Samsung TV model D6500

ciciol

New member
Downgrade firmware Samsung seria D
Wchodzimy w Menu --> Sieć --> Ustawienia sieci
Wybieramy jak mamy podłączony TV: Kablowa, WIFI
Jak wykryje ustawienia sieci wchodzimy w Zmiana IP i tam wchodzimy w DNS i z Auto zmieniamy na ręczny i wpisujemy DNS Samyego 46.4.199.222 i klikamy OK.
Wyłączamy TV i po chwili włączamy go znowu.
Wchodzimy teraz w Aktualizacja oprogramowania i wybieramy ONLINE.
Po chwili zaczyna się ściągać soft z oznaczeniem 1090.
Po aktualizacji TV sam się włączy się ponownie i cieszymy się nowym niższym softem.
Teraz tylko musimy wejść do Ustawienia Sieci i wrócić do DNS i przestawić na AUTO.
W zależności od modelu TV posiadamy odpowiedni niższy soft. Teraz można działać znowu programem ruSamsung. Nie należy aktualizować softu do najnowszego jaki wypuścił Samsung ponieważ on nie wnosi nic nowego oprócz blokady zmiany regionu np: "EU -> EU GER". Numery softów i modele TV dostępne są na stronie forum Samygo. Pozdrawiam
 

mercleb

New member
Na jakich ustawieniach oglądacie mecze? Bo jak wiemy samsungi z 6 serii mają czasami problemy z płynnością w szybkich scenach. :)

Właśnie ciekawe jest to, że mój np. z szybkimi scenami radzi sobie bez problemu, ale przy przejściach z bardzo wolnych scen do szybkich potrafi zaklatkować. Np. powtórka na meczu, obraz spowolniony, nagle przejście do normalnego obrazu i widać jakby kilka klatek mu uciekło, tak jakby próbował nadgonić sam z siebie do tej nowej sceny. Tak jest nie tylko w czasie oglądania meczu, w filmach tez potrafi tak "gonić" za szybszą sceną. Sprawdzałem na wszystkich ustawieniach motion+ i raczej na wszystkich efekt jest podobny, czasem mniejszy, czasem większy.
 

toninio

Banned
Oto moje ustawienia obrazu :

Tryb obrazu: Film
Podświetlenie: 17
Kontrast: 95
Jasność: 50
Ostrość: 60
Kolor: 48
Odcień: 50/50

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ustawienia zaawansowane:
Tonacja Czerni: Ciemniejsza
Kontrast dynamiczny: Średni
Głębia Czerni: 2
Gamma: 0
Przestrzeń Kolorów: Orginalna
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Balans bieli:
Przestrzeń Czerwony; 26
Przestrzeń Zielony: 25
Przestrzeń Niebieski: 22
Wzmocnienie Czerwony: 12
Wzmocnienie Zielony: 25
Wzmocnienie Niebieski: 35
Uwydatnienie Krawędzi: ON
Oświetlenie Dynamiczne: Off
LED Motion Plus: Off

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opcje obrazu:
Ton Kolorów: zimny
Fliltr Zakłóceń Cyfrowych: Auto
Redukcja Zakłóceń Cyfrowych: Auto
Tryb Film: Off
Motion Plus: Wyraźny
 

z_komputer

New member
Witam!
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem UE40D6500 i zamierzam kupić do niego kino domowe SMASUNG E5550.

Filmy oglądam na TV przede wszystkim przez serwer DLNA (program AllShare) i mam do Was, bardziej doświadczonych userów, pytanie:

Jeśli kupie kino domowe, podłącze je optykiem do TV to czy przy odtwarzaniu filmów przez AllShare dźwięk będzie nadawany przez kino domowe w systemie 5.1 (jeśli oczywiście film jest np w HD i ma zakodowany taki dźwięk)?

Wystarczy jedynie optyk czy muszę jednak podłączyć kompa do HDMI IN w kinie domowym, a to z kolei do TV żeby mieć dźwięk 5.1? W tym jednak przypadku oglądanie przez Allshare straci sens bo przecież de facto będę miał podłączony komputer bezp do TV.
 

mayster6

New member
Ktos wczesniej pytal, czy po aktualizacji oprogramowania dziala dalej hbbTV.
Telewizor UE40D6750 - z softu 1020.1 zrobilem downgrade do 1013, wtedy odblokowalem hbb oraz zainstalowalem SamyGO. Nastepnie zaaktualizowalem soft do wersji 1016 - po tej operacji hbbTV oraz SamyGo dziala poprawnie. Niestety z widgetem Allegro wystepuje ten sam problem co na poprzednim firmware - w pewnym momencie poruszania sie po menu blokuje sie ono.

Tabelka z wersjami softu (seria D) ktore wspolpracuja z SamyGO:
h*t*t*p*:*//wiki.samygo.tv/index.php5/Compatibility_Table_for_D_series_TVs
(usunac *)


pozdr. Mayster
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Witam!
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem UE40D6500 i zamierzam kupić do niego kino domowe SMASUNG E5550.

Filmy oglądam na TV przede wszystkim przez serwer DLNA (program AllShare) i mam do Was, bardziej doświadczonych userów, pytanie:

Jeśli kupie kino domowe, podłącze je optykiem do TV to czy przy odtwarzaniu filmów przez AllShare dźwięk będzie nadawany przez kino domowe w systemie 5.1 (jeśli oczywiście film jest np w HD i ma zakodowany taki dźwięk)?

Wystarczy jedynie optyk czy muszę jednak podłączyć kompa do HDMI IN w kinie domowym, a to z kolei do TV żeby mieć dźwięk 5.1? W tym jednak przypadku oglądanie przez Allshare straci sens bo przecież de facto będę miał podłączony komputer bezp do TV.

Wystarczy. Dźwięk i w 5.1 DD i DTS będzie przekazywany do amplitunera. Trzeba tylko zmienić ustawienia w zakładce dzwieku w tv. Wiem bo czasem z tego korzystam. Ale po próbach z jakością przesyłu strumienia między allshare (FullHD z kompa) a hdmi (FullHD z HDPlayera Ariva 310) i z tym samym filmem, zauważyłem że lepsza jakość jest po HDMI.
 

z_komputer

New member
Wystarczy. Dźwięk i w 5.1 DD i DTS będzie przekazywany do amplitunera. Trzeba tylko zmienić ustawienia w zakładce dzwieku w tv. Wiem bo czasem z tego korzystam. Ale po próbach z jakością przesyłu strumienia między allshare (FullHD z kompa) a hdmi (FullHD z HDPlayera Ariva 310) i z tym samym filmem, zauważyłem że lepsza jakość jest po HDMI.

Ok, dziękuję za odpowiedź. Muszę się więc poważnie zastanowić czy podłączać pod hdmi czy sam optyk. Dodam tylko, że w przypadku allshare nie korzystam z wifi tylko zdecydowałem się na połączenie LAN. Czy w tym przypadku także będzie słyszalna zmiana w jakości dźwięku?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ok, dziękuję za odpowiedź. Muszę się więc poważnie zastanowić czy podłączać pod hdmi czy sam optyk. Dodam tylko, że w przypadku allshare nie korzystam z wifi tylko zdecydowałem się na połączenie LAN. Czy w tym przypadku także będzie słyszalna zmiana w jakości dźwięku?

Mam podłączony TV po lanie i z dźwiękiem nie ma problemu.:)
 

zebowicz

New member
Downgrade firmware Samsung seria D
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?.Wykonuje wszystko jak podaje-ciciol-jednak przy prubie aktualizacji softu na starsza wersje,pokazuje sie komunikat kod błędu:800 Błąd zasobu
 

toninio

Banned
Downgrade firmware Samsung seria D
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?.Wykonuje wszystko jak podaje-ciciol-jednak przy prubie aktualizacji softu na starsza wersje,pokazuje sie komunikat kod błędu:800 Błąd zasobu

Nie wierzę że robisz wszystko tak jak opisał Ciciol, bo ja tak zrobilem i poszło mi wszystko bez problemu ?
Może opisz krok, po kroku jak to robisz, to wtedy będzie można ci pomóc :)
 

zebowicz

New member
No to kolego toninio pisze-wchodze w menu TV w zakladke siec i zmieniam DNS na reczny oraz wpisuje taki jak w opisie.Wylanczam TV.po wlaczeniu TV i wejsciu w aktualizacje pokazuje blad jak pisalem wczesniej.Oczywiscie zakladka sieci pokazuje wczesniej ze nawiazano polaczenie z siecia domowa lecz brak polaczneia z netem
 

michkos

New member
Właśnie ciekawe jest to, że mój np. z szybkimi scenami radzi sobie bez problemu, ale przy przejściach z bardzo wolnych scen do szybkich potrafi zaklatkować. Np. powtórka na meczu, obraz spowolniony, nagle przejście do normalnego obrazu i widać jakby kilka klatek mu uciekło, tak jakby próbował nadgonić sam z siebie do tej nowej sceny. Tak jest nie tylko w czasie oglądania meczu, w filmach tez potrafi tak "gonić" za szybszą sceną. Sprawdzałem na wszystkich ustawieniach motion+ i raczej na wszystkich efekt jest podobny, czasem mniejszy, czasem większy.

U mnie ten efekt jest tak mocny, że fatalnie się ogląda. Mecze muszę przez to oglądać na moim starym B551. Motion+ wyłączony. Przy filmach tego nie zauważyłem.

Wysłane z mojego GT-P7500 za pomocą Tapatalk
 

Kolina

Member
U mnie ten efekt jest tak mocny, że fatalnie się ogląda. Mecze muszę przez to oglądać na moim starym B551. Motion+ wyłączony. Przy filmach tego nie zauważyłem.

Wysłane z mojego GT-P7500 za pomocą Tapatalk

U mnie podobnie... :( Co ciekawe na 32D5500 wogole nie ma tego efektu a niby ma duzo gorsze parametry...
 

Frytejro

New member
Ja uwazam ze poki sie nie ma FHD to do kazdego jednego orbazu na kazdym jednym TV mozna sie do czegos doczepic. Jeden bedzie widzial 10 piłek, inny zarywanie, trzeci rozowy zamiast czerwieni i tak w kółko.

Ja np zauwazylem ze jak ogladam HD z VOD albo niektore z allshare to trzeba ogladac calkowicie na wprost bo juz siedząc zaraz obok konca ekranu i patrzec niby pod małym kątem sa masakryczne przeklamania jak na matrycy TN. Natomiast ogladajac byle jakie SD nawet 2 m z boku tv przeklaman wogole nie widze :D
 

mercleb

New member
U mnie ten efekt jest tak mocny, że fatalnie się ogląda. Mecze muszę przez to oglądać na moim starym B551. Motion+ wyłączony. Przy filmach tego nie zauważyłem.

Wysłane z mojego GT-P7500 za pomocą Tapatalk

Powoli zaczyna mi się wydawać, że to nie wina TV, ale wina sygnału. Jednak w nie każdym meczu są spowolnienia. Niektóre całe idą ok, bez przycięć, a na innej stacji już widać że tnie. Oglądając np film po sieci, albo z usb nie udało mi się zobaczyć klatkowania, nawet w szybkich scenach. Tak więc, zaczynam szukać winy w jakości sygnału z kablówki, mimo, że mam tuner HD, to tu raczej widzę winę.
 

michkos

New member
No dziwna sprawa bo ja na filmach czy z BD, VOD czy też z AllShare też nie widzę jakigokolwiek klatkowania ale podczas tych kilku meczy, które widziałem to zacinki były kolosalne :-( Zarówno na D6500 jak i na B551 oglądałem z DVB-T więc sygnał teoretycznie ten sam. Na B551 zacinek nie było. Może coś nie tak z odtwarzaniem z DVB-T? Soft 1018.

Wysłane mobilnie z tapatalk.
 

fosciu

Member
Witam. Michkos mam dokładnie taki sam problem, przepuszczam że problem może być pomiędzy Tv a dekoderem cyfry+ (SAGEMCOM DSI87 HD taki posiadam)... Śledząc forum czytałem że posiadacze N-ki mają podobny problem;/.
Zastanawiam się czy kupując MODUŁ ASTON 2,26 problem zniknie, tylko nie mając pewności nie chce ryzykować około 300zł... Co o tym sądzicie??
 

kosa666

New member
Witam. Michkos mam dokładnie taki sam problem, przepuszczam że problem może być pomiędzy Tv a dekoderem cyfry+ (SAGEMCOM DSI87 HD taki posiadam)... Śledząc forum czytałem że posiadacze N-ki mają podobny problem;/.
Zastanawiam się czy kupując MODUŁ ASTON 2,26 problem zniknie, tylko nie mając pewności nie chce ryzykować około 300zł... Co o tym sądzicie??

Powiem szczerze, że mam w domu DM8000 który jest dekoderem z wyższej półki - ale jakość obrazu i klatkowanie znacznie się poprawiły po podłączeniu Cyfry bezpośrednio przez moduł ASTON do TV (mam model D6750) - jedyne czego teraz mi brakuje to tego by po przełączeniu kanału automatycznie pokazywała się belka INFO na kilka sek. - poza tym wszystko śmiga OK łącznie z EPG. (tuner idzie do sprzedaży :) )

Pozdrawiam
 

fula

New member
Od kiedy to się sprawdza klatkowanie na sygnale DVB-T i lub DVB-S lub innym sygnale telewizyjnym? Tam są dynamiczne bitrate.

Jak testować telewizor pod względem kaltkowania, rwania i innych wad wyświetlania obrazu, pisałem wcześniej w tym wątku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry