Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

MAdam

New member
Samsung LE C750 (40” 46” 55”) - Valencia 3D w szacie CCFL !


3D HYPER REAL ENGINE (VALENCIA) – Nowy procesor przetwarzania obrazu 3D. Nowe dziecko Samsunga oprócz wyświetlania gotowego materiału 3D, potrafi „stworzyć” własne trzy wymiary konwertując tradycyjny materiał 2D do 3D.


Ten model pojawia się już powoli na polskim rynku i wg mnie jest najciekawszą ofertą Samsunga na 2010 rok. Jest to jedyny model LCD 3D oparty na podświetleniu CCFL i przy tym sporo tańszy od swoich cienkich braci (edge-led :) ) Pierwsze doniesienia na temat możliwości „Valencii” w modelach edge-led są dość pochlebne, jeśli dodamy do tego dopracowane tradycyjne CCFL może wyjść coś bardzo ciekawego :)


Ceny za model 40C750 na początek powinny oscylować w granicach 4000-4500zł, a za 46C750
6000-6500zł.

Troszkę ze specyfikacji (jak to bywa na początku modelu nie z każdego źródła te same dane ;) )
-3d hyper real engine
- Clear Motion Rate - TBD
- Wide Color Enhancer
- 200 Hz Motion Plus

- rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli
- kontrast dynamiczny: Ultra kontrast
- Dolby Digital Plus, Dolby Pulse
- SRS Theater Sound
- DTS 2.0 + wyjście cyfrowe
- moc wyjściowa 2 x 10 W
- wbudowane głośniki: ukryte
- funkcja nagrywania (PVR) dla telewizji
- TimeShift
- BD Wise
- współpraca z Wireless LAN
- telegazeta (TXT)
- menu w 25 językach
- funkcja Obraz w obrazie
- cyfrowy filtr szumów
- tuner DVB-T, DVB-C (MPEG4/HD)
- obsługiwane formaty wideo: AVI, ASF, MKV, MP4, 3GPP, VOR, VOB, PS, TS, RMVB, FLV,
DivX 3.11, DivX 4.x, DivX 5.1, DivX 6.0, XviD, H.264, MPEG-4 SP, MPEG-4 ASP, Windows
Media Video V9, MPEG2, MPEG1, RV3.0 / RV4.0
- obsługiwane formaty audio: MP3, AC3, LPCM, ADPCM (MuLaw, ALaw), AAC, HE-AAC,
WMA, DD +, MPEG, DTS HD, AMR, QCELP, RealAudio (RealAudio6 Cook, RealAudio9,
10 RealAudio Lossless ), 8000, 11025, 12000, 16000, 22050, 24000, 32000, 44100,
48000
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    70,2 KB · Wyś: 13123
  • 2.jpg
    2.jpg
    42,6 KB · Wyś: 13110
  • 3.jpg
    3.jpg
    25,6 KB · Wyś: 13842
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Tradycyjne podświetlenie CCFL jak na razie jest wg mnie lepsze od Edge LED. Przynajmniej biorąc pod uwagę zeszłoroczne modele. Chociaż w tegorocznych modelach Sony jest już znacznie lepiej (info z testu NX800 na niebieskim forum).
 

MAdam

New member
Głownie z uwagi na CCFL zainteresowałem się tym modelem. Zupełnie nowy procesor obrazu, hmm zobaczymy. Co prawda uważam, że do tej pory Sony miało dużo lepszą elektronikę (100/200Hz,BE3), ale modele Sony 3D te w ludzkich cenach będą tylko edge led, tylko najdroższy będzie Full LED. Niestety o tym modelu Samsunga raczej nie będzie głośno, ponieważ jak wiadomo marketing wynosi na szczyty edge - led. Wyższe modele edge-led Samsunga mają mieć patent na nierównomierne podświetlenie, ale ceny są już zabójcze.
 

jtd

New member
Bez reklam
C750 bedzie z pewnoscia przewyzszac jakoscia obrazu C7000, ale C8000 z lokalnym wygaszaniem edge-ledow powinno wygrac z C750 :)

No i pozatym ta konwersja z 2D na 3D, tym czyms Samsung przygniotl reszte stawki..
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Nie mogę znaleźć czy ten "timeshift" będzie działał tylko na wew. tunerach czy z każdego zew.źródła. A może Sony też będzie miało jakąś funkcję konwersjii z 2D do 3d, ale jeszcze się nie pochwaliło:p W telewizorach 2d to nie mam wątpliwości, która marka jest bardziej zaawansowana i uciekła sporo do przodu Samsungowi, a poza tym Sony ma ładne ceny w tym roku(np. 55EX500) Jednak w 3d Sony bez opcji konwersji 2d do 3d może sobie nie poradzić. Co prawda po cichu liczę jednak na to, że algorytm motion plus 200Hz w C750 będzie działało jak podobnie jak w Sony, a nie jak w Samsungu z 2009 roku. Do znudzenia to powtarzam bo dla mnie była to przepaść na korzyść Sony.
 

MAdam

New member
No w maxi tak mają taka polityka od dawna wszystkie nowe tak kosztują, nie wiem po co istnieje taki sklep i kto tam kupi, kiedyś nawet 2 razy do nich pisałem e-maile to nawet nikt nie odpisał. A tak poważniej to jest oferta w 2 sklepach, ale nie są one zbyt poważne spoglądając na ceny, myśle że za tydzień-dwa będą normalne ofert SAMSUNG LE-40C750 - porównanie cen w sklepach internetowych .
Jeśli chodzi o markę na "S." to dla mnie układ kompensacji ruchu Sharpa to też jakaś pomyłka, nie wnosi tak wiele jak w przypadku Sony. A brak obrotowej podstawy w ostatnich modelach LED skreślił Sharpa zupełnie z mojej listy interesujących TV.
 

Ulysses

New member
jestem ciekaw jak wychodzi porównanie samsunga(C 650 , C 750 ) z sony nx/hx 700/800. Samsung z nowym układem Valencia a Sony z BE3.
Wg mnie Funkcja TimeShift oraz PVR robi jednak przewagę nad reszta Tv . Nawet gdy to jest tylko możliwe po podłączeniu zewn. urządzenia.
 

MAdam

New member
C650 jest raczej na innym silniku. C650 i C750 to zupełnie inne tv, w przeciwieństwie do tego co było z B650 i B750, różniły się tylko designem, 100/200HZ (ale w działaniu nie) i ceną, no i może ten drugi był dziwnie awaryjny A u Sony NX/HX700 i NX/HX800 oparte są na tym samym silniku BE3, ale porównanie takie nie wiele by dało, bo tylko HX700 jest podświetlony CCFL, ale nie jest 3d. HX800 ma 3d (jeszcze niedostępny), ale to edge-led, więc lepiej by go zestawiać z Samem C7000, NX 700/800 to edge-led bez 3d. Reasumując :) model C750 Sama jest specyficzny ma zarówno 3d jak i jest podświetlany tradycyjnie CCFL. Jeśli Samsung nie zaszaleje z ceną (tak jak z modelami LED)to może porządzić...
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Nie powinien być, nie ta sama klasa, ale wcale bym się nie zdziwił. Osobiście miałem 40B651 na SQ01, czarny był rewelacyjny (szyba robiła swoje), matryca też równomiernie podświetlona, jak widziałem model u kolegi 40B7000 z zupełnie z innej pólki cenowej to odechciało mi się edge-ledów. Mój B651 miażdżył go(oczywiście 100Hz tu i tu skopane ;) )
 
Ostatnia edycja:

ravel

Banned
Czy ma ktoś już samsunga C750? Wymieniam swój telewizor i chciałbym kupić coś z 3D. Waham się właśnie pomiędzy C750 a C7000 i potrzebuje informacji na temat tego pierwszego.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
z tego co wyczytalem w necie to c750 jest lepszy od c7000, poniewaz c7000 ma nie rownomierne podswietlenie, co innego c8000, ktory wygrywa z c750, bo ma edge led + local dynamic (jakos pomieszane oba technologie) tam podobno wszystko ok jest
 

ravel

Banned
z tego co wyczytalem w necie to c750 jest lepszy od c7000, poniewaz c7000 ma nie rownomierne podswietlenie, co innego c8000, ktory wygrywa z c750, bo ma edge led + local dynamic (jakos pomieszane oba technologie) tam podobno wszystko ok jest
dzięki to już wiem tylko chciałbym usłyszeć informacje od osób które ten tv kupiły lub testowały. Boje się, że tak naprawdę to może być stare B750 z funkcją 3D. C8000 niestety na razie odpada ze wzgledu na szarą ramkę i cenę - chciałbym 46".
 

Majes86

New member
Ma ktos juz ten telewizor i moze sie podzielic opiniami? Planuje zakup w najblizszym czasie i chcialbym czego sie dowiedziec. W gre wchodza 3 tv:
Samsung LE40 C750
Samsung LE40 C6500
Sony 40NX700
 

ravel

Banned
Jestem zainteresowany kupnem tego telewizora i trochę dziwi mnie to, że tak mało informacji można o nim znaleść. Jak by nie było ma funkcje 3d a o tym teraz dużo się pisze. Może ktoś jednak go już ma i mógłby podzielić się opinią. Przydał by się również test bo przecież jest to najtańszy lcd 3d a i obraz normalny jak wynika z avforum.com też nieżle wygląda - mam nadzieje, że przynajmniej tak jak w c650.
 

ural

New member
Ja posiadam ten telewizorek od kilku dni - wersję 40-calową c750. Wziąłem do niego 2 pary okularów w pakiecie z filmem 3D, ale na razie mogę się obejść smakiem co do filmu, bo PS3 nie wspiera jeszcze filmów 3D (tylko gry).

Co do moich wrażeń? Bardzo pozytywne. Zdecydowałem się na niego z kilku powodów - myślałem też o Sony HX800 - wcześniej też miałem LCD od Sony i byłem więcej niż zadowolony. Niemniej HX800 miał jeden problem - osobno trzeba do niego dokupić nadajnik, a jednak nie bardzo chciałem mieć jakieś cygaro na półce z TV. Samsung kosztował 4500, Sony 7000, trzeba było do niego dokupić nadajnik... jednym słowem musiałbym za niego dać z 3000 więcej i mieć jakieś ustrojstwo (nadajnik) na półce (którego nie było w Centrum Sony na stanie). W dodatku Sony posiadał podświetlanie LED na krawędziach, a to jak wiemy jest felerne i gorsze od CCFL.

Stanęło więc na Szajsungu. Wygląd - bardzo fajny, choć osobiście wolę design Sony - jest bardziej klasyczny. Również podstawka pod telewizor niezbyt mi się podoba (taka metalowa). Ale to już rzecz gustu.

Co do jakości obrazu, bo to jest w sumie najważniejsze - nie można narzekać, a przynajmniej ja nie narzekam. Choć fakt faktem mieszkam sam, więc za bardzo nie testowałem obrazu pod kątem kątów widzenia, bo po prostu zawsze siedzę na wprost TV. Ale nie odniosłem wrażenia, by była jakaś wielka utrata jakości przy większych kątach.

Czerń jak na LCD świetna, telewizor nie posiada jakiegoś widocznego laga nawet przy włączonych uzdatniaczach obrazu - jest to istotne zwłaszcza w grach. Oczywiście jest też tryb gry, więc jak coś można mieć uzdatniacze wyłączone.

Motion Plus działa znakomicie, może nawet zbyt znakomicie, bo filmów oglądać się tak nie da, ale to wiadomo nie od dziś, że cała magia kina tkwi w 24 klatkach. I tutaj mały minus (teoretycznie) - mój TV nie chce zapamiętywać ustawień MP dla konkretnych trybów obrazu, ale może coś robię źle, więc należy to traktować na razie z dystansem. Niestety pilot nie posiada przycisku, którym można zmieniać ustawienia MP w locie, więc trzeba to robić w menu, niemniej powtarzam - jeszcze przy tym poszperam.

Kwestie obrazu pomijam, bo mierników nie mam - jak dla mnie obraz jest świetny i można go sobie poustawiać jak się chce (opcji jest wręcz za dużo, przez co człowiek nie może się zdecydować jaki ten obraz w końcu chce ;)).

Jedyna rzecz, która mnie w tym TV zawiodła, to wyjście optyczne audio. Niestety na wyjściu jest wtedy tylko dźwięk 2.1 DTS - trochę szkoda, bo chciałem sobie podpiąć do TV wszystkie urządzenia działające na HDMI (aktualnie mam takie 3) i pociągnąć dźwięk z TV do amplitunera, w którym mam tylko 2 wejścia HDMI. Na szczęście udało mi się ten problem w pełni rozwiązać - kabelek optyczny audio pociągnąłem sobie z PS3 do amplitunera, zaś konsolę podłączyłem bezpośrednio do TV, natomiast pozostałe 2 urządzenia (nbox i X360) podpiąłem już do amplitunera.

Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że jeśli chcemy mieć 3D z PS3 (czy innego odtwarzacza Blu-ray), to niestety może się okazać, że nasz amplituner z HDMI 1.3 nie wyrobi. U mnie niestety podłączenie PS3 do amplitunera i stąd do TV owocowało tym, że odpalenie gry w 3D kończyło się brakiem sygnału od amplitunera - po prostu nie wyrabiał z taką ilością danych. Trzeba to więc mieć na uwadze, tj. to, że albo dźwięk wyprowadzamy do amplitunera przez kabel optyczny, albo wymieniamy amplituner na zgodny z HDMI 1.4, a takich jest na rynku obecnie... no właśnie...

Co do 3D - no cóż, można mówić, że technologia nie jest jeszcze dopracowana, itp., ale to mówią chyba laicy. Wprawdzie prawdziwe 3D testowałem tylko w przypadku gier, niemniej mogę powiedzieć z pełną świadomością - efekty są doskonałe! Oczywiście trzeba pamiętać o pewnych ustawieniach, np. warto wyłączyć wtedy Motion Plus, bo może to powodować ghosting, ale bardzo niewielki - szczerze mówiąc mecze oglądałem konwertowane z 2D do 3D z MP włączonym na maksymalny i ghostingu prawie nie było. Dodać też muszę, że okulary łapią z 2 minuty odpowiednią częstotliwość, tj. po paru minutach widać, że ghosting znika. Niemniej ów ghosting dotyczy głównie konwersji 2D do 3D, bo prawdziwe 3D wygląda naprawdę doskonale i jestem bardzo zadowolony z efektów - teraz tylko czekam na filmy i programy w 3D.

Może jeszcze jedna uwaga - konwersja 2D na 3D w telewizorze prezentuje się bardzo dobrze, można grzebać w ustawieniach - efekty są naprawdę niezłe. Niemniej konwersja ma to do siebie, że obraz jest nieco ciemniejszy (nie dotyczy to prawdziwego 3D, tylko konwersji).

Okulary też niespecjalnie męczą... choć warto sobie robić od czasu do czasu przerwę... i wydaje mi się, że bardziej męczą przy konwersji 2D do 3D, ale to bardziej chyba wynika z niedoskonałości konwersji - wiadomo, że nie jest to 3D idealne i pewnie nasz mózg musi bardziej pracować, bo czasem niektóre obiekty niekoniecznie są tak oddalone, jakby były w rzeczywistości (głównie dotyczy to gier). W prawdziwym 3D nie odczuwałem specjalnego zmęczenia.

Ogólnie polecam TV - jak ktoś ma jakieś pytania, to niech wali śmiało. Myślę, że nikt się nie zawiedzie zakupem.

Dodam jeszcze, że tutaj jest sporo opinii itp. na temat tego TV: Samsung C750 LCD TV - AVForums.com - Page 28
 
Ostatnia edycja:
Do góry