Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

AsghaN

New member
No i pierwszy zong ;) podlaczylem dvd bardzo ciekawym zlaczkiem do tv
cos takiego
component -> scart = i odbyt zbity :) nie chce rozpoznac sygnalu z dvd i nie mam pojecia dlaczego..w dvd dawalem i wyjscie rgb i yup i nic z tego :/ ma ktos pojecie dlaczego ?!?!? dvd yamaha e810 - tv oczywiscie szajsung r82 :D

(poza tym juz sie troche pobawilem i po 10 minutach w menu juz wiekszosc rzeczy wiem co robi) jeszcze tylko musze sie pilota nauczyc :)
 

Dasiek

New member
Ostatni dzien Testow LE 32R82B

Witam,

Jak w tytule postu, mija ostatni dzien testowania telewizorka. Od dnia zakupu nic nie uleglo zmianie. Sprawdzalem go w sklepie, w domu reszta, bardziej szczegolowa. Wszystko dziala, jak trzeba. Nie mam zadnych uwag. Teraz tylko cieszyc sie jak najdluzej z dokonanego zakupu.

Czego i Wam zycze.

Pozdrawiam
Dasiek
 

Slygado

New member
model r8 jest następcą r7. Wystarczy porównać parametry żeby stwierdzić przewagę r8.
Poczytaj ostatnie komentarze, a umocnisz się w przekonaniu co do wyboru :)

Bierz R8:grin:
 

nolimit

New member
Dasiek - pytanie do Ciebie czy ten Tv ma obrotowa podstawke?

oraz

masz go powieszonego na scianie? jesli tak jaki uchwyt wybrales do montazu?

Moze ktos inny tez ma powieszony ten Tv na scianie? Bo ja wlasnie zamierzam go kupic tylko nie wiem na jaki uchwyt najlepiej go powiesic
 

Paweł Dziuba

New member
Witam i pytam :
Jak jest w tym - 32/37cali - modelu ze zróżnicowaniem czerni ( co - jak wiadomo - przekłada się na głębię/pseudotrójwymiar obrazu ) .
Mnie mój Sharp 32bv9e pod tym względem trochę zawodzi - szczególnie
w porwnaniu do mojego starego Panasonica 28 z 97 roku .
Szukam czegoś co mu dorówna w sród LCD a kontrast 8000:1 może
to sugerować . Skłaniam się ku Samsungowi .
Jakie - fizycznie - ten model ( 32 i 37 ) ma gniazda AV i czy przyjmuje
na nich ( na których ? ) sygnał 1360na768 - szczególnie mi chodzi
o gniazdo VGA do którego podepnę Xboxa360 .
Czy ma gniazdo component fizycznie - a nie zrobione przyjmowanie
takiego sygnału na VGA lub euro .
I wogóle - to jakiej jakości jest obraz pochodzący z dobrego żródła
po compo./VGA/HDMI .
 

AsghaN

New member
jutro bede podlaczac ps2 przez component to powiem co i jak :)
co do kompa bede podlaczac dci ->hdmi za okolo 2 tygodnie jak juz sie przeprowadze to sie tutaj wyprodukuje...
sygnal ze zwyklej anteny niezly chociaz trzeba sie pobawic kolorami bo fabryczne rzeczywiscie kiepskie...jednak taki telewizor nie kupuje sie zwyklej anteny zbiorczej przeciez (ja kupowalem pod komputer) :D
 

pwys

New member
hmm

Właśnie stałem się posiadaczem tv samsung r81 :grin:

@nolimit
Samsung z serii r8 posiada obrotową podstawę ;)


Jaki najlepiej ustawić format wyświetlania obrazu? Ustawiłem 16/9 i obraz wyświetla się z czarnymi paskami u góry i dołu :confused: Oczywiście na programach 4/3 obraz się rozciąga na cały ekran.
 

oskarsandman

New member
A ja mam takie pytanie do wszystkich posiadaczy r 81/82.
Zakupilem dzis samsunga r 81b (37cali, dla ciekawskich - zaplacilem 4089zl-Lodz) moj pierwszy lcd (z "podobnych" sprzetow mam monitor na mva 19`). Nie wiem czy to normalne, ale mam takie niedparte wrazenie, ze tv smuzy. Nie wyglada to jak smuga, ale tak jakby postac (np. podczas ogladania filmu) przesuwala sie z malym opoznieniem. Sygnal dostarczam euro-zlaczem (cyfra). Wiem, ze mozna sie przyzwyczaic, ale jest to poczatkowo dosc irytujace zjawisko. (Jutro podepne pod kompa to potestuje jak to wyglada przy programach diagnostycznych).

Jakies rady czy to ogolnie taka "zaleta" tv lcd.
 

Rintin

New member
Witam szanowne grono forumowiczow.

Jestem zainteresowany telewizorami le26r82b lub le32r82b.Sprawa ma sie nastepujaco zyje sobie na 11 m2 od telewizora do moich oczu jest dokladnie 1.5 metra i wlasnie nie wiem czy te 32 cali nie bedzie za duze ?.Mam juz telewizor lcd jest to grundig amira 20cali szczerze to od poczatku nie bylem zadowolony ekran odbija swiatlo w dzien ogladanie odpada,w nocy wychodza za to inne kwiatki nie rowno podswietlona matryca biale plamy,czern o kant wiadomo czego potluc,dalej gdy poloze sie na lozku to obraz momentalnie sie sciemnia i z ogladania nie wielka radosc.Jak te wady grundiga maja sie do r82b czy jest tak samo ?.Sygnal kablowka upc filmy dvd gry xbox 360 :).Jak radzi sobie z tym r82b ?.Bylem w mm wczoraj widzialem le26r82b w akcji i powiem kiepsko wyglada na nim obraz z tv kablowej moze w domu byloby lepiej ? pokusze sie nawet o stwierdzenie ze na moim grundiku obraz jest lepszy.Widzialem tez 27 z seri 71b obok stal telewizor 27 funai i powiem niebo a ziemia 10 razy lepszy obraz na funai niz na 71b.Dziwne moze zabieg mm podlaczenie do lepszego sygnalu funaia a 71b do gorszego zeby wyprzedac funaie ?.71b obraz rozmazany mniej szczegolow widac.Dobra wracajac do 82b czy warto jak z sygnalem z kablowki upc ? choc tv zadko ogladam filmy dvd czesciej i gram na xbox 360 :) i najwazniejsze 26 cali czy 32 cale przypomne odleglosc 1.5 metra zazwyczaj no chyba ze z lozka nie bedzie sie obraz sciemnial to kolo 3.



Jeszcze sie o cos zapytam jest to tv 16:9 nigdy nie mialem telewizora panoramicznego.Wiadomo sa filmy dvd 16:9 na tv 4:3 czy monitorze widze pasy u gory i dolu czy przy tv 16:9 tych pasow nie ma ?.Ostatnie pytanie kupowalbym raczej w sklepie agito.pl ktos ma jakies doswiadczenia z tym sklepem ? bezpieczny jest u nich zakup ? cena atrakcyjna 3055zl za 32r82b.

Tak czekam czekam nikt nie odpowiada na moj post a kusi mnie wcisniecie przycisku zamow na agito :).Brac nie barac hmm.
 
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
nolimit napisał:
Dasiek - pytanie do Ciebie czy ten Tv ma obrotowa podstawke?

oraz

masz go powieszonego na scianie? jesli tak jaki uchwyt wybrales do montazu?
Witaj,

Tak, modele od 32" maja obrotowa podstawe 20 stopni. Moj stoi na stoliku i obrot o 20 stopni mnie akurat wystarcza. Co do uchwytu. Stronki www odsylaja do manualu. W manualu z kolei nic nie ma. Tylko tyle ze zakup osobny. Trzeba znac rozstaw otworow montazowych i dokupic odpowiedni uchwyt. Widzailem takie. Jest ich wiele. Zwroc uwage na otwory oraz na wage TV. Nie powinienes miec z tym problemu.

Pozdrawiam:)

oskarsandman napisał:
A ja mam takie pytanie do wszystkich posiadaczy r 81/82.
Zakupilem dzis samsunga r 81b (37cali, dla ciekawskich - zaplacilem 4089zl-Lodz) moj pierwszy lcd (z "podobnych" sprzetow mam monitor na mva 19`). Nie wiem czy to normalne, ale mam takie niedparte wrazenie, ze tv smuzy. Nie wyglada to jak smuga, ale tak jakby postac (np. podczas ogladania filmu) przesuwala sie z malym opoznieniem. Sygnal dostarczam euro-zlaczem (cyfra). Wiem, ze mozna sie przyzwyczaic, ale jest to poczatkowo dosc irytujace zjawisko. (Jutro podepne pod kompa to potestuje jak to wyglada przy programach diagnostycznych).

Jakies rady czy to ogolnie taka "zaleta" tv lcd.

W moim nic nie smuzy. Suwaczkami jak juz pisalem wczesniej warto poruszac. Nastawy fabryczne nie sa idealne. Dla mnie za zimne i trawa za "malo slodka" Przystawcie dlon do ekranu podczas obrazu ze studia i dopasujcie kolor skory. Pozniej wezcie sie za blekit nieba i kolor trawy. Powinno byc dobrze. Kazdy widzi inaczej, mimo ze wszyscy patrza na to samo:) Sprawdz jeszcze obraz HD z innego zrodla, np z PC. Byc moze "chodzacy" obraz pochodzi z syganalu cyfry /odbicia, niedostrojenie, zle ustawienie anteny/.Warto to sprawdzic.
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
pwys napisał:
Właśnie stałem się posiadaczem tv samsung r81 :grin:

@nolimit
Samsung z serii r8 posiada obrotową podstawę ;)

Jaki najlepiej ustawić format wyświetlania obrazu? Ustawiłem 16/9 i obraz wyświetla się z czarnymi paskami u góry i dołu :confused: Oczywiście na programach 4/3 obraz się rozciąga na cały ekran.

Witaj,
Zaleta posiadania takiego TV jest obraz na calym ekranie. Ja korzystam z Rozmiar---->Powiekszenie. Podciagam obraz przesuwem do gory a pozniej rozciagam go w dol. W ten sposob ucinam troche obrazu od gory i dolu ale mam format 4:3 na calym ekranie i bez deformacji proporcji. Nie kazdemu moze to odpowiadac. Ja jestem zadowolony z kina w domu. Programy w 16:9 nie zostawiaja wtedy zadnych pasow.

Pozdrawiam
 

tommic

New member
witam..
mam do Was pytanko..orientujecie sie moze czy w modelu 23" jest inny rodzaj matrycy niz w 26" ??? bo kontrast podaja gorszy.. pytam o serie r8 oczywiscie..
 

Rintin

New member
Dobra co ma byc to bedzie mam nadzieje ze bede zadowolony bylem w media markt tam le32r82b kosztuje 3999zl !! zamowilem w agito.pl z wysylka 3070zl niezla roznica.Teraz pozostaje mi czekac.W media widzialem demka samsunga wlasnie na 32r82b kopara opada skad mozna sciagnac takie demka jest dostep do nich jakis ?.Przed kumplami bym sie pochwalil hehehe.
 

Dasiek

New member
tommic napisał:
witam..
mam do Was pytanko..orientujecie sie moze czy w modelu 23" jest inny rodzaj matrycy niz w 26" ??? bo kontrast podaja gorszy.. pytam o serie r8 oczywiscie..

Tak, matryca jest inna. Parametry tez.
 

Dasiek

New member
Rintin napisał:
Dobra co ma byc to bedzie mam nadzieje ze bede zadowolony bylem w media markt tam le32r82b kosztuje 3999zl !! zamowilem w agito.pl z wysylka 3070zl niezla roznica.Teraz pozostaje mi czekac.W media widzialem demka samsunga wlasnie na 32r82b kopara opada skad mozna sciagnac takie demka jest dostep do nich jakis ?.Przed kumplami bym sie pochwalil hehehe.


Poszukaj w necie. Mam pare giga filmow w HD. Kopara opadnie nie tylko kumplom. Tobie tez, jak na spokojnie ustawisz sobie wszystkie parametry. Zycze powodzenia.:)
 

BlackDragon.

New member
Witam.

Zastanawiam sie nad zakupem R81B lub R82B (32") jako ekranu do Xbox360 oraz komputera. Wlasciwie to juz chcialbym go zamowic, prawdopodobnie z Agito. Problem w tym, ze chcialbym go najpierw dokladniej zobaczyc. Objechalem wszystkie wieksze sklepy w okolicy (MM, Euro, Saturn) niestety nigdzie nie maja R82B. Dostawa dopiero w przyszlym tygodniu. W Euro widzialem R81B i bardzo mi sie spodobal.

I tutaj moja prosba, czy moglbym prosic o zrobienie kilku zdjec R82B? Wlasciwie wystarcza dwa, jedno z przodu a drugie pod katem. Te na stronie Samsunga sa w bardzo malej rozdzielczosci i ciezko cokolwiek zobaczyc.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 

pwys

New member
hmm

BlackDragon.
Postaram się za jakiś czas wrzucić fotki modelu 32" LCD LE32R81B. Wygląda on praktycznie identycznie jak R82 :cool:

Dasiek
Czy mógłbyś zapodać jak ustawiłeś obraz: tryb, kontrast, jasność, ostrość, kolor, ton kolorów, podświetlenie itd. ;)

------------------------------

Kilka fotek 32" LCD LE32R81B:
http://pw.neostrada.pl/tv.html
 
Ostatnia edycja:

Paweł Dziuba

New member
Pozwalam sobie ponowić pytania :
jak jest w R82B - 32 lub 37 - ze zróżnicowaniem/jakością czerni i
przede wszystkim czy obraz daje wrażenie głębi ( sprawdzane na dobrym , najlepiej cyfrowym materiale ) a nie jak w innych LCD w których obraz jest
" płaski " .
Cz ktoś z Was zna jakikolwiek LCD który ma obraz dający wrażenie
głębi takie jak na najlepszych tv CRT .
Jakie - fizycznie - gniazda AV posiada r82b .
 

Paweł Dziuba

New member
Odnośnie Mojego 1 pytania to kontrast 8000:1 daje mi nadzieję na
( znacznie ) lepsze wrażenie głębi obrazu niż w innych - najlepszych ,
np. moim Sharpie bv9e - tv LCD gdzie obraz przedewszystkim w tym
względzie mnie zawodzi .
 
Do góry