Samsung UE40ES6100

kabanosdg

New member
Witam jako nowy forumowicz,

przeczytałem cały watek oraz inne w sieci. Już miałem kupować ten TV ale wystraszyło mnie to co piszecie o współpracy z PS3. Jako że trochę gram to tez mi na tym zależy.

Poprzedni telewizor to Sony model KDL40EX500 sprzed 3 lat i nic takiego tam nie było... grało się normalnie bez opóźnień.

Jak jest w tym... bardzo mi na tym zależy.
 

tdx

New member
Bez reklam
Gram w różne bijatyki online np TvsSF, Tekken na PS3 i jak ktoś przegrywa zawsze jest jedna śpiewka: LAG :)

Tryb gry zmniejsza imput lag wyłączając wspomagacze ekranu :)
 

memento78

New member
Witam. Podajcie proszę wasze ustawienia obrazu jeśli ktoś coś tam ustawiał. Nie jestem za bardzo zadowolony ze swojego obrazu a nie wiem za bardzo gdzie ustawić żeby obraz był wyraźniejszy. Mam wrażenie jest trochę mleczny.
 

grzesinek

New member
Witam wszystkich!
Może ktoś z forumowiczów posiada odtwarzacz multimedialny (ja mam AirMedia-350 z kartą wifi) i pomoże mi podłączyć to do TV. Lapek widzi bezprzewodowo mój odtwarzacz i mogę przesyłać pliki w 2 strony a TV nie widzi :/ Próbowałem poprzez AP Soft oraz wifi direct. Niestety oba urządzenia nie widzą się :/ Macie jakiś pomysł? Chciałem sobie przenieść odtwarzacz do 2 pokoju a mam w nim dysk 2TB i zbiór foto i filmików.
 

dinoraff

New member
Prosze jeśli to możliwe o optymalne ustawienie obrazu do samsung UE46ES6100W.Mam ten tv od 2 dni i jestem zawiedziny obrazem próbowałem różnych ustawień ale żadne mnie nie zadowala.
 

SkoreK76

New member
Jakiego programu użyć do ustawienia pod siebie listy kanałów na tym TV ? testowałem już kilka, albo nie otwierały listy albo jak ustawiłem listę kanałów to nie wczytywało ich wcale. Mam zwykła telewizję kablową ( dodam że kanały z tej cyfrówki ustawiają się elegancko) Czy pod analogową trzeba to ręcznie ustawiać ?
 

pensive

New member
mkv i 3d z youtube

Witam ponownie :)

1. Tdx w poście #99 piszesz, że można na tym modelu oglądać 3d z youtube. Jednak jak znajduje 3d sbs na youtube i wciskam przycisk "3d" na pilocie, to nie reaguje w ogóle - nie wyskakują opcje jak zwykle, a raz chyba wyrzucił komunikat w sensie, że nie obsługuje, czy jakoś.
2. Czy tv obsługuje (z pendrive'a) filmy 3d sbs, ale plik o rozszerzeniu .mkv? Bo coś takiego próbowałam odtworzyć i pokazywał plik przekreślony i że nie obsługuje tego formatu.

Z góry dzięki za odp :)
 

pensive

New member
Acess, nie jestem tdx, ale mogę Tobie powiedzieć, że w moim egzemplarzu jest jak na zdjęciu z pierwszego linka - na czarnym ekranie widać nierównomierne podświetlenie. Da się to zauważyć, ale tylko przez chwilę gdy tv "namyśla" się żeby coś otworzyć i wyskakuje czarny ekran;)
 

tdx

New member
Bez reklam
tdx- Ty masz ten TV prywatnie u siebie w domu ? że tak każdemu podpowiadasz :) ??

i powiedz mi o najważniejszym:

czy u Ciebie też takie coś jest jak tutaj na zdjęciu w teście na agdlab.pl:
Samsung Smart TV UE40ES6100W ?
jeśli chodzi o clouding ?
http://m.ocdn.eu/_m/758f07d5d6210da8e6c6638a7fbf08fa,0,57.jpg

i co to za wersja 6100 z dopiskiem W na końcu ?

Odpowiadam bo
1. Mam wiedzę :)
2. TV testuje w domu

Wszystko niestety jest kwestią tylko i wyłącznie tego jak chcemy TV pokazać.
Ale jak widzę taki clouding to raczej myślę że ktoś zrobił to specjalnie :)
 

Attachments

  • 20121013_213453[1].jpg
    20121013_213453[1].jpg
    131,7 KB · Wyś: 276
  • 20121013_213510[1].jpg
    20121013_213510[1].jpg
    137,8 KB · Wyś: 202
  • 20121013_213524[1].jpg
    20121013_213524[1].jpg
    178,4 KB · Wyś: 277

tdx

New member
Bez reklam
długi czas naświetlania i wysokie iso + brak jakiegokolwiek punktu odniesienia :) i zdjęcie może wyglądać i tak :)
 

Attachments

  • 758f07d5d6210da8e6c6638a7fbf08fa,0,57.jpg
    758f07d5d6210da8e6c6638a7fbf08fa,0,57.jpg
    36,7 KB · Wyś: 3354

dinoraff

New member
tdx.Proszę jeszcze raz jak możesz podaj jakie są optymalne ustawienia obrazu do samsunga ue46es6100W bo obraz mnie nie zadowala. Korzystam z N-ki. Z góry dziękuje.
 

ganzisko

New member
Witam
Mam u siebie dziwną sytuację. Próbowałem u siebie na ES6100 odtworzyć dwa filmy w FULL HD (2,35:1); kodek video: MPEG4 ISO advance; kodek audio: Dolby AC3. Niestety dla pliku z FPS 25 dostałem komunikat, że "wybrany plik nie jest obecnie obsługiwany". Co ciekawe plik o FPS 23,98 i tych samych kodekach ruszył bez problemów.
Czy to oznacza, że ES6100 nie obsługuje plików z FPS 25?
Pozdrawiam
Ganzisko
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam
Mam u siebie dziwną sytuację. Próbowałem u siebie na ES6100 odtworzyć dwa filmy w FULL HD (2,35:1); kodek video: MPEG4 ISO advance; kodek audio: Dolby AC3. Niestety dla pliku z FPS 25 dostałem komunikat, że "wybrany plik nie jest obecnie obsługiwany". Co ciekawe plik o FPS 23,98 i tych samych kodekach ruszył bez problemów.
Czy to oznacza, że ES6100 nie obsługuje plików z FPS 25?
Pozdrawiam
Ganzisko

TV obsługuje od 6 - 30 klatek max 30MB/s
Choć co dziwne też zauważyłem że np starsze modele z serii D czytają pliki np D6100 z którymi ES6100 sobie nie radzi a już es6800 tak
 
Do góry