Samsung TV model D6500

jigaman

New member
1. nie wiem, nie mam konta i nie loguję się
2. też nie mam polskich liter
3. u mnie się nie tnie a idzie po wifi do tv
4. niektóre filmy pojawiają się jako niedostępne, podczas gdy na pc idą normalnie (nie wiem czym to jest spowodowane), czy ktoś też tak ma?

niektóre filmy są niedostępne, bo YT traktuje TV jako urządzenie przenośne, a na nich niektóre filmy (szczegolnie te z muzyką, podkładem z prawami autorskimi) są niedostępne - ot taka polityka YT.
 

ja.mirek

New member
Czy ktoś korzysta z hbb tv? W porannych programach podobno jest sporo funkcji. Czy wyświetlają się u Was poprawnie?
 
Ostatnia edycja:

przemekze

New member
Witam:
posiadam TV ue40d6500
Jak wiadomo 3d w FullHD kuleje, czy na tej podstawie jest szansa by w sklepie uwzględnili reklamacje?

What is Samsung's Opinion?

As a SamyGO Community, we also send a direct mails to some of Samsung managers about the issue and ask resolution for the problem.
We are waiting for Samsung answer about the issue for weeks. But they choose to keep silent. I don't understand why such a company doesn't return quickly to us and say something about the such a big issue.
Personally I believe they wanted to cover up the situation. But we will advertise the issue and try to keep Customers Rights!
We will publicize the answer from Samsung here and SamyGO forum if they decide to give any answer...

Samsung Germany Accepted Defect

Recently, there is an update about the TV that can't show full HD content. Samsung Germany accepted to return 150€ for defected TVs according here (in German or use translated version.) It's too little for such a defect but better than nothing. Samsung Global has no word about the situation yet. Not answered our mails. And we don't
 

ja.mirek

New member
Włączyłem u siebie onet VOD i po kilku minutach wywaliło mi film (przerwało połączenie). Próbowałem jeszcze raz i znów. Problem nie występuje przy VOD.TVP.PL oraz tvn player. Czy ktoś jeszcze testował onet VOD? Prosze o opinie.
 

tren90

New member
Witam, pytanko mam: posiadam model Tv UE40D6500 wszystko ładnie śmiga tylko mam jeden problem.

Otóż chcąc uruchomić kanały z TV Satelitarnej mam taki problem, że z Hotbirda ściągam full a z Astry 19.2.E 0 kanałów i 0 sygnału.

Konwerter mam Quatro.

Druga kwestia to od jakiegoś czasu oglądając cyfrowa naziemna TV zdarza się że obraz mam zniekształcony badając siłę sygnału w opcjach diagnostyki pokazuje mi że mam błędy=2000 oraz siłę sygnały 36 a zwykle mam 98 siły.

Dzieję się tak na wybranych kanałach, czasami na wszystkich. Na zwykłym TV który odbiera jeszcze sygnał analogowy czasami traci się tez sygnał na wszystkich kanałach. Dzieje się tak przy kiepskiej pogodzie i np po 30 minutach wszystko wraca do normy .

Pomoże ktos co z tym zrobić?
 
Menu - Kanał - System satelitarny - PIN - Wybór satelity - zaptaszkowujesz Astrę a potem w Ustawieniach LNB ustawiasz odpowiednio DiseQ.
Z drugiej strony konwerter Quatro jest do 4 tunerów a nie do dwóch czy czterech satelitów.
 
Ostatnia edycja:

tren90

New member
No tego właśnie nie wiem - jak to sprawdzić ? Elektryk zamontował talerz z konwerterem Quatro odchodzą od niego 4 przewody i wchodzą na multiswicha a z multiswicha na poszczególne gniazdka RTV w pokojach. Na konwerterze jest napisane Quatro i jakieś tam parametry których już nie da się odczytać ze względu na zniszczona już naklejkę.

Jakieś propozycje ?
 
Widać nie czytasz co Ci już napisałem. Quatro to jest konwerter na 4 tunery a nie na dwa satelity. Musisz zamontować drugi konwerter. Kupić DiseQ i odpowiednio to połączyć.
 

tren90

New member
a możesz zapodać jakieś linki do odpowiedniego konwertera ?

Ps . a co z kwestią "Druga kwestia to od jakiegoś czasu oglądając cyfrowa naziemna TV zdarza się że obraz mam zniekształcony badając siłę sygnału w opcjach diagnostyki pokazuje mi że mam błędy=2000 oraz siłę sygnały 36 a zwykle mam 98 siły.

Dzieję się tak na wybranych kanałach, czasami na wszystkich. Na zwykłym TV który odbiera jeszcze sygnał analogowy czasami traci się tez sygnał na wszystkich kanałach. Dzieje się tak przy kiepskiej pogodzie i np po 30 minutach wszystko wraca do normy ."
 

nemko

New member
No tego właśnie nie wiem - jak to sprawdzić ? Elektryk zamontował talerz z konwerterem Quatro odchodzą od niego 4 przewody i wchodzą na multiswicha a z multiswicha na poszczególne gniazdka RTV w pokojach. Na konwerterze jest napisane Quatro i jakieś tam parametry których już nie da się odczytać ze względu na zniszczona już naklejkę.

Jakieś propozycje ?


Możesz mi powiedzieć po co masz zainstalowanego Quatro i z multiswitchem? Rozumiem że masz w domu więcej tunerów?
Konwerter Quatro nie jest przeznaczony do 4 tunerów bo ma dwa wyjścia polaryzacji V i dwa H.
Dodając do niego multiswitch, rozgałęzisz sygnał na 4 tunery, ale tylko z jednego satelity.

Dla 4 tunerów wystarczy jeden konwerter typu Quad (4 zintegrowane wyjścia polaryzacji V i H). A jak chcesz złapać kilka satelit, potrzebny do tego będzie przełącznik DiSEqC i konwerter (pojedynczy lub quad, jak do kilku tunerów) na każdego satelitę.
 
Ostatnia edycja:

tren90

New member
Szczerze to nie wiem elektryk tak zrobił - zaufałem mu że zrobi dobrze a tu jednak lipa jakaś. Tuner mam tylko jeden wbudowany w TV UE40D6500.

Polećcie mi co kupić za tania kaskę tak by odbierało i astre i hotbirda.

Do mojego konwertera w talerzu są podpięte 4 przewody proszę o uwzględnienie ich gdyż są wmurowane w elewacje i nie chciałbym ich likwidować. Proszę o poradę jak to podłączyć nowym konwerterem.
 

nemko

New member
Jeżeli tylko jeden tuner z telewizora, to proponuję Ci taki zestaw:
Tyle pojedynczych konwerterów, z ilu satelitów chcesz odbierać. Ale nie więcej niż cztery, bo z tego co widać w menu naszych telewizorów, tylko tyle będzie w stanie obsłużyć.
Do tego przełącznik DiSEqC na 4 satelity. Są i na 10 satelitów, ale tak jak napisałem wyżej, tuner telewizora go nie obsłuży.
Marek Ci nie będę proponował bo chyba byłaby to reklama, a poza tym nie wiem co warto polecić. Ja mam stare konwertery już dawno nie produkowane, które mają czułość o 30% lepszą od współczesnych.

Jak miałyby to być 4 satelity, to 4 pojedyncze konwertery, 4 krótkie ok 0,5 m kable koncentryczne do DiSEqCa, i jeden od DiSEqCa aż do telewizora (możesz wykorzystać jeden z wmurowanych). Resztę kabli pozostaw na przyszłość, może przybędzie tunerów, ale wtedy pomyśl już teraz o konwerterach podwójnych czy poczwórnych typu quad, żeby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

Ps. To elektryk namówił Cię na Twój zestaw satelitarny, czy dostałeś w spadku?
Bo jak to jego sprawka, to trochę zabuliłeś kasiorki.....
 

edlew

New member
Tak tuner satelitarny w tv obsługuje diseqc 1.2 i USALS(diseqc1.3).
Jest też możliwość sterowania obrotnicą z poziomu TV.

Czy ktoś z forumowiczów sprawdził w praktyce sterowanie modelem D6500 obrotnice np. SG-2100 lub inną i odbiera TV SAT z różnych satelitów?

Zrobiłem na UE32D6500 test nagrywania programów z NTV cyfrowej do zapełnienia partycji XFS na dysku. Niestety po zapełnieniu partycji TV D6500 uszkodził partycje i nie był wstanie zamontować i odczytać nagranych programów. Na komputerze pod systemem linuxowym też nie można było zamontować partycji. Po naprawie systemu plików telewizor odczytuje nagrane programy.
 

boba42

New member
Witam posiadam tv z końcówką oznaczenia 6750 i jest praktycznie jak 6500. Jest jakiś na Apps lub program aby z pendrive czytał pliki w formacie pdf?
 
Do góry