Samsung TV model D6500

sky3000

New member
Witam. Posiadam od tygodnia tv Samsung UE32D6510 WS, podłączonom mam do niego cyfre + z dekoderem pace hd pvr. Mój problem polega na tym, że podczas dynamicznych scen obraz lekko zaczyna przerywać ( szczególnie podczas scen gdy na ekranie kamera przesuwa sie w poziomie). Kolejnym problemem jest to, że podczas ciemnych scen tv zaczyna się przyciemniać. Ktoś wie w czym może tkwić problem? Ustawienia obrazu mam na tryb dynamiczny i przy całej reszczcie nic nie zmieniałem.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Przyciemnianie to efekt Oświetlenie Dynamiczne. Przerywanie bądź schodkowanie to może być Led Motion Plus lub Motion Plus. Spróbuj pokombinować.
 

pr3

New member
I mamy hacka na d6500

W koncu sie udalo samygo . tv
Na poczatek zdjalem sobie szyfrowanie nagran z TV.

Czy ktos z was rozwniez testowal ?
 

pr3

New member
Wiecej o SamyGO

Niestety jeszcze nie moge wklejac linkow (za krotki staz na forum).

Instrukcje co i jak mozna znalezc w google na haslo "wiki samy go d rooting" .
 

sebapr

New member
Dzisiaj stalem sie "szczesliwym" posiadaczem tego TV. Poki co mam sygnal tylko analogowy wiec obraz sredni. Ale z podpietego dysku i notebooka to juz bajka (filmy hd, fullhd, 3d).
Natomiast dzwiek z dysku i tv mial od poczatku podzwiek metaliczny, czasami cos jakby trzeszczalo. Sam juz nie wiem ale z notebooka (przez hdmi) tego nie bylo. Potestowalem jeszcze na tv i z podpietego dysku i wyraznie slysze denerwujacy metaliczny podzwiek. W koncu zostawilem wlaczone bo zona chciala serial obejrzec i po chwili juz nie tylko metaliczny dzwiek i delikatne trzaski ale zaczelo wrecz TRZASKAC z glosnikow tv. Slychac tak jakby cos nie stykalo - wiecie, jak np kabel od sluchawek sie zerwie i ledwo styka, trzeszczy, przerywa, tak mniej wiecej to slychac. Zdaje sie ze do reklamacji. heh... nie sadzilem ze mnie to spotka.
Czy jest cos co moglbym jeszcze sprawdzic?
 

RazorG

New member
Na początek witam wszystkich (mój pierwszy post)
Czytam forum od kilku dni i mam takie pytanko co byście wybrali samsunga ue37d6100 za 2500zl 2 lata gwarancji czy Panasonic LCD LED TX-L37E30 za 2300 z 5 letnia gwarancją. Czytam opinie i testy na temat obu tv i mam mętlik w głowie. Tv będę oglądał z 2 metrów mam tv cyfrowa i analogowa, nowy tv chce kupić głownie do grania na ps3 i oglądania filmów full hd oraz
divx. Dodam ze nie zależy mi na 3d ani na wifi. W sklepie panasonic robi lepsze warzenie natomiast na zagranicznych stronach narzekają na artefakty i słabe kolory w panasie, na polskich stronkach polecają ten tv zwłaszcza kiki wszystkim go poleca natomiast tdx poleca ogólnie samsungi pomocy nie wiem co wybrać jestem zdecydowany na jeden z tych dwóch tv. Dodam że plazmy nie chce za dużo prądu ciągnie i są za wielkie. Wszelkie opinie mile widziane , pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sebapr

New member
W koncu zostawilem wlaczone bo zona chciala serial obejrzec i po chwili juz nie tylko metaliczny dzwiek i delikatne trzaski ale zaczelo wrecz TRZASKAC z glosnikow tv. Slychac tak jakby cos nie stykalo - wiecie, jak np kabel od sluchawek sie zerwie i ledwo styka, trzeszczy, przerywa, tak mniej wiecej to slychac. Zdaje sie ze do reklamacji. heh... nie sadzilem ze mnie to spotka.
Czy jest cos co moglbym jeszcze sprawdzic?

Sprawdzilem po pewnym czasie jak sobie byl wylaczony, upewnilem sie ze z dysku USB problem tez sie poglebil i faktycznie teraz bez wzgledu na zrodlo dzwiek z tv to same trzaski :(
 

sebapr

New member
No zdecydowanie musze. jeszcze przed chwila sprawdzalem czy jak podepne sluchawki to bedzie ok i jest naprawde super dzwiek w sluchawkach (no ok, jak na sluchawki). A z glosnikow same trzaski. no nic, liczylem ze pojdzie gladko a tu taki zonk.
 

marcinbb

New member
No zdecydowanie musze. jeszcze przed chwila sprawdzalem czy jak podepne sluchawki to bedzie ok i jest naprawde super dzwiek w sluchawkach (no ok, jak na sluchawki). A z glosnikow same trzaski. no nic, liczylem ze pojdzie gladko a tu taki zonk.
Zapewne tylko jeden z głośników psuje cały efekt wątpliwe aby 2 głośniki były uszkodzone, czy źle przylutowane a może zostały za słabo przykręcone do obudowy. Dzwoń po serwis niech przyjadą i sprawdzą.
 

Madas

New member
Bez reklam
pytanie: mam tv kablową przez moduł cam i wiem że dodali kilka kanałów i jak je dodać żeby nie ustawiać ponownie programów od początku ?
 

apienk01

New member
Witam.
Kupiłem 32D6500 w ubiegłym tygodniu. Po przesiadce z 21"CRT to jak wniebowstąpienie ;).
Mam dekoder Cyfry + i podpiąłem kabel z konwertera do DVB-S telewizora. Przy wyszukiwaniu mam do wyboru „wszystkie” albo Astra 19.2. Zdziwiłem się, ale znalazł mi tylko 17 kanałów. Nie wiem skąd mu się wzięła Astra 19.2, skoro C+ to chyba z Hotbirda 13E...
Co mogę robić źle?

Pozdrawiam.

Astra jest ustawiona domyślnie. Aby wyszukiwał kanały na Hotbirdzie, trzeba go najpierw dodać. Szukaj opcji "sprzęt satelitarny".
 

NiemPa

New member
pytanie: mam tv kablową przez moduł cam i wiem że dodali kilka kanałów i jak je dodać żeby nie ustawiać ponownie programów od początku ?

Proponuję eksport bieżącej listy programów na pendrive, potem wyszukać programy, odpisać parametry nowych, import z PD i ręczne dodanie nowych. Ale to tylko teoria.
 

TomaszK

New member
ja zrobiłem to w ten sposów że ręcznie skanowałem każdy transponder z osobna. Wtedy nowe kanały dodawane są do istniejącej już listy (na koniec)
Innego sposobu nie znalazłem, szukanie automatyczne kasuje całą listę.
chyba że dokładnie wiesz jakich kanałów szukasz, wtedy możesz albo użyć programu do zarządzania listą i tam wklepać dane, albo wejść w szukanie ręczne i przeszukać tylko właściwy transponder.

Jeśli chcesz po prostu uaktualnić listę żeby zobaczyć co nowego - to tylko upierdliwe i długotrwałe skanowanie ręcznie każdego transpondera z osobna. Samsung się popisał
 

Madas

New member
Bez reklam
dziękuję za szybkie odpowiedzi .... skorzystam z pena ....

swoją drogą Samsung mógł coś wymyślić w tej kwestii :)
 

mietka

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Na dniach łykam D6500 pomimo wszystkich za i przeciw jakie tu przeczytałem.
Moje pytanie jest następujące , razem z TV łykam telewizję satelitarną i tu mam wątpliwości . Czy to wszyscy mają problem z telewizją N na tym TV ?
Czy są to pojedyncze przypadki jakie tu wyczytałem? Czy również istotny jest dobór dekodera z danej platformy ? Pytam bo ta telewizja wypada w mojej ocenie najlepiej. Jak wygląda odbiór z Polsatu Cyfrowego ?
Proszę o wasze opinie.
Z góry dziękuję.
Ja mam N-ke i jest dużo lepsza jakość niż polsat
 

Uczaj25

New member
Witam ma pytanko czym się różni model Samsung UE40D6500 od modelu UE40D6750.Mam już mętlik w głowie ,który model jest lepszy i czy model UE40D6750 posiada smart TV ,pytam się ponieważ na stronie samsunga model UE40D6570 widnieje bez znaczka smart tv a w opisie tego tv pisze że ma.Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

marcinbb

New member
model 6750 różni się podstawką pod TV i jeśli pamięć mnie nie myli w zestawie od razu były 2 pary okularów. Co prawda później i do 6500 dawali.
Który jest lepszy, a czy poza tym czymś jeszcze się różnią, chyba nie. A który jest lepszy ciężko wybrać - są takie same?
 
Do góry