Samsung UE40ES6100

kuba78

New member
Jak ktoś zamierza oglądać czarne tła lub inne dziwy np. krzyże na czarnym tle to najlepsze będą plazmy w tej kategorii.
Edge Led zajmie ostatnie miejsce do tego celu.
 

ganci

New member
Panowie mam problem z polaczeniem KOMPUTER<-->TV programem AllShare w polaczeniu bezprzewodowym WiFi telewizora.

Jesli TV mam polaczony poprzez kabel, wszystko dziala idealnie (internet + udostepnianie plikow z komputera w AllShare).

Natomiast jesli TV jest polaczony poprzez WiFi brak mam jakiegokolwiek polaczenia pomiedzy tymi dwoma urzadzeniami (na komputerze w AllSharePC nie widze TV, a w TV nie widze udostepnionego kompa), natomiast internet w TV dziala!
Dodam ze ustawienia sieciowe w TV mam wprowadzone recznie
 
Ostatnia edycja:

prowucash

New member
Panowie mam problem z polaczeniem KOMPUTER<-->TV programem AllShare w polaczeniu bezprzewodowym WiFi telewizora.

Jesli TV mam polaczony poprzez kabel, wszystko dziala idealnie (internet + udostepnianie plikow z komputera w AllShare).

Natomiast jesli TV jest polaczony poprzez WiFi brak mam jakiegokolwiek polaczenia pomiedzy tymi dwoma urzadzeniami (na komputerze w AllSharePC nie widze TV, a w TV nie widze udostepnionego kompa), natomiast internet w TV dziala!
Dodam ze ustawienia sieciowe w TV mam wprowadzone recznie

Moim zdaniem albo nie zalozyles konta w allshareplay albo na telewizorze a jest wymagane albo problem lezy po stronie IP. U mnie byl problem bo nie bylo konta. Potem w programie na pc allshare play dodalem katalogi jakie chce udostepniac i jest ok nawet 3d nie tnie po sieci czy mkv.
 

ganci

New member
Moim zdaniem albo nie zalozyles konta w allshareplay albo na telewizorze a jest wymagane albo problem lezy po stronie IP. U mnie byl problem bo nie bylo konta. Potem w programie na pc allshare play dodalem katalogi jakie chce udostepniac i jest ok nawet 3d nie tnie po sieci czy mkv.
Przyznam sie ze nie zakladalem zadnego konta w AllSharePlay bo jak mialem podpiety Tv na kablu to wszystko dzialalo. Rozumie ze mam zalozyc konto AllSharePlay z poziomu TV? Wieczorem sprawdze i poinformuje o rezultacie:)
 
Ostatnia edycja:

clavish

New member
U mnie też są chmurki w całkowicie ciemnym pomieszczeniu na czarnym tle lub przy przełączaniu programów.....ale nie takie jak u Ciebie może pozmieniaj ustawienia w TV.
W modelach z serii 5 samsunga tego problemu nie było:-x...a tu nowszy model i te chmurki wkurzające. W samsungu - serwisie powiedziano mi iż samsungi z serii 6 mają podświetlenie matrycy typu EDGE LED a seria 5 miała podświetlenie FULL LED i stąd te chmurki.....ale za to podobno lepsza jakość obrazu.
Ja tam tego nie widzę zakupiłem tego Sama ze względu na wbudowane Wi-Fi oraz 3D które śmiga bardzo fajnie jeżeli oczywiście ma się w dobrej jakości film.
Moim zdaniem efekt lepszy niż w kinie.

No właśnie, clouding jako tako mi nie przeszkadza, bo to LED, ale te warkocze światła w lewym dolnym rogu potrafią przebijać nawet na jasnych scenach. Potwierdzam, że w serii 5 nie ma takich problemów, bo razem z tym kupiłem też EH5020 za 800zł mniej i na ciemnych scenach nie ma chmur, więc tym bardziej jest to wkurzające.
 

sapcio7

New member
Przyznam sie ze nie zakladalem zadnego konta w AllSharePlay bo jak mialem podpiety Tv na kablu to wszystko dzialalo. Rozumie ze mam zalozyc konto AllSharePlay z poziomu TV? Wieczorem sprawdze i poinformuje o rezultacie:)


Ja nie musiałem zakładać konta włączyłem tylko "Soft AP" i w netbooku wyszukałem sieć WiFi i działa bez problemu na SE Live With Walkman też:)
 

hans2

Banned
@marcinsu uzywam bardzo podobnych, ale dynamic contrast mam na low zeby troszke zmniejszyc "mgielke" i warm1 zeby nie bylo az tak żółto.
 

ganci

New member
Moim zdaniem albo nie zalozyles konta w allshareplay albo na telewizorze a jest wymagane albo problem lezy po stronie IP. U mnie byl problem bo nie bylo konta. Potem w programie na pc allshare play dodalem katalogi jakie chce udostepniac i jest ok nawet 3d nie tnie po sieci czy mkv.
Konto zalozylem z poziomu Tv, jestem zalogowany i w dalszym ciagu nie mam polaczenia pomiedzy TV a Kompem? Na Laptopie mam zainstalowana najnowsza aplikacje AllShare, a w TV jest AllShare Play, czy ma to jakiekolwiek znaczenie w polaczeniu bezprzewodowym TV? Dodam jeszcze ze jak wejde w liste ostatnio ogladanych AllSharePlay na TV to film mi sie odtwarza zatem polaczenie jest nawiazane. Natomiast w dalszym ciagu Tv i laptop nie widza sie w AllShare.... POMOCY;)
 
Ostatnia edycja:

grzesinek

New member
Może masz coś z firewall w lapku???
A ja mam pytanie. Zakupiłem klawiaturkę Logitech K700. Po podłączeniu TV ją rozpoznał i ustawił sam język na polski. Tylko nie wszystkie funkcje w niej działają. Czy można to jakoś ustawić żeby pełniła funkcję pilota, czy muszę się zadowolić obsługą Smart TV. Wg. tego co napisano na opakowaniu, to przeznaczona jest do GoogleTV.
 

michalj90

New member
Poprzednio aktualizowałem firmware online. Teraz mam soft 1030 i telewizor nie znajduje online wersji 1031. Czy może ktoś miał tak samo? Na stronie jest v1031 :(
 

larysto

New member
Witam
Es6100w posiada wejście CI+. W związku z tym czy w w.w. modelu istnieje możliwość podłączenia modułu ncam i ogądania telewizji na kartę n poprzez wykupienie smart tv?? Czy też jednak konieczny będzie zakup dekodera do oglądania telewizji na kartę ??
 

cziko82

New member
Witam byłem w sklepie nawet 4rech ze swoim pilotem od ps51d550 heee bo szukam ue40es6100 i wszystkie jakie znalazłem mają matryce R co to za oznaczenie?? jaka manufaktura??
 

larysto

New member
No właśnie z tym wejściem w menu serwisowe i zerwaniem gwarancji to chora sprawa, bo co jeżeli dajmy na to: kupi się taki telewizor do którego menu serwisowego ktoś "przypadkiem" wchodził w czasie ekspozycji tegoż egzemplarzu w sklepie. - wówczas nie będąc nawet tego świadomi, kupujemy tel z nieważna gwarancją ??
 

marcinsu

New member
w logach zapisuje się podobno data i godzina wejścia do SM, na fakturę masz również datę która będzie późniejsza - dowód na to że nie ty wchodziłeś :)



czy u was też czasem ekran się podświetli na 1-2 min i sam się wyłączy ? - miałem tak już ze 3 razy
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
w logach zapisuje się podobno data i godzina wejścia do SM, na fakturę masz również datę która będzie późniejsza - dowód na to że nie ty wchodziłeś :)

Jeżeli jest w trybie sklepowym to nie zapisze w logach datę i czas, tylko nr operację w meni serwisowym.
Jeśli uruchomisz w trybie użytkownika, system zaczyta datę i czas z dostępnego sygnału telewizyjnego.
Dlatego jak nawet zakupimy oryginalnie zapakowany telewizor możemy wejść do meni serwisowego i nikt nam tego nie udowodni, do czasu uruchomienia jako użytkownik.
 
Do góry