Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

leone1

New member
właściwie, to nie zależy mi na pobieraniu plików z komputera za pomocą wifi, bo ode tego mam dysk zewnętrzny, ale o samo połączenie, które umożliwi przeglądnie dedykowanych stron internetowych na ekranie telewizora.

Czyli uważasz, że każdy nadajnik wifi przy pomocy programu Samsung PC Manager możne zastąpić oryginalny SAMSUNG WIS09ABGN?

PS: Czy u ciebie także TV odtwarza napisy tylko w formacie .sub?
###
Internet w TV ...najlepiej -podłączyć kablem sieciowym, każdy porządny router Wi Fi ma wyjścia również po kablu.
 

Julass

New member
tak, ale co zrobić, kiedy kabel trzeba przeciągnąć przez próg? ;)

na pewno kabel jest szybszy i stabilniejszy od adaptera wifi, ale niestety mało estetyczny, dlatego ponawiam pytanie:

które z adapterów wifi będą pasować do samsunga le40c750, tak by można było korzystać z internetu?
 

bluebart

New member
witam, od wczoraj posiadam LE40C750 i musze przyznac ze mile jestem zaskoczony jesli chodzi o mozliwosci jakie oferuje. konwersja 2d>3d tez w miare ladnie wyglada na mkv, ale do gier sie nie nadaj ze wzgledu na zbyt ciemny obraz.

mam tylko dwa male problemy:
1) fakt ze nie posiadam kabla HDMI 1.4 tylko 1.3 to i tak chcialem zobaczyc jak bedzie wygladac 3D w Killzone 3. sciagnolem demo 3D z PSN i lipa bo gra twierdzi ze nie wykryto TV 3D :hmm: . jesli ktos wie czy to moze byc faktycznie wina kabla to prosilbym o rade czy jakis tani kabel 1.4 wystarczy czy moze szukac innego rozwiazania.

2) zanim kupilem ten TV uzywalem PS3 i PMS do odtwarzania mkv na TV (mam Blue Ray Player ale nie czyta dyskow NTFS - LG BD360). Problem polega na tym ze TV widzi PMS i katalogi lacznie z plikami ale twierdzi ze otwieram nie obslugiwany format plikow. Obojetnie czy mkv czy avi filmy albo sie otworza albo nie ( PMS widzi TV jako Unknown Renderer).
z dysku przez USB idzie ladnie chociaz napisy txt czyta albo nie (takie widzimisie telewizora).
gdzies widzialem tu na forum (nie pamietam czy w tym temacie) ze nalezy dodac dwie linijki na poczatku napisow i smigaja ladnie.
wiec jesli ktos uzywa PS3 Media Server i mu wszystko ladnie dziala to prosze o rade jak to zrobic.

wlasnie sprawdzilem pliki napisow i moim zdaniem jesli mamy taki format {2737}{2792} - napisy sa widoczne. jesli mamy [3738][3776] - napisow nie zobaczymy.

i ostatnia mala prosba, jesli ktos ma ustawienia kalibracji obrazu bylbym wdzieczny za podeslanie na PM. narazie uzywam tych ktore znalazlem chyba na stronie 2 lub 3 tego tematu (ktos wstawil link do testow i tam byly podane ustawienia), tylko ze jakos nie widzi mi sie ten obraz.

Jesli ktos chce wiedziec to TV kupilem w Irlandi (IRL) za 840 euro z okularami gratis :-D. matryca SQ01
 

Julass

New member
Mam problem z niektórymi filmami 3D odtwarzanymi na Samsung'u C750 :(

Przy próbie włączenia kilku filmów z dysku wyskakuje komunikat nieobsługiwana rozdzielczość. Dodam, że na komputerze wszystko działa normalnie :/

Co może być tego przyczyną?
 

achim69

Member
SAMSUNG LE46C750 3D FULLHD 200Hz MPEG4
Okulary Gratis
POLSKA GWARANCJA!!

brutto:3499.00 zł
netto: 2844.72 zł

Gdybym miał skończony remoncik to już bym łykał :)

Business Shop - Twj sklep w Sieci - SAMSUNG LE46C750 3D FULLHD 200Hz MPEG4 Okulary Gratis POLSKA GWARANCJA!! Dostępny
Slygado czy orientujesz się z jaką matrycą mają tam te tv bo jeśli nie wiedzą jaka matryca albo nie jest to sq to chyba się skuszę w agf comp. 3660 z SQ1.
A tak przy okazji czy ktoś wie czy będzie następca C750 bo powoli różne modele z serii D zaczynają się pojawiać a o D750 nic nie słychać?
 

Slygado

New member
pojęcia nie mam - znalazłem na Caneo.
Wystarczy zadzwonić do sklepu.

Ja jeszcze walczę z remontem i oficjalna data wprowadzenia to weekend majowy, więc czekam :D
Kino domowe już wybrane -Samsung HT-D5550 - mniejszy wybór więc łatwiej :D

ale też chętnie bym rzucił okiem na następcę c750 tki :)
 

achim69

Member
Z tym kinem samsunga to bym się na twoim miejscu zastanowił.Wiem z doświadczenia że czytniki samsunga zawsze miały problemy z odczytem nagrywanych płytek i z tego co czytam na forach mimo że samsung się chwali że dany odtwarzacz czyta pliki mkv to przeważnie nie czyta mimo aktualizacji softu do najnowszego.
 

Slygado

New member
Z tym kinem samsunga to bym się na twoim miejscu zastanowił.Wiem z doświadczenia że czytniki samsunga zawsze miały problemy z odczytem nagrywanych płytek i z tego co czytam na forach mimo że samsung się chwali że dany odtwarzacz czyta pliki mkv to przeważnie nie czyta mimo aktualizacji softu do najnowszego.
mam teraz model Samsunga z cerii C, tyle, że bez BR, czyta jak leci każą nagraną na kompie płytę, ale oczywiście bez testów w sklepie nie kupuję ;)
 

Dark Man

New member
Mam problem z niektórymi filmami 3D odtwarzanymi na Samsung'u C750 :(

Przy próbie włączenia kilku filmów z dysku wyskakuje komunikat nieobsługiwana rozdzielczość. Dodam, że na komputerze wszystko działa normalnie :/

Co może być tego przyczyną?
rozdzielczość filmu bez podziału na lewe i prawe oko, nie może przekroczyć Full HD, czyli 1980x1020.
Komp nie robi z tym problemu.
 

edips2

New member
mam tylko dwa male problemy:
1) fakt ze nie posiadam kabla HDMI 1.4 tylko 1.3 to i tak chcialem zobaczyc jak bedzie wygladac 3D w Killzone 3. sciagnolem demo 3D z PSN i lipa bo gra twierdzi ze nie wykryto TV 3D :hmm: . jesli ktos wie czy to moze byc faktycznie wina kabla to prosilbym o rade czy jakis tani kabel 1.4 wystarczy czy moze szukac innego rozwiazania.

Ja również mam podłączoną do niego PS3 (nie mam pojęcia jaka wersja kabla HDMI, ale raczej nie 1,4)i grałem w Killzone demo 3D na nim bez problemów a konsola za każdym razem wykrywa i uruchamia 3D, polecam sprawdzić nowe demo Mortal Kombat w 3d :-D , jeżeli również bedą problemy to raczej wymień kabel.
 

bluebart

New member
znalazlem rozwiazanie mojego problemu z 3D na PS3 :D

wystarczylo zaktualizowac ustawienia wyswietlania i wybrac opcje automatycznego wykrywania (zawsze wybieralem niestandardowe). PS3 wykrylo 3D TV, wybralem rozmiar 40'' i zapisalem ustawienia. Killzone w 3D wymiata ;)

kabel tez wymienilem tak na wszelki wypadek, mam miec na dniach pare filmow w 3D (orginaly na BD) wiec wolalem sie zabezpieczyc.
 

Julass

New member
Czy mógłby mi ktoś pomóc z podłączeniem telewizora Samsung le40c750 z bezprzewodowym internetem za pomocą D-Link'a DWA 140?

Kilka osób na forum pisało, że ten adapter może posłużyć jako zamiennik oryginalnego. Co więcej, po podłączeniu można swobodnie przeglądać zasoby PC programem Samsung PC Share.

Niestety, gdy podłączam adapter do TV, nic się nie dzieje. Odbiornik nie widzi żadnego urządzenia USB. Domyślam się, że to przez brak sterowników, którym nie mogę w żaden sposób wgrać do TV :/ Jedyne mi zostaje to aktualizacja przez kabe;, ale czy to pomoże? Może stworzenie nowej sieci bezprzewodowej, wyszukanie urządzenia bezprz. na PC?

Ktoś pisał o jakimś trybie ad hoc, nie mam pojęcia gdzie to znaleźć.

Nie wiem, naprawdę się na tym nie znam :( mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć? :cry:
 

bluebart

New member
Tez mam maly problem z podlaczeniem, a dokladnie z ustawieniem allshare. Biblioteka ani serwer na PC nie widza plikow tylko same foldery :/ jesli ktos wie jak to poprawnie ustawic to prosze o instrukcje
 

achim69

Member
Zauważyłem że w wyższych modelach samsung led 2011 dodano bajerek który eliminuje między innymi clouding,czy ktoś może wie czy u następcy C750 też ta funkcja będzie dodana,kiedy na 100% można się spodziewać modeli D750 i na koniec pytanie do osób które posiadają model C750:czy do każdego źródła można przypisać inne ustawienia obrazu np.hdmi1-film , hdmi2-gra?
 

endriu998

New member
Dziwna zależność

Powiedzcie od czego to zależy? :) Obserwuje ceny tv bo przymierza się do zakupu, jednym z kandydatów jest między innymi samsung le46c750, no i właśnie dziś na bez vaciu w mm w Olsztynie ten tv kosztuje 4200zł a niespełna miesiąc temu (dobrze nie pamiętam daty ale to było pod koniec marca) ten sam tv kosztował 3800! Czyżby aż tak mocno podrożał przez miesiąc? :( Czy mm ceny sobie ustala z kapelusza ? :(
 
Do góry