Samsung TV model D6500

Novac

New member
Panowie mam taką jedną sprawę.
Często oglądamy jakieś seriale przez MegaVideo tyle że na latopach. Moje pytanie brzmi czy da się jakoś wyświetlić obraz z laptopa nie przez HDMI tylko bezprzewodowo? Ta abym widział przeglądarkę.
Ewentualnie czy jest aplikacja do MegaVideo?

Napomnę jeszcze co do FHD3D. Sprawa wygląda tak. Jeżeli ktoś odda telewizor na gwarancji a Samsung stwierdzi że wszystko jest ok to odpada oddanie telewizora jako niezgodnego z umową. Tak mi powiedział rzecznik dlatego radzę się zastanowić co wybieracie.
Jeżeli Samsung stwierdzi że gwarancja tego nie obejmuje to pozostaje wam tylko się sądzić i to w sądzie znajdującym się w rejonie siedziby pozwanego czyli Warszawa.
Żeby oddać np telewizor jako niezgodny z umową nie trzeba mieć oryginalnego opakowania. Wystarczy przedmiot który uważamy za niezgodny. Pudełko nas już nie interesuje.
Ja się zastanawiam nad oddaniem ze względu na to że biały kolor mojego d6510 bardzo mi pasuje a tylko w tej wersji jest. Nie wykluczam jednak że jeszcze w grudniu zgłoszę się do sprzedawcy w sprawie wymiany bądź zwrotu pieniędzy.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź na moje pytanie:)
 

trup

New member
Panowie mam taką jedną sprawę.
Często oglądamy jakieś seriale przez MegaVideo tyle że na latopach. Moje pytanie brzmi czy da się jakoś wyświetlić obraz z laptopa nie przez HDMI tylko bezprzewodowo? Ta abym widział przeglądarkę.
Ewentualnie czy jest aplikacja do MegaVideo?

Napomnę jeszcze co do FHD3D. Sprawa wygląda tak. Jeżeli ktoś odda telewizor na gwarancji a Samsung stwierdzi że wszystko jest ok to odpada oddanie telewizora jako niezgodnego z umową. Tak mi powiedział rzecznik dlatego radzę się zastanowić co wybieracie.
Jeżeli Samsung stwierdzi że gwarancja tego nie obejmuje to pozostaje wam tylko się sądzić i to w sądzie znajdującym się w rejonie siedziby pozwanego czyli Warszawa.
Żeby oddać np telewizor jako niezgodny z umową nie trzeba mieć oryginalnego opakowania. Wystarczy przedmiot który uważamy za niezgodny. Pudełko nas już nie interesuje.
Ja się zastanawiam nad oddaniem ze względu na to że biały kolor mojego d6510 bardzo mi pasuje a tylko w tej wersji jest. Nie wykluczam jednak że jeszcze w grudniu zgłoszę się do sprzedawcy w sprawie wymiany bądź zwrotu pieniędzy.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź na moje pytanie:)
Gwarancja i niezgodność z umową nie mają nic wspólnego. Reklamowałem niedawno nawigację w Biedronce. Najpierw poszła do serwisu, który wgrał ponownie te same oprogramowanie, bo licencja nie obejmowała aktualizacji, wszystko sprawdzili i oddali jako sprawne. Jednak nawigacja miała "napady" oraz błędy w mapach i wtedy dopiero reklamowałem jako niezgodny z umową, a powód: sprzęt nie spełnia zadania do którego jest przeznaczony (wariuje na trasie) i dostałem zwrot kasy.
 

trup

New member
Czy nikt nie przestawiał CZERŃ HDMI? Dalej nie wiem od czego zależy, że jedno źródło HDMI ma tą funkcję aktywną a drugie nie. Mało tego, wcześniej miały aktywne oba źródła.
 

Frytejro

New member
Tutaj bym polemizował - po co renderować? Sprawdź 10 letni komputer PC z kartą graficzną też 10 letnią - procesor jakiś 300 MHz i teraz ustaw rozdzielczość w ustawieniach karty graficznej na 1024x768 włącz na nim film w rozdzielczości 1024x768 - jest obraz - jest. Przestaw rozdzielczość karty graficznej na 800x600 i puszczamy ten sam film - natywnie w rozdzielczości 1024x768 - film oczywiście będzie wyświetlany - z rozdzielczością dopasowaną do aktualnego ustawienia karty. Czy przy tym potrzebna jest mega moc obliczeniowa ? - Nie - czy wymagany jest rendering? - Nie. Teraz potraktuj Tv jak taki komputer - gdyby była możliwość przestawienia w menu rozdzielczości matrycy na mniej niż ful hd - filmy full hd były odtwarzane z mniejszą rozdzielczością bez potrzeby ponownego renderowania. Kwestia braku full hd w tym modelu choć faktycznie zauważalna głównie w testach opiera się moim zdaniem na mniejszej niż potrzeba mocy obliczeniowej aby taki obraz poprawnie "obrobić". Ten problem ma aspekt głównie psychologiczny - dobrze jest mieć to za co się zapłaciło. W kwestii odbioru subiektywnie naprawdę nie jest prostą sprawą by dostrzec w czym jest problem oglądając film. Reasumując - niepełna rozdzielczość jest możliwa i zapewne tak właśnie jest, inną rzeczą jest czy jest dostrzegalna podczas użytkowania czy tylko przeszkadza sama wiedza iż tak jest.
.

Tylko ze o czym innym piszesz bo piszesz o tym ze odtworzysz na kompie film wciaz o rozdzielczosci obslugiwanej przez komputer a tylko zmniejszasz rozdzielczosc wyswietlanegeo obrazu- czyli w przypadku TV to tak jakbys ogladal telewizje nie HD. A tutaj rozmawiamy o sytuacji gdzie TV mialby sobie poradzic z nieobslugiwaną rozdzielczoscią w taki sposob ze ja odtwarza tylko gorzej - gdyby tak było to bys mógł zwykly film 2D w rozdzielczosci wyzszej niz 1920 puscic na TV i on by otworzyl owy film ale automatycznie w najwyzszej jaka moze czyli 1920, a tak nie zrobi bo wogole nie pojdzie. Wiec gdyby nie bylo FHD3D to bys nie odpalil wogole takiego filmu na tym TV. A film odpala się wiec telewizor musi miec taką funckje jak FHD3D - jedynie co do jakosci z jaką odtwarza mozna miec w tym przypadku zastrzezenia. Ale nie mozna mowic ze nie obsluguje FHD3D. To jest tak jak z pierwszymi kartami graficznymi z wyjsciem TV - wyjscie było, puszczałes na TV a jakosc była okropna, a juz nastepna generacja kart puszczała mimo tej samej rozdzielczosci lepszy obraz. Tak samo jak masz monitor FHD i ustaw grę jakas na niego na FHD - teraz zmien monitor na taki co nie ma FHD i jezeli gra automatycznie nie jest w stanie sie przełaczyc na nizsza rozdzielczosc to CI sie wogole nie odpali na tym bez FHD.
 

Novac

New member
Gwarancja i niezgodność z umową nie mają nic wspólnego. Reklamowałem niedawno nawigację w Biedronce. Najpierw poszła do serwisu, który wgrał ponownie te same oprogramowanie, bo licencja nie obejmowała aktualizacji, wszystko sprawdzili i oddali jako sprawne. Jednak nawigacja miała "napady" oraz błędy w mapach i wtedy dopiero reklamowałem jako niezgodny z umową, a powód: sprzęt nie spełnia zadania do którego jest przeznaczony (wariuje na trasie) i dostałem zwrot kasy.

Napisalem tylko to co mi powiedział rzecznik. Chodzi o to aby nie mieszać obu możliwości prawnych. Dla mnie to też dzwne. Teraz mi się jednak przypomina że czasami w sklepach mówią że gwarancje podbija w potrzebie aby w razie chęci zwrotu towaru nie było problemów.

A jak moja kwestia ze streamingiem lub widgetem MegaVideo?;) Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
nie da sie tak zrobic jak piszesz - myslalem o tym hehe ale nie da sie bez urzadzen. Jest cos takiego jak bezprzewodowe HDMI - na allegro za cene okk 500pln i tylko takim sposobem mozesz puscic sygnal z lapka bezprzewodowo bys widzial caly ekran :)
 

p_cruz23

New member
hej, pewnie było podobne pytanie, ale jest tyle postów że bym szukał baaardzo długo.. chodzi mianowicie o to, że niektóre filmy (z dysku komputera - połączenie wi-fi) odpalają napisy, a nie które nie... filmy są w formacie avi, napisy w formacie txt. - i mimo wszystko że wszystkie są w takich samych formatach (avi + txt.) to jeden film wczyta napisy, a drugi już nie - i przy mniej więcej 30 filmach jest tak pół na pół. Ktoś wie o co chodzi i jak rozwiązać ten problem, żeby wszystkie wczytywały napisy? z góry dzięki :)
 

Frytejro

New member
Wlasnie byl ten temat poruszany i ten TV tak ma heheh u mnie to sdamo jest - loteria. Czasem pomaga zmiana napisow na srt a czasem wystarczy wrzucic film w inne miejsce np do innego folderu i dzilaja napisy heh a czasem trzeba jednak scalic napisy z filmem ;/
 

msjoy

New member
może o to już ktoś kiedyś pytał ale nie mogę się doszukać odpowiedzi na pytanie jak połączyć obraz podzielony na pół w jeden (chyba się to nazywa SBS) oglądam 3D na kanale 25 C+ za pomocą dekodera SagemCom
 

hadetefał

New member
Tylko ze o czym innym piszesz bo piszesz o tym ze odtworzysz na kompie film wciaz o rozdzielczosci obslugiwanej przez komputer a tylko zmniejszasz rozdzielczosc wyswietlanegeo obrazu....

I tutaj sam podałeś odpowiedź - tv przyjmuje sygnał fullhd 3d a następnie z jakiegoś samsungowi znanego powodu zmniejsza rozdzielczość podawaną na wyświetlacz. Można oczywiście to roztrząsać głębiej ale fakt jest taki iż film 3d w pełnej rozdzielczości bez problemu jest odtwarzany ale na ekranie rozdzielczość jest już nie full hd :) Subiektywny jednak efekt jest taki że z różnych względów nie sposób tego wychwycić nie zajmując się analizą obrazu a jedynie oglądaniem. Potwierdzeniem tego "subiektywizmu" są ciągłe dyskusje czy fullhd 3d jest czy nie :)
 

p_cruz23

New member
Wlasnie byl ten temat poruszany i ten TV tak ma heheh u mnie to sdamo jest - loteria. Czasem pomaga zmiana napisow na srt a czasem wystarczy wrzucic film w inne miejsce np do innego folderu i dzilaja napisy heh a czasem trzeba jednak scalic napisy z filmem ;/

Faktycznie - jakaś jedna, wielka parodia ;O skopiowałem 9 odcinków serialu ze starego folderu do nowego i już odpala napisy - w tym przypadku się udało, zobaczymy jak pójdzie dalej ;>
 

Novac

New member
I tutaj sam podałeś odpowiedź - tv przyjmuje sygnał fullhd 3d a następnie z jakiegoś samsungowi znanego powodu zmniejsza rozdzielczość podawaną na wyświetlacz. Można oczywiście to roztrząsać głębiej ale fakt jest taki iż film 3d w pełnej rozdzielczości bez problemu jest odtwarzany ale na ekranie rozdzielczość jest już nie full hd :) Subiektywny jednak efekt jest taki że z różnych względów nie sposób tego wychwycić nie zajmując się analizą obrazu a jedynie oglądaniem. Potwierdzeniem tego "subiektywizmu" są ciągłe dyskusje czy fullhd 3d jest czy nie :)

Gdyby kogoś dalej męczyło jak to możliwe że nie ma 1080p w 3D
"Telewizory z tych serii nie wyświetlają obrazu 1080p w trybie 3D. W tych
produktach do wyświetlania obrazu 3D wykorzystywane są wszystkie linie
poziome i pionowe na penelu LCD (czyli rozdzielczość 1920x1080).
Wyświeltany obraz ma jednak zredukowaną rozdzielczość w stosunku do
wzorcowego obrazu źródłowego 3D przygotowanego w formacie Frame Packing
lub Side by Side / Top-Bottom z rozdzielczością 1920x1080p. (z grubsza:
część linii jest zduplikowana kosztem innych).
Wyświetlanie 3D na wykorzystanym w serii LED D6xxx panelu 100Hz powoduje
duży przesłuch między kanałami dla oka lewego i prawego (rozmwazywanie
się obrazu). Zastosowana technologia powoduje szybszą odpowiedź matrycy
redukując przesłuch, ale kosztem rozdzielczości. Innymi słowy na panelu
100Hz im większa częstotliwość tym mniej pikseli do wyświetlenia."

Mam nadzieję że to rozwiąże wasze wątpliwości.
W skrócie...ta matryca jest za wolna potrzeba przynajmniej 200Hz.
 

tdx

New member
Bez reklam
Gdyby kogoś dalej męczyło jak to możliwe że nie ma 1080p w 3D
"Telewizory z tych serii nie wyświetlają obrazu 1080p w trybie 3D. W tych
produktach do wyświetlania obrazu 3D wykorzystywane są wszystkie linie
poziome i pionowe na penelu LCD (czyli rozdzielczość 1920x1080).
Wyświeltany obraz ma jednak zredukowaną rozdzielczość w stosunku do
wzorcowego obrazu źródłowego 3D przygotowanego w formacie Frame Packing
lub Side by Side / Top-Bottom z rozdzielczością 1920x1080p. (z grubsza:
część linii jest zduplikowana kosztem innych).
Wyświetlanie 3D na wykorzystanym w serii LED D6xxx panelu 100Hz powoduje
duży przesłuch między kanałami dla oka lewego i prawego (rozmwazywanie
się obrazu). Zastosowana technologia powoduje szybszą odpowiedź matrycy
redukując przesłuch, ale kosztem rozdzielczości. Innymi słowy na panelu
100Hz im większa częstotliwość tym mniej pikseli do wyświetlenia."

Mam nadzieję że to rozwiąże wasze wątpliwości.
W skrócie...ta matryca jest za wolna potrzeba przynajmniej 200Hz.

Nie bardzo... Jak się to ma do sonego EX720 który ma matryce 100Hz a daje fullhd w 3D
 

moris_pim

New member
A ja mam pytanie z innej beczki - Jak sprawdzić w tym tv jego czas użytkowania/ile godzin był włączony/pracował (powiedzmy, że kupiłem używany i chcę to wiedzieć).
Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
w menu serwisowym w option tools masz panel display time - natomiast w serii D jest bardzo często niewidoczne dla userów
 

Frytejro

New member
@Novac no to ja to wczoraj wlasnie o tym pisałem ze poprostu ta matryca jest za wolna i to jest ten defekt i do tego wniosku doszedlem a raczej moj kumpel doszedl jak analizowalismy to wszystko przy TV.

tdx a moze ten sony oklamuje na czyms innym mniej zauwazalnym niz samsung?
 
Do góry