Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

AsghaN

New member
Paweł: wszystko jest w instrukcji ale niech stracę:
2 x scart
1 x component
1 x s-video
3 x hdmi

tak z pamięci piszę bo w robocie jestem:D

co do jakości czerni odbieram obraz ze zwykłej anteny TV zbiorczej więc nie chce tutaj sie wypowiadać, a nie miałem okazji testować jeszcze DVD albo DIVX.

gierki z ps2 przez komponent to mniut :) taki nba2k7 na wielkim ekranie to jak transmisja z TV (chodzi o ogolne wrazenie bo wiadomo to jednak tylko ps2). :D

kompa bede podlaczac dvi-hdmi to tez dam znac jak to wypadlo (na kabelki juz majatek wydalem maly) >D

aha polecam dobry zestawi hifi do odtwarzania dzwieku gdyż roznica w bezposrednim porownaniu glosnikow z tv a zewnetrznych yamahy jest kolosalna (pewnie gdybym nie mial tego zestawu to bym jakiejs wielkiej uwagi na to nie zwrocil) :D
 

GoNZoHD

New member
Witam
od jakiegos czasu szukam fajnego lcd 26/27' a ze sie na tym nei znam w ogole to prosze was o pomoc
Mysle nad samsung 26'r82 lub philips 26'pf 7321
jak myslicie ktory bedzie lepszy? (glownie x360)
z gory dzieki za wszystkie opinie :)

ps: w samsungu podaja kontrast dynamiczny 8000:1 a czy to prawda ze faktyczny to tylko 1500:1 ?
 

Wasyl12

New member
Jak to jest 23 a 26 cali

Czym właściwie różni się 23 od 26 cali oczywiście poza wielkością i kontrastem. Bo nie wiem czy lepjej kupić 23 czy 26 cali. Czy w tych obu telewizorkach jest panel s-pva.
 

Slygado

New member
Wasyl12 napisał:
Czym właściwie różni się 23 od 26 cali oczywiście poza wielkością i kontrastem. Bo nie wiem czy lepjej kupić 23 czy 26 cali. Czy w tych obu telewizorkach jest panel s-pva.
Sound Output (RMS):
23"3W X 2
26":5W X 2

Dynamic Contrast Ratio
23": 4,000:1
26": 5,000:1

Więcej na Samsung.com :p
 

kyniu

New member
jak sprawdzić ?

Witam.
W sobote ide odebrać LE32R82B :D
Prosze o radę - co mogę i co powinienem sprawdzić w sklepie przed odbiorem LCD'ka ?? Są jakieś "patenty" na szybkie "wyłapanie" bubli ??
Chodzi mi o wyłapanie podstawowych spraw 0 jak np. wypalony pixel itp
Z góry dzieki za info !
PS: Jest jakiś przepis który umozliwiał by mi zwrot lub wymianę zakupionego LCD bez podania przyczyny ??
 

Paweł Dziuba

New member
AsghaN napisał:
Paweł: wszystko jest w instrukcji ale niech stracę:
2 x scart
1 x component
1 x s-video
3 x hdmi

Dzięki Asghan , ale czy ten tv - konkretnie : 32 lub 37 cali - ma osobno
gniazda VGA i comp. a nie jedno ( VGA ) z opcją przełączania w menu
na sygnał PC/comp. - i jakie rodzaje sygnałów przyjmuje na gniezdzie VGA
( to powinno być w instr. podane ) - bo mi Mój Sharp bv9e prawdopodobnie z powodu niewłaściwego rodzaju sygnału " nie widzi " w gniezdzie VGA rozdz. 1360na768 wysyłanego z Xboxa360 .
I przede wszystkim jaka jest głębia/pseudotrójwymiar ( jeśli wogól
jest ) obrazu .
 

Slygado

New member
kyniu napisał:
Witam.
W sobote ide odebrać LE32R82B :D
Prosze o radę - co mogę i co powinienem sprawdzić w sklepie przed odbiorem LCD'ka ?? Są jakieś "patenty" na szybkie "wyłapanie" bubli ??
Chodzi mi o wyłapanie podstawowych spraw 0 jak np. wypalony pixel itp
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13020
Szukajka ni egryzie :!:

Paweł Dziuba napisał:
[
( to powinno być w instr. podane )
I jest :!:
Zajrzyj do manulala :!:
Google nie gryzie :!:

Pozdrawiam.
 

BlackDragon.

New member
pwys napisał:
BlackDragon.
Postaram się za jakiś czas wrzucić fotki modelu 32" LCD LE32R81B. Wygląda on praktycznie identycznie jak R82 :cool:

Dasiek
Czy mógłbyś zapodać jak ustawiłeś obraz: tryb, kontrast, jasność, ostrość, kolor, ton kolorów, podświetlenie itd. ;)

------------------------------

Kilka fotek 32" LCD LE32R81B:
http://pw.neostrada.pl/tv.html

Dziekuje, wyglada naprawde super!

Juz przygotowalem pokoj pod LCD, jutro jade kupic stolik. Sam TV zamowie prawdopodobnie w weekend. :D
 

dwinbar

New member
Samsung, Sharp czy jeszcze coś innego?

Witam.

W zwiazku z tym, że jestem nowy na Forum - najpierw wszystkich pozdrawiam a następnie od razu przechodzę do pytania.
Jestem w trakcie wyboru panela 32" do pokoju (przesiadam się z 10 - lub więcej letniego - CRT Thomsona 20" ;)) i jak wiele osób mam dylemat.
Po tygodniach czytania postów zawęziłem swój obszar zzainteresowania do kilku modeli a konkretnie właśnie Samsung LE32R82B, Sharp LC32 RA1 i JVC LT-32G80SU.
Czy ktoś może podpowiedzieć mi co wybrać? - będę głównie oglądał DVD, trochę TV po kablu VECTRA. Być może niedługo jakaś n-ka. Audio w zasadzie schodzi na dalszy plan bo i tak podpinam pod zestaw. Zależy mi na wyborze sprzętu z naturalnym obrazem, bez smug w dynamicznych scenach no i z pułapem cenowym właśnie max. około 3,5k.
Co sądzicie o moich "kandydatach" - czy może jest w tym przedziale cenowym cos jeszce godnego zainteresowania (myslę że jest na pewno, tylko co?)

Z góry dziekuję za wszystkie rady i informacje - będą mi bardzo pomocne i mam nadzieję decydujące przy wyborze mojego "wyczekanego" LCD'ka.
 

thms

New member
Czy te modele telewizorow LE32R81B / LE32R82B posiadaja HDMI zgodne z HDCP ? Uzywa ktoś N'ki podlaczonej z tym modelem przez HDMI ?:)
 

Tomasz93

Member
dwinbar napisał:
Witam.

Co sądzicie o moich "kandydatach" - czy może jest w tym przedziale cenowym cos jeszce godnego zainteresowania (myslę że jest na pewno, tylko co?)

Zastanow sie jeszcze nad Philipsem PFL 7332. Z sygnalem SD radzi sobie bardzo dobrze. Biorac pod uwage Twoje preferencje, czyli DVD i kablowka ma w tym aspekcie przewage nad konkurencja. I nie pisze tego tylko dlatego, ze posiadam taki telewizor, ale przede wszystkim dlatego, ze obcuje z telewizorami LCD po pare godzin dziennie w pracy i jestem w stanie je obiektywnie ocenic w subiektywnym postrzeganiu:).
 

Dasiek

New member
BlackDragon. napisał:
Witam.

Zastanawiam sie nad zakupem R81B lub R82B (32") jako ekranu do Xbox360 oraz komputera. Wlasciwie to juz chcialbym go zamowic, prawdopodobnie z Agito. Problem w tym, ze chcialbym go najpierw dokladniej zobaczyc. Objechalem wszystkie wieksze sklepy w okolicy (MM, Euro, Saturn) niestety nigdzie nie maja R82B. Dostawa dopiero w przyszlym tygodniu. W Euro widzialem R81B i bardzo mi sie spodobal.

I tutaj moja prosba, czy moglbym prosic o zrobienie kilku zdjec R82B? Wlasciwie wystarcza dwa, jedno z przodu a drugie pod katem. Te na stronie Samsunga sa w bardzo malej rozdzielczosci i ciezko cokolwiek zobaczyc.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Polecam strone samsunga polska i nie tylko Masz fotki i parametry Stamtad mozesz sobie sciagnac rowniez manual i poczytac zanim dostniesz ksiazke z telewizorkiem:)
 

Dasiek

New member
Dasiek
Czy mógłbyś zapodać jak ustawiłeś obraz: tryb, kontrast, jasność, ostrość, kolor, ton kolorów, podświetlenie itd. ;)


Witaj,

Prosze poczytaj, co napisalem wczesniej o wrazeniach optycznych. Kazda sztuka jest inna. Kazdy widzi inaczej barwy. To sa indywidualne sprawy. Od tego sa suwaki, zeby je "posuwac":D Nie tylko panienki:D Mala dygresja:) Mam nieduzy pokoj. U mnie chodzi na duzych oszczednosciach energii i podswietlenia. W moich warunkach to wystarcza do ogladania ladnych kolorow. Czern i kontrast dyn. mam ust. na sredni przy slonecznym dniu. Jakies szczegolowe pytania? To zapraszam. Telewizorek jest super ..........jak na razie:)

Pozdrawiam
Dasiek
 

Dasiek

New member
kyniu napisał:
Witam.
W sobote ide odebrać LE32R82B :D
Prosze o radę - co mogę i co powinienem sprawdzić w sklepie przed odbiorem LCD'ka ?? Są jakieś "patenty" na szybkie "wyłapanie" bubli ??
Chodzi mi o wyłapanie podstawowych spraw 0 jak np. wypalony pixel itp
Z góry dzieki za info !
PS: Jest jakiś przepis który umozliwiał by mi zwrot lub wymianę zakupionego LCD bez podania przyczyny ??

Witaj
Jestes leniuch :) Pisalem wczesniej jak testowalem TV w sklepie przed zaplaceniem Prosze poczytaj. Nie chce pisac 2 raz to samo. W Saturnie masz 7 dni na testy. Zawsze mozesz oddac w stanie fabrycznym. Baterie do pilota kup inne. Nie uzywaj fabrycznych. A jak cos "dupnie" w ciagu 7 dni, wtedy daja ci nowy.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
thms napisał:
Czy te modele telewizorow LE32R81B / LE32R82B posiadaja HDMI zgodne z HDCP ? Uzywa ktoś N'ki podlaczonej z tym modelem przez HDMI ?:)

Witaj,

O ile wiem, to kazdy TV ma hdmi zakodowane. W kazdym razie Samsung MA !!!!!!!!!



No sie dzis napisalem deczko:)
Pozdro
Dasiek
 

Dasiek

New member
cyb napisał:
- można bezproblemowo surfować po stronach internetowych z odległości 1,8 - 2,2 metrów przy tej wielkości matrycy np. leżąc z żoneczką (i z laptopem) w łóżku :))

:D Ciekawe co ci daje wiecej frajdy w lozku, zona czy laptop?:D
A moze MATRYCA:) , znaczy tesciowa?

Pozdro
 

cyb

New member
Dasiek napisał:
cyb napisał:
- można bezproblemowo surfować po stronach internetowych z odległości 1,8 - 2,2 metrów przy tej wielkości matrycy np. leżąc z żoneczką (i z laptopem) w łóżku :))

:D Ciekawe co ci daje wiecej frajdy w lozku, zona czy laptop?:D
A moze MATRYCA:) , znaczy tesciowa?

Pozdro


W rankingu liderem jest żona. Ale matryca też się nieźle trzyma - głównie ze względu na wysoki kontrast i rozbudowane menu ;))


P.S. Teściowa została zdyskwalifikowana za niesportowe zachowanie. Od tamtej pory nie ma wstępu na stadion.
 

BlackDragon.

New member
Wczoraj zamowilem LE32R81B z Agito. :D

Dzisiaj zrobilem maly test i okazalo sie, ze moj komputer (P4 3.4 Ghz, GF 7800GTX) bez wiekszych problemow jest w stanie odtworzyc material HD. Teraz zastanawiam sie jaki kabel wybrac do polaczenia komputera z TV. Znalazlem cos takiego - DVI-HDMI Thomson KBV921 - 5 metrow za 99 zl.

Czy takie cos bedzie ok? A moze jest jakis lepszy kabel w podobnej cenie (ew. drozszy)?
 

oskarsandman

New member
Dasiek napisał:
Cytat:
Napisał oskarsandman
A ja mam takie pytanie do wszystkich posiadaczy r 81/82.
Zakupilem dzis samsunga r 81b (37cali, dla ciekawskich - zaplacilem 4089zl-Lodz) moj pierwszy lcd (z "podobnych" sprzetow mam monitor na mva 19`). Nie wiem czy to normalne, ale mam takie niedparte wrazenie, ze tv smuzy. Nie wyglada to jak smuga, ale tak jakby postac (np. podczas ogladania filmu) przesuwala sie z malym opoznieniem. Sygnal dostarczam euro-zlaczem (cyfra). Wiem, ze mozna sie przyzwyczaic, ale jest to poczatkowo dosc irytujace zjawisko. (Jutro podepne pod kompa to potestuje jak to wyglada przy programach diagnostycznych).

Jakies rady czy to ogolnie taka "zaleta" tv lcd.



W moim nic nie smuzy. Suwaczkami jak juz pisalem wczesniej warto poruszac. Nastawy fabryczne nie sa idealne. Dla mnie za zimne i trawa za "malo slodka" Przystawcie dlon do ekranu podczas obrazu ze studia i dopasujcie kolor skory. Pozniej wezcie sie za blekit nieba i kolor trawy. Powinno byc dobrze. Kazdy widzi inaczej, mimo ze wszyscy patrza na to samo:) Sprawdz jeszcze obraz HD z innego zrodla, np z PC. Byc moze "chodzacy" obraz pochodzi z syganalu cyfry /odbicia, niedostrojenie, zle ustawienie anteny/.Warto to sprawdzic.
Pozdro

Rzeczywiscie po podlaczeniu pc (nawet przez standardowego d-suba) nic nie smuzylo, nie bylo mowy o jakis dziwnych "przejsciach" wszystko ok i to nawet w grach ( swoja droga pro evo 6 czy total war 2 na 37 calach wygladaja swietnie) to samo z divx'ami, nawet srednio jakosciowo rmvb' z 3 metrow wygladal pozytywnie.

Moj problem to pewnie dekoder od cyfry , mam juz cyfre od bardzo dawna (pamietam jeszcze ere analogowego canal+) i jeden z pierwszych dekoderow cyfrowych jakie dawali (PIONEER BCT-1630[FONT=Times New Roman, Times, serif][/FONT]). Sile sygnalu bardzo dobra ( ponad 4 kreski zielone i stabilnie). Zjawisko smuzenia o jakim mowilem co ciekawe nie wystepowalo zawsze, czasami na tym samym kanale jest dobrze, po czym wlacza sie ten szacowny "przesuwacz" (czesto na hbo czy cinemaxie). Sprawdzilem tez eurozlacze, na pewno nie tu jest problem. Zostaje mi pewnie szukanie dekodera (do 300zeta), wiem, ze to nie ten dzial ,ale jakby ktos na szybko podal tez bym sie nie obrazil;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry