Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

JohnDoe_ID

New member
SAMSUNG LE37R82B vs PANASONIC TH37PV70P

Witam,
Jestem nowy na tym forum i bardzo bym prosil szanownych grupowiczow o pomoc.
Zastanawiam sie nad kupnem TV 37" (40% konsola (xbox360,wii,ps3), 40% DVD, 20% TV)
Dysponuje budzetem ok 4000 tys. i rozwazam dwa telewizory:
PANASONIC TH37PV70P (plazma)
oraz
SAMSUNG LE37R82B (LCD)
To na czym zalezy mi najbardziej (jak pewno wiekszosci) to ostrosc obrazu, poziom czerni.
Nie interesuja mnie dodatki jak glosniki, pipy, filtry itp.
Moze ktos z Panstwa mial podobny dylemat i moze sie podzielic swoimi spostrzezeniami, opiniami.
Z gory jestem bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam
 

toki

New member
Samsung Le37r83b

Witam. Jestem nowy więc witam wszystkich i cieszę sie ,że tu trafiłem.
Czy wiecie coś na temat tego modelu SAMSUNG LE37R83B ? cCzym się różni od SAMSUNG LE37R82B?
Pozdrawiam i dzięki
 

toki

New member
toki napisał:
Witam. Jestem nowy więc witam wszystkich i cieszę sie ,że tu trafiłem.
Czy wiecie coś na temat tego modelu SAMSUNG LE32R83B? cCzym się różni od SAMSUNG LE37R82B?
Pozdrawiam i dzięki

Przepraszam chodzi oczywiście o SAMSUNG LE32R83B.
Niestety stary telewizor się spie..... z pierwszym maja odmówił posługi :)... i muszę kupić nowy. Dzięki temu forum wybór to właśnie SAMSUNG LE32R82B, ale zaproponowano mi właśnie SAMSUNG LE32R83B za 3.000,-
czy macie jakieś informacje, doświadczenie z tym modelem.
I jeszcze jedno, obiecano mi jakiś kabel...jaki będzie najbardziej odpowiedni to połączenia np. z DVD lub komputerem- one nie mają wejścia HDMI (czy coś takiego).
Pozdrawiam i pilnie czekam, bo jutro mam go odebrać.
 

toki

New member
Samsung LE32R83B

Dzięki.Ale czy cena dobra, czy ten wygląd ciekawszy ? No i jakie kable na początek?
 

BlackDragon.

New member
Harry Lloyd napisał:
Nie może być uszkodzona karta graficzna żeby tylko AA nie działał, fizycznie niemożliwe. Conajwyżej błąd oprogramowania.

Natomiast czym i do czego podłączyłeś konsole? Jaką rozdziałke ustawiłeś?

AA tej konsoli jest słabiutkie. Widziałem kilka gierek w marketach i widać ząbki, poza tym obraz ładny (najczęściej widziałem konsole na LE23R71B).
Wystarczy oddalić się troszkę od TV (z 2 m przy 32") i powinno być ładnie.


Ja się powoli przymierzam do kupna tego TV w celu używania jako monitora. Albo 26" albo 32", musze najpierw sprawdzić optymalne odległości siedzenia dla nich, bo 32" może być za duży do mojego pokoju.
Najbardziej mi sie podoba że HDMI już obsługuje normalnie tryb PC. Fajne też że można tym złączom wyregulować poziom czerni (podobną opcje ostatnio dostał X360 dla złącza VGA) więc już nie będzie problemów z kolorami z różnych urządzeń.
Juz wszystko jest ok. Konsola byla podlaczona kablem component i obraz wygladal fatalnie. Po zmianie na VGA wszystko wyglada tak jak powinno.

Male porownanie:

x360 (Component) - x360 (VGA) - PC (VGA)






Rozdzielczosc w dash ustawiona na 1360x768. PC rowniez byl ustawiony na 1360x768 z AA x4. W przypadku x360 VGA kolory sa troche blade (mniej nasycone) w porownaniu z PC ale moze to byc kwestia ustawienia TV - nie jestem w tym najlepszy.
 

kyniu

New member
shinay napisał:
tak cicho mysle tez o R8x
ale czy naprawde one sa az tak "wspaniale":
nikomu z posiadaczy-
nie piszczy cicho w czasie dzialania ani w standby?
rownomiernie podswietlona matryca przy czarnym tle?
nikomu nie trafil sie zly pixel?
itp???
pozdr

Mi sie trafił jakiś bubelek - R82.
Po pierwsze skiszone jest włączanie - dioda nie świeci tylko mruga i nie mozna telewizora włączyć inaczej jak tylko wkładając wtyczkę do gniazdka :( (pisałem o tym pare postów wczesniej)
A pozatym po 6 dniach poleciał jeden pixel :(
Jak mi sie uda to id go dziś wymienić - moze sie uda na R81, z tego względu ze wydaje mi sie że bedzie "lzejszy" przez ten "szkalny" pasek na dole, chociaz R82 nic nie brakuje z tą chromowana listwą.
Ale jak by nie było - trafił mi sie jakis nieudany egzemplarz.
Mam nadzieje ze nowy (jak mi wymienią) bedzie lepszy
Pozdro all
 

AsghaN

New member
Nieszczęścia chodzą po ludziach. Po prostu felerny egzemplarz .... na na razie nie mialem okazji dluzej testowac telewizorka ale w ciagu najblizszego tygodnia w koncu zasiade do PS2, do divx z komputerka przez kabelek dvi->d-sub i zobaczymy jakie mnie wrazenia ogarna ;)
na poczatek mam w planach wladce pierscienic w calosci pochlonac ;)
 

pwys

New member
Telewizor Samsung LE32R81B mam już od jakiegoś czasu i pochwale się kilkoma rzeczami :cool:
-telewizor włącza sie bardzo długo powyżej 5s jak nie więcej,
-przełączanie kanałów trwa ok 1,5s :-?
-obraz z kablówki jest dobry, ale z dvd widać dużą różnicę oczywiście na +,
-Przełączenie kanału na dwucyfrowy trzeba poprzedzić dwukrotnym wciśnięciem przycisku "-/--", a gdy chcemy powrócić na kanał 1-9 trzeba znowu dwukrotnie wciskać ten przycisk :evil:

Zastanawiam się nad platformą cyfrową "n" ale nie wiem czy zauważę dużą różnicę na plus na kanałach SD? Sygnał z kablówki mam dobry :-|
 

kuba380

New member
kiki beda jakies szczegolowe testy (zdjecia itp)???? i ma jeszcze jedno pytanie na jakim tle widac najlepiej wypalone piksele??mi sie wydaje ze na niebieskim?? ale przeciez jak gosciu w sklepie mi go podepnie to nie bedzie w kocu wyswietalal sie obraz niebieski??prosze o odpowiedz!jak to sie powinno sprawdzac z gory dzieki
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawdzaj na kilku kolorach, biały niebieski czarny zielony no i czerwony
 

kuba380

New member
no ale jak podpne telewizor w sklepie to chyba nie bedzie pokazywal mi
Tv jakis kolorow??czy bedzie jak to jest:)a wlasie a jest opcja odania na gwarancjji tv jak beda wypalone piksele bo mozliewe ze przez internt bede kupowal:)?????
 

Slygado

New member
kuba380 napisał:
no ale jak podpne telewizor w sklepie to chyba nie bedzie pokazywal mi
Tv jakis kolorow??czy bedzie jak to jest:)a wlasie a jest opcja odania na gwarancjji tv jak beda wypalone piksele bo mozliewe ze przez internt bede kupowal:)?????
bor@s napisał:
ja nagrałem sobie na płytę zrzuty ekranu z programu Nokia Monitor Test 2.0 i odpalenie tego na DVD. Pozwala to wychwycić błędy w kolorystyce, błędne piksele itp. Bardziej szczegółowy test wymaga już podłączenia komputera i odpalenie tego programu, wówczas możemu już oceniać ostrość, morę itp.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13020
 

Dasiek

New member
kuba380 napisał:
kiki beda jakies szczegolowe testy (zdjecia itp)???? i ma jeszcze jedno pytanie na jakim tle widac najlepiej wypalone piksele??mi sie wydaje ze na niebieskim?? ale przeciez jak gosciu w sklepie mi go podepnie to nie bedzie w kocu wyswietalal sie obraz niebieski??prosze o odpowiedz!jak to sie powinno sprawdzac z gory dzieki

Witaj
Niby nie do mnie ale odpowiem Tobie. Na tle kolorow RGB widac kazdy bad pixel. W sklepie w menu TV ustaw wyswietlanie niebieskiego tla przy braku sygnalu i ustaw kanalek na ktorym nie ma zadnego zapamietanego programu. Wtedy caly ekran swieci na niebiesko w kolorze BLUE. Latwo zauwazysz brak pixela lub inna wade matrycy. Oko jest bardziej czule na kolor niebieski. Dlaczego?, chyb nie musz tlumaczyc. W domu sprawdzisz reszte kolorow. Chyba, ze zrobisz plytke z testami z Noki, jak napisal kolega i dokonasz sprawdzenia wielu innych parametrow.

Pozdrawiam
 

toki

New member
pytanie

Witam.
Mam pytanie do szanownego grona.
Wczoraj w jednym sklepów internetowych zadałem pytanie o LE 32 R 83, który mieli kiedyś w ofercie.
Odpowiedziano mi, że model ten pojawił się z modelem R71 i był błędnie nazwany (czy coś takiego) i już go nie będzie, gościu trochę mieszał - zgupłem do reszty.
PYTANIE:
Czy SAMSUNG LE 32 R 83 B jest modelem, nowszym od R82, czy różnica jest tylko w wydlądzie, czy faktycznie coś z nim jest nie tak?
Brak jakich kolwiek informacji na ten temat.
Z góry dzięki i pozdrawiam
 

cyb

New member
pwys napisał:
(...)
Przełączenie kanału na dwucyfrowy trzeba poprzedzić dwukrotnym wciśnięciem przycisku "-/--", a gdy chcemy powrócić na kanał 1-9 trzeba znowu dwukrotnie wciskać ten przycisk :evil:

Nie trzeba za każdym razem wciskać "-/--". Możesz sobie przełączyć od razu na tryb "--" i kanały od 0-9 wybierać poprzedzając właściwą cyfrę, cyfrą 0.
Np dla programu 9 wybierasz "09".

Co do długiego czasu włączania TV to faktycznie jest to nieco irytujące. Ciekawe czy wszystkie telewizory LCD tak mają.
 

kuba380

New member
Dasiek napisał:
Witaj
Niby nie do mnie ale odpowiem Tobie. Na tle kolorow RGB widac kazdy bad pixel. W sklepie w menu TV ustaw wyswietlanie niebieskiego tla przy braku sygnalu i ustaw kanalek na ktorym nie ma zadnego zapamietanego programu. Wtedy caly ekran swieci na niebiesko w kolorze BLUE. Latwo zauwazysz brak pixela lub inna wade matrycy. Oko jest bardziej czule na kolor niebieski. Dlaczego?, chyb nie musz tlumaczyc. W domu sprawdzisz reszte kolorow. Chyba, ze zrobisz plytke z testami z Noki, jak napisal kolega i dokonasz sprawdzenia wielu innych parametrow.

Pozdrawiam

no wielkie dzieki:)no nie bede przesadzal :) sprawdze tylko na tle niebieskim:) i jeszcze jedno jak kupie Tv np na allegro i by sie okazalo ze sa bad pixele moge go odac na gwaracji ??????w przypadku samsunga i sharpa uwzglednia mi ja???
 

JemioloSeba

New member
Witam! Ja wczoraj zakupilem ten TV. To jest moj pierwszy LCD ale duuuzo czytalem na tym forum. Zaczalem od seri S71 i to bym w sumie moj glowny cel. Pomalu jednak czytajac dalej zdecydowalem sie na r82b. Telewizor naprawde pieknie gra nawet na cyfrowym polsacie. Mam podlaczonego Xboxa360 i dopiero dzis widze co to znaczy next-genowa grafika. Wyglad zewnetrzny jak dla mnie piekny. Teraz przymiezam sie do zakupu dobrego hddvd i tyle. Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru!!!:)
 

Dasiek

New member
kuba380 napisał:
no wielkie dzieki:)no nie bede przesadzal :) sprawdze tylko na tle niebieskim:) i jeszcze jedno jak kupie Tv np na allegro i by sie okazalo ze sa bad pixele moge go odac na gwaracji ??????w przypadku samsunga i sharpa uwzglednia mi ja???


Witaj,
Chcesz kupic na Allegro. Nie wiem jakie sa tam warunki ew. zwrotu. Ja kupilem w Saturnie w Arkadii i tam jest mozliwosc wymiany w ciagu 7 dni. Moj "grat" :D chodzi 3 tydzien i nic zlego sie nie dzieje. Oby tak dalej do konca swiata i jeden dzien dluzej......... na wymiane hehehhe.

Pozdrawiam
 

Dasiek

New member
toki napisał:
Witam.
Mam pytanie do szanownego grona.
Wczoraj w jednym sklepów internetowych zadałem pytanie o LE 32 R 83, który mieli kiedyś w ofercie.
Odpowiedziano mi, że model ten pojawił się z modelem R71 i był błędnie nazwany (czy coś takiego) i już go nie będzie, gościu trochę mieszał - zgupłem do reszty.
PYTANIE:
Czy SAMSUNG LE 32 R 83 B jest modelem, nowszym od R82, czy różnica jest tylko w wydlądzie, czy faktycznie coś z nim jest nie tak?
Brak jakich kolwiek informacji na ten temat.
Z góry dzięki i pozdrawiam

Witaj,

Z modelem R83 na polskim rynku, to chyba jakas popelina Troche zwiedzilem sklepow RTV pieszo oraz wirtualnych. Nigdzie takiego modelu nie widzialem. Sa owszem ale nie w Polsce. Samsung nadaje rozne oznaczenia tym samym modelom w zaleznosci od rynku, na ktorym sprzedaje swoje "zlomy":D Popatrz po stronach Samsunga w roznych krajach, a sam sie przekonasz.

Pozdrawiam
 
Do góry