Samsung TV model D6500

krzyzak-MK

New member
Przez hdmi telegazeta "nie pójdzie".
krzyzak-MK jeśli chcesz odbierać telegazetę, to musisz podłączyć dekoder przez SCART (eurozłącze), tzn. przełączasz telewizor z hdmi na SCART i telegazeta działa.

Dzieki za odpowiedz. Własnie miałem pisac ze wczoraj doczytałem ze przez HDMI nie pojdzie telegazeta i dzisiaj dodatkowo podłaczyłem eurozłącze i działa. Tak wiec mam podłaczony HDMI i EUROZŁĄCZE. Jak ojczulek bedzie chciał ogladnac telegazete to sobie przełaczy na euro a jak bedzie chciał miec obraz HD to przełaczy na HDMI :) i sprawa załątwiona.
Ale dzieki za odpowiedz ;)
 

ireneusz-197

New member
Do tej pory aktualizowałem tylko z USB i ustawienia zawsze zostawały. Tym razem aktualizacja po sieci i wyper... wszystkie aplikacje SmartHUB łącznie z tymi zalecanymi co to ich ruszyć nie idzie.
Ja kombinowałem z firmware i mam wgrane oprogramowanie 1090 i teraz nie mogę wgrać nowego ,ani przez usb ani przez internet,ani przez kanał ,zawsze wyskakuje komunikat brak dostępnych aktualizacji.Co mogę z tym zrobić.
 

toninio

Banned
Znalazłem na Niemieckim forum program Samsung SamToolBox.
Jest to program którym można edytować listy kanałów ?
Oto jego opis przetłumaczony na język Polski za pomocą gogle chrome:
SamToolBox - edytor kanał telewizora Samsung

Edycja list programów z telewizora Samsung z SamToolBox.

Z SamToolBox można mieć na komputerze, aby edytować listę kanałów. Telewizor Samsung znalazła się w przeszłości, nie wszystkie kanały, więc masz teraz z SamToolBox można łatwo dodać do komputera. SamToolBox jest aplikacji open source, który został specjalnie zaprojektowany do przetwarzania wywożone listy kanałów telewizora Samsung. SamToolBox radzi sobie z archiwami SCM do Samsung B-Series E-Series. SamToolBox pozwala na zmianę kolejności w kanale, filtrowanie niektórych gatunków oraz poszukiwanie i edycji pojedynczych kanałów. Można również utworzyć w pełni dostosowanego Lista ulubionych SamToolBox.
I tak to jest:

Naciśnij przycisk menu na ekranie telewizora
Nadajnik
Wykaz stacji transferu
Eksport do USB
Teraz zapisaniu listy stacji w pamięci USB.

UHp8q7J.jpg


1.SamToolBox Początek
2.Otwórz plik z pamięci USB

Teraz mogą z SamToolBox ustawić numer kanału, ruch przetwornika, a "Moje Kanały" dodać list.

map-Aira - naziemna analogowa
map-Aird - naziemna cyfrowa
map-CableA - kablowej telewizji analogowej
map-Cabled - cyfrowa telewizja kablowa
map-syte - Satellite TV cyfrowa


Zapisz ten plik na dysku flash USB
Naciśnij przycisk menu na ekranie telewizora
Nadajnik
Wykaz stacji transferu
Import z USB
Teraz przywieźli listę kanałów do swoich telewizorów.

Gotowe!
Program SamToolBox można pobrać tutaj:

A tutaj jeszcze filmik o tym programie:
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Panowie czy ktos jest mi w stanie powiedziec jaki format partycji dysku musze stworzyc by widział go samsung w celach nagrywania?? i powiedzcie mi czy 50GB wystarczy (sporadycznie cos bedzie nagrywane, wrecz znikomo, ale jak juz cos bedzie nagrywane to tak zeby ze 2 godziny nagrało :) )
 
Podłączasz dysk do telewizora do gniazda USB HDD i formatujesz z poziomu telewizora za pomocą pilota. Telewizor sam przypisze format partycji. Na dysk 50 GB możesz nagrać ok. 4 godzin programu w HD lub ok 20 godzin w SD.
 

Frytejro

New member
wiem ze tak mozna, ale ja mam dysk 1TB i chce tylko 50 GB przeznaczyc na TV a reszte miec inną, zatem pytanie czy samsung mi calego sformatuje czy tylko 1 partycje...
 
Podłączając dysk z dwiema partycjami wskazujesz która ma być sformatowana przez telewizor i ona będzie służyła do nagrywania z TV. Druga może Ci posłużyć na pliki z komputera. Ja tak mam z dyskiem 500G: pół na pół. Ale wielkości sam ustalasz gdy dzielisz dysk na partycje.
 

Wojt@s

New member
wątek jest długi i ciężko znaleźć info

czy aktualnie można uruchomić HbbTV na modelu Samsung TV model D6500

thx za info
 

nemko

New member
Podłączasz dysk do telewizora do gniazda USB HDD i formatujesz z poziomu telewizora za pomocą pilota. Telewizor sam przypisze format partycji. Na dysk 50 GB możesz nagrać ok. 4 godzin programu w HD lub ok 20 godzin w SD.

Kolego aleks-1967, coś tu się nie zgadza. Jak masz takie proporcje w nagrywaniu, to masz bardzo kiepskie rezultaty. U mnie godzina nagrania HD zajmuje trochę ponad 3,3 GB, a SD ok połowy HD.
 
Okazuje się że to jest róznie. Stąd moja pomyłka. Kilka filmów ma tak: półtorej godziny - 3GB a godzina i 50 minut ma 7GB i te filmy są w HD a już w SD pół godziny filmu ma 1GB. Więc nie można tutaj dokładnie określić.
 

nemko

New member
Właśnie przypomniało mi się jak nagrywałem walkę Wacha z Kliczką z jakiegoś niemieckiego programu nadawanego w SD. I też mocno się zdziwiłem, bo godzina nagrania zajęła jeżeli dobrze pamiętam ok 3 GB.
Jak dla mnie to trochę za duże rozbieżności.
 

d6500

New member
Czy aktualizacja do softu 1024 jest on line ?
Mnie osobiście się ta sztuka z 1018 nie udała.
Ma ktoś linka do softu ?
 
Do góry