Samsung TV model D6500

dobry88

New member
Witam. Mam mały problem. Dlaczego nie idzie zaktualizować softu do najnowszego 1021.1? w tv mam wersje 18. Jak próbuje zaktualizować przez penka krzyczy, coś w stylu, że nie może znaleźć pliku do aktualizacji. Pomijając już próby aktualizacji przez neta bezpośrednio na TV bo tam w ogóle nie znajduje nigdy. Proszę o podpowiedź.
zrób format pena na fat32 inaczej nie pójdzie już to przerabiałem.
 

melon32

New member
soft ze strony samsunga ściągnij na komputer kliknij na niego i wypakuj na pena powinien się pojawić folder image i dopiero do telewizora
 

lisekx

New member
Chcąc odtwarzać filmy w formacie .mkv z kompa na tv zainstalowałem na kompie Samsung AllShare i wszystko niby działa dobrze poza jednym problemem, a mianowicie, dosyć często film co chwile się ładuje, że czasami nie da sie go oglądać, natomiast innym razem cały film można obejrzeć bez buforowania, od czego to zależy i co zrobić by tego nie było ?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Chcąc odtwarzać filmy w formacie .mkv z kompa na tv zainstalowałem na kompie Samsung AllShare i wszystko niby działa dobrze poza jednym problemem, a mianowicie, dosyć często film co chwile się ładuje, że czasami nie da sie go oglądać, natomiast innym razem cały film można obejrzeć bez buforowania, od czego to zależy i co zrobić by tego nie było ?

Podaj więcej informacji na temat sieci którą posiadasz. Jeśli masz tv podpięte w sieć po wifi lub podajesz sygnał np z laptopa po wifi, to sprawdź w jakim standardzie pracuje twój ruter. Przy HD powinien być standard N. Mam tv podpięty po lanie a laptop po wifi. wszystko pracuje w standarcie N. Co do buforowania to wszystko zależy jaki film. Czy SD, czy 720p czy tez 1080p.
 

Madas

New member
Bez reklam
Chcąc odtwarzać filmy w formacie .mkv z kompa na tv zainstalowałem na kompie Samsung AllShare i wszystko niby działa dobrze poza jednym problemem, a mianowicie, dosyć często film co chwile się ładuje, że czasami nie da sie go oglądać, natomiast innym razem cały film można obejrzeć bez buforowania, od czego to zależy i co zrobić by tego nie było ?
jaki masz transfer bo jak ja miałęm 4 MB to mi się działo to samo teraz mam 25 MB to hula jak szalony
 

lasyk

New member
Dzięki Panowie udało mi się zaktualizować soft. Ale chyba za bardzo się rozpędziłem.. Nie pomyślałem o tym, że zresetuje mi wszystkie ustawienia :( A nie mam ich zapisanych i muszę zaczynać od zera.. Ale to może i lepiej bo mam pytanko odnośnie właśnie ich. Czy ktoś z Was posiada jakieś możliwie najlepsze ustawienia do oglądania filmów w HD z dysku ? Mógłby ktoś podać lub choć dać namiar na takowe? O ustawienia do kablówki nie proszę bo mam tak beznadziejny sygnał, że żadne ustawienia nic tu nie pomogą ;) Dziękuje serdecznie z góry za podpowiedzi.
 

lisekx

New member
Podaj więcej informacji na temat sieci którą posiadasz. Jeśli masz tv podpięte w sieć po wifi lub podajesz sygnał np z laptopa po wifi, to sprawdź w jakim standardzie pracuje twój ruter. Przy HD powinien być standard N. Mam tv podpięty po lanie a laptop po wifi. wszystko pracuje w standarcie N. Co do buforowania to wszystko zależy jaki film. Czy SD, czy 720p czy tez 1080p.
Ruter pracuje w standardzie "n" (THOMPSON TWG870UG), mam łącze 60 Mb/s od UPC. Co do filmów, to różnie 720p i 1080p, ale wczoraj dla sprawdzenie puściłem film w SD i było to samo.
 

jacek375

New member
To masz ok jeśli jest N. Tylko czy Ci pracuje w N? Sprawdź ustawienia rutera i napisz coś więcej o swojej sieci (wifi + lan czy tylko wifi).

Te dane co podałem (802.11bgn), to sczytałem z ustawień routera, TV mam podłączony po WiFi, a łącze to Neostrada 20MB.
I ogólnie jest OK, gorzej jak zaczną na raz, działać w domu 3 kompy (wszystkie po WiFi), wtedy TV trochę przycina, a nawet wręcz jest niemożliwe oglądanie np filmów z neta
Ale pada wtedy komenda wyłączyć 2 kompy i jest OK.
Chyba, że jest jakiś sposób aby to poukładać aby TV było OK i komputerki śmigały?
 

Frytejro

New member
Panowie czy ktos mi odpowie jak w tym naszym TV dzilaa VOD?? bo to jest jakas kpina.. ale juz pomijajac to.. czy ktos ma moze jakis "system" wg którego mam sobie grafik na seriale ustawic?
Chodzi o to ze czesto jakiegos odcinka brakuje w VOD w TV albo czekam np teraz na ostatni jaki był na antenie. A wiem ze na internetowm i androidowym VOD te odcinki są. Jak to jest pakowane do TV ze nie ma wszystiego??? jest jakas opcja odświerz czy co ??
 

Bezelex

New member
Mam problem z odczytem zdjec z dysku hdd . Probowalem dac fotki w rozne foldery ( oczywiscie jak najmniej ) i tv czesc czyta a druga czesc "nie ma dostepu" . Chcialem inaczej ulozyc to na tv pokazuje poprzedni stan folderow niz faktycznie na dysku jest . Ma ktos jakis sposob ? Bo pliki wideo wszystkie czyta bez problemu.
 

Bezelex

New member
Mam problem z odczytem zdjec z dysku hdd . Probowalem dac fotki w rozne foldery ( oczywiscie jak najmniej ) i tv czesc czyta a druga czesc "nie ma dostepu" . Chcialem inaczej ulozyc to na tv pokazuje poprzedni stan folderow niz faktycznie na dysku jest . Ma ktos jakis sposob ? Bo pliki wideo wszystkie czyta bez problemu.

Mam jeszcze pytanie czy ktos probowal youtube.com/tv ? Bo chcialem zobaczyc bo klient yt natywny nie jest swietny , tylko jak wejde przez przegladarke na yt tv to nie mozna niczym sterowac , pilotem ani smartphonem . Potrzebuje tylko wejsc w kod do parowania urzadzen bo mozna sterowac np. smartphonem czy tabletem i wybierac filmy ktore chcemy ogladac .
 

lisekx

New member
Dziś dla ponownego sprawdzenia odpaliłem sobie film w HD 1080p i obejrzałem go bez żadnych problemów, bez choćby jednego buforu, więc o co chodzi ?
 

dgrabowski77

New member
Witam
probuje podłączyć laptopa kablem HDMI -HDMI z TV (UE6500) do wejscia opisanego jako HDMI1 (DVI). Czy normalne jest że nie ma głosu na tym porcie? Wiem, że sygnał DVI słuzy tylko do transmisji video- niemniej jednak jest to tez wejscie HDMI. Z tego co mi również wiadomo na innych TV przy tak samo opisanym porcie działa zarówno video jak i fonia (inofrmacja zasłyszana). Sam już nie pamiętam czy kiedyś uzyskałem na tym porcie dzwięk a jego obecny brak jest wynikiem moich "zabaw". Dodam, że na innych wejciach HDMI2 (RCA) i HDMI3,4 działa zarówno wizja jak i dźwiek.
Za podpowiedzi z góry dziękuje!
 

Kolina

Member
Witam
probuje podłączyć laptopa kablem HDMI -HDMI z TV (UE6500) do wejscia opisanego jako HDMI1 (DVI). Czy normalne jest że nie ma głosu na tym porcie? Wiem, że sygnał DVI słuzy tylko do transmisji video- niemniej jednak jest to tez wejscie HDMI. Z tego co mi również wiadomo na innych TV przy tak samo opisanym porcie działa zarówno video jak i fonia (inofrmacja zasłyszana). Sam już nie pamiętam czy kiedyś uzyskałem na tym porcie dzwięk a jego obecny brak jest wynikiem moich "zabaw". Dodam, że na innych wejciach HDMI2 (RCA) i HDMI3,4 działa zarówno wizja jak i dźwiek.
Za podpowiedzi z góry dziękuje!

Mam tak podpiety TV z laptopem i mam dzwiek.
 

dgrabowski77

New member
Mam tak podpiety TV z laptopem i mam dzwiek.
to już jestem zupełnie zakręcony;)...dziś zadzwoniłem na infolinie i miły głos poinformował mnie, że owszem dzwięk można wydostać, ale dodatkowym kablem......
Czy jakieś "specialne" ustawienia na karcie muzycznej na laptopie muszą być wybrane?Zakładam, że też posiadasz D6500?
 

Grzegorz82

New member
to już jestem zupełnie zakręcony;)...dziś zadzwoniłem na infolinie i miły głos poinformował mnie, że owszem dzwięk można wydostać, ale dodatkowym kablem......
Czy jakieś "specialne" ustawienia na karcie muzycznej na laptopie muszą być wybrane?Zakładam, że też posiadasz D6500?
Jeśli posiadasz kartę AMD z wyjściem HDMI to wystarczy w panelu sterowania dźwięku w opcjach "odtwarzanie" ustawić domyślny dziwek jako AMD HDMI Output jak tak zrobisz dziwek masz wysyłany po HDMI z karty graficznej.
PS nie wiem jak jest w kartach nvidia
 

dgrabowski77

New member
Jeśli posiadasz kartę AMD z wyjściem HDMI to wystarczy w panelu sterowania dźwięku w opcjach "odtwarzanie" ustawić domyślny dziwek jako AMD HDMI Output jak tak zrobisz dziwek masz wysyłany po HDMI z karty graficznej.
PS nie wiem jak jest w kartach nvidia

Laptop to Lenovo Y450, grafika jest zintegrowana na płycie, muzyka chyba tez na płycie- wystepuje jako Realtek HD Audio. Jako urządzenie do odtwarzania mam wybraną opcję "Urzadzenie HDMI"- przy takich ustawieniach na wejsciach HDMI TV od numer 2 do 4- dzwiek i wizja ida w parze, problem tylko z brakiem dzwięku jest na HDMI 1(DVI)
 
Do góry