Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

achim69

Member
każdego dnia cena leci w dół.
Teraz w redconie jest: 3768,00 zł z okularami w komplecie
:bober:

PS: możecie polecić jakiś kabel HDMI 1.4 ?
2metry w rozsądnej cenie :)
Tak tylko z tego co wiem to nie mają tych tv od polskiego dystrybutora i w związku z tym nie ma gwarancji Samsung Polska.
 

Dark Man

New member
Powiem tak, ja mam yamahe rx-v367 niby wspiera 3d, ale n-ke mam podlaczona normalnymi kablami hdmi 1.3, tak samo wd tv live z alternatywnym oprogramowaniem i odtwarzam bez problemu filmy 3d w mkv oraz kanal n show 3d.
Słuchajcie uważnie.
To że dekoder n, puszcza kanał 3D, to tak naprawde nie jest to pełne 3D, gdyż obraz jest w formacie Side By Side, czyli to tak naprawdę obraz 2D (1080i = 1920x540) czyli zwykły kanał telewizyjny i tak on jest rozumiany przez amplitunery i tak samo przez TV.
Dopiero funkcja w TV potrafi przekrocić obraz na pół, rozciągnąć go po szerokości i puścić dla konkretnego oka.
W tym przypadku wystarczyłby kabel nawet w standardzie HDMI 1.2
HDMI 1.4 jest wymagany dla obrazu 3D w którym każda klatka to tak naprawdę dwie klatki obrazu o formacie 1080p = 1920x1080, więc 2x1080p i do takiej jakości dopiero jest potrzebny kabel w wersji HDMI 1.4 - chodzi o ilość przepływających danych i o sposób ich przesyłu, którym to jest "Frame Pack"
Wujek :szukaj: prawdę Wam powie :)
 

leone1

New member
Witam, mam LE-40C750 od paru dni...kto chce kupić (a polecam)niech się śpieszy bo w Auchanie jest promocja i jest za 3099(z okularami!) :shock: :-o
Światło z okna jak i lamp/żyrandola odbija, ale da rade oglądać. Jestem zachwycony obrazem, dźwięk mi wisi, bo tv praktycznie nie oglądam, 90% to blue-ray i konsole a mam je pod ampli i działa ok. Jak oglądałem Spider-man 3 na blu-ray to mi szczęka opadła :shock: , przy Matrix 3 też nie było najgorzej...:-o


...nie 3099 zł, a 3499 zł
 

blachum

New member
Dzwoniłem do niektórych sklepów z "czołówki" cenowej i dopiero ELECTROpl miało tv z polskiej dystrybucji ale tam już trzeba dać stówkę więcej.

100zł nie jest dużo, chyba lepiej dopłacić i mieć spokój.

Swoja drogą skoro już temat gwarancji poruszamy ;]
Dokupujecie przedłużenie na 5 lat, czy zostajecie przy dwóch ?
 

leone1

New member
Sorry, myślałem, że w Wa-wie, ja zapłaciłem w Auchan Piaseczno (w lutym 2011) 3499 za Samsunga Le-40 C750 z gwarancja Samsung Polska i okularami w komplecie.
 

leone1

New member
Słuchajcie uważnie.
To że dekoder n, puszcza kanał 3D, to tak naprawde nie jest to pełne 3D, gdyż obraz jest w formacie Side By Side, czyli to tak naprawdę obraz 2D (1080i = 1920x540) czyli zwykły kanał telewizyjny i tak on jest rozumiany przez amplitunery i tak samo przez TV.
Dopiero funkcja w TV potrafi przekrocić obraz na pół, rozciągnąć go po szerokości i puścić dla konkretnego oka.
W tym przypadku wystarczyłby kabel nawet w standardzie HDMI 1.2
HDMI 1.4 jest wymagany dla obrazu 3D w którym każda klatka to tak naprawdę dwie klatki obrazu o formacie 1080p = 1920x1080, więc 2x1080p i do takiej jakości dopiero jest potrzebny kabel w wersji HDMI 1.4 - chodzi o ilość przepływających danych i o sposób ich przesyłu, którym to jest "Frame Pack"
Wujek :szukaj: prawdę Wam powie :)

###
To jest pełne 3D, można się czepiać, czy pełne full HD, ale też nie za bardzo, bo te 2x 540 tworzą (w side by side) jeden nałożony z tych dwóch obraz, a 2x 540=1080 ;)
 

Slygado

New member
Jeśli c8000 nie spadnie w ciągu miesiąc [może półtora] poniżej 5koła to wybieram ten telewizorek - 46' :)
Marne szanse na taki spadek cen, więc już wiadomo co kupię ;)

czekam jeszcze na nowe kina domowe Szajsunga, żeby dobrać coś z odtwarzaczem 3D :)

Czy wiadomo coś na temat dat i cen na nowe produkty ??
Mogliby się jakoś określić :)
 

ma_trix

New member
Witam
Zakupilem C755 w Danii mam matryce 01 i tylko tyle jest napisane ,( w sklepie widzialem na 40 calach SQ01) wie ktos moze co to moze byc za matryca w moim tv ,lub gdzie mam szukac jakies informacji na jej temat,jest ona lepsza czy gorsza od tej w/w ???
Pozdrawiam
 

edips2

New member
###
To jest pełne 3D, można się czepiać, czy pełne full HD, ale też nie za bardzo, bo te 2x 540 tworzą (w side by side) jeden nałożony z tych dwóch obraz, a 2x 540=1080 ;)

jakie FULL HD?? :niewiem:może ja czegoś nie kumam, ale na kanale nShow TV jak byk wyświetla mi rozdziałkę 1280x720...
 

dariusz1972

New member
T-valdeuc-3007.1

Na stronie Samsunga pojawiło sie nowe oprogramowanie czy warto je wgrać co nowego wnosi T-VALDEUC-3007.1 Kilka dni temu nabyłem le40c750
 

Julass

New member
...nie 3099 zł, a 3499 zł

a ja polecam na RedCoon'ie ;) 2950zł !! Sam kupiłem i jestem zadowolony. Niestety zestaw nie zawiera adaptera wifi. Mógłby mi ktoś doradzić, które z nich są kompatybilne z modelem c750? (na forum znalazłem tylko informacje o kompatybilności adapterów do innych modeli) :(

Nazwy wszystkich nadajników, które znalazłem:
SAMSUNG WIS09ABGN
Pentagram Hornet USB 6132-07
EDIMAX EW-7718Un
D-Link DWA-140
TP-LINK TL-WN827N
 

Dark Man

New member
###
To jest pełne 3D, można się czepiać, czy pełne full HD, ale też nie za bardzo, bo te 2x 540 tworzą (w side by side) jeden nałożony z tych dwóch obraz, a 2x 540=1080 ;)
Moze i było by 1080 ale tylko wtedy gdybyś nie podzielił obrazu Side By Side na pół i nie oglądał przez okulary :p
 

edips2

New member
Ostatni zaobserwowałem bezsensowną sprawę w tym TV...:hmm:
Odpalam film divx w zwykłym avi, z napisami w txt, teoretycznie wszystko powinno być ok, ale widzę że napisy wyraźnie się spóźniają. Próbowałem korygować ich wyświetlanie przyśpieszając ich wyświetlanie w menu ale to nic nie dawało. Napisy są dopasowane do filmu bo na kompie działają ok, co więcej na odtwarzaczu film też idzie z napisami ok. WTF :???:
 

leone1

New member
a ja polecam na RedCoon'ie ;) 2950zł !! Sam kupiłem i jestem zadowolony. Niestety zestaw nie zawiera adaptera wifi. Mógłby mi ktoś doradzić, które z nich są kompatybilne z modelem c750? (na forum znalazłem tylko informacje o kompatybilności adapterów do innych modeli) :(

Nazwy wszystkich nadajników, które znalazłem:
SAMSUNG WIS09ABGN
Pentagram Hornet USB 6132-07
EDIMAX EW-7718Un
D-Link DWA-140
TP-LINK TL-WN827N
###
Ja kupiłem tańszą kartę - D-Link DWA 140 (klon karty Samsunga, tyle, że 3x tańszy). Jeżeli chodzi o połączenie tv-komputer to najlepiej należy połączyć bezprzewodowo w trybie ad hoc, a na komputer ściągnąć i zainstalować programik Samsung PC Manager(bezpłatny, wystarczy wpisać w Google). Połączenie bez zarzutu, chodzą wszystkie (wcześniej udostępnione na tym programiku pliki z komputera)W moim laptopie karta wifi to też "n"
W Media playerze (na telewizorze) trzeba niebieskim przyciskiem zmienić urządzenie na PC manager i masz wszystkie udostępnione pliki z komputera. Jedna uwaga, bo sam z tym trochę walczyłem...po tym jak pliki przejdą na prawą stronę okna w PC managerze, to trzeba sprawdzić każdy plik prawą myszą -właściwości... czy jest opcja udostępnij i czy nie ma zabezpieczenia.
...i można wygodnie usiąść i cieszyć się filmami, czy zdjęciami z komputera:popcorn:
 

leone1

New member
Moze i było by 1080 ale tylko wtedy gdybyś nie podzielił obrazu Side By Side na pół i nie oglądał przez okulary :p


###
Mam wrażenie,że nigdy nie oglądałeś 3D side by side... nie trzeba być fachowcem, wystarczy podstawa matematyki i logiczne myślenie- obraz dwóch połówek po włączeniu funkcji 3D (side by side) łączy się w jeden obraz, (a piksele, nie siadają jeden na drugim) 2x 540=1080!!! ...nawet, jeżeli obraz byłby podzielony na dwie połowy podczas oglądania i tak mózg połączyłby w jeden obraz (inaczej nie byłoby sensu robić w ogóle 3D)
 

Julass

New member
Ja kupiłem tańszą kartę - D-Link DWA 140 (klon karty Samsunga, tyle, że 3x tańszy). Jeżeli chodzi o połączenie tv-komputer to najlepiej należy połączyć bezprzewodowo w trybie ad hoc, a na komputer ściągnąć i zainstalować programik Samsung PC Manager(bezpłatny, wystarczy wpisać w Google). Połączenie bez zarzutu, chodzą wszystkie (wcześniej udostępnione na tym programiku pliki z komputera

właściwie, to nie zależy mi na pobieraniu plików z komputera za pomocą wifi, bo ode tego mam dysk zewnętrzny, ale o samo połączenie, które umożliwi przeglądnie dedykowanych stron internetowych na ekranie telewizora.

Czyli uważasz, że każdy nadajnik wifi przy pomocy programu Samsung PC Manager możne zastąpić oryginalny SAMSUNG WIS09ABGN?

PS: Czy u ciebie także TV odtwarza napisy tylko w formacie .sub?
 

szwajcar123

New member
Ostatni zaobserwowałem bezsensowną sprawę w tym TV...:hmm:
Odpalam film divx w zwykłym avi, z napisami w txt, teoretycznie wszystko powinno być ok, ale widzę że napisy wyraźnie się spóźniają. Próbowałem korygować ich wyświetlanie przyśpieszając ich wyświetlanie w menu ale to nic nie dawało. Napisy są dopasowane do filmu bo na kompie działają ok, co więcej na odtwarzaczu film też idzie z napisami ok. WTF :???:
Te telewizory maja wade i przy 25 klatkach/s nie zgrywaja napisow z obrazem
 
Do góry