Samsung TV model D6500

tdx

New member
Bez reklam
Przesłuch (cross-talk) to coś innego. Tłumaczenie jest bez sensu bo seria D6xxx nawet przy sygnale 480p i włączonej konwersji 2D->3D obniża jakość obrazu....


Porównywałem LW4500 z D6500 pod względem 3D z SBS 720p i przyglądając się obu TV na LG obraz i tak był mniej dokładny....
 

Frytejro

New member
NO to wlasnie ja mówilem tez ze kazdy rozmiar obrazka jaki dawalem byl znieksztalcony w 3d w podobny sposób - zatem nie mozna mowic ze nie ma FHD bo skoro 480p jest tak samo znieksztalcony to mozna by sie doczepic ze nawet 480p nie posiada - a tutaj chodzi o to ze obsluguje ale gorzej. To podobnie jak z kartami graficznymi - kupujesz ATI i NV i okazuje sie ze na ATI obraz w grze jest dokladniejszy i ładniejszy, ale zato ma mniej klatek bo gra automatycznie bardziej obciaza karte. I tutaj nikt nie czepia sie tego ze widzi gorszy obraz na NV ( bez porownwnywania caly czas z ATI) a cieszy sie ze NV jest szybsza :D hehe

co do LG - CI maja pasywne przeciez 3D a to jest gorsze bo tylko 540 linii moze max obsluzyc.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tylko cały czas nie o to chodzi. Semantyka mnie nie interesuje. Mnie zastanawia dlaczego w D6xxx nawet w OSD obniża się rozdzielczość.
To jest bez sensu. Jak porównywałem D6 z D7 w D7 OSD nie rozjeżdża się a w D6 już tak.
I dlaczego w TaB jest 50% i 25% a już dla SBS 50% i 50% z oryginalnego obrazu.

A jeszcze jedno. Nie ma już ATI :) jest AMD
 

jigaman

New member
Czy nikt nie przestawiał CZERŃ HDMI? Dalej nie wiem od czego zależy, że jedno źródło HDMI ma tą funkcję aktywną a drugie nie. Mało tego, wcześniej miały aktywne oba źródła.

Ja zmienialem podczas sesji na PS3 - musialem wylaczyc czern hdmi, bo grac sie nie dalo (bylo za ciemno), opcja ta byla wyswietlona. Jak podlaczam po hdmi tuner dvbt not only tv to opcja ta jest niedostepna. A czemu ? Cholera go wie, tak samo jak z napisami.
W pewnym momencie myslalem ze te napisy rozgryzlem - wystarczy zmienic z zapisu klatkowego na czasowy {..} i powinno grać, ale ostatnio pozmienialem wszystko jak trzeba i dalej dupa przez allshare napisy nie dzialaja :) Najlepsze ze wlaczylem ten sam serial i napisy przez dysk USB i ku mojemu zdziwieniu poszło...
Jak i tak nie dziala przez usb to puszczam przez tuner dvbt - on wszystko łyka :)
 

d6500

New member
Przeczytałem wasz cały wątek o tym modelu a dokładnie 6500 Ja mam ue 46 d 6500 vsxxh . Ogólnie z modelu zadowolony obraz super jak dla mnie. Zakup 24.11.2011
Teraz mam pytanie , zadzwoniłem na info linie samsunga cel znany ful hd 3 d
Polskie stanowisko jest takie że ten tv ma prawidłowe wyświetlanie w fh3d 1080 itd itd. Na pytanie dlaczego w DE zwracają za to kasę odpowiedziano mi że mam pytać w samsung. de ( jak się nadarzy okazja to uczynię ).

Na opakowaniu jest symbol 3d i tez dalszej lini oprócz innych znaków jest napis ful hd czyli nie ma informacji że ten tv nie ma hd3d ( bardzo ważna uwaga ) I to daje możliwość o tak zwany niezgodność ze specyfikacją na opakowaniu :) w końcu jest znak 3 d a nie napisane że nie jest w hd3d :)
Powinno być wyraźna informacja do jakiś trybów ów 3 d działa jeśli nie ma wyłączenia fh3d powinno działać dla wszystkich trybów.
I to jest powód do wprowadzenia w błąd .

Gra słów ale wedle tej gry prawo konsumenta się kręci.

Teraz mam pytanie niby mam 400 mhz , czy ten model ma tyle czy to kolejna sztuczka marketingowa ?

Jeśli w de zwracają kasę za brak 3d to w Polsce też powinni . Należy sprawdzić czy modele d 6500 są produkowane w jednej fabryce . Przecież nie może być że w de jest żle a u nas ten sam model z tej samej fabryki jest ok. Tutaj mamy unijne prawo konsumenta :)))
Jak się zbierze nasz więcej możemy napisać do rzecznika praw konsumenta z wnioskiem o wprowadzenie w błąd i żądać ( opis co się dzieje w De a co w Polsce ) wymiany sprzętu na prawidłowo działający .

Powtarzam jeszcze raz na opakowaniu jest symbol 3d więc to znak że te 3 d jest dla wszystkich trybów nawet fh3d. W specyfikacji też nie pisze za wyjątkiem fh3d :))))
 
Ostatnia edycja:

xx5032

New member
Przykro mi bardzo ale to nie jest telewiozor 400mhz, tylko 400Hz i to CMR, a tak naprawde jest to 100Hz telewizor (czestotliwosc matrycy).
To, ze na opakowaniu jest 3D to oznacza, ze mozesz ogladac materialy w 3D i nic wiecej i nie jest to zadne wprowadzanie w blad. Wedlug ciebie samsung powinien wszystko wypisywac na kartonie "co telewizor potrafi i czego nie potrafi" - napisz do nich moze w serii E tak zrobia. Ale na dzien dzisiejszy i na 2011.11.24 Samsung sprzedaje D6500 jako telewizor 3D i nic nie wspomina o FullHD3D, to jaka niezgodnosc chcesz reklamowac.
 
Ostatnia edycja:

panorafix

Member
Przeczytałem wasz cały wątek o tym modelu a dokładnie 6500 Ja mam ue 46 d 6500 vsxxh . Ogólnie z modelu zadowolony obraz super jak dla mnie. Zakup 24.11.2011
Teraz mam pytanie , zadzwoniłem na info linie samsunga cel znany ful hd 3 d
Polskie stanowisko jest takie że ten tv ma prawidłowe wyświetlanie w fh3d 1080 itd itd. Na pytanie dlaczego w DE zwracają za to kasę odpowiedziano mi że mam pytać w samsung. de ( jak się nadarzy okazja to uczynię ).

Na opakowaniu jest symbol 3d i tez dalszej lini oprócz innych znaków jest napis ful hd czyli nie ma informacji że ten tv nie ma hd3d ( bardzo ważna uwaga ) I to daje możliwość o tak zwany niezgodność ze specyfikacją na opakowaniu :) w końcu jest znak 3 d a nie napisane że nie jest w hd3d :)
Powinno być wyraźna informacja do jakiś trybów ów 3 d działa jeśli nie ma wyłączenia fh3d powinno działać dla wszystkich trybów.
I to jest powód do wprowadzenia w błąd .

Gra słów ale wedle tej gry prawo konsumenta się kręci.

Teraz mam pytanie niby mam 400 mhz , czy ten model ma tyle czy to kolejna sztuczka marketingowa ?

Jeśli w de zwracają kasę za brak 3d to w Polsce też powinni . Należy sprawdzić czy modele d 6500 są produkowane w jednej fabryce . Przecież nie może być że w de jest żle a u nas ten sam model z tej samej fabryki jest ok. Tutaj mamy unijne prawo konsumenta :)))
Jak się zbierze nasz więcej możemy napisać do rzecznika praw konsumenta z wnioskiem o wprowadzenie w błąd i żądać ( opis co się dzieje w De a co w Polsce ) wymiany sprzętu na prawidłowo działający .

Powtarzam jeszcze raz na opakowaniu jest symbol 3d więc to znak że te 3 d jest dla wszystkich trybów nawet fh3d. W specyfikacji też nie pisze za wyjątkiem fh3d :))))
Teoretycznie masz rację,ale w praktyce do niczego Ciebie to nie doprowadzi 8)
 

d6500

New member
Symbol 3 d telewizor ful hd czyli powinien mieć obraz 3d fhd
instrukcja obsługi - nie ma ani słowa że nie obsługuje 3d w hd
wniosek telewizor ful hd z trybem d bez fhd3d o czym nie napisano
To jest ta istotna informacja która CIĘ wprowadziła w błąd -
Wyeksponowane logo , czyli coś co jest zaletą i ma Cię zachęcić do kupna !
Czy ktoś poszedł tą drogą ?
Nie dajmy się nabijać w butelkę , spróbujmy w grupie


( napisałem wyżej gra słowna ma w prawie więcej do znaczenia niż w codzienności )

Dwa ktoś tu na forum dostał e maila od samsunga że tryb fhd3d nie działa i wymieniony został na d7xxx .
Kopia e maila + petycja do rzecznika podpisana przez nas wszystkich rozczarowanych i w końcu ktoś nas wysłucha . w pojedynek to wiatraczkiem pokręcić można ale grupowo już nie.

Symbol 3d jest i ma działać do każdego trybu !!!


Pytanie co daje aktualizacja firmware na 1016 ?
 
Ostatnia edycja:

xx5032

New member
Symbol 3d jest i ma działać do każdego trybu !!!
- niezly skrot myslowy. A kto tak powiedzial, to tylko twoja interpertacja tego symbolu. FullHD3D wg Samsunga jest wowczas kiedy jest sygnowany logiem z napiesem FullHD a pod spodem 3D. Widac rozdzielaja techonologie 3D tak jak kiedys bylo Hd ready i FullHD.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Symbol 3 d telewizor ful hd czyli powinien mieć obraz 3d fhd
instrukcja obsługi - nie ma ani słowa że nie obsługuje 3d w hd
wniosek telewizor ful hd z trybem d bez fhd3d o czym nie napisano
To jest ta istotna informacja która CIĘ wprowadziła w błąd -
Wyeksponowane logo , czyli coś co jest zaletą i ma Cię zachęcić do kupna !
Czy ktoś poszedł tą drogą ?
Nie dajmy się nabijać w butelkę , spróbujmy w grupie


( napisałem wyżej gra słowna ma w prawie więcej do znaczenia niż w codzienności )

Dwa ktoś tu na forum dostał e maila od samsunga że tryb fhd3d nie działa i wymieniony został na d7xxx .
Kopia e maila + petycja do rzecznika podpisana przez nas wszystkich rozczarowanych i w końcu ktoś nas wysłucha . w pojedynek to wiatraczkiem pokręcić można ale grupowo już nie.

Symbol 3d jest i ma działać do każdego trybu !!!

To ten mail od samsunga z dnia 11 października:

Numer referencyjny Klienta: 2710339637
Numer odpowiedzi Email: 2105921102
Przy kontakcie z infolinią prosimy o powołanie się na Nr Klienta.

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Samsung.
Uprzejmie prosimy o nie odpowiadanie na ten email, gdyż bezpośrednia
odpowiedź zwrotna nie dotrze do naszych konsultantów.
W przypadku dalszej korespondencji prosimy o ponowne użycie formularza
kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej: New URL, w
zakładce ‘kontakt z nami’.

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Telewizory, które odtwarzają FullHD 3D to modele D7000 i D8000.
Podobnie jest z pilotem, jest on kompatybilny w wcześniej wymienionymi modelami.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Natalia Gwardiak
--------------------------------------------
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.
tel: 0 801 1SAMSUNG
0 801 172 678 (pon.-pt. 8-19, sob. 8-16)
New URL
 

d6500

New member
xx5032 to tylko Twój tok myślenia . Też tak kiedyś myślałem prawo konsumenta sprowadzi Cie na ziemie. Informacja jest informacją.
 

apienk01

New member
Tylko cały czas nie o to chodzi. Semantyka mnie nie interesuje. Mnie zastanawia dlaczego w D6xxx nawet w OSD obniża się rozdzielczość.
To jest bez sensu. Jak porównywałem D6 z D7 w D7 OSD nie rozjeżdża się a w D6 już tak.
I dlaczego w TaB jest 50% i 25% a już dla SBS 50% i 50% z oryginalnego obrazu.

A jeszcze jedno. Nie ma już ATI :) jest AMD

Prawdopodobnie to kwestia jakości matrycy. Myślę, że do serii D6XXX pakuje się gorsze matryce o dłuższym czasie reakcji i większym przesłuchu między pikselami. 3D wymaga dwukrotnie większej częstotliwości wyświetlania obrazów niż zwykła TV. Widać dla tych matryc to już problem - ciekły kryształ nie nadąża ze zmianami stanu i półobrazy 3D się zlewają, a to bardzo męczy wzrok. Zmniejszają rozdzielczość, żeby efekt 3D dał się oglądać.

EDIT: Różnica między TaB i SBS: większy przesłuch w pionie niż w poziomie?

To mi nasuwa ciekawy pomysł. W menu serwisowym można sobie ustawić dowolną matrycę. Po coś ta opcja jest. Być może na jej podstawie oprogramowanie decyduje, jak bardzo pogorszyć rozdzielczość obrazu 3D. Warto by ją poprzestawiać i popatrzeć na efekt. Może się okazać, że przy niektórych ustawieniach obraz 3D ma lepszą rozdzielczość, ale gorszą ostrość.

EDIT: Na własną odpowiedzialność ;)
 
Ostatnia edycja:

apienk01

New member
A tak przy okazji zapytam czy ktoś spotkał się z takim dziwnym przypadkiem, ze TV nagle sam się restartuje i od tego momentu wyłącza się po ~3 minutach. Kiedyś w nocy mi się tak zaczęło to sprawdziłem ustawienia automatycznej aktualizacji, ale była wyłączona. Odpuściłem, a rano już było OKI. Innym razem żona miała tak samo i też w nocy. I teraz znów to samo - zaczęło się o godz.00:00. Siedzę i włączam co 3 minuty; po godz.01:00 odpuszczam.

U mnie nic takiego się nie dzieje, ale chyba wiem, co jest grane. Rozumiem, że masz wyłączoną automatyczną aktualizację. Otóż jedyne, co daje ci opcja "aktualizacja ręczna", to możliwość ustawienia godziny, kiedy automatyczna aktualizacja ma się odbywać - jest ona domyślnie ustawiona właśnie na 00:00. Pewnie masz kiepskie połączenie z siecią i zrywa połączenie, albo w TV coś się zapętla. Najlepiej zrób aktualizację firmware sam, przez USB, i zobacz, czy będzie spokój. Albo odłącz internet.

A przy okazji, ten TV włącza się sam w nocy bez zapalania ekranu - wiem to tylko stąd, że słyszę, jak startuje podłączony dysk zewnętrzny. Gdyby miał wbudowany mikrofon i kamerkę to chyba bym się go bał. :neutral:
 

Madas

New member
Bez reklam
.

A przy okazji, ten TV włącza się sam w nocy bez zapalania ekranu - wiem to tylko stąd, że słyszę, jak startuje podłączony dysk zewnętrzny. Gdyby miał wbudowany mikrofon i kamerkę to chyba bym się go bał. :neutral:
ja czasem słyszę taki dźwięk jakbym włączał pilotem TV hahaha ale dysku jeszcze nie słyszałem ;-)
 

Frytejro

New member
Panowie a moje pytanie brzmi : jaka jest maxymalna ilosc par okularów jaka mozna podpiąc pod D6500? jest jakis limit? a kolejne pytanie: czy mozna podpiąc kilka par okularów tyle ze roznych modeli? (oczywiscie modele ktore oblsluguje ten TV)....
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ile to nie wiem ale okulary tylko samsunga bo innych nie sparujesz z tv. Zapytaj samsunga ile można podłączyć. U mnie nie ma problemu z czterema parami.
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie a moje pytanie brzmi : jaka jest maxymalna ilosc par okularów jaka mozna podpiąc pod D6500? jest jakis limit? a kolejne pytanie: czy mozna podpiąc kilka par okularów tyle ze roznych modeli? (oczywiscie modele ktore oblsluguje ten TV)....

testowane okulary hamy i samsunga w sumie w 6 osob było oglądane
 

mariano105

New member
witam wszystkich forumowiczów.
Mam takie pytanie: w menu serwisowym w modelu d6000 zmieniam model na d6500 funkcje dostępne na d6500 się pojawiają ale nie działają tzn. konwersja z 2d na 3d = zielony ekran i nic pozatym, skype uruchamiam i...ciemność nic sie więcej nie dzieje przeglądarka internetowa się odpala ładuje aktualizacje i ....po godzinie nadal aktualizuje wię się poddałem.
pytanie czy jeszcze coś gdzieś w menu serwisowym należy odblokować próbowałem wgrać aktualizację od modelu 6500 z usb ale nie widzi wogóle.
jakby ktos coś wiedział to z góry dziękuję za podpowiedź.
 
Do góry