Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

watto

New member
Oczywiscie ze w menu servisowym jest podany typ.. zaraz po wejsciu do menu po prawej stronie wyswietlone sa informacje i wlasnie tam jest podany model czyli LE40C750 jak i type czyli 40A2UF0C (chodzi tutaj o matrix type..cokolwiek to znaczy). mi chodzi o to aby ktos kto ma ten sam model telewizora wszedl do menu i zobaczyl jaki jest type u niego ..tylko tyle
Postaram sie poszykac naklejki chociaz te ktore sa widoczne nie mowia nic o typie...

Moze znalazl by sie ktos kto zrobi zdjecia kazdej podstrony z menu tak jak zrobil to GroM@g w tym poscie http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/56560-nieoficjalne-widgety-na-c650-i-podobne-39.html
(oczywiscie tam jest tylko jedna strona z menu)
Mysle ze takie zdjecia opmogly by wielu uzytkownikom..

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Bulsky

New member
Oczywiscie ze w menu servisowym jest podany typ.. zaraz po wejsciu do menu po prawej stronie wyswietlone sa informacje i wlasnie tam jest podany model czyli LE40C750 jak i type czyli 40A2UF0C (chodzi tutaj o matrix type..cokolwiek to znaczy). mi chodzi o to aby ktos kto ma ten sam model telewizora wszedl do menu i zobaczyl jaki jest type u niego ..tylko tyle
Postaram sie poszykac naklejki chociaz te ktore sa widoczne nie mowia nic o typie...

Moze znalazl by sie ktos kto zrobi zdjecia kazdej podstrony z menu tak jak zrobil to GroM@g w tym poscie http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/56560-nieoficjalne-widgety-na-c650-i-podobne-39.html
(oczywiscie tam jest tylko jedna strona z menu)
Mysle ze takie zdjecia opmogly by wielu uzytkownikom..

pozdrawiam

ale ten typ wiele nie wskazuje, no moze poza producentem, ja mam 46A2UF0C (to samo co Ty, poza wielkością ekranu)
 

watto

New member
ale ten typ wiele nie wskazuje, no moze poza producentem, ja mam 46A2UF0C (to samo co Ty, poza wielkością ekranu)

Wiem ze wiele nie wskazuje.. ale nie wiem co sie stanie jak ten typ sie zmieni w menu servisowym..moze jakies inne opcje zmieniaja sie automatycznie po przestawieniu typu. nie wiem..dlatego chce byc pewny ze przez przypadek nie przestawilem niczego..

dokladnie type mowi o:

40 - rozmair
A- Samsung
2- 200Hz
U- ultra clear panel
F- full hd
0- panel
C- backlight CCFL

Dzieki za info..juz jestem troche spokojniejszy.. jesli moglbys jeszcze potwierdzic jaki masz panel..?? wnioskuje ze SQ01 ??
 
Ostatnia edycja:

Bulsky

New member
Wiem ze wiele nie wskazuje.. ale nie wiem co sie stanie jak ten typ sie zmieni w menu servisowym..moze jakies inne opcje zmieniaja sie automatycznie po przestawieniu typu. nie wiem..dlatego chce byc pewny ze przez przypadek nie przestawilem niczego..

Dzieki za info..juz jestem troche spokojniejszy.. jesli moglbys jeszcze potwierdzic jaki masz panel..?? wnioskuje ze SQ01 ??


co do typu i zmieniania, to nie wiem zupełnie czy w ogole taka opcja jest, a przynajmniej w odniesieniu do oznaczeń matryc. Ogolnie każdy zaleca że jesli czegoś nie znamy, to nie tykać, wiec do Menu serwisowego mozna sobie ponoc wchodzic tylko by looknac..


UPDATE: tego się chyba nie da zmienić, bo to są parametry deklarujące produkt, jak part number czy coś ;)
mam wersję 01 na naklejce, kupowany w maju i wg informacji sprzedawcy, jest to wersja SQ01,
 

watto

New member
co do typu i zmieniania, to nie wiem zupełnie czy w ogole taka opcja jest, a przynajmniej w odniesieniu do oznaczeń matryc. Ogolnie każdy zaleca że jesli czegoś nie znamy, to nie tykać, wiec do Menu serwisowego mozna sobie ponoc wchodzic tylko by looknac..


UPDATE: tego się chyba nie da zmienić, bo to są parametry deklarujące produkt, jak part number czy coś ;)
mam wersję 01 na naklejce, kupowany w maju i wg informacji sprzedawcy, jest to wersja SQ01,


Typ mozna zmienic bo to sprawdzalem..(oczywiscie nie na pierwszej stronie menu, trzeba wejsc w ktores menu..nie pamietam teraz ktore) wiem ze nie powinno sie niczego zmieniac..niestety pierwszy raz jak wszedlem nie wiedzialem jak sie poruszac po tym menu (strzalki w lewo prawo zmieniaja wartosci) i przez przypadek typ najprawdopodobniej zmienilem..pozniej oczywiscie wrocilem do tego co mysle powinno sie tam znajdowac..dlatego pytam zeby sie upwenic czy to ten typ..caly czas pytam o zdjecia zeby dodatkowo sprawdzic wszystko ale na zdjecia to raczej nie mam nadziei :)

a tak na marginesie to wszedlem tam w celu zmiany Link inf country na Polske poniewaz chcialem zainstalowac polskie widgety (w szczegolnosci IPLE - przebywam poza granicami polski) ale niestety w moim TV ukryte opcje ktore maja sie pokazac po sklonowaniu TV do USB sie nie pokazuja (moze to wina najnowszego firmwaru ktory mam wgrany 3009.2)..takze z dobrych checi mam tylko zmartwienia.. :)
 

Bulsky

New member
(...)
niestety w moim TV ukryte opcje ktore maja sie pokazac po sklonowaniu TV do USB sie nie pokazuja (moze to wina najnowszego firmwaru ktory mam wgrany 3009.2)..takze z dobrych checi mam tylko zmartwienia.. :)


no jesli to jest ten najnowszy firmware z 11. maja , to czytalem na forach ale nie pamietam ktorych (niemiecko lub angielsko jezyczne, raczej niemioeckojezyczne) że ten firmware bardzo uszczutla podglad w serwisowym menu w zasadzie wiele blokując ..tak przynajmniej ktoś pisał..

przy okazji tej dyskusji ktoś tam sugerował że jak firmware nie jest wyszukiwany po sieci, to definitywnie nie należy go instalować, mimo że producent wrzucił do katalogu z firmwareami dladanego modelu...wiesz..zawsze moze sie zdarzyc blad, a się zdarzały nie raz ;)
 

watto

New member
...wiesz..zawsze moze sie zdarzyc blad, a się zdarzały nie raz ;)

co masz na mysli ?? :)

Jesli chodzi o menu servisowe to nic sie nie zmienilo poza tym ze nie mam dostepu do tych ukrytych opcji gdzie jest ten nieszczesny link info country..tryb hotelowy tez moge zmienic..

zastanawiam sie nad czyms takim..jesli ktos kupi telewizor przez internet z innego kraju niz ten w ktorym mieszka w jaki sposob bedzie mogl zainstalowac widgety z wlasnego kraju skoro link info country w menu jest zablokowane.. chyba tylko servis bedzie mogl pomoc.. w moim przypadku pewnie bedzie to samo..:(
 
Ostatnia edycja:

Bulsky

New member
co masz na mysli ?? :)

kiedyś była taka akcja ze na stronie producenta, ja któryś kontynent wrzucono wersję biosu od innej płyty; nazwa była bardzo podobna, rozniła się jakimś szczegółem.. w praktyce wówczas bios uploadowano z linii komend i czesto ludzie wymuszali upload mimo ostrzeżeń o braku kompatybilności ;) oczywscie producent szybko cofnał bledny upload, ale wiem że część ludzi pobrało nie to co trzeba z teoretycznie poprawnego linku (m.in. ja ;)) ...historia z brodą;)

w przypadku serwisowego menu, też może być różnie ;)
 

watto

New member
kiedyś była taka akcja ze na stronie producenta, ja któryś kontynent wrzucono wersję biosu od innej płyty; nazwa była bardzo podobna, rozniła się jakimś szczegółem.. w praktyce wówczas bios uploadowano z linii komend i czesto ludzie wymuszali upload mimo ostrzeżeń o braku kompatybilności ;) oczywscie producent szybko cofnał bledny upload, ale wiem że część ludzi pobrało nie to co trzeba z teoretycznie poprawnego linku (m.in. ja ;)) ...historia z brodą;)

w przypadku serwisowego menu, też może być różnie ;)

qrcze..z tego co czytalem to latwego rozwiazania na downgrade firmwaru tez nie ma..IPle zainstalowalem recznie z servera Apache przy pomocy jednego z forumowiczow ale po wylaczeniu i wlaczeniu TV i uruchomieniu internet@TV telewizor odinstalowal iple automatycznie :x wiec mysle ze przyczyna na takie zachowanie jest nowy Firmware...(z drugiej strony dziwne bo mam tez netplayera zainstalowanego i TV go nie wyrzuca a byl instalowany ta sama metoda tylko ze z zewnetrznego servera...)

btw..wiesz moze w jaki sposob wyczyscic widgety do stanu fabrycznego..wiem wiem ze jest opcja odinstalowania ale po instalacjach i deinstalacjach pewnie po jakims czasie zrobi sie maly balagan..
 

Bulsky

New member
powiem Ci szczerze,że był wątek o downgrade z tego faralnego firmware'u ale nie wczytywałem się szczególnie.. natomiast odinstalowanie moglo nastąpić "samoczynnie" na zasadzie mechanizmu oczyszczania z błędnych instalacji...a swoją drogą co masz na mysli mówiąc, instalacja manulna z apache'a?

EDIT: moze ta iple jest dla innej wersji tv?
 

watto

New member
powiem Ci szczerze,że był wątek o downgrade z tego faralnego firmware'u ale nie wczytywałem się szczególnie.. natomiast odinstalowanie moglo nastąpić "samoczynnie" na zasadzie mechanizmu oczyszczania z błędnych instalacji...a swoją drogą co masz na mysli mówiąc, instalacja manulna z apache'a?

EDIT: moze ta iple jest dla innej wersji tv?

pewnie tak bylo..moze ipla nie byla przeznaczona do mojego typu.. IPLA chodzila..nie bylo problemu do momentu wylaczenia TV.. cos chyba jednak bylo z nia nie tak poniewaz po zainstalowaniu nie bylo ikonki gdzie znajduja sie widgety..tzn byla tam ipla ale z pusta ikona..

ponizej link z opisem w jaki sposob mozna zainstalowac widgety ze swojego PC

Samsung NetSurf | Pomoc (FAQ)
 

watto

New member
o wielkie dzieki za linka. ipla akurat mialem (le46c750) natomiast pozostałe widgety pobawię się i zobaczę co można zamieszać ;)

Dzięki

Ja akurat IPLE mialem od jednego z forumowiczow.. ale nie wiem dlaczego TV mi ja odinstalowal.. zadnych innych widgetow z tej strony nie instalowalem.. powiem szczerze ze z xampp 'em mialem troche problemow..tzn z uruchomieniem apache na moim kompie..upewnij sie ze twoj port 80 jest wolny (skype uzywa tego portu-opcje zaawansowane - > i mozna zwolnic port) oraz ze nie masz wlaczonego zadnego innego servera IIS, sql itp.. Daj znac jak poszlo !

EDIT: Masz moze widget IPLI na kompie ? w jaki sposob moge sprawdzic ze ta wersja ktora mam jest OK dla mojej wersji TV ?
 

Bulsky

New member
Ja akurat IPLE mialem od jednego z forumowiczow.. ale nie wiem dlaczego TV mi ja odinstalowal.. zadnych innych widgetow z tej strony nie instalowalem.. powiem szczerze ze z xampp 'em mialem troche problemow..tzn z uruchomieniem apache na moim kompie..upewnij sie ze twoj port 80 jest wolny (skype uzywa tego portu-opcje zaawansowane - > i mozna zwolnic port) oraz ze nie masz wlaczonego zadnego innego servera IIS, sql itp.. Daj znac jak poszlo !

EDIT: Masz moze widget IPLI na kompie ? w jaki sposob moge sprawdzic ze ta wersja ktora mam jest OK dla mojej wersji TV ?

:):) wiesz co, mysle ze nie bedzie problemów z konfiguracją, czy to będzie innym xampp czy krasnal czy pojedyncze serwery, jakoś damy radę ;) natomiast co do widgetów to nie mam ale jak przyjdzie weekend , poszukam czegoś fajnego, poczytam jak np coś takiego stworzyć ;)

Btw. w tych konkretnie plikach to najprościej byłoby pewnie pobrać z opisem tekstowym, a tak to pewnie mają jakieś znaczniki ale nie sprawdzalem tych akurat ;)
 

watto

New member
:):) wiesz co, mysle ze nie bedzie problemów z konfiguracją, czy to będzie innym xampp czy krasnal czy pojedyncze serwery, jakoś damy radę ;)

Xampp sam w sobie nie ma wiele do konfigurowania.. :) ja mialem problemy z uruchomieniem apacha..i gdybym mial od kogos tych kilka wskazowek jak sobie z tym radzic to pewnie nie meczyl bym sie tak jak sie meczylem :) :) po twoim poscie widze ze apache to nic nowego dla Ciebie :)

SDK oczywiscie jest dostepne wiec mozna sie pobawic w stworzyciela :)

Tutaj np masz Netplayera i ludzi ktorzy nad tym pracuja.. (pewnie masz juz netplayera zainstalowanego :) )

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/56560-nieoficjalne-widgety-na-c650-i-podobne.html

pozdrawiam
 

crimson-pirate

New member
bardzo prosze o inforamcje dotyczaca input laga w tym TV uzytkownikow ktorzy grajw w PS3 i PC , wszedzie czytam ze jest to 41 MS to dosyc duzo , jak to wyglada w praktyce bardzo prosze o odpowiedzi ...zalezy mi poniewaz jestem najabrdziej zainteresowany tym modelem i tylko granie na ps3/pc input lag mnie niepokoi.
 

Bulsky

New member
Xampp sam w sobie nie ma wiele do konfigurowania.. :) ja mialem problemy z uruchomieniem apacha..i gdybym mial od kogos tych kilka wskazowek jak sobie z tym radzic to pewnie nie meczyl bym sie tak jak sie meczylem :) :) po twoim poscie widze ze apache to nic nowego dla Ciebie :)

SDK oczywiscie jest dostepne wiec mozna sie pobawic w stworzyciela :)

Tutaj np masz Netplayera i ludzi ktorzy nad tym pracuja.. (pewnie masz juz netplayera zainstalowanego :) )

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/56560-nieoficjalne-widgety-na-c650-i-podobne.html

pozdrawiam

Aż tak daleko nie zawędrowałem, ale myślę że powinienem jakoś dać radę. Co do konfiguracji samego indiańca, to poza tym że jest odradzany, to samo zabezpiecznie ponoić jest dość kłopotliwe ;)

Poprobuję te widgety u siebie, ale pewnie pod koniec tygodnia, bo po prostu ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu..

@Achim69 - o Tobie i testach AV też pamiętam, czytli również piątek :)
 

achim69

Member
Aż tak daleko nie zawędrowałem, ale myślę że powinienem jakoś dać radę. Co do konfiguracji samego indiańca, to poza tym że jest odradzany, to samo zabezpiecznie ponoić jest dość kłopotliwe ;)

Poprobuję te widgety u siebie, ale pewnie pod koniec tygodnia, bo po prostu ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu..

@Achim69 - o Tobie i testach AV też pamiętam, czytli również piątek :)

Dzięki za pamięć,czekam cierpliwie.
 

kazuyaet

New member
Witam
Naipierw do kolegi Achima 69 pod kontem faktycznie czern robi sie szara.

Mam Pytanie . Odbieram cyfrową telewizje naziemną która posiada cyfrowy przewodnik z programem, moj problem polega na tym ze program jest przestawiony o dwie godziny W wyborze kraju mam tylko Wielka brytanie i Irlandie( róznica jedna godzina). Jak mozna to zmienić aby to wygladałao tak jak należy.
 

dlpocyg

New member
Czy ktoś ma może doświadczenie i wie jak uruchomić w tym modelu nagrywanie programów tv dzięki Personal Video Recorder Ready. Podobno jest wbudowany

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
Do góry