samsung UE32D5000

deywies

New member
Bez reklam
jak pewnie wiesz tv lcd maja stala fizyczna rozdzielczosc (w przypadku d5000 1920x1080) . Wiec zeby uzyskac taka rozdzielczosc trzeba interpolowac (rozciagnac) obraz ktory jest w nizszej rozdzielczosci.

No i wiadoma sprawa ze czym lepiej radzi sobie tv z tym rozciaganiem tym lepszy obraz uzyskamy.
 

edzio27

New member
Ja telewizorek zakupiłem dzisiaj.
Na na chwilę obecną oglądałem już jeden film w full hd oraz jeden odcinek serialu w formacie divx w mizernej jakości (644x340 chyba jakoś tak). Film w full hd wyglądal jak marzenie z kolei divx odziwo też zachwycił mnie swoją jakościa, bo przypominał mi jakość 720p... Naprawdę trudno go było odróżnić od pierwszego lepszego trailera z sieci w jakości 720p.
Telewizorek zakupiłem głównie pod xboxa - i co do tego sprawdza sie super, 100hz i mało odczuwalny input lag sprawiły że na chwilę obecną jestem z niego bardzo zadowolony 8)

Pozdrawiam Edzio27
 

norbik11

New member
ja też go kupiłem i jak na razie jest ok. Mam tylko pytanie czy odtwarza on pliki video wmv , w instrukcji niby tak ale u mnie pisze że nie obsługiwany kodek video. Jak jest u ciebie
 

norbik11

New member
Ok trochę się pobawiłem i jest ok. Pliki wmv działają ale musi być to wersja 9. Pliki z rozszerzeniem mov też działają ciekawe. Kanały sd ( albo nie do końca się na tym znam )działają ok. Jeżeli chodzi o podświetlenie to w nocy jak ktoś będzie się doszukiwał to zobaczy lekkie podświetlenie w rogach ekranu. Jedyny minus to dźwięk który jak dla mnie jest lekko przytłumiony bo głośniki są pod spodem, we wcześniejszym lcd miałem 2 podwieszane i skierowane w moim kierunku, ale da się przyzwyczaić Energooszczędność jest na wysokim poziomie, porównuje do poprzedniego lcd hd redy który co bym nie robił ciągnoł 150W, a ten średnio 45W. Muszę jeszcze pobawić sie ustawieniem obrazu barwa itd, są może gdzieś w necie informacje jak ustawić obraz w samsungach?
 

edzio27

New member
Ja dzisiaj uporałem sie z problemem niezsynchronizowanych napisów, bo coś strasznie szybko mi zapierniczały jak były w zwykłym formacie .txt. Po zamianie na srt w programie subtitle workshop wszystko chodzi jak należy :eek:k:
 

the Flood

New member
Witam od tygodnia jestem posiadaczem tego TV, jest to mój pierwszy TV z podświetleniem LED i mam pytanie (a nawet dwa :p )

czy wam też tak dziwnie zbiera się kurz? u mnie przy krawdędziach obudowy na matrycy zbiera się taki pasek ok 0,5 cm schodzi po przetarciu sciereczką z mikrofobry, to normalne??

i czy inni użytownicy tego TV też tak mają że jak się bardzo dokładnie z bliska przyjżą ramcę (obudowie) to widać na niej takie przejaśnienia (od środka nie da się ich wytrzeć ani usunąć)
 

edzio27

New member
Tak, taka ściereczka będzie ok. Co do kurzenia się to ja też przez pierwszych kilka dni miałem strasznie zakurzony telewizor tam gdzie oderwałem sobie taśmy ochronne. Codziennie go wycierałem ze dwa razy i po około tygodniu nie mam już z tym problemów :cool:
 

the Flood

New member
Tak, taka ściereczka będzie ok. Co do kurzenia się to ja też przez pierwszych kilka dni miałem strasznie zakurzony telewizor tam gdzie oderwałem sobie taśmy ochronne. Codziennie go wycierałem ze dwa razy i po około tygodniu nie mam już z tym problemów :cool:

dzięki za odpowiedź dotyczącą ściereczki :grin:

a mam pytanie odnośnie ramki, czy jak się przyjrzysz z bliska to jest ona cała czarna, czy pojawiają się na niej jakieś szarawe przebicia - u mnie to wyglada trochę jak by coś co jest pod ramką przebijało ...

patrzyłem na TV w sklepie w sumie jest podobnie ale na miejszą skalę ...
 

norbik11

New member
witam. pytanie czy można połączyć ten tv z laptopem przez WiFi tak aby wyświetlał obraz z lapka , wiem że można udostępniać pliki ale mi chodzi o wyświetlanie całej zawartości ekranu lapka.
 

the Flood

New member
Witam znowu :)

otórz wczoraj miałem dość dziwną sytuację bo mój TV sam się włączył i próbował wyświetlić jakiś kanał TV (ale ponieważ odłaczam antenę od produ to mu się nie udało) przyznam że trochę mnie nastraszył... poczytałem trochę w instrukcji i znalazłem że może być to wina aktualizacji, z tym że czas aktualizacji w trybie standby miałem nastawiony na 2 h co ni jak nie pasuję bo TV właczył się dużo później... dodam że nie był on na stałe podłączony do sieci, ani nie nastawiłem automatycznego właczania (tzn nastawiłem na 6:00 a TV włączył się o 14 po ok 7 h od wyłączenia) Sytuacja jak na razie wystąpiła tylko raz a TV uzytkuje już ponad 2 tygodnie

macie takie problemy?? co może być tego przyczyną?
 
Do góry