Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

shinay

New member
1. bzdura

("w instrukcji napisali że nie należy długo trzymać telewizora w trybie stand by"
-tak ale "dlugo" to wiele dni [wyjazd]
a chodzi o to abys wyciagna z sieci na np. ewentualnosc burzy itp)


2. norma

("czy u was też sie tak długo włancza"
-dlugo? a pamietasz jak kiedys nagrzewaly sie telewizory)


pozdr
 
Ostatnia edycja:

Lord_Nerevar

New member
Z tym standby chodzi o to że niektórzy wyjeżdzaja i zostawiaja wlaczone, a noz przyjdzie burza pierdyknie w instalacje i zonk. Poza tym ciagnie 1w :) a pstryknac na noc mozna przyciskiem z przodu (tudziesz gdzies indziej, jak ktoś ma wersje z blue-light'em)

Gorszą bzdurą jest informacja o wypalaniu się obrazu :)

BTw moze sie ktos podzielic ustawieniami do kablówki ?????

Czy ktoś kto ma podłączonego samsunga do PC moze sprawdzic czy ciemne kolory tez sa dziwnie przekolorowane czerwienia i zielenia (odcienie szarosci)- to wynik złych ustawien czy ograniczonej iosci szarych kolorow i interpolacji ?
 
Ostatnia edycja:

88japa

New member
problem z dzwiekiem

mam maly problem.otoz gdy podpialem mojego X360 do odbiornika kablem VGA i dolaczonymi do niego 2 kabelkami od dzwieku optycznego bialy i czerwony nie mam dzwieku:(.co robic??prosze o pomoc i z gory dziekuje.
 

myca007

New member
Witam,
Na stronie hdtvtest.co.uk przyjrzałem się recenzji 'R-ki' i zdziwiło mnie:
  • Won’t accept 1080p

Czy oznacza to, że jeżeli puszczę na telewizor film w BluRay w 1080p to nie wyświetli się on :hmm:? Czy może ktoś napisać jak jest naprawdę z tym sygnałem 1080p...

Pozdro!
 

Lord_Nerevar

New member
No u mnie mam DVI-HDMI jak w grze jakiejś ustawie 1920/1080 to działa normalnie... choć lepiej wygląda IMO w 1360/768 :)

Co do filmów BR to na 99% będzie opcja czy to w odtwarzaczu czy płytce aby było 720p
 

weksla

New member
Bez reklam
Jak podłączyć samsunga do laptopa?

Witam
Mam samsunga serii R, i chciałbym się dowiedzieć jak moge go podłączyć do laptopa Toshiba A50, Laptop ma wyjscia s-video, i takie do podłanczania monitora zewnętrznego ale nie DVI (nie pamietam jak się nazywa, w kazdym razie analogowe "chyba VGA") czy mając do dyspozycji te dwa wyjscia jestem w stanmei podłączyć go pod tv?? bardzo proszę o pomoc. pzdr
 

jrd

New member
Wczoraj 1-szy raz widzialem smuzenie na moim R82B, ale to byl kabaret nagrany w divx i w kiepskiej jakosci ....smiesznie to wygladalo.
 

psychol<og>

New member
Witam, czy ktoś z posiadaczy tego tv ma ps3? Przymierzam sie do kupna tego modelu, ale nie natrafiłem na żadne opinie na temat jak współdziała z konsolą [no może z wyjątkami w postaci 2 zdań i tępawego filmu] Byłbym wdzięczny za jakieś opinie które mogłyby zweryfikować moją niepewność.
 

alsen

New member
Od kilku miesięcy posiadam 37R82B, nie mam podłączonego laptopa, pc, kablówki, cyfrówki itp. Za to zwykłą antenę i obraz jest bardzo dobry. Od niedawna mam tez nagrywarkę dvd r 155 samsunga, kupiłem ją głównie ze względu na hdmi licząc na lepszą jakosc obrazu z odtwarzacza dvd.
Do wyboru mam 3 rozdzielczosci 540 czy 542 (nie pamiętam teraz dokładnie) 720 i 1080. Zatrzymując oglądany film i przestawiając np na 1080 obraz jest bardziej wygładzony, 720 też i widać różnice w kolorach ostrości itp (choć nie jest to jakaś wg mnie kolosalna różnica, ale jednak jest) Wszystko byłoby dobrze ale kiedy ustawiam na 720 lub 1080 co kilka sekund skacze obraz, miga, ginie na sekunde (moze ułamki sekund) cały obraz i głos. przy 720 tak z czestotliwoscia co 15 sekund przy 1080 co chwile. Przy 540 nie skacze. Kto wie co może być przyczyną tego. Chciałbym oglądać obraz ustawiony chociaz na 720 bez żadnego migania. :confused:
Proszę Was o jakąś podpowiedz. Bede bardzo wdzięczny
 

Atena

New member
Mam do prawdy 37R81B ale to ten sam model i mam podłaczoną N-telewizje po HDMI na 2 slocie (HDMI2) i żadnych problemów z obrazem i dżwiękiem:grin:

PS.na 1 złączu(HDMI1) można zauważyć zanik dżwięku co akiś czas..
Pozdrawiam..
 

czajac

New member
Witam,
Z góry zaznaczam że jestem laikiem w tym temacie stąd moje może mało poważne pytanie. Zdecydowany jestem na zakup LCD 32 Samsunga. Waham się nad modelem R 81 ,R 82 i S 81. Cena modelu S prawie o 400zl niższa. Czy róznica w cenie odbija się na różnicy w jakości obrazu ?? Prosiłbym o jakieś wskazówki, na który model się zdecydować.
 

qura12

Member
Bez reklam
ja osobiscie wybralem r82 ale r81 rozni sie od niego tylko tym ze nie ma przycisku na srodku tylko z boku natomiast s81 ma mniejszy konrast i z tego co pamiętam 2 złącza hdmi a r82 3
 

Wacholek

New member
Szukam telewizorka do oglądania filmów i TV. Tak się zastanawiam nad R82. Chciałem się tylko zapytać jaką maxymalną rozdziałkę mogę mieć przez złącze Dsub. Nie mam w laptopie DVI a chciałbym obejrzeć materiał w720p na tym TV. Czy to może się udać i czy jakość obrazu będzie dostatecznie dobra?
 

RyEk

New member
Przy dobrym kablu D-Sub roznica miedzy DVI-HDMI jest naprawde niewielka jezeli chodzi o szczegoly. No oczywiscie kolorki na DVI-HDMI jest lepsza od D-Sub z faktu ze jest to cyfrowe polaczenie.

Przez D-Sub'a spokojnie mozesz przeslac w nominalnej rozdz. tego TV t.j 1360x768
Warunek - nie powinien byc to kabel kupiony za "5zł" i nienajdluzszy.
Najlepiej nie przekraczaj dlugosci 3m.

P.S Posiadam 37" R81


Pozdrawiam
 
Do góry