Samsung UE40ES6100

jagiel2

New member
Zobacz czy coś się poprawi, zmieniając w Qnap wartość MTU na np. 1392, 1492, 1500
działa pięknie po zmianie :)

kolejny problem, tuba.tv, ipla, tvn player, tuba,fm śmigają, natomiast tuba.tv ma problem, nie może się połączyć? problem z odtworzeniem? wciskam na dowolną kategorię i nie odtwarza, mogę ponowić ale to nic nie daje, to tylko u mnie problem? konkretnie chodzi o błąd:

wystąpił błąd z odtwarzaniem teledysku [powrót do menu|] [ponów]

i dodatkowe pytanie, czy ta klawiatura działa z tym TV?
Klawiatura Media Tech DROIDER RF MT1420

oo, wygooglałem:
Klawiatura MEDIA-TECH Droider RF MT1420-US (do obsługi internetu TV SAMUNG ES6100 , ES6300, ES6800,ES7000,ES8000)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mie44

New member
ustawienia obrazu

Mam kilka pytań:
1 czy korzystacie w ogóle z funkcji MOTION PLUS ?
2 jak sprawdzić jaka mam matrycę ?
3 Podaję swoje ustawienia obrazu, z których nie jestem do końca zadowolony , może ktoś, kto uważa że ustawił optymalnie, zechce podać swoje ? chętnie bym sprawdził. Oto moje:

TRYB OBRAZU - STANDARD.
PODŚWIETL - 10
KONTR - 95
JASN - 50
OSTR - 65
KOL - 35
ODCIEŃ(Z/C) - 50



KONTR. DYN.-ŚRED
TONACJ CZER - WYŁ
PRZESTRZEŃ KOL - ORYGINAL

WZORCE ZAAWANS-WYŁ
OŚW DYNAM- WYŁ

OPCJE OBRAZU:
TONACJ KOL- STAND
FILTR ZAKŁÓ CYFR- ŚREDNI
RED ZAKŁ MPEG - ŚREDNIA
POZIOM CZERNI HDMI - NISKI
TRYB FILM- AUTO1
MOTION PLUS - WYŁ
LED MOTION PLUS - WŁĄCZ
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Mam kilka pytań:
1 czy korzystacie w ogóle z funkcji MOTION PLUS ?
2 jak sprawdzić jaka mam matrycę ?
3 Podaję swoje ustawienia obrazu, z których nie jestem do końca zadowolony , może ktoś, kto uważa że ustawił optymalnie, zechce podać swoje ? chętnie bym sprawdził. Oto moje:

TRYB OBRAZU - STANDARD.
PODŚWIETL - 10
KONTR - 95
JASN - 50
OSTR - 65
KOL - 35
ODCIEŃ(Z/C) - 50



KONTR. DYN.-ŚRED
TONACJ CZER - WYŁ
PRZESTRZEŃ KOL - ORYGINAL

WZORCE ZAAWANS-WYŁ
OŚW DYNAM- WYŁ

OPCJE OBRAZU:
TONACJ KOL- STAND
FILTR ZAKŁÓ CYFR- ŚREDNI
RED ZAKŁ MPEG - ŚREDNIA
POZIOM CZERNI HDMI - NISKI
TRYB FILM- AUTO1
MOTION PLUS - WYŁ
LED MOTION PLUS - WŁĄCZ

2. Rodzaje matryc i ich rozkodowanie.pdf - Samsung UE40ES6100 - legalne_gps - Chomikuj.pl
 

dasiek7

New member
Witam,jestem nowy na forum i dopiero raczkuje:oops:

Ogolnie zaczelo sie od tego ze chcialem kupic tv....przez to znalazlem Wasze forum i mnie wciagnelo.

Interesuje sie Samsungiem z tematu czyli UE40ES6100....i mam pytanie gdzie kupic ten TV zeby bylo pewne ze matryca nie jest chinska tylko samsungowska??

I jeszcze jedno pytanie czy warto doplacac do es6800??
 

clavish

New member
Ja jestem świeżym posiadaczem UE40ES6100 i jakość matrycy tragiczna :/ Nie ma chyba żadnego sposobu dla szarego człowieka na to żeby sobie wybrać matrycę, no chyba, że w sklepie poprosisz o włączenie menu serwisowego ;)
 

domek03

New member
Witaj
Po długim szukaniu es6100 w dobrej cenie, postawowilem doplacic do 6800. Bajka. Ten telewizor, kupilismy dla dzieci. Nie napisalem jeszcze opinni bo to nie w tym watku i narazie testuje.


Witam,jestem nowy na forum i dopiero raczkuje:oops:

Ogolnie zaczelo sie od tego ze chcialem kupic tv....przez to znalazlem Wasze forum i mnie wciagnelo.

Interesuje sie Samsungiem z tematu czyli UE40ES6100....i mam pytanie gdzie kupic ten TV zeby bylo pewne ze matryca nie jest chinska tylko samsungowska??

I jeszcze jedno pytanie czy warto doplacac do es6800??
 

michalj90

New member
Wprowadź IP ręcznie w TV nie z DHCP. Sprawdź czy poprawnie odtwarza filmy inne urządzenie z tego serwera. Napisz jeszcze raz jak masz podłączone urządzenia.

Wprowadziłem IP ręcznie, ale nic to nie dało. Wydaje mi się, że wina leży po stronie TV, bo jak rozłącza z dlna to rozłącza wifi i trzeba uruchamiać tv ponownie (nie zawsze).

PC połączony kablowo, a tv bezprzewodowo :)
 

laker

New member
W sprawie odtwarzania filmów to nie można przewinąć do przodu, jest tylko opcja:pauza i Stop ?
Film trzeba obejrzeć na raz bo później leci znowu od początku ?
Czy jest jakiś sposób żeby film puścić np. od danego czasu albo "przewinąć" to co już widzieliśmy ?
 

SATAn_

New member
Bez reklam
W sprawie odtwarzania filmów to nie można przewinąć do przodu, jest tylko opcja:pauza i Stop ?
Film trzeba obejrzeć na raz bo później leci znowu od początku ?
Czy jest jakiś sposób żeby film puścić np. od danego czasu albo "przewinąć" to co już widzieliśmy ?

ale z ? dysku czy z internetu ?
 

SATAn_

New member
Bez reklam
u mnie szybciej zassac (22mega lacze) nowy od innej grupy rippujacej niz przerabiac ok.90min.:p raz sie nacialem i juz niech sciagam filmow od tych ripperow, wole kupic*
 

laker

New member
Da radę jakoś zmusić ten TV żeby pokazywał godzinę lub żeby choć na chwilę pokazał ?
Pomijając przycisk "Info" na kanale i wtedy tam jest zegar, ale nie o to mi chodzi.
 

marcinsu

New member
1)
czy da się mieć zakodowane jednocześnie kanały cyfrowe kablowe i naziemne ?
tak aby np. pod 1 był program kablowy, a pod 2 jakiś naziemny ? (aby to była jedna lista kanałów)

ogólnie czy da się wymieszać listę kanałów analogowych z cyfrowymi kablowymi i naziemnymi ?


2)
Czy u was też jest lekko zielony obraz ? chyba że ja coś poprzestawiałem
czy podzieli się ktoś ustawieniami obrazu ?


proszę o odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

janek100

New member
Witam ma pytanie dotyczące samsunga ue40es6100 czy w tym telewizorze da się ustawić dźwięk podczas włączania telewizora taki dźwięk samsung-owski ?
Gdzie to trzeba włączyć i czy jest takie coś
 
Do góry