Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

paweljank

New member
Witam , stałem sie posiadaczem 40C750 type 40A2UF0C jednak na nalepce w obudowie na matrycy są takie info : LTF400HQ01 samsung made in korea??
Czy jest to matryca wyzsza niż SQ01 ??
 

kamilsloma

New member
Witam, przygotowuje się do zakupu le40c750. Czy zdarzyło się , że ktoś trafił gorszą matryce niż SQ1? Czy jest to już standard w tym tv.?
Czy są problemy z odtwarzaniem filmów w mkv.? jak z pena a jak z DLNA?
Czy youtube smiga przynajmniej w 720p?
Czy jest odczuwalna różnica pomiędzy c650 a c750 nie licząc 3D?
Pozdr
 

osek00

New member
pytanie

witam. czy można z dysku zewnętrznego odtworzyć filmy 3d sbs mkv, bo podobno tak, ale gdzieś czytałem że odtwarza maksymalnie filmy w rozdzielczości 1980x1020 ,a z tego co zauważyłem takie filmy występują w rozdzielczości 1920x1080.druga sprawa dotyczy formatu dysku z jakim ten telewizor współpracuje gdyż takie filmy ważą po ok 8gb a na przykład najpopularniejszy format fat32 bezbłędnie obsługuje maksymalnie pliki po 4gb. więc z jakimi formatami ten telewizor współpracuje.czy jest ktoś wstanie porównać jakość generowanego obrazu do led d7000/8000 bo nie wiem czy warto było by do niego doplacić. z góry dziękuje. pozdrawiam.
 

janki1

New member
witam. czy można z dysku zewnętrznego odtworzyć filmy 3d sbs mkv, bo podobno tak, ale gdzieś czytałem że odtwarza maksymalnie filmy w rozdzielczości 1980x1020 ,a z tego co zauważyłem takie filmy występują w rozdzielczości 1920x1080.druga sprawa dotyczy formatu dysku z jakim ten telewizor współpracuje gdyż takie filmy ważą po ok 8gb a na przykład najpopularniejszy format fat32 bezbłędnie obsługuje maksymalnie pliki po 4gb. więc z jakimi formatami ten telewizor współpracuje.czy jest ktoś wstanie porównać jakość generowanego obrazu do led d7000/8000 bo nie wiem czy warto było by do niego doplacić. z góry dziękuje. pozdrawiam.

Nie próbowałem takich filmów odtwarzać z dysku, ale z drugiej strony to po co? Podłączasz kompa z TV za pomocą kabla eternet i odtwarzaj bezpośrednio z dysku po ściągnięciu i zainstalowaniu ze strony producenta programu Samsung PC Share Manager, wtedy nie ma znaczenia czy film ma 8 czy 28 GB.
 

achim69

Member
witam. czy można z dysku zewnętrznego odtworzyć filmy 3d sbs mkv, bo podobno tak, ale gdzieś czytałem że odtwarza maksymalnie filmy w rozdzielczości 1980x1020 ,a z tego co zauważyłem takie filmy występują w rozdzielczości 1920x1080.druga sprawa dotyczy formatu dysku z jakim ten telewizor współpracuje gdyż takie filmy ważą po ok 8gb a na przykład najpopularniejszy format fat32 bezbłędnie obsługuje maksymalnie pliki po 4gb. więc z jakimi formatami ten telewizor współpracuje.czy jest ktoś wstanie porównać jakość generowanego obrazu do led d7000/8000 bo nie wiem czy warto było by do niego doplacić. z góry dziękuje. pozdrawiam.
Spokojnie odtwarzam pliki mkv sbs z zewnętrznego dysku toshiba od najmniejszych rozmiarowo po np. AVATAR 3D który zajmuje ponad 16 gb,podobnie poprzez ALLSHARE ,też bez problemu.
 

edips2

New member
Czy ktoś ma może doświadczenie i wie jak uruchomić w tym modelu nagrywanie programów tv dzięki Personal Video Recorder Ready. Podobno jest wbudowany

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

TV nagrywa programy tylko z wewnętrznego tunera. Nie nagrywa z zewnętrznych, polsatu itp. :sad:
Oczywiście na dysku zewnętrznym 2,5" podłączonym poprzez dolne wejście USB.
 

wiking1904

New member
A ja mam takie pytanie jakich pendrivów używacie do prv ja już dwa podpiołem i za każdym razem urządzenie nie umożliwia nagrywania(oczywiście sformatowany) może coś doradzicie. bo nie wiem czy mam inwestować w nowego pendriva czy moze coś jest nie tak pendrive który posiadam to kingston 4gb usb 2.0
 

jarekmus

New member
przegladarka w LE40C750

Witam! Jestem posiadaczem modelu C750 o kilku dni, czytam fora, ale nigdzie nie znalazlem informacji czy mozna w tym modelu przegladac strony, jesli tak to jak wgrac przegladarke, soft 3009.2
 

Bulsky

New member
Witam! Jestem posiadaczem modelu C750 o kilku dni, czytam fora, ale nigdzie nie znalazlem informacji czy mozna w tym modelu przegladac strony, jesli tak to jak wgrac przegladarke, soft 3009.2

nie można tzn. jak np uzywasz Youtube (aplikacja), to możesz wyszukiwać jak przed przeglądarkę, natomiast samej przeglądarki tutaj raczej nie uświadczysz, w przciwienstwie, to serii oczko wyżej 6000 i 8000 (ponoć mają).
 

kris.st

New member
pytanie 3d

Witam, posiadam samsunga le46c750 od okolo 3 miesięcy i powiem szczerze że nie widziałem jeszcze dobrego efektu 3d, oglądałem na blu-ray 3d "opowieść wigilijna" czy ostatnio również na blu-ray 3d "król lew", jakość oglądania jest poprostu normalna nie widać żadnej głębi, czy możliwe jest aby w moim tv coś było zepsute, może są jakieś specjalne ustawienia, bardzo proszę o pomoc. w menu tv grzebałem w 3d ale tamte zmiany nic nie wprowadzily nowego. z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam
 

mario_p

Member
Jak działa wam picasa?

Witam, może ktoś odpowie na pytanie czy picasa w c750 wyświetla wam wszystkie foldery ze zdjęciami.
Mnie wyświetla tylko 10 folderów a wydaje mi się że wcześniej miałem dostęp do wszystkich, może coś zmieniają i jest to tymczasowe ale bardzo mnie zastanawia co się dzieje.
pozdr
 

cysiox

New member
Potwierdzam, wcześniej miałem dostęp do wszystkiego a teraz tylko 10 folderów. U mnie jest tak samo LE46C650. Nic nie zmieniałem, niestety coś spaprali.
Ktoś wie w czym problem?
 

mario_p

Member
Dzisiaj chyba coś mają robić z samsung app, u mnie na panasie wyświetla wszystko tak jak kiedyś samsung.
Poczekamy - zobaczymy, przynajmniej wiem że to nie u mnie coś zwariowało w tv :)
pozdr
 

orm

New member
Pasy po bokach

Witam.Koledzy jak zlikwidować czarne pasy po bokach przy oglądaniu zdjęć?
Oczywiście bez powiększania obrazu w górę.
Myślę że tego nie da się zrobić na tym modelu,ale chciał bym się mylić.
Proszę o pomoc znawców,bo już mi brak pomysłów:-(
Pozdrawiam.Orm.
 

neox

New member
Czemu na 46c750 widżet IPLA jest okrojony tylko do seriali, show nie ma opcji film jak w serii d? Da się to jakoś odblokować.
IPLEX działa ok, TVP.VOD ok, TVN PLAYER będzie pewnie lada dzień , tylko ta IPLA ....

Jeszcze jedno pytanie..
Mam dekoder cyfry podpięty przez HDMI1, po wyłaczeniu TV , nie pamięta że był wybrany HDMI1 i za każdym razem przenosi mnie na kanały analogowe. Nie da się ustawić wejścia domyślnego? Może w jakimś menu serwisowym ?
 
Ostatnia edycja:

cysiox

New member
No i Picasa działała kilka tygodni i znowu zdechła. Zdjęcia są wyświetlanie w wersji mini, niczym ikonki, możecie sprawdzić jak u was? Szlag mnie trafia z tą picasą.
 

domingez

New member
Witam userów. Czy ktoś wie gdzie teraz można kupić LE46c750 w rozsądnej cenie ? Nie pytam o oferty podawane w serwisie Ceneo lub podobnym, bo tam ceny kosmiczne. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry