Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

boko

New member
LE32S81B czy LE32R82B

Witam. Pytanie mam jak w temacie posta. Chce kupic 32 cal samsunga i waham sie pomiedzy LE32S81B i LE32R82B. Z tego co czytalem wczesniej w tym temacie oba modele roznia sie jedynie kontrastem LE32S81B ma 7000:1 a LE32R82B ma 8000:1. Czy oplaca sie wywalac ponad 300 zl wiecej aby miec LE32R82B. LCD chce uzywac jako monitora do pc oraz jako lcd do xboxa 360, tv mam zamiar ogladac sporadycznie. Czytalem na forum na temat tych dwoch modeli i sklaniam sie ku decyzji aby wybrac jednak tanszy model LE32S81B gdyż nie ma miedzy nimi az tak duzej roznicy. Dzieki za wszelkiego rodzaju wskazowki
 

nergal

New member
Boko

Niewiem gdzie kupujesz i w jakich cenach mozesz nabyc oba telewizory, ALe moim skromnym zdaniem nie ma sensu placic 300 zl wiecej za praktycznie taki sam telewizor pod wzgledem technicznym. Oba modele roznia sie jedynie dizajnem, porownania obu modeli sa na poczatku tematu - jeden z forumowiczow wlepil nawet zjecia. Wiec jesli odpowiada Ci cena i wyglad bierz tanszy model.


Apropos. Jestem nowy na forum i witam wszsytkich uzytkownikow.
Sam mam takze pytanie, stoje przed wyborem wlasnie telewizora LCD, padlo na model R82B na agito mozna o miec za 2680 + dostawa
ale czy nielepszy bedzie model
LE32M87BD ?? albo inny model w podobnej cenie


cenowo to ~3300 ale jestem w stanie tyle dac za ten telewizor, czy czy rzeczywiscie jest warty tej doplaty, te 100 Hz i tuner cyfrowej telewizji
nazimnej.

telewizor bedzie uzywany do ogladania cyfry + ( tuner cyfrowy Ferguson 8018) , w przyszlosci tuner HD , filmy na dvd .

Bardzo prosze o pomoc bardziej doswiadczonych kolegow.
Pozdrawiam
 

nergal

New member
Dzieki Mataman za odpowiedz.
fakt, teraz przegladam tematy zwiazane z tym panasonikiem.

cena bardzo podobna do seri M samsunga
szkoda ze narazie na agito niedostepny, ale poczytam jescze i sie zastanowie.

tylko jescze niewiem, czy zostac przy pierwszym wyborze( myslalemz e ostateczny) samsung R82B i kupic do tego jakies kino domowe ewentualnie sam odtwarzacz DVD, czy samego panasonika.

dzieki za kazda opinie, naprawde mi na tym zalezy i bede wdzieczny,
pozdrawiam
 

iwomagkam

New member
Witam.Kupilam tydzien temu 40R82 i podlaczony polsat cyfrowy i jest naprawde ok.Ogladam z ok. 3,5m.Jedynie na pr.1 i 2 niedociagniecia ale to wina tvp przekazu.Reszta jak dla mnie super:eek:k: To tylko moja skromna opinia.Na HD nie sprawdzalam-brak tunera :( .Na poczatku chcialam kupic tv z full hd ale wybor padl na ten tv i nie zaluje.Do takich sygnalow wydaje mi sie wystarczajacy.Pozdrowka
 

Jared

New member
saptis napisał:
Jesli chodzi o postrzepione krawedzie to w niektorych grach jest to widoczne. Radze zaopatrzyc sie w kabel VGA na ktorym uzyskasz o wiele lepszy obraz niz na kablu Component. :)

Możesz napisać coś więcej, ja widziałem gry z x360 u mojego znajomego na starszym Samsungu LE32R71B i obraz był słaby w porownaniu do component'a, jakis taki mdławy.
 

effe

New member
Witam, właśnie mam zamiar nabyć ten telewizor. Chodzi mi dokłądnie o 40'' R82B. Czy naprawde warto?

Mam jeszcze pytanie czy 40'' telewizory to warto kupować HD ready czy już full HD? Czy będzie jakaś różnica?
 

shinay

New member
effe napisał:
A co sądzicie o różnicach HD ready i full HD? Czy warto inwestować w ten drugi?

analogia:

fullHD = bardzo szybki samochod 300km/h
HDready = szybki samochod 200km/h
a
materail SD = ograniczenie do 50km/h

wiec jesli masz w domu "niemiecka autostrade"
(matreialyHD/filmyHD/konsoleHD...)
to masz gdzie pojedzic..

druga sprawa jest na jaki "wozek" cie stac
i z jaka predkoscia twoje umiejetnosci kierowcy pozwalaja jezdzic
(tzn. czy twoje domowe sprzety wyswietla/uciagna material 720p a tym bardziej 1080)
rozumiesz?
pozdr
 

effe

New member
Ale czy na 40'' widzimy różnice oglądając materiały w HD? Z tego co słyszałem, że full HD opłaca się brać powyżej 52'', bo wtedy jakąś różnice zobaczymy.
 

shinay

New member
"słyszałem, że full HD opłaca się brać powyżej 52''

to zalezy z jakiej odleglosci ogladzasz
jesli ogladasz 40" full z 4-5 m to nie dostrzezesz roznicy miedzy materialem full a ready
a jesli z 2m to jak najbardziej
dlatego im wieksza odleglosc tym wiekszy powinien byc panel fullhd

anyway-stac cie na full kup full
szkoda ci kasy i ogladasz glownie "kablowke"itp wez ready
pozdr
 

Wojciaszek

New member
Ponoć r82 i r81 to te same matrce a jednak będąc w sklepie i je oglądając
r81 miał lepsze kąty w pionie

akurat były to modele 23 cale, postawione obok siebie i grał ten sam program.... to tak jak mówie w r81 kolory nie zmieniały a w r82 już zmieniały swoją barwe patrząc pod takim samym kątem na oba TV... WTF ??

martwi mnie to bo poluje na 82 u mnie w mieście i nigdzie nie moge dostać w cenie 1650-1700 ;/
 

wojtek.meister

New member
Po długich wahaniach pomiędzy LE37R82B a Panasonic'em LX70P kupiłem dziś Samsunga. Ogólnie jestem zadowolony, na szybko:
-ładny disegn
-nienajgorsza jakość kanałów z CP
-prosta obsługa

Jednak martwi mnie mocowanie podstawy. Telewizor strasznie się chwieje na boki, a wkręty, które mocują podstawę z tv kręcą się w miejscu :???: Macie podobny problem? Bo nie wiem czy po prostu mój model jest trefny czy jest to typowe.

Aha jeszcze jedno: próbowaliście programować pilot pod dekoder cyfrowy (na pilocie przycisk STB)? Osobiscie mam Echostara 717 i mimo zaprogramowania pilota zgodnie z kodem podanym w instrukcji obsługi dekoder nie odpowiada.

PZDR
 

scum721

New member
LE32R81B a 1080

Dzis dostalem moj LE32R81B i co dziwne N-Tv uruchomilem w 1080 po HDMI i wlasne z tym mam pytanie przeciez to nie jest Full HD, a dziala wiec o co chodzi, nadmieniam ze jest wyrazna rozniaca w obrazie miedzy 720 a 1080 wiec o co chodzi ?
 

kado

New member
Mam następująca prośbę. Mam Samsunga R82B.
Wiadomo, że jest szeroka gama ustawień parametrów obrazu.

Ale czy możecie się odważyć i podać własne parametry jakie uważacie za najlepsze ustawienia obrazu do oglądania telewizji. (nie chodzi mi żadne gry)
Czy ustawić parametry dynamiczne czy nie ?:blagam:
Chodzi mi o dynamikę, kontrast, kolor, czerń, odcień i pozostałe.

Na razie oglądam 9 programów tylko na antenie zwykłej AZART.:(
Obraz jest dość dobry ale rzecz jasna nie jest to klasa super.

Myślę o zakupieniu przed Świętami albo N-ki albo Cyfrowy Polsat (jest promocja) i liczę, że obraz się poprawi z tunera cyfrowego. Jeszcze nie wiem co wybrać do tego Samsunga. Ale :eek:k: waszych rad.

Pozdrawiam
 
Do góry