Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Harry Lloyd

New member
Ja na moim monitorze CRT zrobiłem preset z 50 Hz, ale korzystając w nim z ustawień dla 100 Hz. Wybrałem ręczne taktowania i tam jedynie zmieniłem wartość ze 100 na 50, a reszta bez zmien i po zastosowaniu ekran migał znacznie bardziej niż na 60 Hz więc chyba działało.
Na LCD nie działa coś takiego?
 

Dasiek

New member
toki napisał:
Witam.
Okazuje się, że model ..83 jest sprzedawany na rynkach europy zach. a do nas trafia przez hurtownie mające oddziały u nas. Nie różni się niczym od ..82, a ten jest nawet ładniejszy(choć to kwestia gustu)
Kupiłem go (..82) w Lubinie (AVMANIA)- internet. za 3030,-PLN, a że miałem niedaleko więc go sobie przywiozłem.
Pomimo obaw (opinie na forum) podłączyłem kablówkę i ...kurcze nie jest źle, obraz czysty, ładny, może trzeba trochę podregulować. na pierwszy ogląd pixele ok.
Podłączyłem laptopa kablem VGA i jest super.
Pewnie pojawią się problemy jak będę podłączał inne urządzenia.
Pozdrawiam.

Witaj
A co pisalem wczesniej? Cytujesz moje posty:D


Dzieki i pozdro:)
 

Dasiek

New member
AsghaN napisał:
dvi-d-sub na pewno sie nie da :)
udalo mi sie rozpracowac co jest co: probowalem zarowno na klonowaniu jak i rozszerzonym pulpicie z samsungiem jako podstawowym ekranem i niestety smuży :/
dzis chyba kupie svideo i zobacze jak takim kabelkiem to wyglada..

probowalem 1024x768 x 60hz i smuzy
na 1360 tez smuzy na 60hz...pomysly mi sie koncza i nie wiem co dla takiego samsunga bedzie najlepsza rozdzialka do ogladania.

testy robilem na divx LOST

Nic nie smurzy Pewnie masz kabel do du......y. U mnie chdzi na 1024x768x75Hz i jest zyleta. Rowniez na 1152x856x60Hz. Cos kolo tego

Kabel jest bardzo istotny. Na sznurkach po 20 zeta beda przygody. Nie oszczedzajcie na rzeczach istotnych.


Pozdro
 

Dasiek

New member
sipap napisał:
Od godziny jestem rowniez,mam nadzieje szczesliwym wlascicielem Samsunga 32R 82B.Telewizor podlaczony do kablowki UPC.Obraz dla mnie(i dla pozostalej czesci rodzinki)wiecej niz zadowalajacy.Oczywiscie na jednych kanalach lepiej,na drugich troszke gorzej,ale ogolnie jestem b.zadowolony.
Jutro na spokojnie pobawie sie ustawieniami i pewnie obraz bedzie jeszcze lepszy.Zadnych "zlych" piseli nie stwierdzilem.Podczas meczu ekstraklasy pilkarskiej nic nie smuzy i wszystko chodzi plynnie.To tyle tak na goraco.Ide dalej testowac.

No i baja :D Lepszego sprzetu za te kase nie ma.

Pozdrawiam i zycze tego co mam sam. Pelne zadowolenie z zakupu.
 

toki

New member
Dasiek napisał:
Witaj
A co pisalem wczesniej? Cytujesz moje posty:D


Dzieki i pozdro:)

Poprostu po wykonaniu kilku telefonów potwierdziło się to co pisałeś. Dzięki, bo pewnie bym jeszcze czekał na ..83, a tak cieszę się już fajnym telewizorkiem.
Tylko czemu tak ściąga kurz :(, jestem świerzo po remoncie i pewnie jeszcze trochę to potrwa.
pozdrawiam
 

Harry Lloyd

New member
Mogłeś wydać mniej na kabel DVI<->HDMI i wyszedł byś na tym lepiej.
A jak coś smuży to raczej wina karty graficznej i poszczególnych trybów (polaryzacje itp itd, tak to niestety jest na VGA). Jak byś podłączył jako jedyny monitor główny, ustawił 1360x768 @ 60 Hz to by wszystko działało ok.
Spraw sobie najlepiej przełącznik D-Sub i po sprawie.
 

reniam

New member
Witam i pozdrawiam wszystkich jestem nowa na forum i jestem szczęśliwym posiadaczem 82 B i mam problem ponieważ jestem laikiem w tych wszystkich sprawach technicznych proszę bardzo o pomoc, a mianowicie mam problem z PIP-em nie jest aktywne jak się wejdzie w MENU więc nie mogę nic ustawić poprostu go nie ma jak nacisnę klawisz PIP na pilocie to pogazuje mi ,,niedostępny,, co mam zrobić bardzo was proszę o pomoc za którą z góry bardzo dziękuje :)
 

shinay

New member
INSTRUKCJA OBSLUGI (strona 20)
ps.
PIP nie dziala na wszystkich kombinacjach sygnalow (stad "niedostepny")
pozdr
 

reniam

New member
Dzięki za szybką odpowiedź czytałam stronę 20 ale nie kumam jak to ma być podłączone żeby ten PIP działał jestem zupełnie zielona dlatego pozwoliłam sobie was prosić o pomoc jaky ktoś mógł mi to wytłumaczyć to będę wdzięczna:niewiem:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizor ma jeden tuner.
Więc aby działał PIP musisz podłączyć inne urządzenie po HDMI . I jeśli mają być dwa programy telewizyjne - każdy na swojej części - drugie urządzenie musi mieć tuner / np . VCR , nagrywarka DVD /
 

Kwachu

New member
Witam.
To moj pierwszy post na tym forum i juz z problemem. Mianowicie mam od niedawna LE32R83B i ogolnie jestem zadowolony ale ostatnio spostrzeglem pewna rzecz, ktora mnie troszke martwi... kiedy wlaczam "efekt filmowy" czy jakos tak, niepamietam jak to sie dokladnie nazwya, chodzi o ta funkcje, ktora sprawia ze obraz plynnie sie przesowa... to czasem kiedy np. jakas postac sie przesowa to wokol niej widac jakies przez moment "krzaki" czy bledy, nie wiem jak to dokladnie opisac, dzieje sie tak bardzo roznie, nie ma na to regoly, ale zauwazylem pewna rzecz przy ogladaniu filmow DVD efekt tych "krzakow" wystepuje zawsze na tej tej samej scenie, po wylaczeniu "efekto filmowego" nie ma tego problemu.
Co to moze byc, czy ktos moze ma podobny problem?
Pozdrawiam.
 

misiar

New member
Witam,
Czy dysponuje może ktoś listą codów do pilota bardziej rozszerzoną, obejmującą więcej marek od tej z załączonej instukcji?
Zastananwiam się czy pilot obsługiwał by mi dekoder Sagema od Polsatu cyfrowego?
 

donak

New member
Dasiek napisał:
witaj Wlasnie dzis nabylem wspomniany produkt:) Chodzi juz kilka godzin i jak na razie jest super. Jak masz jakie spytania, to zapraszam.

Myślę nad kupnem modelu LE 37R81B lub Le37R82B, czy te modele się różnią nie wiem.
Mam pytanie czy podłączałeś kino domowe do odtwarzacza CD czy tunera sat. i czy nie było opóźnienia obrazu w stosunku do foni, tak jak się dzieje
z plazmami Samsunga (znajomy go posiada). Masz go już sporo czasu, czy jesteś z niego nadal zadowolony.
z pozdrowieniami donak
 

BlackDragon.

New member
donak napisał:
Myślę nad kupnem modelu LE 37R81B lub Le37R82B, czy te modele się różnią nie wiem.
Roznia sie tylko wygladem, a konkretnie dolna czescia obudowy.

R81B ma dotykowy przycisk power umieszczony po prawej stronie wraz z innymi przyciskami oraz przezroczysta listwe ktora odbija dzwiek w strone uzytkownika. Ma tez "minke", ktora mozna wylaczyc.





R82B ma przycisk power umieszczony centralnie pod logiem Samsung'a oraz troche inaczej wygladajaca listwe w kolorze srebrnym.

Mam model 32" i w polaczeniu z komputerem i Xbox 360 sprawuje sie super. Niestety jeszcze nie podlaczalem kina domowego, ani nawet tunera satelitarnego.

Troche zaluje, ze tylko 32"... do ogladania filmow super (odleglosc 230 cm) ale juz do grania to zdecydowanie za duzo. Zwykle "przenosze sie" na 150 cm i wtedy jest ok.
 
Ostatnia edycja:
Do góry