Samsung TV model D6500

No to pisałem, 100 stron wcześniej.
Testuj na oryginalnych materiałach DVD lub Blu-Ray, bez kompresji.

A co powiesz na to ?
Miałem wcześniej również samsunga hd, tyle że nie led tylko lcd i na nim nie było i nie zdarzało się nic takiego jak przycinanie się obrazu, a posiadam także dm800 hd jak i kablówkę z kilkoma kanałami hd, więc nie pisz mi że to wina sygnału ? bo moim zdaniem to nic innego jak wina matrycy :|
 

michkos

New member
No to pisałem, 100 stron wcześniej.
Testuj na oryginalnych materiałach DVD lub Blu-Ray, bez kompresji.

Hmmm, ale ja mam w tym TV problem z DVB-T i tu szukam pomocy i rady. Jak będę miał problemy z obrazem z DVD lub BD to zainteresuje się Twoimi testami. Jak mam problem z DVB-T to małym dla mnie pocieszeniem jest, że na wejściu HDMI1 jest akurat fajnie, tak samo jak małym pocieszeniem jest wtedy to, że obudowa jest ładna.
 

Markus1

New member
Powiem szczerze, że mam w domu DM8000 który jest dekoderem z wyższej półki - ale jakość obrazu i klatkowanie znacznie się poprawiły po podłączeniu Cyfry bezpośrednio przez moduł ASTON do TV (mam model D6750) - jedyne czego teraz mi brakuje to tego by po przełączeniu kanału automatycznie pokazywała się belka INFO na kilka sek. - poza tym wszystko śmiga OK łącznie z EPG. (tuner idzie do sprzedaży :) )

Pozdrawiam
Spróbuj znaleźć na tym tv tvp2 hd bez id kanału na transponderze. :) Dekoder tv sat w tym tv działa ok ale niestety jest dość ubogi. Brak jest narzędzi do głupiej zmiany nazwy kanału itp.
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
Spróbuj znaleźć na tym tv tvp2 hd bez id kanału na transponderze. :) Dekoder tv sat w tym tv działa ok ale niestety jest dość ubogi. Brak jest narzędzi do głupiej zmiany nazwy kanału itp.

Zdecydowanie się zgadzam, że ubogi - ale jakość nieporównywalna do flagowego modelu DREAMBOXA, a to chyba o obraz i dźwięk chodzi :)

PS - z tym TVP2 HD - potwierdzam - w normalnym warunkach nie znajdziesz i u mnie :evil:
 

fula

New member
Hmmm, ale ja mam w tym TV problem z DVB-T i tu szukam pomocy i rady. Jak będę miał problemy z obrazem z DVD lub BD to zainteresuje się Twoimi testami. Jak mam problem z DVB-T to małym dla mnie pocieszeniem jest, że na wejściu HDMI1 jest akurat fajnie, tak samo jak małym pocieszeniem jest wtedy to, że obudowa jest ładna.

Jakiej oczekujesz pomocy i rady? Jak coś masz skompresowane, a taki sygnał mamy w DVB-T, kompresja dynamiczna MPG4, to logicznym jest utrata jakości materiału.
 

fula

New member
A co powiesz na to ?
Miałem wcześniej również samsunga hd, tyle że nie led tylko lcd i na nim nie było i nie zdarzało się nic takiego jak przycinanie się obrazu, a posiadam także dm800 hd jak i kablówkę z kilkoma kanałami hd, więc nie pisz mi że to wina sygnału ? bo moim zdaniem to nic innego jak wina matrycy

Odpowiedź jest prosta, wcześniej miałeś telewizor HD te radzą sobie dobrze z gorszym jakościowo obrazem i telewizją analogową.

Telewizory Full HD wymagają lepszej jakości obrazu (większej rozdzielczości i znacznie większego bitrate), na razie mamy większą rozdzielczość i niskie dynamiczne bitrate.

Oba telewizory są LCD różnią się jedynie podświetleniem LED i lampami CCFL
 
Ostatnia edycja:

nemoo

New member
Takie małe spostrzeżenie. Mam dekoder N podłączony do tv za pomocą HDMI i nie ma HBB TV. Wszystko mam zrobione jak trzeba, rozumiem że kabel nie przepuszcza uprawnień czy jak???
 

kosa666

New member
Odpowiedź jest prosta, wcześniej miałeś telewizor HD te radzą sobie dobrze z gorszym jakościowo obrazem i telewizją analogową.

Telewizory Full HD wymagają lepszej jakości obrazu (większej rozdzielczości i znacznie większego bitrate), na razie mamy większą rozdzielczość i niskie dynamiczne bitrate.

Oba telewizory są LCD różnią się jedynie podświetleniem LED i lampami CCFL

Niestety nie zgodzę się z Tobą - ten sam dekoder podłączam do LG FULLHD 32" i nie klatkuje, a po podłączeniu do 46D6750 - klatkuje niemiłosiernie :(
 
Niestety nie zgodzę się z Tobą - ten sam dekoder podłączam do LG FULLHD 32" i nie klatkuje, a po podłączeniu do 46D6750 - klatkuje niemiłosiernie :(

Oczywiście że to co napisał @fula, to jedna wielka nieprawda, a to dlatego gdyż posiadam jeszcze w drugim pokoju sharpa full hd i po podłączeniu do niego dekorera dreambox 800 hd, nie występują na nim żadne zacinki, przycinki czy zwolnienia obrazu, to samo dotyczy się na nim sygnału z tv kablowej, więc twoje wnioski są nietrafne i nawet żałosne ?
 

fula

New member
Ważne, nie każdy sprzęt elektroniczny różnych producentów dobrze ze sobą współpracuje, może tu tkwią wasze problemy.

Spocony Janku, weź wyluzuj.
 
Ważne, nie każdy sprzęt elektroniczny różnych producentów dobrze ze sobą współpracuje, może tu tkwią wasze problemy.

Spocony Janku, weź wyluzuj.

A co ja takiego ci napisałem, abym miał wyluzować ?
Napisałem ci tylko prawdę, ale ta najwidoczniej cię zabolała, bo nie była po twojej myśli, a że nie masz do czynienia z nastolatkiem tylko z człowiekiem który już trochę tego sprzętu zjadł i przerobił, to niestety nie znasz na to odpowiedzi i każesz wyluzować, jak dla mnie to śmieszne :)
Ps. Jeśli chodzi o programy HD, to posiadam też kartę HD+ z niemieckimi kanałami, które nadają z astry 19E i tam bitrate jest bardzo wysokie, a te przycinki także na tym tv występują, więc nie mów mi że to wina niskiego bitrate, bo to również jest nieprawda ?
Pozdrawiam !
 

tren90

New member
Witam, pytanko mam:

Posiadam ten TV i mam problem z WIFI. Router mam na pietrze a na dole mam TV i PS3.

PS3 widzi WIFI na poziomie 50% a TV juz nie.

Dopiero jak router podłącze na dole długim kablem to wtedy TV widzi.

Czy jest jakaś możliwość zwiększenia siły/czułości modułu WIFI w Telewizorze.

Czy można do tego TV (UE40D6500) dokupić jakieś adapter zwiększający siłę WIFI ?
 

fula

New member
Spocony Janku jeśli masz problem z odbiorem programów Astry HD, to reklamuj swój odbiornik.

Ja również odbieram programy niemieckie z Astry i nie stwierdzam wad.
 

Markus1

New member
Odpowiedź do posta @tren90 nr3375. Jeśli możesz połącz sieć kablem to jest najlepsze. Wifi nigdy nie daje pewności stałego transferu. Wystarczy większa ilość sieci w okolicy. Adaptery zwiększające zasięg wifi (repeatery) zdają egzamin jeśli masz czysto w eterze. Ja kupiłem powerlane asmaxa (internet przez gniazdko zasilania) i mam spokój w całym domu. Trochę to kosztuje ale transfery są stabilne.
 

tren90

New member
Odpowiedź do posta @tren90 nr3375. Jeśli możesz połącz sieć kablem to jest najlepsze. Wifi nigdy nie daje pewności stałego transferu. Wystarczy większa ilość sieci w okolicy. Adaptery zwiększające zasięg wifi (repeatery) zdają egzamin jeśli masz czysto w eterze. Ja kupiłem powerlane asmaxa (internet przez gniazdko zasilania) i mam spokój w całym domu. Trochę to kosztuje ale transfery są stabilne.

Ale to musi być na jednym i tym samym obwodzie tak - czy tylko musi być ta sama faza ?

Jakieś linki do tego urządzenia ?
 

Markus1

New member
Mam 4 takie w domu i kuriozalnie działają także na różnych fazach chociaż w instrukcji słowa o tym nie ma i niby miało działać tylko na 1 fazie.
Asmax PowerLine internet z gniazdka elektrycznego (2435287180) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Podpinasz jeden taki na wyjściu z routera i teraz gdzie byś sobie nie włączył w gniazdko drugiego egzemplarza tam masz sieć. Odbiorników może być kilka (ja mam 4 takie wpięte na raz, 1 nadajnik z routera i 3 odbiorniki) IP przydzielane z dhcp routera bezproblemowo. Dodatkowo urządzenia te dla sieci są przeźroczyste czyli nie pobierają same w sobie żadnych ip i tym podobnych. ŻADNE wifi się z tym w praktyce nie umywa, Zero konfigurowania włączasz i działa, zdecydowanie polecam.
Polecam wersje 200Mbps są jeszcze chyba 85 ale są zdecydowanie wolniejsze. Co jest ważne nie można włączać tego za pośrednictwem komputerowych listew zasilających (takich z filtrami przeciwzakłóceniowymi) bo znacznie spadają transfery.
 
Ostatnia edycja:
Do góry