowali sobie taka do niczego nie prowadzącą korespondencję to podali mi serwisy okoliczne. Wysłałem do nich fotki ale za 3 dni przyjechał technik żeby zrobić fotki samemu na swoim filmie i zdjęciu. Z tym że on robił to z napedu i w dzień a wieczorem widać bardziej i na widoku przełączania miedzy kanałami, w czasie oglądania filmów z DVD. Do tego stopnia że przebija się to na treści obrazu jak jest ciemniejsza scena.
Dla mnie na tv za 3tys nie do przyjęcia. Jak bym kupił za 1,5 tys to mógłbym zaakceptować..
Nie mam jeszcze info z serwisu co dalej choć facet przyznał, że jakby tego za dużo... Macie jakieś doświadczenia? Jak wyegzekwować usunięcie usterki?

Hej, telewizor po naprawie a raczej wymianie bo serwisanci już nie naprawiają..:)
Matryca wymieniona. Jest sporo lepiej chociaż jeszcze chmureczki malutkie są ale nie tak widoczne i nie nawet przy przełączaniu i nie wpływają na treść obrazu. Wymiana ok 30 min na miejscu w domu. Jak dla mnie powinno tego wcale nie być ale chyba mogę to zaakceptować. Wcześniej to była masakra. Muszę jeszcze pobawić się ustawieniami obrazu.
 

asman

New member
Cytat:
Napisał asman
Hej, coś z tym zrobiłeś? Ja mam ten sam problem. Te chmurki to jakieś nieporozumienie. Jak można sprzedawać wadliwy towar. Ja nie umiem śpiewać to nie męczę tym nikogo:) Chyba, że obliczyli że 95% ludzi oleję tą wadę i nie wróci do serwisu albo uwierzy jak im się powie że TAK MA BYĆ?? TV przede wszystkim ma nieć dobry obraz a tej funkcji mój egzemplarz nie spełnia.. (załączyłem zdjęcia zip-owane bo zwykłych nie załącza forum..)

Ja mam 46ES6100W a kolega na 40" i nic takiego nie ma.
Na infolinii powiedzieli ze tak może być i żeby uaktualnić soft- mam najnowszy.
Jak napisałem do nich, że jestem elektronikiem i żeby darowali sobie taka do niczego nie prowadzącą korespondencję to podali mi serwisy okoliczne. Wysłałem do nich fotki ale za 3 dni przyjechał technik żeby zrobić fotki samemu na swoim filmie i zdjęciu. Z tym że on robił to z napedu i w dzień a wieczorem widać bardziej i na widoku przełączania miedzy kanałami, w czasie oglądania filmów z DVD. Do tego stopnia że przebija się to na treści obrazu jak jest ciemniejsza scena.
Dla mnie na tv za 3tys nie do przyjęcia. Jak bym kupił za 1,5 tys to mógłbym zaakceptować..
Nie mam jeszcze info z serwisu co dalej choć facet przyznał, że jakby tego za dużo... Macie jakieś doświadczenia? Jak wyegzekwować usunięcie usterki?


Dzięki za przesłanie zdjęć. Możesz powiedzieć na jakich ustawieniach TV je zrobiłeś?

Ja to robiłem na default-owych ustawieniach bez korygowania samodzielnego. Reklamacja okazała się uzasadniona. Jest sporo lepiej teraz choć nie idealnie. Jeśli takie coś masz to reklamuj. Nie daj się od razu zbyć chyba, że masz dużo mniej widoczne. Jak nie zapomnę to wrzucę zdjęcia po zmianie.
 

asman

New member
Czy ktoś ma klawiaturę do swojego TV? Ma ktoś tą oryginalną Samsungową VG-KBD1500 lub Logitech multimedialną z odbiornikiem na USB?
ta Samsungowa łączy się bezpośrednio z BT czy też ma odbiornik który zajmuje port USB?
Proszę o info od użytkowników.
Wady/Zalety
 

Kmicik

New member
czy działa wam filmbox live widget?? chodzi mi o kino polska muzyka i kino polska...wykupiłem miesieczny dostep do niego i nic nie działa....i nie wiem czy tv do dupy czy tylko widget zjebany jest
 

marcinsu

New member
Czy ktoś ma klawiaturę do swojego TV? Ma ktoś tą oryginalną Samsungową VG-KBD1500 lub Logitech multimedialną z odbiornikiem na USB?
ta Samsungowa łączy się bezpośrednio z BT czy też ma odbiornik który zajmuje port USB?
Proszę o info od użytkowników.
Wady/Zalety

wydaje mi się że ten telewizor nie ma bt :D

Logitech-a klawiatura wraz z myszką działa dobrze
tak na dobra sprawę to nie wiem po co używać do tego tv
aplikacje w smarttv nie są bardzo do tego przystosowane

co do klawiatury samsunga to też pewnie ma podobny odbiornik

Sent from my GT-I9100 CM10.1 using Tapatalk 2
 

elwis666

New member
Witam,mam pytanie:jak przypisać wejście audio do divi (hdmi z przejściówka na kablu) wtym telewizorze? Mam podłączony komputer i niemam dzwięku, a niewiem jak ustawić aby wejście mały jack było aktywne?
 

marcinsu

New member
Witam,mam pytanie:jak przypisać wejście audio do divi (hdmi z przejściówka na kablu) wtym telewizorze? Mam podłączony komputer i niemam dzwięku, a niewiem jak ustawić aby wejście mały jack było aktywne?

Jak łączysz się przez hdmi to dźwięk też jest przesyłany, na komputerze musisz ustawić wyjście dźwięku na hdmi.
Wejście minijack działa zapewne dla innego źródła niż hdmi. Podobnie miałem w starym tv.

Sent from my GT-I9100 CM10.1 using Tapatalk 2
 

Margrab

New member
Witam, ja z kolei szukam porady w dwóch sprawach związanych z aplikacją YouTube na Samsungu es6100, pierwsza sprawa to nie wykrywanie klawiatury qwerty czy to z poziomu telefonu i Samsung remote, czy dodatkowej Logitech K400, jest to kwestia samej jeszcze słabej aplikacji YT? Druga sprawa to brak zapamiętywania logowania do własnego konta YT a także po parowaniu TV z telefonem, po każdym wyjściu z apki YT wszystko trzeba wprowadzać od nowa? Jest na to może jakiś sposób? Temat starałem się przeszukać, lecz konkretnej odpowiedzi się nie doszukałem... Z góry dziękuje za pomoc.
 

marcinsu

New member
Witam, ja z kolei szukam porady w dwóch sprawach związanych z aplikacją YouTube na Samsungu es6100, pierwsza sprawa to nie wykrywanie klawiatury qwerty czy to z poziomu telefonu i Samsung remote, czy dodatkowej Logitech K400, jest to kwestia samej jeszcze słabej aplikacji YT? Druga sprawa to brak zapamiętywania logowania do własnego konta YT a także po parowaniu TV z telefonem, po każdym wyjściu z apki YT wszystko trzeba wprowadzać od nowa? Jest na to może jakiś sposób? Temat starałem się przeszukać, lecz konkretnej odpowiedzi się nie doszukałem... Z góry dziękuje za pomoc.

przyczyną wszystkich problemów jest sama aplikacja youtube (ogólna odpowiedz na Twoje pytania)
tylko aktualizacja yt może pomóc (o ile będzie)

Sent from my GT-I9100 CM10.1 using Tapatalk 2
 

gandzior27

New member
Ludzie przez 70 stron piszecie o jakiś drobnostkach bo jakiej połączenie z komputerem nie działa czy dzwięk mnie wkurze. LOL . Napiszcie raz a porządnie ustawienia do Telewizora UE40ES6100 takie jakie macie, aby ograniczały clouding i aby jakość oglądania była dobra .. proszę o szybką odpowiedz.
 

szakal4950

New member
Aby zmniejszyć clouding zmniejsz w ustawieniach zaawansowanych - tonacje czerni. Bo im ciemniejsza czerń to bardziej widać clouding (ja mam ustawionę na "ciemna"). U mnie widać go tylko na filmach nagranych w dobrej jakości i oglądanych wieczorem, tak ogólnie to nie rzuca mi się w oczy.
Tylko uwaga! Ustawienia zaawansowane dostępne są tylko w trybie obrazu: standardowym i film. Nie wiem jakie masz ustawienia podświetlenia. Ja wieczorem oglądam na 12.
W trybie "film" cloudingu nie ma bo tonacje czerni są wyłączone i czerń jest szara.
 
Ostatnia edycja:

gandzior27

New member
Mam ustawione własnie na Tryb filmm. ale niestety czern jest szara i wgl jakość obrazu nie jest za dobra. a proponujecie może jakieś ustawienia związane z trybem naturalnym ? bądź dynamicznym ?
 

szakal4950

New member
moje ustawienia to tryb standardowy, podświetlenie 12, kontrast 94,jasnosc 50, kolor 49, w zaawansowanych, kontrast dyn. wysoko, tonacja czerni-ciemna,
W dzień to można mieć zwiększoną jasność ale ja już się przyzwyczaiłem do tych ustawień i jest ok. Ale pamiętaj że dużo zależy w jakiej jakości oglądasz np. filmy hd z usb, czy kanał hd odbierają super, ale już zwykły kanał "dupy nie urywa" :)
 
Ostatnia edycja:

dunayeR

New member
Martwe pixele

Chciałbym was zapytac czy orientujecie się jak to jest w tym modelu z martwymi czy tam zawieszonymi pixelami? Czy Samsung też odwołuje się do regulacji ISO? Czy ktos miał problem z pixelami w tym modelu itp? Będe wdzięczny za odpowiedz
 

szakal4950

New member
Z tego co wiem to chyba tylko Funai daje gwarancje na martwe piksele. A tak to jest jakaś norma (kilka pikseli)
Ja mam od czerwca ten model i na razie niema martwych, a tv chodzi średnio 6-7 godzin dziennie
 

nemko

New member
Chciałbym was zapytac czy orientujecie się jak to jest w tym modelu z martwymi czy tam zawieszonymi pixelami? Czy Samsung też odwołuje się do regulacji ISO? Czy ktos miał problem z pixelami w tym modelu itp? Będe wdzięczny za odpowiedz

Kilka miesięcy temu rozmawiałem z infolinią Samsunga, i powiedzieli mi że 1 piksel na matrycy, to matryca do wymiany. Ale czy we wszystkich modelach Samsunga to nie wiem. Ja mam d7000, i u mnie by wymienili.
 
Do góry