Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

deniro24

Member
Bez reklam
martins ale czy Ty na podstawie swoich doświadczeń piszesz o serii R czy o serii N, którą posiadasz? To są dwa zupełnie inne telewizory.

Pozdrawiam.
 

pigor

New member
Ponieważ to mój pierwszy post to witam wszystkich.:)
Do zalogowania się zmusiły mnie problemy z moim telewizorem.
Ale do rzeczy.
Od 4 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem LCD LE32R81B. Ogólnie telwizor ok, ale:
Po trzech miesiącach pojawił się jeden wypalony rząd pikseli :( . Zawiozłem telewizor do serwisu. Po tygodniu był gotowy, okazało się że padła matryca i trzeba było ją wymienić na nową (chociaż bardzo miły Pan z serwisu stwierdził, że to dość niespotykane żeby padła matryca Samsunga - bo w taką mój TV był wyposażony).
Niestety po przywiezieniu TV do domu pojawił sie kolejny problem.
Otóż podczas włączania i wyłączania pojawiają się trzaski. Brzmią one mniej więcej jak jakieś rozmagnesowanie, tak jakby przeskok iskry.
Dodatkowo wydaje mi się że TV został źle skręcony, ponieważ podczas wycierania słyszę trzeszczenie przedniej obudowy (nie robię tego za silno i przed oddaniem do serwisu nie było tego objawu, jak również wspomnianych już wcześniej przeze mnie trzasków).
Oczywiście jutro zamierzam skontaktować się z serwisem i oddać TV na kolejną naprawę.
Mam tylko do was jedno pytanie: Czy w waszych modelach występują podobne objawy, czy to może ja się czepiam i to tak ma być?
Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam
 

fibix

New member
Witam wszystkich forumowiczów. To również mój pierwszy post na tym forum i jeden z pierwszych w ogóle, więc proszę w miarę możliwości o wyrozumiałość.
Ja mam takie jedno małe pytanko, bo odpowiedź na nie jeszcze nie padła, a temat był poruszany gdzieś między wątkami. Mianowicie mam pytanko czy te telewizorki (mowa oczywiście o serii R81/82) mają progresywne skanowanie? - bo w instrukcji obsługi i w danych technicznych niestety mowy o tym nie ma. Na to ptyanie nie umiał mi odpowiedzieć również sprzedawca w jednej z większych sieci sklepów RTV AGD - nie bede wymieniał nazwy bo nie o to chodzi. W zasadzie powinny te telewizory przyjmować sygnał progresywny bo oznaczenia przy sygnałach przyjmowanych są. Bardzo proszę jeżeli to możliwe o odpowieź na to pytanie. Myślę, że na tym forum są jacyś fachowcy w tym temacie.
I jeszcze proszę o odpowiedź czy naprawde tak strasznie widać to smużenie czy nie bo ja w sklepie przeglądałem kilka kanałów w tym sportowe i nie zauważyłem, ale to moje odczucie.
Pozdrawiam wszystkich czytających to forum!!!!!!
 

ivan

New member
zakupiłem niedawno Samsunga LE-37R87BDX, ogólnie jestem zadowolony, ale nie wiem jak powinienem mieć ustawiony obraz.
Polsat cyfrowy mam usawiony na 16:9 pełny, samsunga jak ustawiam na 16:9 to niektóre programy mam z poziomymi czarnymi pasami (np. tvnu niektóre programy). To samo jest jak oglądam filmy na dvd musze ustawiac na 16:9 rozciągnięty bo inaczej zamiast mieć obraz na cały ekran to mam spłaszczoną panoramę ze spłaszczonymi postaciami
 

Hal9000

New member
Fibix, smuzenia w ogole nie widać. ma tym TV. Ogladalem mece i bardzo dobrze się oglada - nie ma smug za pilka.

Do Ivana

Masz dobrze ustawione. To chodzi o fromat w jakim prezentowany jest film. Tylo w formsatach 1:85 i 1:78 bedziesz mial na caly ekran bez znieksztalcen.
Najpopularniejsze formaty to 1:66 (czyli stare 4:3), moze byc 1:85, moze byc 2:35 lub 2:40.

Te 2:35 i 2:40 to nowoczesne formaty kinowe, przystosowane do puszczania w na szerokich ekranach , ktore sa w multiplexach. Dzieki temu wiecej widac szczegolow po bokach ( w niektorych filmach jest to bardzo przydatne , zwlaszcza w tych epickich) Praktycznie wszytskie filmy w ostatnich latach sa produkowane w tym formacie.

1:85 to stary format kinowy (lata 70-te, 80-te, 90-te), panoramiczny - i tylko w tym formacie (jeszcze w podobnym ale rzadszym 1:78) bez rozszerzania bedziesz mial obraz na caly ekran, bez kaszet na dole i gorze.

4:3 to w w ogole nie ma o czym gadac - to format telewizyjny, dobry jedynie na tv kineskopowe. Na LCD sie nie nadaje, bo tworzy po bokach duze kaszety.

Takze TV powinienes ustawic na 16:9, ewentualnie na auto szerokosc.
Przede wszystkim nie zalecam powiekszania - gdyz traci zawsze na tym jakosc obrazu. Powiekszanie wyplenia ekran, ale go zniekształca.
 

ivan

New member
może na zdjęciu będzie widać różnicę: postać w obrazie 16:9 jest delikatnie spłaszczona, a z szerokością powiększoną grubość czrnego poziomego pasa jest taka sama jak w komputerze (w 19" panoramicznym samsungu)
Nie wiem dlaczego automatycznie nie ustawiają się proporcje obrazu;
Jeszcze jedno pytanie w jakim formacie polsat i tvn nadaje niektóre swoje programy np.:kuba woj..., you can dance itp ,bo zawsze mam na nich te poziome pasy
 

Attachments

  • samsung.jpg
    samsung.jpg
    41,2 KB · Wyś: 138

wojtek.meister

New member
do ivan:

przykład I: np. teraz na polsacie leci program jak 'gwiazdy' graja z fokami w koszykowke i góra i dół to czarne pasy przy ustawieniu 'Autoszerokość' dlaczego tak jest? Otóż, obraz jest panoramiczny ale Polsat nie nadaje informacji, które by powodowały że obraz automatycznie dopasowywuje sie do całej pow. ekranu.

przykład II: włącz sobie np. serial na Polsacie 2 (nie pamietam nazwy, coś z miłością) albo mecz polskiej ligi siatkówki lub F1 na polsacie sport: wtedy zobaczysz że sygnał jest nadawany w 16:9 i nie ma czarnych pasów.

Jednakże, większość nadawców programów nie wysyła sygnału do TV ktory by powodował że obraz 16:9 wyświetla się na całej pow. Mam nadzieję, że to się zmieni gdy przejdziemy w pełni na TV cyfrową (tak jak to zrobiła bodajże Islandia?).

Podobnie ma się sprawa w przyadku DVD: prosty przykład: mam dwa filmy w formacie 16:9. Podczas odtwarzania filmu X mam czarne pasy na górze i dole ekranu i muszę używać opcji "Powiększenie". Gdy oglądam film Y wypełniony jest cały ekran dzięki informacji zawartej na płycie DVD która powoduje automatyczne dostosowanie się ekranu.

Sam ubolewam nad tym, że przy każdym programie w formacie 16:9 gdy pojawiają się paski na górze i dole muszę (kwestia wyboru) używać opcji powiększenia. Słyszałem, że panasonic LX70P (jeśli się nie mylę) ma opcję, że sam dopasowuje sygnał do wyświetlania na pełnej powierzchni.

Suma sumarum, i tak jestem zadowolony z mojego 37R81 ;) PZDR
 

ivan

New member
do wojtek.meister:
dzięki za informację myślałem, że może mam żle coś ustawione;
Póki co pozostanie ręcznie zmieniać ustawienia, bo jakość obrazu jest rewelacyjna, jestem bardzo zadowolony z 37R87- jeszcze niezdecydowanym polecam (i tylko jakieś 2100 PLN w UK, nie wiem jaka cena w polsce)
 
Ostatnia edycja:

Lord_Nerevar

New member
Co do czarnych pasów nic nie poradzicie, stacje bezczelnie nadają programy 16:9 upychając je do formatu 4:3 - mam nadziej że zrozumiałe, poprostu są w formacie 4:3 nie zależnie czy jest cos poanoramicznego czy nie, dodając ewentualnie pasy...

Jedyne programy które noramlnie to realizują (zmieniając tryb) to z tego ci mi się udało wyłapać to Polsat 2 i któryś sportowy (nie pamietam który)

żeby z takiego obrazu uzyskać "czyste" 16:9 należy użyć "powiększenie" a nie "szeroko powiększ" wtedy uzyskamy brak rozciagniec i cały ekran
 

Maxdil

New member
32r82b

Witam wszystkich
Jestem posiadaczem tv samsung 32R82B dziś kupiłem kabel vga Belkin podłączyłem telewizor z pc. Wszystko było by ok gdyby nie jedna rzecz. W grze NHL 08 mam ustawioną rozdzielczość 1024 x 768 i jest wszystko ok (obrazek). W Pro evolution Soccer 2008 na 1024 x 768 też jest ok ale wcześniej mając zwykły monitor grałem na rozdziałce 1280x720 a teraz po wybraniu tej rozdzielczości pojawia mi się komunikat "tryb niedostępny" Czym to jest spowodowane? Max rozdzielczość tv to wiadomo 1366 x 768

czy to jest może wina kabla? tv nie jest podłączony przez hdmi tylko vga

 

oka99

New member
LG 32LC51R czy Samsung LE32R81? Który wybrać?

Witam.To jest mój pierwszy post.
Zamierzam kupić lcd,właściwie juz wybralem ale wacham sie po miedzy
Samsung LE32R81 lub LG 32LC51R.Proszę o radę.
Ewentualnie może jest jakis alternatywny produkt w cenie do 2500 PLN.
Pozdrawiam i z góry dziękuję!!!!
 

Sikor65

New member
Le32r81bx - Le32r81b

Witam.Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak jest różnca pomiędzy LE32R81BX ,a LE32R81B nie mogę nigdzie znaleść informacji :).Dzięki
 
Ostatnia edycja:

Hal9000

New member
oka99 napisał:
Witam.To jest mój pierwszy post.
Zamierzam kupić lcd,właściwie juz wybralem ale wacham sie po miedzy
Samsung LE32R81 lub LG 32LC51R.Proszę o radę.
Ewentualnie może jest jakis alternatywny produkt w cenie do 2500 PLN.
Pozdrawiam i z góry dziękuję!!!!


Dokładnie tak jak mowi Maxdil - albo ten Samsung albo Sharp WD1E. Porzuć mysli o LG - to kiepskie TV.
 

nariko19

New member
eldo

cześć zastanawiam sie nad kupnem samsunga 37R81B:-D bąć 32R81B:-D jak uwarzcie czy opłaca sie kupno kturegoś z tych tv i gdzie dostał bym go najtaniej, pewnie juz patło tu takie pytanie ale jak ktos opczaił go w dobrej cenie niech da znac, słuzył by mi do PS3:grin: jak myslicie sprawdzi sie z tym sprzentem
 
Ostatnia edycja:

nariko19

New member
eldo

znalazłem samsunga 37R81B i 37R82B na allegro za 2745 zł dwa modele w tej samej cenie kupuje jeden z tych modeli za dwa miesiące myśle ze to dobry wybur.a co wy sądzicie o tych modelach8)
 

zarley1

New member
buczy jak nie wiem

Pomijając fakt że seria R81 82 smuży masakrycznie przy sygnale z kablówki to jeszcze nie wiem czy tylko mój model (ale z tego co się zorientowałem nie tylko mój) buczy strasznie przy ciemnych scenach ,w trybie ekonomicznym lub przy mniejszym podświetleniu matrycy.

Słychać to z ponad 2m.
 

fakirr

New member
No i kupiłem

Po porażce z pierwszym LCD firmy LG (padła matryca 9 miesięcy po gwarancji - ta firma jest dla mnie skreślona jeśli chodzi o przyszłe zakupy) dziękuję forum HDTV za pomoc w podjęciu decyzji kupna nowego LCD.
Kupiłem tydzień temu LE32R81B i jest jak najbardziej ok.
 

andrzej058

New member
Samsung.

No i stało się - kupilem wczoraj Samsunga LE32R81BX-wczaśniej rozważałem zakup Samsunga LE32S81B. Chciałem dokonać zakupu w sklepie internetowym, ale widzialem na wlasne oczy jak firma kurierska(nazwę pozostawie do swojej wiadomości) traktuje przesyłki- przerzucanie kartonów-odeszła mi ochota na zakup w takim sklepie telewizora. Fakt, że wydalem więcej, ale mam pewność, że nie kupiłem uszkodzonego telewizora w transporcie. Telewizor ten kupiłem w promocji a róznica w cenie niecałe 100 złotych w stosunku do modelu "S" w innych sklepach, zachęciła mnie do nabycia "R'-ki
Wrażenia-pozytywne jaku innych forumowiczów.
 
Do góry