Samsung UE40ES6100

marcinsu

New member
1. nie
2. tak, zielony przestawiles

dzięki za odpowiedz

zmieniłem oprogramowanie na to 1031, ale czasem na kilku programach jak byk widzę na ciemnych kolorach taki lekki zielony odcień
czy może mieć to związek z tym że te kanały są analogowe ?
tyle że nawet one powinny poprawnie wyświetlać czerń, a nie jakieś tzw. black zielony na czarnym

1) wie ktoś przynajmniej jak temu zaradzić, jak dostosować te kolory

2) wydaje mi się że oprogramowanie 1031 działa trochę szybciej niż poprzednie, są jeszcze jakieś istotne zmiany ?

3) jak sprawdzić jaką się ma wersje matrycy, ktoś gdzieś pisał że do tych samsungów instalują 2 różne

btw. po aktualizacji zrobiłem reset wszystkich ustawień
 

clavish

New member
3). Nie sprawdzajcie matryc w UE40ES6100, bo wszystkie są Samsunga - do tego modelu nie ma innych matryc. Poza tym wchodząc w menu serwisowe można stracić gwarancję.
 

marcinsu

New member
ponownie dzięki za odpowiedzi

@clavish
wiem, zobaczyłem ostrzeżenie w tym *.pdf-ie

niestety z użytkownikiem @tdx nie da rady się skontaktować przez PW w sprawie tego zielonego koloru na ciemnych kolorach (na skórze ludzi też czasem widać)
 

greatpit

New member
Witam, jestem nowym posiadaczem TV Samsunga UE40ES6100W. Drodzy użytkownicy czy możecie mi pomóc jak wyłączyć diodę stand by? W moim starym LCD LG jak wyłączyłem telewizor ręcznie ( z przycisku ) żadna dioda nie świeciła - troszkę mnie to denerwuje. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Witam, jestem nowym posiadaczem TV Samsunga UE40ES6100W. Drodzy użytkownicy czy możecie mi pomóc jak wyłączyć diodę stand by? W moim starym LCD LG jak wyłączyłem telewizor ręcznie ( z przycisku ) żadna dioda nie świeciła - troszkę mnie to denerwuje. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wyjąć wtyczkę z gniazdka :)
 

marcinsu

New member
dobra, udało mi się jakoś usunąć tą zieleń, zastosowałem się do tego jpg

jednak nie usunął zieleni ale podpowiedział mi co trzeba zmienić
w Bilans bieli 10p dla każdego interwału zmniejszyć zielony tak w granicach -5 do -8

szukałem po kanałach i chyba już blasku zieleni nie ma (oczywiście sam kolor zielony jest), mam nadzieje że nie znajdę


bardzo dziękuje SATAn_ za pomoc
 

greatpit

New member
Dzięki SATAn też o tym myślałem :) a tak na poważnie, jest taka opcja w Menu aby wyłączyć diodę gdy telewizor jest w stand by ? czy jestem już na nią skazany?:) Pozdrawiam
 

marcinsu

New member
Dzięki SATAn też o tym myślałem :) a tak na poważnie, jest taka opcja w Menu aby wyłączyć diodę gdy telewizor jest w stand by ? czy jestem już na nią skazany?:) Pozdrawiam

możesz zawsze napisać do supportu samsunga aby dodali nową opcje w kolejnych aktualizacjach firmware ;)
ale znając samsunga (jako firmę), oni nie są przychylni na propozycje
 

greatpit

New member
Mam taką opcję w 3 letnim LG, tzn. mogę wyłączyć i włączyć diody w trybie pracy i w stand by. No trudno, jakoś tą czerwoną diodę przeżyję :)
Mam do was jako do ekspertów dwa pytania:
1. czy ten model ma pełną funkcję PIP? bo nie umiem go uruchomić - funkcją nie jest dostępna (sygnał pobieram ze zwykłej anteny siatkowej), chodzi o to czy oglądając TVP 1 mogę podglądać obraz na np. TVP 2?
2. czy wyłączając tv ręcznie z przycisku też możecie go odpalić z pilota? Ja mogę i stąd pytanie czy to jest poprawne. W starym LG nie mogłem.
Pozdrawiam
 

godler

New member
Czy ktos wie jak zaradzić na to że w filmach 3d i to nie zależnie od jakości bo ściągałem filmy 3d w wielkości 10GB i 3GB to po pewnym czasie obraz zaczyna się rozjeżdżać. Dzieje się tak na jakąś 1min i powraca dobry obraz na 10min i tak w kółko. Tak samo mam zastrzeżenie do jakości obrazu kiedy coś się dzieje w stronę oglądającego np: ktoś przeciąga mieczem tuż przed twoimi oczami to miecz staje się całkowicie nie ostry. Ogólnie głębia ostrości jest bardzo słaba znaczy, że przedmioty na pierwszym planie są w 3d a na drugim już widać podwojone. Dodam na koniec, że sam konwertuje filmy w mkvtool i łącze z napisami mkvmerge. Z góry dzięki za pomoc :)
 

clavish

New member
Dla wszystkich, którzy rozważają zakup ES6100. To model najpopularniejszy i jest produkowany na ogromną skale. Telewizora poniżej nie chce przyjąć sklep ani serwis...
IMAG0565.jpg
 

marcinsu

New member
@up
ten układ to sam się tak wyświetla ? mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedz

z tego co widzę to też normalnie występuje ta zieleń... niby ja trochę to poprawiłem ale reszta kolorów nie jest idealna, na moim starym LCD Toshiba były lepsze
 

krzysiek145

New member
U mnie też są chmurki w całkowicie ciemnym pomieszczeniu na czarnym tle lub przy przełączaniu programów.....ale nie takie jak u Ciebie może pozmieniaj ustawienia w TV.
W modelach z serii 5 samsunga tego problemu nie było:-x...a tu nowszy model i te chmurki wkurzające. W samsungu - serwisie powiedziano mi iż samsungi z serii 6 mają podświetlenie matrycy typu EDGE LED a seria 5 miała podświetlenie FULL LED i stąd te chmurki.....ale za to podobno lepsza jakość obrazu.
Ja tam tego nie widzę zakupiłem tego Sama ze względu na wbudowane Wi-Fi oraz 3D które śmiga bardzo fajnie jeżeli oczywiście ma się w dobrej jakości film.
Moim zdaniem efekt lepszy niż w kinie.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Wy nie porownujcie LCD do LED a tymbardziej do EDGE LED jak to sie ma w ES6100 bo taka jest Tutaj matryca i technologia. Tez tak mam przy przelaczaniu kanalow, ale juz w filmach nie ma tego efektu wogole. A liczy sie chyba, aby niebylo go w filamach ? Zadem sklep nieprzyjmnie Ci na to reklamacji bo to taka technologia juz.
Sam mialem w Tym problem ale mi wyjasnili w Tym temacie o co chodzi :)
 
Do góry