Samsung UE32F6400 a Samsung UE32F6510(podswietlenie matrycy)

shavo83

New member
Witam wszystkich i mam takie pytanko do osob ktore znaja temat,a mianowicie czy ktos orientuje sie czy model UE32F6510 podobnie jak UE32F6400 ma nierowne podswietlenie matrycy czy moze zostalo to poprawione w nowszym modelu???Wiem ze F6400 ma niedoświetlone 4 rogi ekranu.Zastanawiam sie czy w normalnym uzytku domowym bedzie to bardzo widoczne i przeszkadzajace np.w ogladaniu filmow HD???Czy jakosc obrazu jest przez to gorsza?
 

error86

New member
Tu kolega TDX testuje w domu Samsunga F6500 - http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/98782-od-dzis-testuje-46f6500-w-domu-2.html

Na zdjęciach przez niego robionych widać, że te ciemniejsze rogi występują także w wyższym modelu niż F6400 i z tego co widziałem w większości serii F. Te ciemniejsze rogi widać tylko przy jednolitym jasnym obrazie, a przy oglądaniu filmów itp. nie jest to widoczne, chyba że chcesz to widzieć :D - przeglądnij ten watek co Ci podałem i zobacz zdjęcia.
 

shavo83

New member
Juz przegladalem ten watek ale nie zwrocilem na to uwagi,rzeczywiscie widac jakies tam niedoswietlenie ale z tego co czytam o roznych testach innych tv to kazdy ma jakies tam drobne wady(o ile mozna to tak nazwac).Wniosek jest raczej jeden,nie ma tv idealnych.W tym jest taka wada a w innym bedzie inna.
 

tdx

New member
Bez reklam
Juz przegladalem ten watek ale nie zwrocilem na to uwagi,rzeczywiscie widac jakies tam niedoswietlenie ale z tego co czytam o roznych testach innych tv to kazdy ma jakies tam drobne wady(o ile mozna to tak nazwac).Wniosek jest raczej jeden,nie ma tv idealnych.W tym jest taka wada a w innym bedzie inna.

Nie wiem czy ktoś widzi to podczas oglądania lub grania, ja zupełnie tego nie dostrzegam :)
 

shavo83

New member
no wlasnie mialem pytac tdx-a o to czy to niedoswietlenie jest wogole widoczne dla zwyklego uzytkownika. Ale juz otrzymalem od was odpowiedzi wiec wszystko jasne. Dzieki za wyjasnienia chlopaki. Rozumie ze w modelu tdxa i innych rowniez wystepuje ta przypadlosc...?
 

Tyler_Durden

New member
Własnie wróciłem z Euro RTV AGD. Oglądałem F6510 i mnie te rogi irytują. Da się z tym oczywiście żyć i funkcjonować, ale skoro się wydaje kasę na coś nowego to się oczekuje "normalności". Sam szukam TV 32 cale od dwóch miesięcy, jak nie lepiej. Czekam ciągle na F6800 ale chyba się nie doczekam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Własnie wróciłem z Euro RTV AGD. Oglądałem F6510 i mnie te rogi irytują. Da się z tym oczywiście żyć i funkcjonować, ale skoro się wydaje kasę na coś nowego to się oczekuje "normalności". Sam szukam TV 32 cale od dwóch miesięcy, jak nie lepiej. Czekam ciągle na F6800 ale chyba się nie doczekam.

Poważnie coś widzisz? jeśli tak to F6800 będzie miał tak samo... :)
 

Tyler_Durden

New member
Poważnie to widzę :) Szczególnie gdy tło jest jednolite. Patrzyłem na telewizor trochę z dołu, może to potęguje efekt. W każdym razie widzę to, a nie powinienem i trochę to irytuje. Sam nie wiem, co kupie jeszcze.
 

error86

New member
Ja mam możliwość porównania Samsunga F6400 i Sony W655 bo stoją koło siebie na półce sklepie RTV, i moim zdaniem płynniejszy obraz - ruch- ma Samsung. Jak ktoś już pisał na forum w TV Sony są strasznie są nasycone kolory , natomiast w Samsungu są ciemniejsze, to prawda, ale poprosiłem o ustawienie Samsunga na inny tryb chyba - film- i kolory odżyły i bardziej mi się podobają niż w Sony. Ale to moja opinia. Ja już dwa razy spotkam się z informacją o buczącym zasilaczu w Sony po wyłączeniu TV, także musi być coś na rzeczy. Ktoś gdzieś w opiniach pisał że w ty modelu Sony w pilocie nie ma przycisku - powrót do ostatnio oglądanego programu, ale nie wiem czy to prawda. Co do podświetlania matrycy Samsunga serii F, ja preferuje ciemniejsze rogi w jasnym obrazie niż latary w rogach w ciemnych scenach. Ale jak kto lubi :)
 
Ostatnia edycja:

bartas93

New member
A ogólnie ktory z nich jest lepszy raczej ten F6510 tak?
Zamierzam kupic ktorys z tych dwoch i sie zastanawiam bo roznica cenowa ok 700zl ;/

Ten F6400 duzo odstaje od tego 6510?
I czy 6510 jest tylko w wersji bialej obudowy ?
 

tdx

New member
Bez reklam
6510 kosztuje tyle ze wzledu na kolor jak moze byc czaena wystarczy f6500 I doplata bedzie mniejsza

Wysłane z mojego GT-I9100
 

bartas93

New member
6510 kosztuje tyle ze wzledu na kolor jak moze byc czaena wystarczy f6500 I doplata bedzie mniejsza

Wysłane z mojego GT-I9100

Jestes pewny ze te symbole ue32f6500 ?? w avansie nie ma takiego, jest tylko 40calowy, a najbardziej interesuje mnie avans 32'', wogole ciezko znalezc o tych symbolach co podales
 

tdx

New member
Bez reklam
Sorry w pl faktycznie w 32 calach jest najwyzszy model f6510 ale w takim przypadku cene podnosi wlasnie kolor w 32 mozesz spokojnie zostac przy f6400 no chyba ze potrzebujesz dvb-s

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry