Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Lord_Nerevar

New member
tu masz moje ustawienia film/standard (obojetnie)

-kontrast 90-100 (moje 100)
-jasność 45-55 (moje 45)
-ostrość 85 (jak kto woli)
-kolor 50
-temp : normalny
-podświetlanie 3 (tu jak kto woli moim zdaniem 3 najlepiej)
-redukcja szumow : auto
-poprawa filmow : włączona (większa znacznie płynność, pierw może być dziwnie jednak polecam)
zaawansowane :
-czern, dyn kontrast : off
-gamma tu można dać +1/2 [ do komputera uzywam +3(tryb gry)] ale jak kto woli
-balans bieli : czyli sedno sprawy :), najważniejsza opcja TV (patrz niżej)
12/14/16/12/14/16 (koeljno z gory do dolu)
-przestrzen kolorow : szeroki
-kolory własne - bez zmian (po 15 )
-uwydatnianie krawędzi wł/wył jak kto woli

moim zdaniem wygląda prześlicznie :)
 
Ostatnia edycja:

pszemoxphil

New member
przejscie z TV na HDMI

witam,
kupilem niedawno Samsunga LE37 R82B, wszystko jest w porzadku, jestem z niego zadowolony, ale nurtuje mnie pewien niuans...
Kiedy chce przełaczyc z anteny naziemnej na N-ke (czyli ze zlacza TV na HDMI) musze przeskakiwac za pomoca przycisku source na pilocie, ktory trzeba go wcisnac kilka razy
w zwiazku z tym moje pytanie brzmi czy mozna to jakos usprawnic (np na ktoryms kanale trwale zmienic w ustaieniach zrodlo z TV na HDMI i uzywac juz tego kanalu do ogladania N-ki)
z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
 

spectra

New member
pc

witam czy ktoś podłanczał już lcd le32r81b do kompa przes d-sub ?
mam przewód ale nie wiem co jest grane czarny ekran :(
pomóżcie
michał
 

Wojciaszek

New member
spectra napisał:
witam czy ktoś podłanczał już lcd le32r81b do kompa przes d-sub ?
mam przewód ale nie wiem co jest grane czarny ekran :(
pomóżcie
michał
przełącz w tv na komputer,
a w komputerze włącz np w sterownikach karty graficznej sygnał na 2nd ekran albo używając Fn+ (f3) w laptopie odpal funkcję...

było pisane na forum jak to odpalić, chętnie pożyczę kabel albo dowiem się który d-sub jest dobry !


Co do setupu kolorów to duzo zalezy od samego sygnału bo u jednego będzie bajka a u drugiego dużo czerwonego chociażby, jeśli mówimy o naziemnej antenie :/

Sam bawie się bo dzisaj przyjechał LE 23 i narazie martwią mnie kąty w pionie bo tv mam dość blisko łóżka (ok 2m) i stoi na szafce ktora ma wysokość ok 1m i jak leże to robi się nieciekawie :(
 
Ostatnia edycja:

MAX 100

New member
martwe pixele

Witam posiadam od wczoraj Samsunga LE40R81B mam pytanko ile trzeba miec martwych pixeli w panelu 40 calowym zeby samsung uznał gwarancje i wymienił telewizor. Bo cos w moim naliczylem 6(czarne) Prosze o odpowiedz wszystkich ludzi ktorzy sa w temacie.
 

pwys

New member
Jeśli kupywałeś telewizor w sklepie internetowym to oddaj go, masz na to 10 dni. A jeśli kupywałeś w normalnym sklepie żądaj zwrotu kasy lub przynajmniej wymiany na nowy.
 

rusin2003

New member
co wybrać?

Mam dylemat. Zastanawiam sie nad wyborem lcd 32" do 3000 zł. Głównie bede ogladał CP i filmy z kompa i dvix z dvd.

Porównuje nastepujące modele:
Sharp wd1e
Jvc G80
Samsung R82
Panasonic lx70P

Nie mma pojęcia co kupić a chce tego dokonać przed świetami:(.
Róznica cenowa między tymi modelami jest niewielka.
Kiki doradz coś:)
 

banan083

New member
Witam.

Od okolo tygodnia posiadam Samsunga le 32 r 81 b. Telewizor super, ale zauwazylem ze stojac na podstawce jest on przechylony w lewo. Lewa strona jest o ok 0,5cm nizej od prawej. Czy ktos ma moze podobny problem?? Nie rzuca sie to w oczy jednak jak sie przyjzec to jest to widoczne. Zaznaczam, ze nie jest to wina krzywych mebli czy podlogi. Czy wogole cos takiego mozna zareklamowac??
 

zorkadar

Member
Witam wszystkich
Mój wysłużony crt powoli pada więc przyszedł czas wymiany,wybór padł na 32R8 jednak zastanawiam sie czy już przyszedl czas telewizorów LCD tak jak jest w przypadku monitorów.
Wiadomo że telewizora nie kupuje sie co roku także obawiam sie że za 3-4 lata okaże sie że mój tv to już złom......:(
 

RYBBA

New member
Pytanie

Witam wszystkich.
Wpadłem tu z postu o C/Q91
Mam do was małe pytanko, drodzy użytkownicy, czy w waszych TV działa poprawnie funkcja "AUTO SZEROKOŚĆ" tz. czy obcina czarne pasy jeżeli takie występują na danym programie? Czy trzeba to korygować też ręcznie(jak w plazmach).
Pozdrawiam. Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
 

Gawron

New member
Lord_Nerevar napisał:
tu masz moje ustawienia film/standard (obojetnie)

-kontrast 90-100 (moje 100)
-jasność 45-55 (moje 45)
-ostrość 85 (jak kto woli)
-kolor 50
-temp : normalny
-podświetlanie 3 (tu jak kto woli moim zdaniem 3 najlepiej)
-redukcja szumow : auto
-poprawa filmow : włączona (większa znacznie płynność, pierw może być dziwnie jednak polecam)
zaawansowane :
-czern, dyn kontrast : off
-gamma tu można dać +1/2 [ do komputera uzywam +3(tryb gry)] ale jak kto woli
-balans bieli : czyli sedno sprawy :), najważniejsza opcja TV (patrz niżej)
12/14/16/12/14/16 (koeljno z gory do dolu)
-przestrzen kolorow : szeroki
-kolory własne - bez zmian (po 15 )
-uwydatnianie krawędzi wł/wył jak kto woli

moim zdaniem wygląda prześlicznie :)
Fajnie, ze podales swoje ustawienia, zaraz sprawdze u siebie. Jednak szukam wiecej takich opisow, jak sam patrze na mnogosc opcji to szczerze mi sie odechciewa kombinowania. Glownie zalezy mi na ustawieniach w grach i do ogladania filmow, bo nie oszukujmy sie, game mode wcale taki super nie jest :) Wiec czy zna ktos jakas stronke z takim czyms? ^^ Google zawsze wywala mi sklepy z telewizorami...
 

Wojciaszek

New member
aLLy napisał:
a co sadzicie o tym modleu ? LE23R82B
mam takowy,
ból to słabe katy, to juz 3 tydzien a ja nie moge napatrzec sie, filmy z laptopa wyglądają bardzo dobrze,
momentami zaluje ze to nie 26 cali ale mam tylko dachową antene i obraz pozostawia wiele do zyczenia.

pieknie zrobiony, tylko fortepianowa obudowa = odbijajace sie światła z pokoju (zarówki) i osiadajacy kurz może denerować.
 
Ostatnia edycja:

Chung

New member
Jak wygląda sprawa podłączenia tych monitorków (a konkretnie LE32R82B) do Kompa?

Chodzi o to, że chciałbym go używać zamiast monitora... (sygnał z kablówki nigdy nie będzie podłączony).

Mam GF 7600GT, wyjście 2x DVI

mam więc pare pytań:

a) czy obraz będzie ostry?

b) podłączyć kablem DVI-HDMI? jak wtedy wygląda sprawa z innymi rozdzielczościami? (np 1024x768) jak z natywną? duża różnica?

c) są jakieś problemy z podłanczaniem?
 

Wojciaszek

New member
Chung napisał:
Jak wygląda sprawa podłączenia tych monitorków (a konkretnie LE32R82B) do Kompa?

Chodzi o to, że chciałbym go używać zamiast monitora... (sygnał z kablówki nigdy nie będzie podłączony).

Mam GF 7600GT, wyjście 2x DVI

mam więc pare pytań:

a) czy obraz będzie ostry?

b) podłączyć kablem DVI-HDMI? jak wtedy wygląda sprawa z innymi rozdzielczościami? (np 1024x768) jak z natywną? duża różnica?

c) są jakieś problemy z podłanczaniem?
mam d-subem połączone (grubym jak mały palec u ręki) obraz jest ostry i ładny, mnie zadowala w 100%
nie dostałem tutaj odp najlepiej podłączyć / jakim kablem.
 
Ostatnia edycja:

Chung

New member
Wojciaszek napisał:
mam d-subem połączone (grubym jak mały palec u ręki) obraz jest ostry i ładny, mnie zadowala w 100%
nie dostałem tutaj odp najlepiej podłączyć / jakim kablem.

:) mam w takim razie pare pytań do Ciebie:

a) z jakiej odległości musisz patrzeć na telewizorek, żeby nie było widać pixelozy? (mówimy o sygnale z kompa).

b) czy można bez problemu czytać w miare małą czcionkę? (będe miał TV w odległości 1-1,5 metra od oczu).

c) jak jest z innymi rozdzielczościami niż natywna? da rade wyświetlić/dużo gorsza jakość?
 
Do góry