Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

Slygado

New member
Powiedzcie od czego to zależy? :) Obserwuje ceny tv bo przymierza się do zakupu, jednym z kandydatów jest między innymi samsung le46c750, no i właśnie dziś na bez vaciu w mm w Olsztynie ten tv kosztuje 4200zł a niespełna miesiąc temu (dobrze nie pamiętam daty ale to było pod koniec marca) ten sam tv kosztował 3800! Czyżby aż tak mocno podrożał przez miesiąc? :( Czy mm ceny sobie ustala z kapelusza ? :(
Kup przez net będzie jeszcze taniej ;)

Ja zrezygnowałem z C750, choć byłem już bliski zakupu.

Przeskoczyłem na 46D7000 :)
 

dzidziol

New member
Powiedzcie od czego to zależy? :) Obserwuje ceny tv bo przymierza się do zakupu, jednym z kandydatów jest między innymi samsung le46c750, no i właśnie dziś na bez vaciu w mm w Olsztynie ten tv kosztuje 4200zł a niespełna miesiąc temu (dobrze nie pamiętam daty ale to było pod koniec marca) ten sam tv kosztował 3800! Czyżby aż tak mocno podrożał przez miesiąc? :( Czy mm ceny sobie ustala z kapelusza ? :(

Witam.
Wielki markety RTV skutecznie odstraszają klientów takimi cenami. Zresztą chyba maja klientów za "idiotów" właśnie :) Dziś byłem w sklepie Avans, gdzie model LE40C750 cenili sobie na ... 5000 zł, który w chwili obecnej jest wart nie więcej, niż 3200 zł. Chory kraj, chorzy sprzedawcy ..
 

edips2

New member
Witam ponownie, szukam nabywcy na świetnie współpracującego z naszymi Samsungami (ANYNet+) Blu-Ray PHILIPS BDP3000, ponieważ po kupnie PS3 jest mi zbędny. Zainteresowanych zapraszam na priv.
 

CleaneR

New member
Też mam ten sam problem... jak dla mnie jest to totalnie bez sensu ze strony Samsunga (tak samo jest przy odtwarzaniu mp3).... Wysłałem zapytanie na ten temat do Samsunga i czekam na odpowiedź.

Witam,

Wszystko jest w manualu, nie trzeba im dupy zawracac: By sluchac radia z wylaczonym ekranem nalezy:

Rozwiązania oszczędnościowe​
Rozwiązania ECO​
■​
Oszczędzanie energii (Wyłączone / Nisk. / Śred. / Wys.
/ Wyłącz obraz / Auto)
t: Ta funkcja służy do
dostosowywania jasności telewizora w celu ograniczenia
zużycia prądu. Wybranie opcji
Wyłącz obraz spowoduje
wyłączenie obrazu, jednak dźwięk będzie nadal emitowany.
Naciśnij dowolny przycisk (poza przyciskiem głośności), aby
ponownie włączyć ekran

pozdrawiam

 

leone1

New member
Witam.
Wielki markety RTV skutecznie odstraszają klientów takimi cenami. Zresztą chyba maja klientów za "idiotów" właśnie :) Dziś byłem w sklepie Avans, gdzie model LE40C750 cenili sobie na ... 5000 zł, który w chwili obecnej jest wart nie więcej, niż 3200 zł. Chory kraj, chorzy sprzedawcy ..

...prawo rynku i tyle
 

mietko666

New member
Jestem tu nowy, więc się najpierw przywitam . Dzień dobry.
Właśnie kupiłem ten model TV na Allegro za 2690 zł. Jutro ma do ma
dp mnie przyjechać. Najpierw poczytałem sobie Wasze posty, żeby
się wstępnie zorientować w temacie. Potem "poszperałem" w Googlach.
Piszecie w tym wątku, że najnowsze firmware to: T-VALDEUC_3007.1
a ja znalazłem na stronie Samsunga wersję 3008.1
Moje pytanie: czy ktoś już testował to oprogramowanie ? Jeżeli tak,
to jakie są Wasze opinie. Czy opłaca się robić aktualizację i czy wnosi
ona istotne zmiany (jakie ?)
 

CleaneR

New member
Ale mp3 już nie posłuchasz na wygaszonym
A tego nie wiem, w instrukcji tego nie ma sprecyzowanego. Z ciekawosci sam sprawdze.
[CIACH]
a ja znalazłem na stronie Samsunga wersję 3008.1
Moje pytanie: czy ktoś już testował to oprogramowanie ? Jeżeli tak,
to jakie są Wasze opinie. Czy opłaca się robić aktualizację i czy wnosi
ona istotne zmiany (jakie ?)
Nie pamietam jaka ja mam wersje firmware ale napewno ze stycznia tego roku, w/g strony samsung jest nowa aktualizacja T-VALDEUC-3008.3-Upgrade File(USB type) - chyba tylko usb, bo wyszukujac online z poziomu menu tv wyskakuje ze mam najnowsze oprogramnowanie.
1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3008.3
- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
W/g opisu ta aktualizacja jest dostepna z angielskim jezykiem. Czy ktos aktualizowal? Jest polski jezyk tez?
 

mietko666

New member
Co robię nie tak ? Chcę przełączyć z trybu sklepowego na domowy.
Wciskam na TV głośność, potem trzymam (też na TV) przycisk "menu"
ponad 5 sek. i nic się nie dzieje :(((
 

mietko666

New member
Co robię nie tak ? Chcę przełączyć z trybu sklepowego na domowy.
Wciskam na TV głośność, potem trzymam (też na TV) przycisk "menu"
ponad 5 sek. i nic się nie dzieje :(((

OK ... poradziłem sobie. Skuteczne jest wejście w menu plug & ply i ponowna konfiguracja.
Coś na tym forum (bynajmiej w tym temacie) nie ma zbyt wielu chętnych do wymiany doświadczeń, pomocy (a moze sie mylę)
Ps - pomóżcie nowemu użytkownikowi ... i dajcie jakieś linki do atrakcyjnych filmików (reklamówek) takich co by z pen-driwa w atrakcyjny sposób pokazywały możliwości 3D tego TV
A tak na marginesie ... telewizorek jest świetny, ma duże możliwości w zakresie konfiguracja ... i dobre parametry. Zwłaszcza, że kupiłem go za cenę normalnego TV jako powystawowy. Na razie na 3D u nas jeszcze za wcześnie :(
 

achim69

Member
OK ... poradziłem sobie. Skuteczne jest wejście w menu plug & ply i ponowna konfiguracja.
Coś na tym forum (bynajmiej w tym temacie) nie ma zbyt wielu chętnych do wymiany doświadczeń, pomocy (a moze sie mylę)
Ps - pomóżcie nowemu użytkownikowi ... i dajcie jakieś linki do atrakcyjnych filmików (reklamówek) takich co by z pen-driwa w atrakcyjny sposób pokazywały możliwości 3D tego TV
A tak na marginesie ... telewizorek jest świetny, ma duże możliwości w zakresie konfiguracja ... i dobre parametry. Zwłaszcza, że kupiłem go za cenę normalnego TV jako powystawowy. Na razie na 3D u nas jeszcze za wcześnie :(
Jakie za wcześnie?Filmów 3D SBS jest już w sieci naprawdę dużo.Tu masz linki:Side By Side ť Filmy HD 720p 1080p m720p m1080p Filesonic.com Bajki Seriale Lektor Dubbing Zagraniczne Wszystko Za Darmo
SideBySide ť HDmovie.pl
biohemmet.se
 

mietko666

New member
Masz rację "achim69" ... dostępność reklamówek jest duża.
Dzięki za linki. Nie wiedziałem, bo TV 3D mam dopiero od wczoraj.
Gdybyś jeszcze mógł mi podpowiedzieć (krok po kroku)jak sprawdzić
wersję firmware jaką mam w TV, to byłbym bardzo wdzięczny.
Wgrywanie jest łatwe, ale nie wiem czy muszę (może mam dobrą wersję)
A może ktoś inny podpowie. W końcu znawców tematu na tym forum
pewnie nie brakuje. Z góry dziękuję :)
 

achim69

Member
Jeśli ktoś tak jak ja czeka na następcę modelu C750 czyli D750 to chyba się nie doczeka.
Ja zapytałem mailowo firmę samsung czy i kiedy będzie model D750 i oto odpowiedź na moje pytanie:
"Obecnie rozwijane są telewizory z podświetleniem ledowym , brak jest planów wprowadzenia na rynek
modelu LE46D750"
Może ktoś się orientuje czy osoby odpowiadające na maile w samsungu wiedzą co piszą bo wcześniej w sieci pojawiły się informacje że d750 wyjdzie.
 

CleaneR

New member
Czy tez nie mozecie uruchomic trybu 3D podczas ogladania filmow z youtube z poziomu oprogramowania tv? Myslalem, ze bedzie taka mozliwosc, szczegolnie ze tych filmow jest troche, a tu wyglada ze jedynie mozna wlaczyc ogladajac filmy z komputera.
Inna sprawa, czy rozszyfrowaliscie jaki format napisow najlepiej spisuje sie? Nie mialem za bardzo czasu przysiasc sie do tego, ale na szybko probowalem kilka, glownie txt i czasami ten sam format jest odczytywany, czasami nie, a czasami napisy sie spozniaja i najlepsze korekta sekundowa nie do konca dziala, np napisy sie spozniaja tylko 5s a w/g korekty musialem opoznic napisy az 12s zeby pasowaly. Wszystkie napisy sciagalem napiprojektem.
 

Dark Man

New member
Czy tez nie mozecie uruchomic trybu 3D podczas ogladania filmow z youtube z poziomu oprogramowania tv? Myslalem, ze bedzie taka mozliwosc, szczegolnie ze tych filmow jest troche, a tu wyglada ze jedynie mozna wlaczyc ogladajac filmy z komputera.
Inna sprawa, czy rozszyfrowaliscie jaki format napisow najlepiej spisuje sie? Nie mialem za bardzo czasu przysiasc sie do tego, ale na szybko probowalem kilka, glownie txt i czasami ten sam format jest odczytywany, czasami nie, a czasami napisy sie spozniaja i najlepsze korekta sekundowa nie do konca dziala, np napisy sie spozniaja tylko 5s a w/g korekty musialem opoznic napisy az 12s zeby pasowaly. Wszystkie napisy sciagalem napiprojektem.
Napisy SRT zawsze pasują.
 

achim69

Member
input lag

Panowie proszę pilnie kogoś o opinię jak wygląda na C750 granie na konsoli ale nie w FPS-y tylko FIFA LUB PES.
Czy w tego typu grach jest odczuwalny input lag?
 

marek72

New member
Jak będziesz chciał to mam sporo tytułów na PS3 to mogę ci powiedzieć co nieco .Mam fife11 ale jej nie uruchamiałem .Poza ty wszystkie gry wyglądają super. Jutro włączę fife to ci powiem o wrażeniach.Ale 50 tytułów jakie testowałem wyglądały rewelacyjnie .Zresztą jak wszystko w tym TV.Na początku grałem bez trybu gra i laga nie zauważyłem .Za ślicznie to wygląda ,że by się takimi szczegółami przejmować .A lag pewnie podobny do innych lcd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry