Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Aidoneus

New member
Witam!
Od piątku jestem posiadaczem Samsunga 32" R81B :grin:
Na razie nie mam wielu doświadczeń z tym lcd.

Wiem, że może to nie do końca dobre miejsce na mój wywód, ale jak zamieściłem go w osobnym wątku to nikt nie raczył się pofatygować z napisaniem choć jednego zdania. Może tu będzie inaczej.

Pierwsza kwestia - mam kablówkę Aster (chciałem mieć Cyfrę+, ale niestety przez drzewa u mnie w Warszawie nie będzie odbierać, a na dachu kamienicy nie wolno instalować - chore :( ) z cyfrową wersją kanałów i dekoder Motorola DVI 1000 (beznadziejny). Chciałbym zaprogramować pilota od lcd tak, żeby obsługiwał dekoder. Wpisałem kod 064 dla dekoderów Motoroli z instrukcji Samsunga, ale nie działa.
Moja prośba jest, żeby ktoś mi podał, jaki jest prawidłowy kod dla dekodera Motoroli lub choć namiary na stronkę, na której mogę znaleźć jakieś kody.

Druga sprawa - obraz zarówno z kablówki, jak i z dekodera jest lekko mówiąc kaszana. Z odległ. 1-1.5m widać straszną pikselozę. Dopiero z ok. 2.5m obraz jest całkiem ok, choć i tak bywa, że widać niedociągnięcia obrazu. Na niektórych kanałach z 1m jest w miarę ok i dopiero z 0.5m widać dużą pikselozę. Natomiast z odległości 0.5m od tv i 1m na lewo, czyli pod kątem ok 140 st. obraz jest całkiem przyzwoity. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia? Czy da się jakoś poprawić jakość obrazu? Niby Aster ma wprowadzić nowy dekoder, ale nie wiadomo kiedy. Dodam, że mam prawie na pewno nową instalację Aster w bloku.

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdro!
 

mataman

New member
Bez reklam
Drizzt napisał:
Hmmm.... mam starą karte grafiki która nie ma wsparcia HD, czy musi być takowe wsparcie aby prawidłowo odbierać sygnał na TV.

No jeżeli pytałeś się o podłączenie kablem DVI/HDMI to zakładam że wyjście DVI masz na karcie. Jeżeli nie to pozostaje D-SUB który mi np. w zupełności wystarczy. A jeżeli koniecznie chcesz po DVI to wymiana karty
 

bebbop

New member
Witam
Mam pewien problem i chcialbym sie kogos poradzic. W laptopie mam tylko wyjscie VGA ( d-sub ). Chcialbym podlaczyc laptopa poprzez HDMI do LCD,aby miec wyswietlanie pixeli 1:1. Teraz dochodze do meritum sprawy. Widzialem przejsciowke D-SUB --DVI i kabel DVI--HDMI. Czy taka kombinacja ma w ogole sens? Czy lepiej dac sobie spokoj i pozostac przy VGA?
Kolejne pytanie dotyczy wyboru modelu LCD. Czy seria M87 rozni sie zasadniczo od R82? Ktory model wybrac?

Pozdr

PS. Na ceneo.pl znalazlem jeszcze model R83. Czy mial ktos z nim do czynienia? Jakie zmiany wprowadzono w stusunku do R82? Roznica w cenie pomiedzy tymi dwoma modelami wynosi 200 zl.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Przejściówke D-SUB--DVI widziałes ponieważ złacze DVI zawiera też sygnał analogowy. Proponowane przez ciebie podłączenie nie uda sie. Z tego względu że VGA to sygnał analogowy a Zarówno DVI jak HDMI to sygnał cyfrowy, musiałbyś dokupić konwerter sygnału analog-cyfra co jest nieopłacalne.

Co do drugiego pytania M87 w wersji 32" jest 100 Hz a od 37" Full HD
 

bebbop

New member
Dzieki za pomoc mataman.A orientujesz sie moze jak prezentuje sie obraz na R82 w stosunku do M87? Czy sa jakies znaczace roznice? Czy oba telewizory prezentuja to samo tylko, ze M87 posiada dodatkowo 100 Hz + wyjscia v1.3 HDMI( R82 chyba posiada v1.2 HDMI) ? Czy warto doplacac dla tych 100 Hz?

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Jedyne co mogę ci napisać to że osobiście posiadam 37" R82 i jestem bardzo zadowolony. Musiałbyś skrobnąć do kikiego, on napewno ci pomoże w rozwianiu wątpliwości
 

B@nita

New member
Witam,jaki uchwyt na ścianę w miarę niedrogi można zastosować do tego telewizorka i czy powieszenie go na ścianie z płyty gipsowokartonowej będzie dorym pomysłem ?nie chciałbym aby kiedyś po prostu spadł :???:
 

axelek

New member
W poniedziałek dostane do domu Le32R82B. Mam pytanie jakie kable (typ,producent,parametry,cena ???) trzeba kupić żeby odbierać HD z dekodera Cyfry + (HD). Pytam bo to moje pierwsze podejście do tego tematu. Z góry dzieki za pomoc.
 

batory

New member
klops

Super dzięki za ten ati tools, po zainstalowaniu rozwaliło mi cały komputer nawet nie mogę włączyć trybu awaryjnego żeby to usunąć. I co dalej ?
 

homzic

New member
witam,
to mój pierwszy post na tym forum i chociaż nie mam w zwyczaju pytać o głupoty to niestety musze się wyżalić. Oczywiście jak wielu szukałem i szukałem czytając 2 tygodnie w kółko o Sharpach, Samsungach, Sonych :) itp. itd. Niestety każdy TV ma coś co mi się nie podobało i stwierdziłem, że nie wydam 1k zł więcej skoro i tak prawie nie widać różnicy. Być może nie wytrzymałem natłoku informacji i podjąłem błędna decyzje o zakupie 37 R81B ale ten TV mnie poprostu szokuje. Niestety w negatywnym sensie. Myślałem ze sporo o nim wiem ale moja wiedza została szybko zweryfikowana przez podłączenie go w domu do kablówki. Pomijam takie rzeczy jak:
- opóźniony start (pierwszy raz to chyba z 5 razy wcisnąłem POWER) - da się przeżyć
- przełączanie MENU i programów masakra - j.w.

Ale najbardziej zawiódł mnie obraz. Kolory jak kolory chociaż skóra jest jakaś plastikowa i wygląda jak wyprane zdjęcie w Photoshopie. Druga rzecz to to że obraz np. samo logo stacji na TVP2 jest strasznie poząbkowane na VIVA już nie tak bardzo (od czego to zależy). I na koniec najgorsze to o czym czytałem, że ten TV ma „trochę” gorsze algorytmy przetwarzania ruchu ale to co ja widzę to jest totalna porażka. Tego się nie da w ogóle oglądać bo ruch ręką zostawia ślad na połowie ekranu. Jak oglądałem ten TV i Sharpa RD2E obok to nie widziałem tam znaczącej różnicy pomiędzy nimi (oba sygnał z kablówki cyz co oni tam mają). I ostatni minus to jakaś mora na obrazie powodujące jego niekrystaliczność pojawiająca się raz mniej raz bardziej. Czy z tymi N-kami jest rzeczywiście dużo lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o to smużenie podczas ruchu?

Do plusów tego TV mogę tylko na razie zaliczyć całkiem niezłą współpracę z najgorszą na rynku konsolą pod względem graficznym WII. Tu myślałem że będzie gorzej. No ale nie będę cały dzień grał na WII.
Najsmutniejsze w tym jest to że to nie ja jestem wyczulony ale nawet mojej żonie strasznie to przeszkadza i nie wiem czy go nie oddam lub wymienię (na co?) lub w najgorszym przypadku sprzedam.

Przy okazji mam ostatnie pytanie co podpiąć żeby zobaczyć tą magię HD i jakość tego TV na maksa? Może to go uratuje.

Czy sygnał w natywnej rozdziałce z kompa to już będzie to samo co odtwarzacz HD?


Sorki za przydługi post ale może czegoś jeszcze nie wiem i będzie w stanie mnie naprowadzić co jest nie tak.
Obecnie żałuję że nie zamówiłem jakiejś prezentacji w domu bo napewno bym nic nie kupił. Może plazme.
 

prawy

New member
Do kablówki tylko plazma. Chcesz zobaczyc swietny obraz podłącz ps3, telewizje n, lub odpal film z bluraya na odtwarzaczu lub konsoli
 

shinay

New member
homzic napisał:
Czy sygnał w natywnej rozdziałce z kompa to już będzie to samo co odtwarzacz HD?
tak.. 720p z pc z funkcja "kino domowe pc" (czy jakos tak sie to zwie) - cie "zalatwi" to jeden z jego zywiolow

(i sciagnij jakies probki HD http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=2769&page=4 np.ten torrent 7gb
polecam
Girls Aloud - Love Machine (Live @ TMF Awards 2005 - DD2.0) (1920x1080).ts 379.52 MB
Beyonce & Prince - Purple Rain Tribute -ws-hdtv-2004-dvdr-vme (live at 26th annual grammys-02-0:cool:.mpg
i inne)

mam ten sam tv i jestem b. zadowolony (kabel UPC) zadnego smuzenia, kolory mocne (jedyne jakie widze to przez dvd podlaczone pod zwykle wejscie composit (zolte video))
a xbox360 - bajka
i po RGB bardzo ok
pozdr
 

yogibabuuu

New member
przewody, kable,

witam wszystkich uzytkownikow i posiadaczy Samsung LE32R82B. ja wlasnie sobie dzis zamowilem ten tv, posta w tym temacie sledze od samego poczatku.

aczkolwiek mam prosbe do specjalistow. czy ktos moze napisac dokladnie z linkami do alegro lub innych sklepow, jakie kable powinny byc najleprze.
pc do tv.
cyfre
dvd

bo wczesniej ktos wspominal o kablach firmy tompson.
 

kado

New member
Od dłuzszego czasu siedziałem cicho - tylko czytając forum i przegladając internet i sklepy. W końcu z aptekarską dokładnością dokonałem analizy wszystkiego co widziałem i słyszałem i DZISIAJ przywiozłem do domu Samsunga 32 R82B. Jestem baarrdzo zadowolony. Telewizorek super. Pilot bardzo zgrabny i funkcjonalny nawet z podswietleniem (tego nie wiedziałem wczesniej).

Niemniej jednak mam jedno pytanie: :hmm:

wydaje mi się, że w formacie obrazu 16x9 postacie są jakby szersze niż w formacie 4x3. Sądzę, że bliższe rzeczywistości są w tym drugim formacie, zaś 16x9 jakby sztucznie je poszerzał. Czy tak ma być ? :confused:
 

jrd

New member
Czy tos ma tv 27 r8
batory napisał:
Super dzięki za ten ati tools, po zainstalowaniu rozwaliło mi cały komputer nawet nie mogę włączyć trybu awaryjnego żeby to usunąć. I co dalej ?
pierwsze slysze... musiales cos namieszac chyba


Czy ktos ma tv 37' z tego modelu 82 na kablowce VECTRA ? jak to chodzi ?
 

bratpit

New member
kado napisał:
wydaje mi się, że w formacie obrazu 16x9 postacie są jakby szersze niż w formacie 4x3. Sądzę, że bliższe rzeczywistości są w tym drugim formacie, zaś 16x9 jakby sztucznie je poszerzał. Czy tak ma być ? :confused:

Tak ma byc -- telewizor musi jakos naciagnac obraz z proporcji 4:3 na 16:9 -- odbywa to sie z mniejszymi lub wiekszymi znieksztalceniami, w zaleznosci od TV oraz trybow jakie udostepnia.
 

kado

New member
bratpit napisał:
Tak ma byc -- telewizor musi jakos naciagnac obraz z proporcji 4:3 na 16:9 -- odbywa to sie z mniejszymi lub wiekszymi znieksztalceniami, w zaleznosci od TV oraz trybow jakie udostepnia.



Nie jestem pewien czy tak ma być. Raczej postacie powinny być odwzorowane w kształcie proporcjonalnym.

Wyczytałem gdzieś:

16:9 - Automatyczne przełączanie telewizora w tryb 16:9 po odebraniu zakodowanego sygnału, emitowanego przez stację nadawczą lub/i panoramiczny format wyświetlania.


Zatem jak nastawić możliwość automatycznego przełaczania z trybu 4x3 na na tryb 16x9 i odwrotnie (aby nie dochodziło do zniekształcenia obrazu ??? Czy wogóle jest taka opcja w Samsungu?

Nie możliwe abym był zmuszony do oglądania pogrubionych postaci ?

Help !!
 

shinay

New member
kado napisał:
Nie jestem pewien czy tak ma być. Raczej postacie powinny być odwzorowane w kształcie proporcjonalnym.
moze i powinny ale jesli nie podasz sygnalu 16x9 na tv 16x9 (bo podajesz 4:3 na 16x9) to nie beda proporcjonalne
(chcesz wiecej proporcji w sygnale 4:3
albo musisz ogladac z "pasami" po bokach w opcji 4:3,
albo ustaw "autoszeroko" w opcjach aby ucinal gore i dol na stale,
albo uzyj "powiekszenie" i utnij sobie troche obrazu od gory i dolu wg upodoban)

ze TY nie jestes pewien - wynika z braku doswiadzczenie i wiedzy w temacie
wroc tu za rok jak nabiezesz wiedzy(czytaj i stanowczo mniej pisz w takich sprawach) i doswiadczenia i nie rob obecnie scen
(bo to problem kategori "dlaczego nie moge otworzyc drzwi w druga strone?")
a zobaczysz jakie hmmmm problemy miales :)
pozdrawiam
.
 
Ostatnia edycja:
Do góry