Samsung UE40ES6100

Tsubasa

New member
Bez reklam
Panowie mam problem z polaczeniem KOMPUTER<-->TV programem AllShare w polaczeniu bezprzewodowym WiFi telewizora.

Jesli TV mam polaczony poprzez kabel, wszystko dziala idealnie (internet + udostepnianie plikow z komputera w AllShare).

Natomiast jesli TV jest polaczony poprzez WiFi brak mam jakiegokolwiek polaczenia pomiedzy tymi dwoma urzadzeniami (na komputerze w AllSharePC nie widze TV, a w TV nie widze udostepnionego kompa), natomiast internet w TV dziala!
Dodam ze ustawienia sieciowe w TV mam wprowadzone recznie
Jaki system operacyjny? 7/vista = zmień lokalizację sieci na 'domowa' zamiast 'publiczna' / 'firmowa' ewentualnie zmień zaawansowane opcje udostępniania


Odkryłem iż nie posiada on wtyczki silverlight, która blokuje niektóre strony z filmami itp. Pomimo iż przeglądałem temat to nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, czy istnieje możliwość wgrania tej wtyczki do tego modelu.
Nie można.

czy jest możliwość wgrania jakiegoś softu do przeglądarki by chodziły filmy z weeb.tv, czy kinomaniak.tv Jeżeli nie to czy jakikolwiek Samsung umożliwia odtwarzanie filmów na tego typu stronach.
Napisać widget.
 

krzysiek145

New member
czy ten telewizor ma obracany ekran? Jak wygląda sprawa gry na konsolach. Czytałem, że jeśli gramy trzeba uruchomić specjalny tryb "Gry".

Mam pokój w którym będę siedzieć w odległości 2-4 metry od tv w zależności od miejsca. 40 cali to nie za dużo? Po rozmiarach trochę mnie to przeraża ;)

Można grać nie korzystając z trybu gra.
Ja gram na PS3 i wszystko śmiga jak złoto, oczywiście kup koniecznie kabel HDMI jeżeli nie masz.
Gram z odległości 2-3m i jest dobrze na 40 calach. Strzelanki nieziemskie na tym TV,w wyścigi śmiga mi sie elegancko nie korzystałem jeszcze z tego trybu GRA.
Wyczytałem gdzieś za to że na tym trybie jest szybsza reakcja przy grze sieciowej ale tego nie sprawdzałem gdyż tV posiadam od miesiąca dopiero.
TV ma obracany ekran ale ale nie wiem do jakiego stopnia.
 

krzysiek145

New member
Ja osobiście nie polecam 40es6100 kupiłem z wystawy w grudniu 2012 i nie wróże długiego działania Miałem wypaloną na matrycy reklame w lewym górnym rogu tą jak puszczają w sklepach w kształcie litery L a tam - Smart TV, hdmi,wifi i inne widoczne podczas oglądania szarych obrazów szkoda ze nie zrobiłem zdjecia bo sprzedawcy ze sklepu jak zawiozłem im na wymiane to nie mogli sie nadziwić.Poza tym clouding, kolory tragedia ustawiłem nawet parametry po kalibracji obrazu nic nie dało.Sto razy lepszy obraz mam na starym tv z kineskopem.internet słabo chodzi zrywa połączenie ,pozatym nigdy nie wiadomo na jaką matryce sie trafi samsung ukrywa oznaczenia matryc bo wiekszosć nie jest samsunga .Jak ktoś nie wierzy to niech sobie poczyta oznaczenia matryc samsung.W Samsungu es6100 sa trzy oznaczenia wersji 01 lub 02,03. Ja miałem oznaczenie na naklejce Version numer 01 i z tego co mi wiadomo to nie była matryca samsunga.Miałem wejść w menu servisowe ale nie chciałem coś spiepszyć ,chciałem go tylko już oddać .Ciekaw jestem jak kolory na matrycy beda wypaczone po dwóch latach użytkowania.Nie mówie ze we wszystkich jest to mozliwe.Poza tym krawedziowe podswietlenie diodami to kiepski pomysł i dzieki temu clouding.A jak ktoś czyta opinie z ceneo opineo nokaut i innych stron to niech nie bedzie naiwny bo tam wszystko jest korygowane bo strony maja z tego kase zeby tylko sie sprzedało dadza dobrą opinie to lawinowo juz kasa leci .Dadza 2 lub 4 pary okularów gratis zeby wogóle sie sprzedawały . Zamieniłem na panasonica tx42st50 plazme , dopłaciłem nieco ponad 300zł a różnica jest kolosalna chociaż wiem ze nie mam składaka

Reklama wypalona na matrycy to wina tego iż przez bardzo długi czas był wyświetlany obraz w jednym miejscu i stąd to wypalenie, nie wiadomo jak długo Twój egzemparz stał na wystawie z włączoną reklamą.
Taki sam efekt jest w telewizorach których używa się np: do telewizji przemysłowej gdzie wyświetlany obraz jest ten sam latami, wiem z doświadczenia bo widziałem taki telewizor.
Mój egzemplarz śmiga bardzo dobrze jak do tej pory, internet chodzi bez zarzutów korzystam jak na kompie, tylko uciążliwe jest sterowanie pilotem.
Clouding występuje i owszem ale w którym TV o podświetleniu EDGE LED go nie ma ???
Taka wada tej technologii, nie widziałem tego w TV o podświetleniu FuLL LED no ale chciało się mieć wyższy model :cool: i od razu dodali clouding8)w gratisie.
Wg mnie TV godny polecenia, jeśli ktoś szuka obrazu "żyleta" niech kupi po prostu plazmę !!!Mi ten wystarcza i nie skłamię że nie patrzyłem na zużycie prądu ten TV bierze 63w a plazma minimum3X więcej więc jesli ktoś słucha muzyki z kanałów muzycznych to suma sumarum robi różnicę :)
Z 2300 zł Wg mnie tv jest wypasionym sprzętem w różne bajery.
 

szakal4950

New member
Witam wszystkich!

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o telewizory. Ze względu na zbliżające się definitywne wkroczenie naziemnej telewizji cyfrowej chcę sobie kupić nowy odbiornik w cenie do 2600 zł. Zainteresował mnie samsung UE40ES6100, jednak jak już wspomniałem, jestem laikiem i nie wiem czy przypadkiem nie znajdę lepszego modelu (tym bardziej, że na forum odnalazłem obszerny temat z wieloma różnymi wypowiedziami na temat tego TV). Interesujący wydaje się też LG 42LM620S. Co sądzicie też o TV Samsung UE40ES6570? Jest teraz w promocyjnej cenie. Który lepszy - ES6100 czy ES6570?

Proszę o pomoc w wyborze.

Odpowiedzi na pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

OK 14 m2, ale ze względu na meble i kanapę wydaje się ono mniejsze

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

OK 3 metry

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

Na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ?

Światło słoneczne wpada do pokoju przez okno, które jest prostopadle ustawione do telewizora

7.Jaki masz obecnie telewizor ?

Stary analogowy z dużą dupą - aż wstyd się przyznać...


8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?

Chciałbym, aby telewizor posiadał możliwość odtwarzania filmów 3D, FullHD z przenośnego dysku twardego podłączanego przez USB. Chciałbym aby telewizor odtwarzał wtedy równineż zewnętrzne napisy (w rozszerzeniu srt lub txt) z polskimi znakami. Mam też w domu kino domowe (stare, bo stare, ale głośniki są - model LG HT303PD), więc fajnie jakbym mógł je tez podłączyć i cieszyć się dźwiękiem. Chciałbym również podłączyć TV do internetu przez WiFi (z kablem nie chce sie bawić), aby móc korzystac z przeglądrki, czy innych ciekawych aplikacji (jak Ipla, czy TVN Player). Ponadto, co wymagane, telewizor musi posiadać tuner DVB-T.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?

Naziemna telewizja cyfrowa + internet

10.Jakie urządzenia ?

Kino Domowe (LG HT303PD), ewentualnie komputer i smarfon (Samsung Galaxy II - i9100)

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

Niezbyt wiele w tygodniu, około 5 mksymalnie. Więcej w weekendy.

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

NIe znam się...

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Najcześciej chyba programy informacyjne, jednak zdarza się, ze jak leci dobry film lub serial w telewizji to tez się obejrzy (kupuję TV ze względu na wchodzącą naziemną telewizję cyforwą). Najczęściej oglądam filmy z zewnętrznej pamięci masowej.

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

Tak, ale częściej korzystać z aplikacji IPLA i TVN Player np.

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

Może od czasu do czasu - po podłączeniu komputera do TV. Raczej tylko okazyjnie.

16.Preferencje co do marki ?

Chyba Samsung, bo mam smartfona z tej firmy. Ale przywiązany jakoś specjalnie do marki nie jestem.

17.Preferencje co do wielkości ?

40 cali w górę

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

Chyba nie ma takich rzeczy

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Wieczorami

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

2500 zł - 2600 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Ma miec 3D, ale jakie to nie wiem - nie znam się...

kupuj ES6570 i sie nie zastanawiaj, ja mam 6100 od pół roku i nie żałuje. ES6570 ponoć wyświetla lepszą biel i czerń
 

rogal3

Member
Jaka jest różnica między 6100 a 6300?
I czy usb recording oznacza, że można na pendrive nagrać aktualnie wyświetlany obraz? Jeśli tak, to w jakiej jakości, formacie i wadze?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

cziko82

New member
Dokładnie wchodziłem sobie do menu serwisowego w sklepach : Media markrt Saturn Euro Agd oraz Neonet i tu ciekawostka w 3 pierwszych robiłem to z przy czajki pyk myk i gotowe natomiast w Neonet nie czaiłem się tz zobaczyli ze idę do TV na wystawie z moim pilotem a oni po co mi pilot a ja do nich że chce sprawdzić rodzaj matrycy a oni do mnie a po co ja do nich że sprawdzić fabrykę chce oni ale się nie da ja do nich da się przez menu serwisowe a oni co to jest ja że pilotem się włącza i czy mogę ? oni tak proszę i byli zdziwieni aż 3 pracowników przyleciało że jestem znawcą samsungów hee otto ci przygoda.byli w szoku i kupiłem TV u nich bo dali mi też rabat , ale nie z wystawy tylko z magazynu wziąłem TV , po przywiezieniu do domu tak ja w sklepie mam matrycę R i powiem tyle ze dla mnie jest ok TV mam w sypialni i kolory i wszytko jest porządku.Smart TV fajna sprawa żona ogląda seriale przez Iplę TVN Pleyela itp wniebowzięta. W salonie mam plazmę ps51d550 tu kolory i czerń jest za jedwabista.
 

clavish

New member
Dokładnie wchodziłem sobie do menu serwisowego w sklepach : Media markrt Saturn Euro Agd oraz Neonet i tu ciekawostka w 3 pierwszych robiłem to z przy czajki pyk myk i gotowe natomiast w Neonet nie czaiłem się tz zobaczyli ze idę do TV na wystawie z moim pilotem a oni po co mi pilot a ja do nich że chce sprawdzić rodzaj matrycy a oni do mnie a po co ja do nich że sprawdzić fabrykę chce oni ale się nie da ja do nich da się przez menu serwisowe a oni co to jest ja że pilotem się włącza i czy mogę ? oni tak proszę i byli zdziwieni aż 3 pracowników przyleciało że jestem znawcą samsungów hee otto ci przygoda.byli w szoku i kupiłem TV u nich bo dali mi też rabat , ale nie z wystawy tylko z magazynu wziąłem TV , po przywiezieniu do domu tak ja w sklepie mam matrycę R i powiem tyle ze dla mnie jest ok TV mam w sypialni i kolory i wszytko jest porządku.Smart TV fajna sprawa żona ogląda seriale przez Iplę TVN Pleyela itp wniebowzięta. W salonie mam plazmę ps51d550 tu kolory i czerń jest za jedwabista.

Co to znaczy, że masz matrycę R? Wszystkie ES6100 mają matrycę Samsunga, ciągle nie rozumiem po co to sprawdzacie.
 

clavish

New member
Jaka jest różnica między 6100 a 6300?
I czy usb recording oznacza, że można na pendrive nagrać aktualnie wyświetlany obraz? Jeśli tak, to w jakiej jakości, formacie i wadze?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Jak dobrze pamiętam chodzi przede wszystkim o to, że 6300 ma tuner telewizji satelitarnej.
 

clavish

New member
u mnie nie występują chmury, ale za to tak jak już pisałem czasem zielony odcień
oraz to samoczynne włączanie się, najgorzej jest w nocy - potrafi to obudzić
również jakbym wiedział jaki to jest ten samsung to nigdy bym go nie kupił... (a sugerowałem się opiniami na ceneo - niestety)

Mi się wydaje, że to inne urządzenia go budzą np. komputer z zainstalowanym AllShare. Ja osobiście miałem taką akcję i szybko znalazłem problem.
 

szakal4950

New member
problem z AllShare

Mam problem z odtwarzaniem filmów na tv przez allShare. Mianowicie puszczając film parę sekund gra, potem się ładuje i tak w kółko, jakby nie nadążał z powodu słabej prędkości. Internet dobrze z konfigurowany. Dałbym sobie spokój gdybym miał w lapie wyjście hdmi ale cóż...
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jaką masz silę sygnału (w jednostkach dBm), szyfrowanie ustawione na WPA2 AES, router i karta sieciowa 300Mbit/s (z jaką prędkością się łączy), przez inSSIDer sprawdź wolne pasmo i ustaw odpowiedni kanał w routerze.
 

Psyko

New member
Mam 40 calowego ES 6100 od miesiąca i jestem raczej zadowolony, ale mam mały (?) problem. Pomijam już flashlighting i clouding, które mi nie przeszkadzają (nie ma tego dużo), ale podczas grania, gdy przesuwam kamerę w dół i górę widzę 2 delikatnie ciemniejsze, horyzontalne linie na tle ciemnych kolorów w grze, jedna jest bardziej widoczna od drugiej. Wrzuciłem na pena jpega o kolorze ciemnej szarości i widać na nim delikatny horyzontalny banding - jedna linia jest na środku ekranu, druga z 10 cm wyżej. I teraz tak - mam to reklamować i oczekiwać, że kolejny panel będzie lepszy, albo pozbawiony bandingu na rzecz mocnego cloudingu, czy dać sobie spokój i nie bawić się w loterię z wymianami. Chciałem zrobić fotkę, ale pod ręką mam tylko trzeciego iPada i jego aparat nie jest w stanie tego zarejestrować. Zaznaczam, że drażni mnie to tylko w grach, oglądając filmy Full HD, 3D i telewizje nie zauważam tego.

No i wlazłem raz do menu serwisowego, a raczej mój znajomy, bo sprawdzał kombinacje, która nie działała na jego TV i jak się okazało sekwencja przycisków w jego telewizorze była inna. Nic nie było zmieniane. Czy za to traci się gwarancje?

Z góry dzięki za porady

Rzuci ktoś jakieś sugestie? :)
 

kuba78

New member
Ten banding, clouding podejrzewam że mieści się w normie, acz kolwiek masz zawsze prawo reklamować.

Co do wejścia w meni serwisowe, zostaje tylko w pamięci login wejścia z datą i godziną.
 

kuba78

New member
Gwarancje tracisz gdy wejście, będzie przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania telewizora. Samo wejście nie jest przyczyna utraty gwarancji, jednak jakiekolwiek nieautoryzowane zmiany, jak najbardziej.
 

rogal3

Member
Czy macie Panowie może jakiś pakiet zdjęć testowych, zawierających paletę barw od białego 100% do czarnego (podpisanych) żeby można było wrzucić na sticka i obejrzeć w sklepie na różnych telewizorach w sklepie?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry