Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mocno przegięli w teście z dźwiękiem. Jakość audio jest bardzo słaba. Nawet zwykły głos z Wiadomości jest zbyt cichy.
 

zxc

New member
shop mode

mam telewizor LE26R82B, obraz jest w
trybie shop mode (nie pamieta ustawien uzytkownika dot. obrazu)
w poscie Samsung R71/R72 - wszystko o serii znalazlem podpowiedz jak wyjsc z tego trybu Wojtiii napisal (str 49/50)
Aby zmienić ustawienia z shop mode na Twoje musisz przystrzymać 5 sekund power ale w telewizorze nie w pilocie. Telewizor mignie i wyjdzie z tego trybu cooznaczazemozesz juz wszystko ustawiac i bedzie zapamietane. Nie jest to zadna wada wiec nie masz sie co marwic.
mialem na mysli menu nie power
u mnie to nie dziala ,

Edit. po wielu probach zaskoczylo( z przyciskiem Menu na obudowie.) jest OK
 
Ostatnia edycja:

kyniu

New member
Witam
Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem R82 :D
Testów domowych nie przeprowadzałem, bo na dzień dzisiejszy mam tylko kabel antenowy (w bloku) z którego nawet na CTR - TVP1 i 2 nie da sie oglądać :roll:
Sprawdzałem go za to w sklepie - w porównaniu z R71 i wg mojej oceny ( czytaj: totalnego laika w dziedzinie LCD) - seria R82 wypada dużo lepiej !!
Oczywiście R71 nic nie brakowało, chociaż ten sam obraz (z jakiegoś "generatora filmów demo" - jak go nazwali w sklepie) w modelu R71 był bardziej "żółty" a w R82 wpadał w czerwień. Ustawienia na obu były takie same.
Ogólnie telewizorek OK. Nie wiem czy to wada ale po wciśnięciu przycisku POWER obraz włącza sie po kilku sekundach. Obudowa świeci sie jak psu ... ;) i przyciąga kurz z połowy pokoju :p ( trzeba będzie częściej sprzątać :p ) ale ogólnie wszystko gra.
Zastanawiam sie na Cyfrą+ i N'ką - nie wiem która będzie lepsza - jeśli chodzi o jakość nadawanego sygnału - proszę o podpowiedz :)
Telewizor będzie wisiał na ścianie - ale w rogu pokoju - całą sobotę robiłem wieszak (bo na allegro taki jak mi potrzeba zaczynały sie od 600 zł w górę)
Jak go powieszę - zapodam fotki :)
Antenę (czaszę) kupiłem fi 80cm bo podobno będzie najlepsza (bez względu na co sie zdecyduje) - jutro ją zamontuje i pożyczę od kumpla dekoder cyfry+ do testów - niestety tylko po EURO bo nie ma wyjścia HDMI
Myślę że mogę ten telewizor śmiało polecić niezdecydowanym, nawet bez specjalnego testowania go. Jak troche pooglądam to dam znać co i jak.
Pozdro all

PS: Pytanie do osób które stosowały uchwyty ścienne:
Jakiej długości stosowaliście śruby do przykręcenia LCD'ka do uchwytu ściennego ??
Z góry dzieki za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

snail73

New member
witam.w związku z tym że w ciągu 2-3 dni chciałbym kupić tego samsunga mam dwa pytanka.Jak wygląda rozciąganie obrazu 4;3 do 16:9 w tym modelu (czy postacie są "baryłkowate) ?? a drugie to czy ma progresywne skanowanie bo jakoś nie moge sie tego doszukać. za odp dzięki
 

Matthew

New member
To dodam jeszcze cos od siebie.

Dzisiaj wjechał do nas Samsung LE26R82. Musze przyznac ze telewizorek robi naprawde niezle wrazenie. Obudowa rodem z poprzednich modeli (swiecaca) ale wykonana bardzo gustownie. Mi akurat design Samsunga bardzo przypadl do gustu. Kolejna rzecz która rzuca sie w oczy po wyjeciu telewizorka to bardzo duza ilosc zlaczy. Duzy plus dla Samsunga.

Zeby zobaczyc jak sprawuje sie telewizorek porownywalem go z pierwszym pod reka modelem 26 calowym. Padlo na Panasonica 26 LE60. Sygnalem wejsciowym byl sygnal z kablowki. Jezeli chodzi o jakosc generowanego obrazu tutaj Samsung wypada lepiej od Panasonica. Przede wszystkim posiada duzo lepszy algorytm odszumiania. Obraz jest gladki ale dostatecznie ostry. Kolorystyka Samsunga rowniez wypada lepiej. Jezeli chodzi o kontrast to tu miazdzacych roznic nie widac. Wedlug mnie Panasonic oddaje wiecej szczegolow w cieniach. W Samsungu w ciemnych partiach trudno dopatrzec sie szczegolow. Jezeli chodzi o katy ogladania tutaj jest bardzo podobnie. Co do czerni to w Samsungu wszytsko odgrywa sie raczej w odcieniach szarosci (choc prawdziwej czerni tu nie uswiadczymy) natomaist Panasonic swieci granatem.

Przewaga R82 to na pewno duzo wieksza ilosc zlacz. Pozatym ciekawym rozwiazenim sa tez dotykowe przyciski. Jezeli chodzi o menu to w Samsungu jest bardziej rozbudowane. Niestety R82 jest dosc wolnym telewizorem. Przelaczanie kanalow czy tez obsluga menu potarfi nieco zirytowac. Panasonic tutaj wypada o niebo lepiej.

W ogolnej ocenie Samsung wypada lepiej, ale nalezy pamietac iz porownywalem go ze starym modelem Panasonica. Mysle ze R82 bedzie konkurowal z modelem Panasocnia LM70 (i tutaj chyba powinien sobie poradzic). Schody moga sie zaczac przy porownaiu go z 26LX70.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

AsghaN

New member
Niestety tutaj musze poprzeć mojego poprzednika. Zaskok i reakcje pilota są opóźnione. Włączam telewizor i chwilę czekam...włączam menu i chwilę czekam itd. Na początku przez to opóźnienie parokrotnie niepotrzebnie wciskałem różne guziki. Teraz już wiem, że Szamszung tak ma...
Dodam jeszcze, że czytając różne opinie o sygnale SD bałem się, że zakupiłem za dobry telewizor, ale powiem tylko tyle, że u mnie po podłączeniu sygnału ze zwykłej zbiorczej anteny blokowej (5 kanałów polskich + 3 czeskie) jest naprawdę dobrze (kupiłem całkiem dobry kabel antenowy). Obecnie czekam na kabelek DVI-HDMI i opowiem wrażenia bo też dużo różnych złych opinii czytałem....w instrukcji jest, że kompa w tym modelu R82 można podłączyć do odpowiedniego HDMI ;)
 

mobzd

New member
AsghaN napisał:
Niestety tutaj musze poprzeć mojego poprzednika. Zaskok i reakcje pilota są opóźnione. Włączam telewizor i chwilę czekam...włączam menu i chwilę czekam itd. Na początku przez to opóźnienie parokrotnie niepotrzebnie wciskałem różne guziki. Teraz już wiem, że Szamszung tak ma...

A jak wygląda czas przełączania między kanałami ? Czy da sie "szybko przelecieć po kanałach" czy trzeba czekać jakiś czas ?

O ile dostęp do menu jest sporadyczny to powolne przełączanie kanałów jest chyba dosyć denerwujące ?

Pozdrawiam
 

AsghaN

New member
musiałbym pomierzyć czas ale patrząc subiektywnie to w stosunku do CRT Panasonica który posiadałem jest wolniej :/ chociaz przy 8 kanalach to mi to nie przeszkadza ;D
 

mobzd

New member
AsghaN napisał:
musiałbym pomierzyć czas ale patrząc subiektywnie to w stosunku do CRT Panasonica który posiadałem jest wolniej :/ chociaz przy 8 kanalach to mi to nie przeszkadza ;D

Zawsze możesz zmierzyć łączny czas przejścia przez te osiem kanałów i uśrednić ;-)

U znajomego w jakims LG 26" LCD przełączenie kanału trało koło 2s do pojawinia sie obrazu i jeszcze kolo 1s do pojawienia sie dzwięku ... jak wziąłem pilota do ręki to cholernie mnie to irytowało ... ;-)

Pozdrawiam
 

AsghaN

New member
Na razie jestem w robocie. Dostęp do telewizora będę miec za okolo tydzien czasu ;) moze wczesniej ktos inny Ci zmierzy a jak nie to po powrocie do domu zmierze ten czas i przedstawie wyniki :)
 

cyb

New member
snail73 napisał:
witam.w związku z tym że w ciągu 2-3 dni chciałbym kupić tego samsunga mam dwa pytanka.Jak wygląda rozciąganie obrazu 4;3 do 16:9 w tym modelu (czy postacie są "baryłkowate) ?? a drugie to czy ma progresywne skanowanie bo jakoś nie moge sie tego doszukać. za odp dzięki

Rozciągnięcie obrazu 4:3 do 16:9 wygląda zawsze tak samo (niezależnie od modelu TV) bo jest to poprostu zmiana proporcji obrazu. Taka zmiana proporcji zawsze będzie powodować że postacie będą "baryłkowate".

W R82 możesz sobie ustawić:
- rozciągnięcie z 4:3 do 16:9,
- wyświetlanie w proporcji 4:3 z czarnymi pasami po bokach,
- "rozciągnięty zoom" z 4:3 do 14:9 (obraz jest trochę rozciągnięty i trochę zbliżony dzięki czemu postacie są mniej baryłkowate ale kosztem obcięcia kawałka góry i/lub dołu obrazu)
- rozciąganie obrazu w pionie (tu masz możliwość ustawienia obrazu z zachowaniem proporcji 4:3 przy czym spora część obrazu z góry i/lub z dołu będzie "przycięta")
 
Ostatnia edycja:

roxman

New member
Witam serdecznie wszystkich jestem nowy na forum a zaczolem czytac poniewaz jak cala reszta zastanawiam sie na tv LCD samsungi mi sie podobaja wizualnie dlatego chcialem kupic wlasnie jego a czytajac wasze wypowiedzi utwierdzilem sie w swoim przekonaniu aczkolwiek wszyscy znajomi doradzaja mi panasonica ponoc jest 1,5 roku w przod w technologi od pozostalych i ponoc ma system VERA co ponoc pozwala sterowac urzadzeniami zewnetrznymi z pilota tv ale to narazie malo istotne mam pytanko do szczesliwych posiadaczy R82B czy ktos moglby mi napisac jakie dodatkowe funkcje posiada ten model chodzi mi w glownej mierze o sleep timer czy jest budzik ze sam sie wlancza tv o podanej porze jak dziala PIP czy tylko z PC czy moze 2 programy podgladac czy dzieli ekran na polowy itp bylbym bardzo wdzieczny poniewaz o takich drobnych szczegolach nikt nie pisze a ponoc diabel zawsze tkwi w szczegolach
 

Matthew

New member
mobzd napisał:
A jak wygląda czas przełączania między kanałami ? Czy da sie "szybko przelecieć po kanałach" czy trzeba czekać jakiś czas ?

O ile dostęp do menu jest sporadyczny to powolne przełączanie kanałów jest chyba dosyć denerwujące ?

Pozdrawiam
Niestety i tutaj Samsung wypada bardzo słabo. Zwłoka jest naprawde znacząca. Myslę że około 2sek a to dla mnie bardzo duzo. Panasonic przełązca progarmy praktycznie bez zwłoki. W Samsungu nie ma możliwości przejścia np 2-3 kanałów bez odczekania. Pozostaje nam od razy wybierac kanał który nas interesuje.
 

Dasiek

New member
mobzd napisał:
A jak wygląda czas przełączania między kanałami ? Czy da sie "szybko przelecieć po kanałach" czy trzeba czekać jakiś czas ?

O ile dostęp do menu jest sporadyczny to powolne przełączanie kanałów jest chyba dosyć denerwujące ?

Pozdrawiam
Witam,

Ktos tu wczesniej pisal o malkontentach !!!!!!!:D

No i sie doczekal !!!! Na waszym miejscu sprzedalbym samsunga. Co to za grat, co przelacza kanalki w 2 s.:p Lepiej miec fioletowego Panasa:). Moj TV swieci dobrze. Pisalem o tym wczesniej. Podczas przelaczania kanalow jest czas na mrugniecie powiekami w celu nawilzenia spojowek:) Nic wiecej nie uda sie zrobic:)
ps. Chetnie poczytam wrazenia uzytkownika LE 32R82B
Pozrawiam
Dasiek
 

AsghaN

New member
Żeby od razu do malkontentów wyzywać ? Wstydziłbyś się ! Po prostu ta cecha mojego kochanego S32r82 jest taka a nie inna i w porównaniu z konkurencją jest to jakaś tam wada ;)
jak bym miał kablówkę z 90 kanałami i bym chciał zrobić maraton po programach to bym po prostu nie miał jak pobijać rekordów szybkości ;)

nawilżanie spojówek jest przeżytkiem ;) teraz trendy jest jechanie na sucho... :D
 

shinay

New member
r8x

tak cicho mysle tez o R8x
ale czy naprawde one sa az tak "wspaniale":
nikomu z posiadaczy-
nie piszczy cicho w czasie dzialania ani w standby?
rownomiernie podswietlona matryca przy czarnym tle?
nikomu nie trafil sie zly pixel?
itp???
pozdr
 

nolimit

New member
ten TV nie ma wejscia na karty SD i wejscia na USB??

Bo nigdzie tego nie pisza a myslalem ze ma on takie wejscie...
 

Xardas

New member
> Dasiek

jacy malkontenci - 2 sekundy sa nie do przyjecia jesli faktycznie trwa to tak dlugo to uwazam za porazke.
Widze ze masz model S. i zachwalasz swoje, ok - mi tez sie podoba ten tv ale na forum powinny byc opisywane zalety jak i wady kazdego tv a nie tylko wychwalanie pod niebiosa
 
Do góry