Samsung UE40ES6100

powertech

New member
Mam zamiar zakupić 40ES6100 i mam pytanie odosnie WIFI. Czy w tym telewizorze jest normalny nadajnik WIFI? bo słyszałem coś takiego, że żeby przesyłać np film w HD muszę podłączyć swój touter do telewizora, bo jesli będzie podłączony do komputera to telewizor go nie wyszuka, to prawda?
 

larysto

New member
Witam.
U mnie np. nie da sie oglądać filmu hd przesyłanego z kompa przez WIFI ponieważ co 5s telewizor zawiesza się i "ładuje", tak więc konieczny był zakup dysku zewnętrznego. Dlatego, nie wiem jak u innych - u mnie wifii służy jedynie do oglądania zdjęć bądź słabej jakości filmów.
 

powertech

New member
Czy można zrobić coś takiego, że podłączam router do komputera i przez niego przesyłać film HD do telewizora? bo słyszaeęm od kogos, ze tak się nie da to prawda?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Czy w tym telewizorze jest normalny nadajnik WIFI? bo słyszałem coś takiego, że żeby przesyłać np film w HD muszę podłączyć swój touter do telewizora, bo jesli będzie podłączony do komputera to telewizor go nie wyszuka, to prawda?
TV ma wbudowaną normalną kartę bezprzewodową. TV i komputer łączysz do rutera przewodem lub bezprzewodowo i będziesz mógł odtwarzacz media przez DLNA.

i jak tu z Wami rozmawiać? pytam o WIFI a proponujecie mi kabel...
wifi nie jest najlepszą metodą na streaming mediów przez DLNA, ale jak chcesz to musisz posiadać router IEEE 802.11n, mieć mało sieci na 2,4GHz lub 2 zakresowy.

U mnie np. nie da sie oglądać filmu hd przesyłanego z kompa przez WIFI ponieważ co 5s telewizor zawiesza się i "ładuje" (...) coś takiego ?? za słaby?? TD-W8901G
IEEE 802.11g - realny transfer ~2,5MB/s. Zakłócenia, przeszkody, odległość i prędkość radykalnie się zmniejsza.
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
TV ma dedykowany port USB 1A, więc nie powinno być problemu z zasileniem 2,5" dysku. Są jeszcze przewody 2xUSB -> USB mini
 

faraon20

New member
A odpala ten tv filmy z dysku np. 2,5" bez zew. zasilania?
Tak odpala, zarówno z jednego usb na których producent napisał dedykacje do dysku Hdd jak i z drugiego portu.
Chwilkę trzeba czekać na zaabotowanie jeżeli jest więcej niż 200-300 gb danych, lecz jest to czas krótki ok 20s.
Przy mniejszej ilości plików wszystko wyskakuje od razu.
 

nielot

Member
No własnie... podpiąłem dysk 2.5 i TV dysk widzi, widzi też foldery ale nie widzi ich zawartości - ani mp3 ani mkv ani zdjęć w jpg. Ktoś coś poradzi ?
 
Do góry