Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

achim69

Member
Jak będziesz chciał to mam sporo tytułów na PS3 to mogę ci powiedzieć co nieco .Mam fife11 ale jej nie uruchamiałem .Poza ty wszystkie gry wyglądają super. Jutro włączę fife to ci powiem o wrażeniach.Ale 50 tytułów jakie testowałem wyglądały rewelacyjnie .Zresztą jak wszystko w tym TV.Na początku grałem bez trybu gra i laga nie zauważyłem .Za ślicznie to wygląda ,że by się takimi szczegółami przejmować .A lag pewnie podobny do innych lcd.
Dzięki,uspokoiłeś mnie bo zanim pojawił się twój post to już złożyłem zamówienie na 46C750 w agf computers (3633 pln z przesyłką i okularami).
Co do gier to mam xboxa 360.
Pozdro.
 

achim69

Member
Ten sklep to jeden z największych z wysyłkowych i mają swoje serwisy gwarancyjne w Polsce na sprzęt który nie ma polskiej gwarancji.
A co do stronek z 3d to mogę ci dać namiar na gościa co udostępnia w 3d bardzo dużo ale na chomiku,poza tym mam kilka fajnych stronek z trailerami.
 

edips2

New member
Panowie proszę pilnie kogoś o opinię jak wygląda na C750 granie na konsoli ale nie w FPS-y tylko FIFA LUB PES.
Czy w tego typu grach jest odczuwalny input lag?

PES 2011.. zajeb...fajnie:eek:k:, jestem bardziej niż zadowolony. Robimy z kumplami mini turnieje z i siedzimy ja głupki wywieszonymi jęzorami :D

PES2011-X360
FIFA2011-PS3

(Jednak bardziej podoba mi się PES)
 
Ostatnia edycja:

marek72

New member
Ja też do nich dzwoniłem zanim kupiłem tv .Jednak wolałem z gwarancją polską.
Chodziło mi oto ,że nie mają polskiej gwarancji.
 

achim69

Member
Ja też do nich dzwoniłem zanim kupiłem tv .Jednak wolałem z gwarancją polską.
Chodziło mi oto ,że nie mają polskiej gwarancji.
Ja wiem jak wygląda u nich sprawa z gwarancją,nie jest samsung polska tylko ich sklepowa ale też ten sklep jest w programie ochrony klienta ceneo także jestem dobrej myśli.
Dla mnie najważniejsza jest matryca SQ-01 , okularki no i cena.
 

Julass

New member
Właśnie odkryłem świetną funkcję tego telewizora!

Kiedy odtwarza się zdjęcia poprzez media player, TV sam wykrywa, które z nich były robione w pionie i automatycznie je obraca. Nie mam pojęcia jak to jest zrobione, ale dopiero, gdy zacząłem przeglądać je na komputerze to uświadomiłem sobie ile z nich muszę obracać.

Wielki ukłon dla konstruktorów samsunga. Takiego czegoś jeszcze nie widziałem.
 

CleaneR

New member
A mnie cos nie za bardzo dziala ogladanie zdjec/filmow przez all share zrobionych przy pomocy Galaxy S. Otoz czesc filmow i zdjec podczas proby obejrzenia wyskakuje ze ten format nie jest wspierany?!
Druga sprawa to Samsung tv remote app na androida. Aplikacja znajduje tv ale przy probie podlaczenia wyskakuje komunikat ze blad polaczenia czy tez autoryzacji. Nie moge wygooglowac o co biega, szczegolnie ze w opisie aplikacji niby kazdy tv po 2010 jest kompatybilny z tym softem.
 

janki1

New member
Inna sprawa, czy rozszyfrowaliscie jaki format napisow najlepiej spisuje sie? Nie mialem za bardzo czasu przysiasc sie do tego, ale na szybko probowalem kilka, glownie txt i czasami ten sam format jest odczytywany, czasami nie, a czasami napisy sie spozniaja i najlepsze korekta sekundowa nie do konca dziala, np napisy sie spozniaja tylko 5s a w/g korekty musialem opoznic napisy az 12s zeby pasowaly. Wszystkie napisy sciagalem napiprojektem.

Co do napisów to TV nie obsługuje formatu napisów MPL2 (tych co mają cyfry w nawiasach kwadratowych [ ]), ale bez problemu radzi sobie z MicroDVD (tymi w klamerkach { }). Jest wiele programów zapewniających łatwość konwersji z jednego formatu na drugi, także to nie problem.
 
Ostatnia edycja:

kazuyaet

New member
Witam
Mam takie pytanie od miesiaca jestem posiadaczem C750 46 Cali. Jest tylko jedna rzecz która mnie wnerwia: W dwóch dolnych rogach ekranu jest widoczna łuna jakby ktos latarka swiecił taka na długośc 5 cm pod kontem 45 stopni. To jest wada czy ten typ tak ma, dodam ze w górnych rogach tego niema.
 

Bulsky

New member
witam, a mógłbym ktoś definitywnie wytłumaczyć jak chlopu na rozdrożu, co znaczy oznaczenie wersji "01" - jaka matrycę zawiera le46c750? Typ to: 46A2UF02. U sprzedawcy napisano że niby SQ01 ale wolę się upewnić, bo przypadki się zdarzają. Dzięki z góry za pomoc. Pozdr.
 

achim69

Member
witam, a mógłbym ktoś definitywnie wytłumaczyć jak chlopu na rozdrożu, co znaczy oznaczenie wersji "01" - jaka matrycę zawiera le46c750? Typ to: 46A2UF02. U sprzedawcy napisano że niby SQ01 ale wolę się upewnić, bo przypadki się zdarzają. Dzięki z góry za pomoc. Pozdr.
Mam tą samą matrycę co ty i na pewno jest to matryca samsunga ale czy SQ to już się nie doszukałem.
Może ktoś bardziej obcykany się wypowie.
 

Bulsky

New member
Mam tą samą matrycę co ty i na pewno jest to matryca samsunga ale czy SQ to już się nie doszukałem.
Może ktoś bardziej obcykany się wypowie.

@achim a masz możliwość sprawdzenia np aparatem/kamerą nalepkę przez obudowę? może udałoby Ci się coś dojrzeć i dalej to juuż może by się udalo zidentyfikować..
 

achim69

Member
Ja w te otwory z tyłu wpatrywałem się pół godziny z latarką i żadnej naklejki nie znalazłem a ten kod matrycy (46A2UF02) odczytałem z biosu.
Z kodu wynika że to matryca samsunga ale czy SQ to niestety nie wiem.
 

Bulsky

New member
Ja w te otwory z tyłu wpatrywałem się pół godziny z latarką i żadnej naklejki nie znalazłem a ten kod matrycy (46A2UF02) odczytałem z biosu.
Z kodu wynika że to matryca samsunga ale czy SQ to niestety nie wiem.

powiem Ci że tak samo mam i za cholerke nie mogłem znnaleźć choćby cień naklejki.. te oznaczenia co podałeś, to również z biosu odczytalem i są identyczne.. na pocieszenie powiem że firma z której kupowalem ostatnio dekalrowała że to SQ01 (w opisie produktu, a z drugiej strony watpie by sobie pozwolila na blad - bo wowczas brak zgodności towaru z umowa i wymiana, obnizenie ceny, etc )..czyli moze mamy SQ01..

poszukam jeszcze... moze jest jakas lista matryc stosowanych w modelach LE-46c750
 

achim69

Member
Ja jednak jakieś wątpliwości mam czy twoja i moja matryca to SQ01 ponieważ nawet minimalne kąty poziome i pionowe uwypuklają świecącą czerń i blaknięcie kolorów.
Proszę kogoś co ma matrycę SQ01 o napisanie jak u was jest z czernią i kątami.
Bulsky jak coś znajdziesz odnośnie "naszej" matrycy to daj znać.
 

Bulsky

New member
Ja jednak jakieś wątpliwości mam czy twoja i moja matryca to SQ01 ponieważ nawet minimalne kąty poziome i pionowe uwypuklają świecącą czerń i blaknięcie kolorów.
Proszę kogoś co ma matrycę SQ01 o napisanie jak u was jest z czernią i kątami.
Bulsky jak coś znajdziesz odnośnie "naszej" matrycy to daj znać.

jasne ze tak, nie ma nawet dyskusji.
napiszę do ssklepu o informacje, skad mają ze to SQ01
 

watto

New member
Witam,

Mam pytanko..mianowicie mam telewizor LE40C750 naklejka mowi:

Model code: LE40C750R2WXXN
Version: SQ01

Nie wiem czy w menu servisowym przez przypadek nie zmienilem typu ..
Type w menu servisowym mam ustawione na 40A2UF0C z tego co wyczytalem to wychodziloby ze jest to dobry typ

40 - rozmair
A- Samsung
2- 200Hz
U- ultra clear panel
F- full hd
0- panel (tu nie jestem pewny ale skoro SQ01 to pierwszy a 0 to oznaczenie dla pierwszego)
C- backlight CCFL

Prosze uprzejmych wlascicieli telewizorow LE40C750 aby zajzeli do siebie do menu servisowego i dali znac co maja tam ustawione...

Bede wdzieczny za pomoc..

Moze znajdzie sie ktos kto zrobi zdjecia calego menu..

Pozdrawiam i dziekuje
 

Bulsky

New member


masz matryce samsunga, ale reszte szczegolow niestety nie znajdziesz w menu serwisowym, a na naklejce z tyłu matrycy. Czesc userow stara sie odszukac naklejkę i pozniej porownac kod z oznaczeniamii matryc dostepnymi na necie :) Sprobuj zobayczyc czy masz coś z tyłu telewizora, przez "grilla w obudowie"
 
Do góry