Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Tal-Rash

New member
Mam podłączony TV do kompa przez DVI- HDMI
Wcześniej miałem grafikę 7950GT
Mam teraz nową 9800GTX i jak wcześniej miałem obraz na całym TV przy opcji bez overscanu tak teraz jest czarna ramka.
Wie ktoś dlaczego i jak zrobic by znowu obraz był na całym TV ?
 

Lord_Nerevar

New member
erm co prawda mam 8800gtx ale jak ustawie 1360/768 to jest ok...
musisz zainstalowac inne stery/ pobawic sie kompensacja overscanu, albo prosciej jeszcze raz podlaczyc TV / zmienic tryb "treat as HDTV"
 

gryngol

New member
Witam. Top mój pierwszy post na ty forum i pierwszy TV LCD:)
Dużo czytałem o tym modelu i zdecydowałem się wziąść 32" R82B.
Narazie sprawdziłem w firmie u siebie pod względem technicznym, czy wszystko ok (pikselki, czy wszystko działa itp), a dzisiaj podłacze w domu i będę się napawał nowym nabytkiem:)
Dzięki wszystkim za porady jakie są w tym temacie i na forum:)
 

Camis

New member
Czy obraz po DVI-HDMI, bedzie duzo lepszy niz po D-SUB ?

Bo mam teraz podlaczony 32R82B jako monitor po d-sub. Rozdzialke mam 1042*768, i obraz jest 'prawie ok' literki sa troszke nie ostre... Pewno dlatego ze ta rozdzialka ustawiona na PC nie jest jego natywna..


//edit. namieszalem w pliku ini sterownika, i mam ustawiona teraz rozdzialke 1360*768, chyba powino byc 1366*768. Ale takiej nie moge ustawic... Jest zdecydowaniej lepiej.
 
Ostatnia edycja:

bor@s

New member
hmm

jak pokombinujesz, to ustawiając rozdzielczość 1360x768 będzie na dsub obraz idealny. Na DVI nie będzie lepiej.
 

munkey

New member
Witam, czy jest jakaś różnica między wejściem HDMI 1 i HDMI 2 z tyłu telewizora? Bo czytając instrukcję można odnieść takie wrażenie...
 

Lord_Nerevar

New member
Camis -> 1360/768 jest ok, mi się nie udało uzyskać 1366, przy 1360 telewizor "ucina" 3 paski pixeli po bokach i masz mapowanie 1:1 czli idealne

munkey, HDMI 2 sluzy do podlaczania glownie urzadzen typu PC
 

Rintin

New member
Hej pytanie do uzytkownikow upc (analogowa).Doszedl kanal polsat news i na moim tv jest obraz sciety po bokach napisow nie widac itd ??.Wy tez tak macie ??.nie pomagaja zadne ustawienia auto szerokosc 16:9 itd jest na to jakis sposob ??.
 

Greg_1

New member
Czy model LE23R82B jest udanym modelem ?
Byłbym wdzięczny za wskazanie wad tego TV :)

Jak wygląda sprawa smużenia, bo chciałem częściowo korzystać z niego jako monitorka do kompa.
 
Ostatnia edycja:

k0k0t

New member
Ja osobiscie moge Ci polecic ten telewizor mam go jakies 3 miesiące jestem z niego zadowolony. Po dostrojeniu kontrasstu itp obraz jest bardzo fajny (szczególnie fajnie wygląda na DVD). Smużenie na moim nie występowalo ani gdy ogladalem tv ani gdy podlaczylem go jako monitor do kompa.
Pozdrawiam.
 

mareklen

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

Garam

New member
Witam wszystkich szanownych użytkowników forum. Skoro formalności już mam za sobą przejdę do pytania. Mianowicie: czy zna ktoś dobre (ładnie się prezentujące ?) ustawienia kolorów, kontrastów i innych dupereli do xboxa 360 ? Próbowałem już wszystkiego (również ustawień które znalazłem na forum do oglądania telewizji [BTW obraz i tak nie jest pierwszej jakości]) ale gdy porównam swój obraz ze screenami czasami aż myślę że przesiadka ze starego na nowy telewizor była błędem.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi ;)
 

Garam

New member
Niestety nie mogłem edytować poprzedniego postu...

Jestem o krok od osiągnięcia całkiem zadowalających wyników, jest jeszcze jeden problem, kolor czerwony jest różowy (szczególnie widać w fast foodach Burger Chott w GTA4).

Jeśli lud poprosi to wrzucę wymyślone przez siebie ustawienia ;):p
 

ar2r2

New member
Witajcie,

Mam pytanie czym różni sie LE32R84B od opisywanych tutaj R81/R82.
Szukam i nie mogę nic znaleźć. Pomoże ktoś bo poważnie rozważam zakup tego tv i sam nie wiem który model a cena podobna.
 

Lord_Nerevar

New member
Garam, ja ostatnio używam -> kontrast 100 jasność 43 kolory zimne 2 gamma +3 przestrzeń szeroka uwydatnianie krawędzi off poprawa filmów on redukcja szumów auto reszta domyślna

i jest git, w x-klocu zobacz czy da się ustawić 1360/768 zamiast 720p
 

zdzislaw 1945

New member
a ja mam maly problem

k0k0t napisał:
Ja osobiscie moge Ci polecic ten telewizor mam go jakies 3 miesiące jestem z niego zadowolony. Po dostrojeniu kontrasstu itp obraz jest bardzo fajny (szczególnie fajnie wygląda na DVD). Smużenie na moim nie występowalo ani gdy ogladalem tv ani gdy podlaczylem go jako monitor do kompa.
Pozdrawiam.
Mam ten telewizor od prawie miesiaca.Odbieram telewizje kablowa.Jest wszystko ok tylko na jednym programie konkretnie TVN 24 - gdy jest taka agresywna biala reklama np TVN poranek 24 - to obraz mi miga i traci kolory.Ale tylko na tym jednym programie i tylko w przypadku takiej reklamy.Pytalem juz nadawce ,jest wszystko ok nie wiem czy zglaszac usterke a moze cos mozna z tym zrobic.Probowalem roznych ustawien i zawsze to samo.Poradzcie cos prosze.Jesli temat nie tu gdzie trzeba to sory ale jestem tu nowy.Zdzislaw
 

k0k0t

New member
zdzislaw 1945 napisał:
Mam ten telewizor od prawie miesiaca.Odbieram telewizje kablowa.Jest wszystko ok tylko na jednym programie konkretnie TVN 24 - gdy jest taka agresywna biala reklama np TVN poranek 24 - to obraz mi miga i traci kolory.Ale tylko na tym jednym programie i tylko w przypadku takiej reklamy.Pytalem juz nadawce ,jest wszystko ok nie wiem czy zglaszac usterke a moze cos mozna z tym zrobic.Probowalem roznych ustawien i zawsze to samo.Poradzcie cos prosze.Jesli temat nie tu gdzie trzeba to sory ale jestem tu nowy.Zdzislaw

Hmm nie wiem czego moze to byc wina. Najprawdopodobniej ta reklama tak jest zrobiona. Jak chcesz to moge ci podac moją konfiguracje obrazu moze to w jakis sposób pomoze
 
Do góry